Trwa ładowanie...
Przejdź na

Przed koncertem Behemotha w Krakowie odmówiono publiczny różaniec...

216
Podziel się

"W intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za bluźnierstwo". Związek "Wierni Polsce" chce także odwołania koncertu w Poznaniu.

Przed koncertem Behemotha w Krakowie odmówiono publiczny różaniec...
bDojvxiZ

Koncerty zespołów grających muzykę metalową w Polsce jeszcze kilkanaście lat temu budziły spore kontrowersje. Najgłośniejszym przypadkiem oburzenia środowisk katolickich był show Marilyn Mansona w 2002 roku na warszawskim Torwarze. Władze miasta długo zastanawiały się, czy wyrazić zgodę na koncert kontrowersyjnego muzyka. Wytwórnia Universal ocenzurowała wtedy w Polsce okładkę płyty Holy Wood, na której Manson pozoruje wiszące na krzyżu ciało w połowicznym rozkładzie.

Od tamtej pory upłynęło prawie 15 lat, jednak wygląda na to, że miejsce Mansona zajął Adam Nergal Darski występujący z grupą Behemoth, która ma na swoim koncie kilka głośnych skandali. Przypomnijmy:

bDojvxjb

Behemoth ogłosił na początku roku trasę koncertową pod hasłem Rzeczpospolita Niewierna. Zarówno jej nazwa, jak i oprawa graficzna, od razu spotkała się z oburzeniem środowisk katolickich. Muzycy zostali oskarżeni m.in. o "znieważenie polskiego godła":

Zgodnie z przewidywaniami, przed ostatnim koncertem Behemotha w Krakowie nie obyło się bez protestów. Zebrani przed Halą Wisły protestujący odprawili publiczny różaniec "w intencji zadośćuczynienia Panu Bogu i Matce Najświętszej za bluźnierstwo".

bDojvxjh

Swój sprzeciw wobec koncertu Behemotha wyrazili też przedstawiciele związku Wierni Polsce. Zapowiedzieli, że nie życzą sobie zespołu Nergala w Poznaniu 10 października. W liście do prezydenta wskazują, że "ten pseudo zespół publicznie lży z Pana Boga i wiary katolickiej oraz obraża wartości narodowe".

Nergal odniósł się do sytuacji na swoim facebookowym profilu, ogłaszając koncert w Krakowie "triumfalnym powrotem".

bDojvxji
bDojvxjj
Zobacz także: Nergal pije szampana z Lisowską
bDojvxjk
Zobacz także: Zobacz też:
bDojvxjC
KOMENTARZE
(216)
Gość
4 lata temu
Nikt nie każe iść komuś na koncert jak nie chce. Każdy ma wolny wybór. Jedni słuchają Behemota, a inni w tym czasie siedzą w kościele. Niech każdy patrzy na siebie.
Gość
4 lata temu
W ten sposób Nergal oszczędza na reklamie
gość
4 lata temu
Tacy chorzy fanatycy robią złą reklamę kościołowi. Jestem wierząca i chodzę do kościoła, tak samo jak cała moja rodzina i większość znajomych, a nikt z nas nie wychodzi i nie odmawia różańca nad wszystkim co nie jest związane z Kościołem. Wstyd mi za takich idiotów.
bDojvxjD
gość
4 lata temu
Boże, co za g***i kraj, nie pasi, nie oglądaj, jak moherowe babki i dziadki przeniosą się do lepszego świata to może wreszcie ten kraj zrobi się normalny
gość
4 lata temu
haha no nie mogę, co za ludzie xD
Najnowsze komentarze (216)
gość
4 lata temu
haha nie lubie nergala ale ci ludzie to p****y..
gość
4 lata temu
Są gdzieś dostępne teksty po polsku ? na dobrą sprawę nie wiadomo o czym on wyje
aposa tata
4 lata temu
Równie dobrze by mogli odprawiaćte swoje modły pod każdym jednym domem publicznym czy klubie ze striptizem, bo to jak przypuszczam również bluźnierstwo czy tam abominacja jakaś.
gość
4 lata temu
STARE BABY W BERETACH I"DIABEŁ" WESOŁY OBRAZEK
gość
4 lata temu
hahahahahahahha :D Co za ludzie! Ci z Katowic też nieźli. i Ci od Ordo coś tam też :D
gość
4 lata temu
Wracamy do śreniowiecza koncert jak komuś się podoba to idzie i go słucha jego sprawa...po co modlitwy jakieś starych kobiet niech się modlą w kościele
gość
4 lata temu
ja pier..le, wierzacy czy nawiedzeni? parafrazujac ich transparencik. to sie trzeba w zyciu nudzic, prawdziwy polak, chyba tych sie boje najbardziej
gość
4 lata temu
Jak to świadczy o religii jeżeli poważnie zagraża jej jeden zespół muzyczny i na ratunek muszą się rzucać moherowe babcie?
bDojvxjv
gość
4 lata temu
Buahahahah ............ to nienormalne, przecież wiadomo, taki Behemoth to ekstremalna muza, co moherom do tego ??? ja tej muzy nie rozumiem, chociaż jestem na jako takim poziomie tolerancji muzycznej, ale do kościoła też nie biegam, więc pytam, co te kobity sobie wydumały ? Szatana niechaj szukają we własnych grzechach a nie w koncertach jakichś powalonych kapel !
gość
4 lata temu
Generalnie nie słucham metalu ,ale jako fan jazzu trip hopu i elektroniki potrafie docenić dobrą muze.na pewno jeden utwór mi się podoba behemota Lucifer z genialną recytacją wiersza polskiego poety Tadeusza Micińskiego pasującą do tej ciezkiej wolnej muzyki,bodajże w tym utworze udzyelał się wokalnie Maleńczuk.
Gość
4 lata temu
Czy berety były na koncercie.
gość
4 lata temu
co się porobiło z tym krajem:(((trzeba uciekać
UNFUCKINBELIE...
4 lata temu
Ten to sie, jak sie sprzedac, bez umaczania zlotowki w promocje! Genialne =)))
gość
4 lata temu
Wolę jak przez pryzmat takiej muzyki ,oraz innej klasycznej jazzowej mówi się o Polsce.Melomani i audiofile na całym świecie śledzą co się dzieje na konkursach szopenowskich i jest to dobra promocja Polski,to samo jest z fanami Behemotha w całym świecie.Tak BEhemotha zna i fan w Skandynawii Ameryce i Japonii.Ma dobrą opinię w prasie branżowej.w przeciwieństwie dp kołtuna fanatycznego rodem zXVIIIw.Fanatyzm religijny na świecie jest kojarzony z islamistami i właśnie z zaściankowym polskim katolicyzmem.
...
Następna strona
bDojvxjX