Trwa ładowanie...
Przejdź na

TVP szuka "drugiej Torbickiej"! Jacek Kurski znalazł gwiazdę... Aleksandrę Rosiak

664
Podziel się

"To ona ma być twarzą telewizji publicznej. Szefostwo Dwójki uważa, że Ola ma wszelkie warunki i predyspozycje, by zostać godną następczynią Grażyny Torbickiej". Zgadzacie się?

TVP szuka "drugiej Torbickiej"! Jacek Kurski znalazł gwiazdę... Aleksandrę Rosiak
bCPyyECt

Wiosną tego roku Grażyna Torbicka po 31 latach postanowiła rozstać się z telewizją publiczną. Podobno poszło o stronniczy komentarz, wyemitowany w jej autorskim cyklu Kocham kino. Zamieszczono go przed filmem Ida Pawła Pawlikowskiego, bez zgody, a nawet wiedzy prezenterki. Grażyna zrozumiała wtedy, że z nowymi szefami raczej się jej nie ułoży.

Wprawdzie prezes TVP Jacek Kurski wydaje się wierzyć, że każdego da się zastąpić, ale odejście Torbickiej podobno trochę nim wstrząsnęło. Jak donosi tygodnik Gwiazdy, obecnie w TVP trwają poszukiwania dziennikarki, która mogłaby ją zastąpić. Największe szanse ma ponoć Aleksandra Rosiak, która przeszła do Dwójki z TVP Info. Póki co promuje się głównie w telewizji śniadaniowej, ale niedawny awans Anny Popek do programu informacyjnego pokazał, że w "telewizji narodowej" wszystko jest możliwe.

Szefostwo Dwójki uważa, że Ola ma wszelkie warunki i predyspozycje, by zostać godną następczynią Grażyny Torbickiej - zapewnia pracownik stacji. Teraz to Rosiak ma być twarzą telewizji publicznej.

bCPyyECv

Aleksandra sprawdziła się już jako prowadząca dużych imprez kulturalnych i prawdopodobnie dołączy wkrótce go grona konferansjerów telewizji publicznej. W czasie wakacji poprowadzi letnie koncerty Dwójki.

W liceum marzyła mi się praca w dyplomacji. Zresztą wybrałam taki kierunek studiów, który miał mnie rozwinąć pod tym kątem - stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim - ujawnia dziennikarka w rozmowie z tygodnikiem Gwiazdy. Telewizja pojawiła się przypadkiem. Ośrodek TVP we Wrocławiu organizował casting na prowadzącego program ekonomiczny. Moja mama mnie namawiała: idź, zobacz, przecież możesz to potraktować jako przygodę, a przy okazji dorobisz sobie na studiach. I dla świętego spokoju poszłam spróbować swoich sił.

Tego programu nie dostałam, natomiast zadzwoniono do mnie z propozycją pracy przy innym. Przyjęłam ją i szybko zaczęłam sama przygotowywać i prowadzić ten program. W ten sposób moja przygoda z TVP zamieniła się w pracę i trwa już 13 lat.

Rosiak najwyraźniej nie ma nic przeciwko temu by zostać "nową Torbicką". Podobnie jak Grażyna lubi duże imprezy i marzy o autorskim programie.

bCPyyECB

Prowadzenie prestiżowych imprez Dwójki to dla mnie zaszczyt i przyjemność. Nie we wszystkich się odnajduję, dlatego dyskutujemy z dyrektorem o tym, co robić, a czego nie - tłumaczy prezenterka. Na pewno nie jestem showmenką - co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Nie jestem typem prowadzącego, który będzie krzyczał ze sceny "jak się macie!?", to absolutnie nie jest mój styl. Bliższa jest mi stara szkoła konferansjerska, spokojne, wyważone reakcje. Od jakiegoś czasu chodzi za mną pomysł na program autorski o tematyce społeczno-kulturalnej.

Wygląda na to, że się dogadają.

bCPyyECC
bCPyyECD

Popek o dobrej zmianie w TVP: Możemy pozwolić sobie na więcej swobody i uśmiechu

Zobacz też:

bCPyyECE
bCPyyECW
KOMENTARZE
(664)
gość
4 lata temu
Ladna dziewczyna i pewnie madra, ale szukac zastepstwa dla Torbickiej to jak szukac zastepstwa dla Marylin Monroe. Torbicka jest jedna jedyna. To znak firmowy.
gość
4 lata temu
Pani Grażyny nikt nie zastąpi - to sama klasa i styl!
gość
4 lata temu
Z zezem w telewizji?
bCPyyECX
gość
4 lata temu
głupiomiła pani ze śniadaniówki nigdy nie zastąpi Pani Torbickiej
gość
4 lata temu
jaki zez !! - widzi dwóch Kurskich
Najnowsze komentarze (664)
Wrocław*podno...
3 lata temu
Jeżeli pragniesz wypożyczyć dźwig koszowy, wyróżniam wejść na stronę internetową:Wyszukujemy obeznanych pracowników
Gość
3 lata temu
Co teraz u Oli słychać? Napiszcie coś pudlu
gość
3 lata temu
daleko, daleko... I te niesforne oczy.
gość
4 lata temu
przecież to ma zeza na maxa
gość
4 lata temu
zez z wytrzeszczem
gość
4 lata temu
Pani Torbickiej nikt nie zastąpi, z tym czymś trzeba się urodzić.
gość
4 lata temu
A to ci zastepczyni ... jedno oko na prawo drugie na lewo... niestety w telewizji wyglad tez sie liczy...publicznej juz nikt nie chce ogladac to pewnie nieb sytac ich na operfacje dla tej pani.
gość
4 lata temu
Grazia Torbicka pierwsza przeciętność telewizji
bCPyyECP
mm
4 lata temu
zezowata ale ladna,,,,,,,nie ma to jak torbicka
gość
4 lata temu
taka sztuczna jakby, ale fajny ma styl, chociaż to tv ubiera
miła
4 lata temu
Znamy ją, ale czy panienka nie majstrowała coś przy twarzy? Zeza ma małego, więc nie czepiałabym się, każdy z nas ma jakiś feler. Już wielokrotnie była prezenterką, niech będzie sobą, po co zaraz ma być zastępczynią Torbickiej. Był las - nie było nas, nie będzie nas - będzie las. Tak to trzeba przyjąć. Pamiętajcie, nie ma ludzi niezastąpionych, nam się tylko tak wydaje, "co zrobią bez nas". Okazuje się, że następcy są czasami lepsi w tym co robią. Trochę dystansu do siebie.
gość
4 lata temu
A kto to jest ta osoba z wytrzeszczem oczu. Ona do Grażyny Torbickiej - to śmiechu warte.
gość
4 lata temu
Z zezem ?
gość
4 lata temu
Przecież w przekazie telewizyjnym LIVE pani Rosiak jest prześliczną kobietą ,to po prostu fatalne zdjęcie. Poza tym pracuje w telewizji już koło trzynastu lat ,niestety ludzie pełni nienawiści wszędzie węszą sensację i niedługo się dowiemy że pracę dostała bo jest kochanką Kurskiego .Tacy to "światli" ,PEŁNI MIŁOŚCI Polacy spod znaku PO.
...
Następna strona
bCPyyEDr