Trwa ładowanie...
Przejdź na
jjan
|

Czesław Mozil wyjaśnia, dlaczego z żoną nie planują dzieci: "To byłoby połączone z WIELKIM STRACHEM"

621
Podziel się:

Czesław Mozil dołączył do dyskusji na temat bezdzietności. W najnowszym wywiadzie wyznał, dlaczego on i żona nie chcą mieć dzieci. "Ja jestem dumny, że dzieci nie determinują naszego związku z żoną" - podkreśla.

Czesław Mozil wyjaśnia, dlaczego z żoną nie planują dzieci: "To byłoby połączone z WIELKIM STRACHEM"
Czesław Mozil wyjaśnia, dlaczego z żoną nie planują dzieci: "To byłoby połączone z WIELKIM STRACHEM" (East News)

W polskim show biznesie coraz częściej mówi się o bezdzietności z wyboru. Jedną z ambasadorek tego tematu została Aleksandra Kwaśniewska. Celebrytka opowiedziała o doświadczeniach związanych z byciem kobietą, która świadomie nie chce mieć dzieci: społecznej presji, mierzeniu się z niewybrednymi pytaniami i komentarzami czy wykluczeniu z grupy znajomych, którzy z czasem sami zostają rodzicami.

Nie ona jedna zabrała głos w tej sprawie. Wśród celebrytek, które mówią wprost, że nie muszą być mamami, by realizować się jako kobiety, znalazły się też m.in. Ewa Chodakowska, Agnieszka Woźniak-Starak i Blanka Lipińska. Temat ten, choć nie tak często, podejmowany jest także przez mężczyzn. Wypowiadał się w tej sprawie choćby Czesław Mozil.

Czesław od pięciu lat jest mężem Doroty Zielińskiej, z którą wcześniej współpracował. Para nie planuje jednak potomstwa. Przy okazji promocji najnowszego albumu Mozil poruszył ten temat w rozmowie dla Open.fm. Poświęcił mu też jedną z piosenek:

Ja rozumiem, że dzieci czasami pojawiają się jako wynik miłości, tylko my często nie mówimy o tym, że dzieci u niektórych pojawiają się przez przypadek. I można mówić, że nigdy nie ma odpowiedniego momentu na macierzyństwo. Ale ja jestem dumny, że dzieci nie determinują naszego związku z żoną. Dużo o tym rozmawialiśmy i mamy wrażenie, że nasz związek jest pełny takim, jakim jest teraz. A ile dzieci się rodzi przypadkowo? Zaadoptować dziecko jest bardzo, bardzo trudno. Musisz przychodzić przez różne badania psychiatryczne, przez psychologów, to jest bardzo trudny proces. Ale zrobienie dziecka, bez adopcji, jest najłatwiejsze. I tutaj nikt nie pyta kto, co i jak robi. I każdy może zostać rodzicem i każdy może wychowywać swoje dzieci tak, jak chce. To bardzo zastanawiające.

Mozila, tak samo jak i Kwaśniewską, dotknęła społeczna presja związana z posiadaniem potomstwa:

Kiedyś czytałem komentarze na Facebooku pod tematem bezdzietności. Jednym z głównych komentarzy, czyli "zasadność posiadania dzieci", było: "A kto ci poda szklankę wody jak będziesz stary?". To było sześćdziesiąt procent komentarzy: "Kto zarobi na twoją emeryturę? Kto zadba o ciebie?". I to pokazuje stan umysłu. To my boimy się zostać sami, dlatego rodzimy dzieci, bo ta presja społeczna jest tak duża? - pyta muzyk i wyznaje: To przekracza wszystkie granice, jeżeli zaczynam mieć poczucie, że ze swoją żoną jesteśmy nieprzydatni krajowi, bo nie produkujemy potomków, którzy będą pracować.

Jak przyznaje, nie bez wpływu na jego decyzje pozostaje aktualna sytuacja w Polsce:

Gdybym miał mieć córkę i musiałbym myśleć o jej bezpieczeństwie i przyszłości w Polsce to tak, to byłoby połączone z wielkim strachem. Gdy patrzę na moje kotki, Pepę i Uni, to tak się cieszę, że nie muszą iść do szkoły, że nie muszą chodzić na dyskoteki i jestem przeszczęśliwy, że staramy się im stworzyć jak najlepszą rzeczywistość. Pepa wie, kim jest Lech Wałęsa, tak samo Uni dowie się niebawem, bo w szkole się tego nie dowiedzą w tej chwili.

