Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|

Będzie "krajowy REJESTR CIĄŻ"? Kinga Rusin ostro: "Kobiety mają zostać INKUBATORAMI pod kontrolą!"

1422
Podziel się:

W mediach coraz głośniej zaczyna się robić o nowym pomyśle rządzących, czyli rejestrze ciąż. Kinga Rusin wypunktowała na Instagramie, dlaczego proponowane zmiany zagrażają wolności kobiet.

Będzie "krajowy REJESTR CIĄŻ"? Kinga Rusin ostro: "Kobiety mają zostać INKUBATORAMI pod kontrolą!"
Kinga Rusin o proponowanym rejestrze ciąż (Instagram, AKPA)
bEUWDGwl

Od wtorkowego wieczoru w mediach znów dyskutowany jest nowy pomysł legislacyjny dotyczący zdrowia kobiet. Mowa o czymś, co zostało obwołane "rejestrem ciąż" - czyli zbiorem nowych przepisów, w ramach których lekarze będą mieli obowiązek wprowadzać do systemu każdą wiadomość o ciąży pacjentki, nawet jeśli ta informacja nie będzie pochodzić od ginekologa.

Jak można się spodziewać, to kolejny temat, po zaostrzeniu przepisów aborcyjnych, który wywoła gorącą dyskusję, a może nawet i nowe protesty na polskich ulicach. Projekt nowelizacji już teraz budzi spore kontrowersje, które opisała Kinga Rusin. W nowym poście na Instagramie dziennikarka podsumowuje w kilku punktach proponowane zmiany.

bEUWDGwn

Nie uwierzycie! Za chwilę ma powstać państwowy REJESTR CIĄŻ! Kobiety mają zostać inkubatorami pod kontrolą! Grozi nam połączenie permanentnej inwigilacji ze "świętą inkwizycją"! "Podmioty lecznicze" (również prywatne!) mają wprowadzać do Systemu Informacji Medycznej info o ciążach swoich pacjentek. Chyba oczywiste, że dostęp do systemu będą mieli prokuratorzy! Żądamy natychmiastowego wycofania się z tych zmian! - zaczyna Rusin i w poście tłumaczy najważniejsze założenia proponowanego rejestru.

Zobacz także: Duży spadek PiS. Są 3 powody. Ekspert wyjaśnia

Kinga Rusin obawia się, że kobiety po prostu przestaną chodzić do lekarzy, skoro ci będą musieli poinformować organy państwowe o tym, że pacjentki są w ciąży. Stąd już krótka droga do wyciągnięcia konsekwencji za poronienie.

bEUWDGwt

1. Powstanie w ten sposób dokumentacja idealnie uzasadniająca wniosek do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, jeśli kobieta nie urodzi.

2. Jeśli kobieta poroni (u 20 % kobiet w pierwszym trymestrze), a ciąża była zarejestrowana - prokurator może żądać wyjaśnień (...) - przestrzega Rusin na Instagramie.

Dalej dziennikarka zwraca uwagę na problemy natury osobistej, które wywołała proponowana nowelizacja. Między pacjentkami a lekarzami może nastąpić zmowa milczenia, bo jedne i drudzy będą bali się zgłaszać ciąże w systemie... Brzmi dość przerażająco, biorąc pod uwagę stan wiedzy medycznej i to, jak Polki rzadko chodzą do lekarzy w ogóle. Czy będą chodziły częściej, wiedząc, że nieprawidłowo rozwinięta ciąża może trafić pod lupę prokuratury, a one same mogą zostać wezwane do sądu, by o tym opowiedzieć? Raczej wątpliwe.

W państwie, w którym usuwanie ciąży (nawet tej embriopatologicznej) grozi więzieniem, a każde usunięcie oznacza możliwość śledztwa, zbieranie takich danych jest częścią systemu opresji! W innych krajach te informacje być może służyłyby zdrowiu kobiety (np. lekarz widzi w systemie, że nieprzytomna pacjentka jest w ciąży). Ale u nas chyba w to nie wierzycie, prawda? Polecam wygooglować np. działania prokuratury w Białymstoku, gdzie śledczy wystąpili o dane wszystkich pacjentek, u których wykonywano zabieg - kończy Rusin.

bEUWDGwu

Myślicie, że naprawdę jest się czego bać?

