Trwa ładowanie...
Przejdź na
ŁWI
|

Beata Kempa PŁAKAŁA NA POKAZ?! Naukowiec zanalizował jej mikroekspresje

288
Podziel się:

Konfrontacja Beaty Kempy i Radosława Sikorskiego podczas telewizyjnego wywiadu sprawiła, że europosłanka rozpłakała się na wizji. Polski naukowiec sprawdził, czy łzy były szczere.

Beata Kempa PŁAKAŁA NA POKAZ?! Naukowiec zanalizował jej mikroekspresje
Naukowiec zanalizował płacz Beaty Kempy (Getty Images, alpakainnovations.com)
bETLRtMB

Podczas ostatniego wywiadu w Polsat News Beata Kempa odniosła się do przykrych słów, jakie pod jej adresem wypowiedział Radosław Sikorski. Przypomnijmy, że polityk PO napisał o europosłance, żeby ta "walnęła się w zatłuszczony łeb". Były szef polskiej dyplomacji znów się nie popisał, a o merytoryczne skomentowanie tak chamskich słów naprawdę trudno.

Wiceprezeska Solidarnej Polski, komentując słowa Sikorskiego, w trakcie wywiadu na żywo... rozpłakała się i stwierdziła, że ten "jest w stanie bić kobiety".

bETLRtMD

Uważam, że to, co zrobił, jest karygodne. Ja się nie żalę. Ja to oczywiście przetrzymam. Najbardziej żal mi moich dzieci - powiedziała Kempa, a po chwili zaczęła płakać.

Zobacz także: Solidarna Polska za polexitem? Kempa: publicystyczny fake news

Wywiad wywołał wiele reakcji. Jednym z pytań widzów było to, czy łzy były prawdziwe i szczere. Sprawdził to polski naukowiec, dr Patryk Wawrzyński.

bETLRtMJ

Trzeba jednak zapytać, czy łzy pani Beaty Kempy były szczere? Czy może wpadliśmy w pułapkę naszej natury i z troską zareagowaliśmy na zaplanowaną manipulację naszymi emocjami? Na ile zachowanie posłanki było wynikiem odczuwanego przez nią smutku, a na ile próbą wykorzystania sytuacji do odegrania się na swoim adwersarzu? - pyta naukowiec na swojej stronie internetowej alpakainnovations.com.

Wawrzyński zbadał mikroekspresje Kempy, analizując w szczegółach to, czy jej twarz faktycznie przekazywała zakładaną emocję. Naukowiec całkiem słusznie założył, że będzie to smutek - w końcu płacz trudno w tej sytuacji byłoby powiązać z radością.

Według niego "oczekiwany smutek nie był ani wiodącą, ani najsilniej okazywaną emocją przez Kempę. Nie było tak nawet w momencie, w którym wybuchła płaczem na wizji i przerwała swoją wypowiedź łamiącym się głosem".

W podsumowaniu dr Wawrzyński nie pozostawił wątpliwości. Słowem, tak wygląda osoba, która udaje, że płacze. I – choć tu już wypada być ostrożnym – być może cieszy się z tego, że udało się jej nabrać swojego rozmówcę. Przedstawione w tym wpisie fakty pozwalają przyjąć, że zachowanie pani Beaty Kempy było niewiarygodne. Brakowało charakterystycznych wyznaczników smutku w ekspresjach twarzy, spójnej komunikacji werbalnej i niewerbalnej, adekwatnego pobudzenia czy naturalności współwystępowania słów i zachowania - napisał naukowiec.

bETLRtMK

Zaskoczeni?

Czy redaktorzy Pudelka śledzą gwiazdy i robią im zdjęcia zza krzaka? Tego dowiecie się w najnowszym odcinku Pudelek Podcast!

bETLRtML
bETLRtMM
bETLRtNe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(288)
Ojciec Maty
miesiąc temu
Naukowiec i ekspert z PO czy z KOD
Fee
miesiąc temu
Przeraża mnie jacy wy ludzie na Pudelku jesteście pełni nienawiści i jadu, złośliwi i zmanipulowani ....upadek człowieczeństwa.
Stop hejt
miesiąc temu
Chłop po chamsku odzywa się do kobiet, pudelek zamiast potępić takie zachowanie, to sprawdza szczerość łez obrażanej kobiety pytając pseudo naukowca. Sami nakręcacie do HEJTU !!!
bETLRtNf
Mona
miesiąc temu
Wawrzyński nie jest żadnym ekspertem od mowy ciała i nadużyciem jest stawianie go w tej roli, chciał dokopać kobiecie i to zrobił
ŁOKSFORT
miesiąc temu
Kilka lat temu długo rozmawiałem z Anglikiem (tutaj, w UK), który bardzo dobrze pamięta Sikorskiego z okresu wspólnej nauki w oxfordzkim Pembroke College. Określił go mało przyjemnym słowem „moron”, a w rozwinięciu dodał, że „Radek” był nielubiany przez praktycznie wszystkich za megalomanię, mitomaństwo (m.in. twierdził, że jest polskim arystokratą, blisko spokrewnionym z generałem Sikorskim!), za bezbrzeżną miłość do siebie oraz wyjątkową gburowatość i wulgarność. Dodatkowo wiele osób z jego otoczenia twierdziło, iż Sikorski jest informatorem służb specjalnych USA i/ lub Wielkiej Brytanii, a jego zadaniem w Oxfordzie jest inwigilowanie kolegów w zakresie „politycznej niepoprawności” i donoszenie na nich. Również dlatego był omijany szerokim łukiem przez prawie wszystkich studentów Oxfordu, nie tylko PC. Studentów wszystkich krajów świata łączy jedno - nie lubią donosicieli…
Najnowsze komentarze (288)
opinia
miesiąc temu
taka jest tam potrzebna i tyle "dobrego" dla Polski robi ,ze gdyby Radzio jej nie pociągnął to nawet bym nie wiedziala ze jakas kęmpa tam na siedzi 🧐
Tak sadze
miesiąc temu
Lepiej jej nie pokazujcie,okropna osoba I zapuszczona
Ziut
miesiąc temu
Powinna szczerze zapłakać że nic nie robi i taką kasę bierze. Że wstydu powinna ryczeć.
Henryk
miesiąc temu
Bardzo dobrze powiedział.Wreszcie dotarło.
Ewelina
miesiąc temu
Prawdę mówiąc, to Pani Kempa powinna rzeczywiście zadbać nie tylko o zatłuszczoną głowę ale i ciało.
JANTAR
miesiąc temu
Jak zaczną ludzi z pisu rozliczać za wszstko, co do tej pory zrobili z Polską TO DOPIERO BĘDZIE RYCZEĆ!💡
if89
miesiąc temu
Karma wróciła. W ogóle mi jej nie szkoda. Jak zasiała tak zbiera.
Inna
miesiąc temu
Ale jak ona obraża innych i wyzywa to nie myśli co czują dzieci tych ludzi? hipokrytka
bETLRtMX
SISTER
miesiąc temu
Najciekawsze jest to, że bliska przyjaciółka Sikorskiego, posłanka z jego partii – niejaka Izabela Leszczyna – wygląda codziennie jak siostrzyczka bliźniaczka Kempy, wliczając w to niechlujne, niemyte, tłuste włosy. Jej wypowiedzi i wpisy są na tym samym poziomie, co Kempy. Nie mówiąc o tym, że sam Sikorski ma taką urodę (a raczej jej brak!), iż powinien milczeć na temat wyglądu kogokolwiek. Weźcie dowolne zdjęcie Sikorskiego (chociażby z tych powyżej), namalujcie jemu pod nosem pionowy, szeroki wąsik i powiedzcie, kogo bardzo przypomina…
Bonka
miesiąc temu
Pani Kempa bez skrupułów obraża i ubliża politykom opozycji, min. p. Sikorskiemu sugerowała, że jest zdrajcą usytuowanym w niemieckiej opcji. Nie pierwszy raz zresztą! Udawała , że płacze , nie jestem ekspertem, jednak wystarczająco długo żyję...Zawłaszczając plecaki, kryjąc policjantów [którzy zamordowali Igora], ubliżając, zagadując na wizji każdego rozmówcę - jakby sama się prosi o kąśliwe uwagi. Zero współczucia!
Człowiek
miesiąc temu
A ja tam wiem jedno , przede wszystkim szacunek i kultura. Nie ważne z jakiej partii. Bo to co teraz politycy robią to gorzej niż dzieci w piaskownicy. Wyścig na to kto komu bardziej dogada , poniży i tyle. Po prostu wstyd. A większość z nas się temu przygląda i kibicuje swoim. Wszystkich chamskich , z pogardą traktujących innych powinno się wyrzucić z polityki. Ludzie którzy tam są powinni być kulturalni , opanowani czyści jak łza i bez jakichkolwiek zarzutów. Może przed wstąpieniem do polityki i w trakcie powinni mieć robione psychotesty .
Jarek
miesiąc temu
Szkoda, ze sie nie rozplakala, gdy kradla plecaki pr,e,naczne dla dzieci z Syrii
Pik
miesiąc temu
Co by nie mówić pan nie budzi zaufania......
Rem
miesiąc temu
Za takie traktowanie kobiet powinien być wykluczony z debaty publicznej bezzwłocznie. Trzeba być zaślepionym, żeby usprawiedliwiać takie coś. Jakby do swojej żony tak powiedział to byście pierwsi trąbili o przemocy, obłudnicy!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETLRtNQ
bETLRtNR
bETLRtNS
bETLRtNT
bETLRtNU
bETLRtNz