Całość rozmowy możecie przesłuchać poniżej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(621)
Moim zdaniem
rok temu
Mądrze gada, można mieć wspaniałe życie bez dzieci tak jak można mieć zmarnowane z dziećmi.
Nana
rok temu
Ma chłop rację. Ja odczuwam ostatnio dość mocno instynkt macierzyński. Ale gdyby się zastanowić, dlaczego chcę mieć dziecko? Nie ma na to odpowiedzi. To typowo egoistyczna pobudka.
Jaaaaaa
rok temu
I popieram, chora presja społeczeństwa!!! Niektórzy nie potrafią zrozumieć, ze dla mnie dziecko nie jest definicja szczęścia, mam inne wartości, które są dla mnie ważne.
Ania
rok temu
Slyszeliscie co przed nami ukrywali? Ksiegowa Awantalecka ze skarbowki na swoim blogu pokazala metode na odebranie 4000zl. Ale zaraz maja to nam odebrać i przepadnie.. Wpiszcie jej nazwisko i dopiszcie blog to wam wyskoczy
Fufu
rok temu
100%
Najnowsze komentarze (621)
Mariusz
1 tyg. temu
Takie są narody, jakie ich chowanie. Dlaczego dla muzułmańskiej kobiety największą dumą i szczęściem są jej dzieci? A największą tragedią byłby ich brak?
Memento Mori
1 tyg. temu
Wyobraźmy teraz sobie hipotetyczną sytuację, ze sto procent populacji jakiegoś kraju rezygnuje z potomstwa. Wszystko się wali, nacja i kraj przestają istnieć, bo nie ma komu pracować. A co z resztkami żyjących, starych i zniedołężniałych niedobitków?
Tabbu
1 tyg. temu
Takie sprawy maja zawsze jednak drugie dno....
Pola
rok temu
MOZIL sam jest jak dziecko !!! I to niemowlak !!!
kika
rok temu
ludzie uwielbiają zatruwać życie innym i dla każdego mają gotowy scenariusz, nawet go nie znając. Czasami mam wrażenie, że mówią zrób dzieci/ożeń się/weź kredyt i będziesz się tak samo męczył jak my, po co tylko my mamy mieć tak przerąbane. Właśnie Ci co się męczą ze swoim życiem najbardziej wtrącają się do innych. Nie każdy nadaje się do posiadania dzieci, do małżeństwa, a ci co wytykają takie braki myślą, że dokuczą w ten sposób osobie, a sami przy tym pokazują, że to bardziej ich boli
Kik
rok temu
Pepa wie kim jest Lech Wałęsa, masakra...
Eli
rok temu
Tylko dlaczego wszystkie naczelne feministki i kobiety wyzwolone PRL-u na łożu śmierci (może nie dosłownie ale u schyłku życia) jednego zalowaly-ze nie zdecydowały się ma dziecko a zdecydowały się na aborcje. Pamiętam wywiad z Irena Kwiatkowska, Nina Andrycz, Irena Dziedzic nawet Michał Bajor przyznał w jednym wywiadzie że jednego czego załuje to że nie będzie dziadkiem. Jeszcze można by wymieniać. Za 30 lat będą gadać to samo. Bo posiadanie dzieci to jedyna decyzja która nie możesz sobie odłożyć na wieki i ja zmienić ot tak bo prawi jazdy można zrobić i w wieku 60 lat ale dzieci mieć nie.
Marta
rok temu
Serio, alez infantylny facet. Gadać o kotach i porównywać ich do dzieci. Sama nie mam dzieci ale w życiu nie przyszło by mi do głowy żeby martwić się o dyskoteki Lecha Wałęsę czy inne bzdury. Szkoła? Ja byłam prymuską w szkole, bo moja mama w swoim wolnym czasie dużo mnie uczyła. Odrabialysmy pracę domową razem bawiąc się i ucząc nawet w liceum. Moja mama nie doczekała mojego licencjata i magistra, ale wiem że wtedy też była gdzieś tam ze mną i była dumna. Dziś mam 33 lata i zastanawiam się czy gdybym miała dzieci to czy byłabym równie dobra matka. Boję się, że nie podołam macierzyństwu, że nie dam takiego szczęścia swoim dzieciom jakie mnie zapewnili rodzice. Koty? Serio? Myślę że to porównanie naprawdę nie na miejscu. Wszystkim świadomym rodzicom życzę wytrwałości miłości i dumy z pociech.
obiektywny
rok temu
ok, ale emerytury mu nie dawać skoro nie da społeczeństwu dziecka które będzie jako dorosły pracować na jego emeryturę
hahaha
rok temu
hahhaha powiedział skupiony na sobie narcyz, z problemami psychicznymi....🤣
Neel
rok temu
Lepiej mieć takie zdanie niż mnożyć się gdzie popadnie, a później socjal. Stop patolom. Za to ich szanuje .
Ffc
rok temu
A czy o wgl wie, jak się robi dzieci, bo nie sprawia takiego wrażenia..
Czytelniczka
rok temu
Życzę im jak najlepiej, nie każdy musi mieć dzieci. Ale najbardziej irytują mnie kobiety które mówią że nie chcą dzieci a jak ich facet zostawi to z pretensjami że mogły mieć dzieci tylko nie miały przez niego i zniszczył im życie bo są same.
Polska dla Po...
rok temu
Tacy ludzie jak Mozil nie powinni mieć dzieci. Mozila umysł intelektualny stanął na poziomie dziecka. Więc nie wskazane żeby dziecko zrobiło dziecko.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie