Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kraśko zadebiutował w telewizji śniadaniowej. "Dziękuję, też się bardzo cieszę"

256
Podziel się

Poprowadził pierwszy odcinek z Kingą Rusin. Witała go Młynarska. "Który z mężczyzn, mając zostać w domu z dwojgiem, trojgiem dzieci, nie wolałby pójść do pracy?"

Kraśko zadebiutował w telewizji śniadaniowej. "Dziękuję, też się bardzo cieszę"
bErCeNuJ

Piotr Kraśko trzy miesiące temu rozstał się z telewizją publiczną. Nowy prezes, Jacek Kurski, jego zwolnienie uzasadnił rzucaniem przez Kraśkę "diabelskich spojrzeń".

Prezenter nie czekał długo na nową posadę. Dzisiaj zadebiutował, u boku Kingi Rusin, jako współprowadzący Dzień Dobry TVN. Zastąpił Bartosza Węglarczyka zwolnionego po przyjęciu posady u konkurencji.

bErCeNuL

Jak sugeruje Super Express, Kraśko swoją nową posadę zawdzięcza właśnie Kindze. Piotr i Kinia znają się od dzieciństwa. Wychowywali się na tym samym podwórku na warszawskim osiedlu Za Żelazną Bramą. Rodzice obojga byli związani z mediami publicznymi.

Piotr jest synem Barbary Pietkiewicz, znanej producentki telewizyjnej, a mama Kingi, Maria Rusin, pracowała przez wiele lat w TVP w biurze handlu zagranicznego.

W latach 90. dzięki pomocy rodziców oboje rozpoczęli pracę w telewizyjnej Jedynce. Z czasem ich drogi zawodowe rozeszły się, ale relacje pozostały bliskie. Kinia przyjaźni się też z żoną Piotra, Karoliną Ferenstein.

Jak donosi Super Express, dostając do wyboru kandydatury Kraśki, Andrzeja Sołtysika i Roberta Kanteraita, Rusin nie zastanawiała się ani chwili.

bErCeNuR

Piotr najwyraźniej ma świadomość, ile jej zawdzięcza. Prowadząc dzisiaj z Kinią pierwszy program nie przestawał na nią patrzeć, sprawdzając, czy podoba jej się wszystko, co mówi. Widać było, że nie czuje się zupełnie pewnie w nowej roli. Wyraźnie pilnował się, by nie wpaść jej w słowo i jak najlepiej sprawdzać się w roli jej tła.

Przy okazji okazało się, że dobrze wypada jako osoba tonująca nastroje. Kiedy Rusin wraz z Tomaszem Karolakiem i Otylią Jędrzejczak narzekali na "falę hejtu" w sieci, podpowiedział im, żeby nie wyolbrzymiali.

Ile jest tych negatywnych komentarzy? Jedna setna? Ja bym tak nie przesadzał - skomentował w programie.

Następnie udało mu się doprowadzić do łez wzruszenia synową Macieja Kuronia, która wraz z mężem wpadła do programu coś ugotować. Powiedział jej, że jest piękna i przypomniał, że dwa miesiące temu urodziła dziecko.

bErCeNuS

Nie ma dla mnie większego bohaterstwa niż matka wychowująca dzieci - ujawnił Kraśko. To jest codzienna odwaga, dzień w dzień. Czasem mężczyżni mówią: o, moja żona nie pracuje, siedzi w domu z dziećmi. A który z nas, zostając z dwojgiem czy trojgiem dzieci, nie wolałby pójść do pracy?

Potem nieomal doprowadził do płaczu Paulinę Młynarską, gratulującą mu transferu do TVN-u. Dziękuję, też się bardzo cieszę - powiedział Kraśko, po czym przypomniał Paulinie, jak się poznali w latach dziewięćdziesiątych w Paryżu.

Pamiętam, jak mi powiedziałaś, że codziennie o szóstej chodzisz na castingi, a razem mieliśmy tyle pieniędzy, że nie wystarczyło na zatankowanie malucha - przypomniał jej. Teraz polska młodzież jeździ po świecie, ale wtedy, latach dziewięćdziesiątych to było bohaterstwo.

W końcu Kinia nie wytrzymała: To są jakieś kombatanckie historie - skomentowała. Czy w ogóle jest kobieta, którą dziś zaprosiliśmy do programu, a której nie znasz?

bErCeNuT

Rzeczywiście, każda z zaproszonych dziennikarek składała Kraśce gratulacje i wyrażała radość, że w końcu zjawił się w TVN-ie. Szczególnie szczęśliwa była Jola Pieńkowska, żona miliardera, do której Kraśko dołączy wkrótce w TVN24 Biznes i Świat.

Mam nadzieję, że razem stworzymy najlepszy program informacyjny w Polsce - zapowiedziała.

Przypomnijmy, że o transferze Piotra pisaliśmy jako pierwsi: TYLKO U NAS! Węglarczyka w "Dzień Dobry TVN" zastąpi... Piotr Kraśko!

bErCeNuU
bErCeNvm
KOMENTARZE
(256)
gość
5 lata temu
Jest uprzejmy, może Kinga się czegoś nauczy :)
Gość
5 lata temu
Oglądałam i powiem szczerze że nie źle mu wychodzi ten debiut .
gość
5 lata temu
zachowuje sie bardzo uprzejmie, maniera po wiadomosciach została...
bErCeNvn
gość
5 lata temu
Jest całkiem sympatyczny!
Gość
5 lata temu
Kumoterstwo, nepotyzm i wlazenie, za przeproszeniem, w tylek. Polska tv.
Najnowsze komentarze (256)
Chilly Willy
5 lata temu
Zemliło mnie
gość
5 lata temu
Resort o swoich zadba, TW sie w biedzie nie opuzcza, hahahahahahah
nicole.r
5 lata temu
Dobrze mu poszło. Jest taki amerykański.
Anna
5 lata temu
Sobotni ranek w DDTVN byl wspanialy ..nie bylo pospiechu kazdy mogl sie wypowiedziec w swoich tematach nie bylo popedzania .Bylo tak jak byc powinno .Pozdrawiam !
Anna
5 lata temu
Uwazam ze wypadli swietnie obydwoje w tym duecie .DDTVN tylko zyska na tej zmianie . Gratulacje !
gość
5 lata temu
Zaczęłam oglądac telewizję sniadanową.Pan Krasko to niezwykle kulturalny ,inteligentny ,skromny dziennikarz.,zachowuje sie z duzą klasą.Brawo za ten wybór!!!!!!!!!!
gość
5 lata temu
ma zasoby kasy a np cezary wyzucony na bruk bez niczego był taki wykształcony prawy człowiekten gmys takie nazwisko trudne krasko da rade i z 6 dzieci zadna bieda
gość
5 lata temu
Z tymi waskimi ustami moglby grac psychopate
bErCeNvf
gość
5 lata temu
Mimo wszystko...jakoś mi nie pasuje...nie wzbudza zaufania
didid
5 lata temu
Fajny facet i ma klasę ...:).nie to co Kuźniar czy jak mu tam...
gość
5 lata temu
falszywy gosc przestalam ogladac tvn
gość
5 lata temu
a zwykłego szaraka jak zwolnią to przez pół roku roboty nie znajdzie a takim sami wpychają kasę do kabzy
gość
5 lata temu
inteligentny
Gość
5 lata temu
Retortowe dzieci w komplecie..
...
Następna strona
bErCeNvH