Czy kryzys w związku Deynn i Majewskiego to tylko medialna ustawka?

bEUWDGwv
bEUWDGwO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1422)
Pasztetowa
2 tyg. temu
Ja wiem, że w tym kraju jest coraz mniej zaskoczeń, ale ludzie, dajecie się wciągać w tanie sensacje 🙄 nawet ADT pisze o tym, że wrzucanie w net lakonicznych urywek nt. tego projektu to po prostu manipulacja nastrojami społecznymi. Zamiast klaskać Kini, śledźcie profile organizacji, które faktycznie stoją za kobietami.
to ona
2 tyg. temu
To ta, ktòra zawsze żerowała na cudzych osiągnięciach a teraz się przerzuciła na cudze tragédie? Naczelna patriotka, która deklaruje dochody w raju podatkowym- Luxembourgu.
TadeK
2 tyg. temu
Jak nie wytrzymuje to niech kupi paczkę pampersów.Ta to już wszystko wie,na wszystko ma receptę i wszystko krytykuje!
bEUWDGwP
🤸🏼‍♂️🤸🏼‍♂...
2 tyg. temu
pani rusin aborcja nie jest metodą antykoncepcyjną, jeżeli nie ma wskazań medycznych nie powinno się mordować dzieci w łonie matki. Powinni również nagłaśniać ile kobiet umiera , choruje na depresję, popełnia samobójstwo po usunięciu ciąży.
Sylwia
2 tyg. temu
A co jest złego w tym ,że chcą dbać o to ,żeby nie było nielegalnych aborcji ? Jak się decydujesz na seks to bądź świadoma, że możesz zajść w ciążę. Nie chcesz mieć dzieci to podwiąz sobie jajniki . Dziecko to cud . A VI którzy chcą je usunąć przez swoje widzi mi się to powinni być karani. Rozumiem, że zespół Downa kogoś może przerażać czy inne choroby . Ale osoby z tą czy inną chorobą mogą i chcą normalnie żyć i funkcjonować. Jak ktoś uważa, że go nie stać na dziecko czy "większe mieszkanie " to niech już na zawsze zrezygnuje z tego macierzyństwa,tacierzyństwa. Niech zrobi to świadomie. Nikt nie dał nam prawa o decydowaniu o śmierci innego człowieka.
Najnowsze komentarze (1422)
Yezzy
7 dni temu
Ciekawe czy za chwilę będziemy ścigane/napietnowane za to że bierzemy środki antykoncepcyjne?
Louiza
7 dni temu
w końcu wg kościoła katolickiego seks ma służyć tylko do rozpłodu i po bozemu a na uczelni medycznej kobieta fanatyczka uczyła nas, że antykoncepcja to wymysl szatana i morderstwo! Po ujawnieniu nie poniosła żadnych widocznych konsekwencji... Tylko czekać aż będzie zakaz anty... Ja prdl, gdzie my żyjemy...
Gosia
7 dni temu
TRAGEDIA!!!!! Co zrobic by to powyrzymac!? Nas nikt nie slucha
xdddd
7 dni temu
Pomyśleć ze jeszcze jakiś czas temu opowieść podręcznej wydawała mi się abstrakcja
/////////////...
7 dni temu
Żyjemy w patologicznym kraju!!! Tylko czekać jak zabiorą się za środki antykoncepcyjne i je zdelegalizują
>.<
7 dni temu
Wyszłam na ulicę na każdy marsz #strajkkobiet, co więcej mogę zrobić? jestem przerażona
lada chwila
7 dni temu
Czekać aż zabronią antykoncepcję
?
7 dni temu
Ktoś robi na złośc Kindze i udaje pozytywne komentarze. Jaki w tym cel?
bEUWDGwH
matka
7 dni temu
Podziękujemy tym co głosowali na nich i tym co na wybory nie chodzą.
Taaa
7 dni temu
W Trzeciej Rzeszy też był prowadzony rejest ciąż. W czasach międzywojennych kobiety w Niemczech miały za zadanie tylko rodzić dzieci. Czy My naprawdę musimy się cofać do takich sposobów? Lepszym sposobem byłoby zapełnienie dobrej opieki zdrowotnej, stabilności zatrudnienia dla młodych kobiety, wtedy urodzeń byłoby znacznie więcej.
dramat
7 dni temu
To jest jakaś masakra....faktycznie rząd "zachęca" do posiadania dzieci.... Jeszcze trochę to będziemy nosić nadajniki na kostkach zeby wiedzieli co, gdzie, jak z kim i po co robimy... Dramat
W
7 dni temu
Mam jedno dziecko, pojawiła się myśl kiedyś o drugim. Obserwuje bardzo mocno to wszystko i na dzień dzisiejszy absolutnie nawet nie chce myśleć o drugim przez ten cały cyrk, bo inaczej tego nazwać nie mogę. Trochę nie rozumiem sprzecznej polityki- rozdajemy pieniądze na dzieci a w międzyczasie urządzamy psychiczny terror ciężarnym. Moim zdaniem dzietność jeszcze bardziej spadnie. Tutaj coraz rzadziej da się myśleć w kategorii spokojnego życia.
marta
7 dni temu
to nie jest kraj dla kobiet
Uminka
2 tyg. temu
Szczuje, ignoruje, wylewa jad... A opłacona osoba klepie jej te komentarze, tak durne, że glowa dymi. Ale są po jej myśli i jest wiele- wprost - peanów na cześć kingi. No w końcu nikt normalny nic pozytywnego nie napisze- to opłacona - pisze
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUWDGxA
bEUWDGxB
bEUWDGxC
bEUWDGxD
bEUWDGxE
bEUWDGxj