Trwa ładowanie...
Przejdź na
Koba
|

Camilla Parker Bowles apeluje do ofiar przemocy domowej: "Nie bójcie się prosić o pomoc!"

56
Podziel się

Księżna Kornwalii zwróciła uwagę na to, że społeczna izolacja może być szczególnie niebezpieczna dla osób, które doświadczają przemocy ze strony partnera lub członka rodziny.

Camilla Parker Bowles apeluje do ofiar przemocy domowej: "Nie bójcie się prosić o pomoc!"
Camilla Parker Bowles (East News, East News)
bDIChgad

Temat koronawirusa w ciągu kilku tygodni zawładnął wszystkimi przekazami medialnymi na całym świecie. Ze strony władz państwowych napływają coraz nowsze informacje i wytyczne dla obywateli. Do najważniejszych należą zakaz zgromadzeń i społeczna izolacja, której poddani są wszyscy.

bDIChgaf

Większość osób narzeka na sytuację zamknięcia w czterech ścianach bez towarzystwa, ale należy pamiętać o tych, którzy utknęli z kimś, kto może stanowić zagrożenie. Wątek przemocy domowej coraz częściej towarzyszy tematowi obowiązkowego zamknięcia w domach, które - o czym zapominamy - nie dla wszystkich są bezpieczną przystanią.

Zobacz także: <h2>Koronawirus w Polsce. Polacy stworzyli wzór przyłbicy medycznej. Zainteresowanie ich przerosło</h2>

Na ten problem zwróciła uwagę Camilla Parker Bowles - żona księcia Karola, który należy do grona osób zarażonych koronawirusem. Księżna Kornwalii znana jest z częstego poruszania tematu przemocy domowej. Ostatnio nawet pojawiły się doniesienia o rzekomej złości, którą wywołała u Camilli Meghan, "przyćmiewając" jej wystąpienie dotyczące tej kwestii.

bDIChgal

W piątkowym oświadczeniu Camilla zwróciła się do osób, które nie czują się bezpiecznie w swoich domach, a przez zakaz wychodzenia z domu zostały zamknięte w pułapce.

To trudny czas dla wszystkich, ze względu na to, że nie możemy opuszczać domów. Jednak dla niektórych jest nawet trudniejszy, ponieważ dom nie jest miejscem dającym poczucie bezpieczeństwa - czytamy. Mogę sobie tylko wyobrazić, że prośba o zostanie z oprawcą napawa was i wasze rodziny przerażeniem, bo oznacza spędzanie więcej czasu z kimś, kto was krzywdzi.

Księżna zapewniła, że takie osoby nie są same i mają możliwość zwrócenia się o pomoc.

bDIChgam

Jeżeli znajdujecie się w takiej sytuacji lub znacie kogoś takiego, to chcę żebyście wiedzieli, że nie jesteście sami - oznajmiła żona Karola. Nawet jeżeli nie możecie opuścić domu, skontaktujcie się z organizacjami charytatywnymi lub Narodową Linią Pomocy dla ofiar przemocy domowej. Proszę, uważajcie na siebie i nie bójcie się prosić o pomoc, a w przypadku poważnego zagrożenia wzywajcie policję.

My również dołączamy do apelu. Proszenie o pomoc nie jest czymś wstydliwym!

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia": 800 12 00 02.

bDIChgan
bDIChgaG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(56)
Stara ku...
11 miesięcy temu
Stara ku... w uk nikt jej nie lubi. Nie za darmo zresztą.
Jadźka
11 miesięcy temu
Ta Pani ma już 100 lat, czy więcej ?
Sułtan
11 miesięcy temu
Ten Karol to nie ma gustu jak chodzi o kobiety,
bDIChgaH
Sułtan
11 miesięcy temu
Jak można się tak paskudnie zestarzeć jak Camilla. Koszmar
Sultan
11 miesięcy temu
Ona wygląda starzej od królowej Elki.
Gość
11 miesięcy temu
Brawo Kamila, naglosniaj ten problem. Też byłam ofiarą, ale pomocy nie było znikąd. Policja jeszcze upokarzała ofiary.
Aaaa
11 miesięcy temu
Zwróciła uwagę na ważny problem...bo teraz przemoc w rodzinie ma niestety dobry moment
okokok
11 miesięcy temu
i to jest mądry apel! Pudlu, popularyzuj ten problem chociaż Ty jeden ;)
Jane
11 miesięcy temu
Tak, ciekawe. Zgłosisz i co ,on wróci i dalej bd.bil. Jeżeli nasz do kogo to uciekaj i od tej osoby dzwoń .Nie siedź w domu bo tyran Cię znuszczy
Tyle
11 miesięcy temu
Ma duże doświadczenie w przemocy psychicznej którą katowała (z Karolem ) tę biedną dziewczynę (Dianę)
Kijanka
11 miesięcy temu
Kim ta baba jest dla Karolka? Żoną czy konkubiną?
Alice
11 miesięcy temu
...myślalam o tym ostatnio, o dzieciach które są skazane na relacje miedzy rodzicami, czasem bardzo napięte. Izolacja pogłębia stres, który bardzo, bardzo wiele dorosłych wyładowuje teraz na dzieciach. Jeśli słyszycie za ścianą krzyki, teraz szczególnie trzeba informować służby. Trzeba się mieszać. Dziecko samo sobie nie poradzi
Anna
11 miesięcy temu
O tym problemie , wspominała już wcześniej Weronika Rosati, właśnie o kobietach zamkniętych na ten czas ze swoimi oprawcami. Brawo Weroniko !
bDIChgaz
Ala
11 miesięcy temu
Pudelek zmienia się na lepsze! Jeszcze 10 lat temu artykuły były krótkie i często niemiłe dla celebrytów, a teraz pojawiają się coraz mądrzejsze posty. Super!
bDIChgbb