Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Aleksandra Kwaśniewska drąży temat BEZDZIETNOŚCI: "Z badań wynika, że część matek jest NIESZCZĘŚLIWA"

511
Podziel się:

"Kobiety, które nie mają dzieci, słyszą, że są dziwaczne, samolubne, wybrakowane" - mówi Aleksandra Kwaśniewska w najnowszym wywiadzie, dodając, że wiele kobiet decyduje się na dzieci, "bo tak należy". Faktycznie tak jest?

Aleksandra Kwaśniewska drąży temat BEZDZIETNOŚCI: "Z badań wynika, że część matek jest NIESZCZĘŚLIWA"
Aleksandra Kwaśniewska o bezdzietności z wyboru (East News)
bETKVhxN

Ostatnio w przestrzeni publicznej coraz więcej mówi się o bezdzietności z wyboru. W polskim show biznesie jest całkiem dużo celebrytek, które świadomie nie decydują się na macierzyństwo.

Do grona znanych bezdzietnych kobiet zalicza się też Aleksandra Kwaśniewska. Córka byłego prezydenta już kilka razy podejmowała temat bezdzietności. Wyznała m.in., że czuła się osamotniona, gdy jej przyjaciółki rodziły dzieci oraz mówiła, że otrzymuje wiele wiadomości od bezdzietnych fanek.

bETKVhxP
Zobacz także: 500+ nie podnosi dzietności. Jak można było wydać te pieniądze lepiej?

Teraz Kwaśniewska po raz kolejny porusza tę kwestę w najnowszym wywiadzie.

bETKVhxV

Kobiety, które nie mają dzieci, słyszą, że są dziwaczne, samolubne, wybrakowane. Że nie są "prawdziwymi kobietami". (...) A są też takie, które nie mogą mieć dzieci (...) ciągłe pytanie ich o to, kiedy powiększą rodzinę i dlaczego tego jeszcze nie zrobiły, powoduje, że jeszcze bardziej cierpią - mówi w rozmowie z Plejadą.

Ola ujawnia, że sama słyszy tego typu pytania "notorycznie", ale nie zamierza się nikomu tłumaczyć. Zwraca też uwagę, że "nie każda kobieta ma naturalny instynkt macierzyński".

(...) wmawia się im, że będą żałowały tej decyzji, że na starość nikt im nie poda tej przysłowiowej szklanki wody. (...) Jest wiele badań, z których wynika, że część matek jest nieszczęśliwa. Zdecydowały się na potomstwo, bo czuły, że tak należy, bo rodzina je naciskała (...) Dziś są nieszczęśliwymi matkami, w efekcie, nieszczęśliwych dzieci - dodaje Kwaśniewska.

Ma rację?

bETKVhxW

Czy kryzys w związku Deynn i Majewskiego to tylko medialna ustawka? 

bETKVhxX
bETKVhyq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(511)
Jakaś
2 tyg. temu
Nie chce dzieci, uwielbiam to, ze po pracy mam święty spokój i ciszę, mogę poczytać książkę, iść na spacer… to nie jest egoizm, bo moje dzieci NIE ISTNIEJĄ. Egoizmem jest płodzenie dzieci w dzisiejszych strasznych czasach, przy przeludnionej planecie. Oprócz dzieci istnieją przecież rodzice, rodzina, można się spełnić w pomaganiu innym, tym, którzy już są na tym świecie.
Ooo
2 tyg. temu
Niech każdy żyje swoim życiem. Jak ktoś chce mieć dzueci to niech ma a jak ktoś nie chce to nie. Żadne życie nie jest przez to gorsze !
Bezdzietna
2 tyg. temu
A ja nie mam dzieci bo mamy problemy z mężem, milion in vitro i bez skutku. Jesteśmy pracowici, mamy dobra prace, dochody,ciągle się rozwijamy. Moja siostra nie miała ambicji żeby się uczyć, ale z łatwością plodzila dzieci. Teraz klepią biedę i zazdrości mi domu podróży i statusu,a co się widzimy to twierdzi,że kobieta bez dzieci to nie kobieta (to co, chłop? :-D) i że takiej na starość nikt nie poda herbaty. Ogólnie to boli, ale jak sobie pomyślę, że ona z naszą mama prawie w ogóle nie utrzymuje kontaktu i jej dzieci uczą się na tym przykładzie, to nie wiem czemu liczy, że jej dzieci ją na starość będą obskakiwać herbatkami :-D
bETKVhyr
Ewa
2 tyg. temu
W 100% ma rację pani Ola. Polska to dziwny kraj dlatego mamy takie a nie inne podejście. Macierzyństwo to nie jest ani obowiązek ani przymus. A zadawanie pytań ludziom którzy nie mają dzieci bo nie chcą czy nie mogą jest po prostu brakiem taktu. I jeszcze jedno.... Jeżeli ktoś się decyduje na dziecko po to żeby na starość miał mu kto szklankę wody podać to jest strasznym, bezdusznym egoistą i na pewno nie powinien mieć dzieci
Ews
2 tyg. temu
Olu i inne kobiety, które nie chcą mieć dzieci, pamiętajcie, że nie musicie się nikomu tłumaczyć.
Najnowsze komentarze (511)
kleopatra
7 dni temu
Jak się nie bylo matką to lepiej milczeć. Akceptuję to, że ktoś nie chce mieć dzieci ale niech nie robi za eksperta.
gość
1 tyg. temu
Ta kobieta mówi tylko o tym Non stop. Co jest na rzeczy? Nie ma dzieci i innych tematów?
gość
1 tyg. temu
dziwne, mnie nikt nigdy nie pytał dlaczego nie mam dzieci i nie czułam żadnych nacisków, wyolbrzymiony temat...
InoSiePytam
2 tyg. temu
Gonia Rozenek pokazala Polkom , ze mozna miec 50 lat i urodzic piekne zdrowe dziecko i kilka miesiecy po porodzie pociazowy brzuszeczuniek jest aksamitny jak alabaster . Przeciez Ola ma jeszcze 20 lat na urodzenie dziecka , Polacy , o co wam chodzi ????
Dobra Rada PL
2 tyg. temu
Ten Baduch jest nic nie warty !!!! Do Oli Kwasniewskiej trzeba dopuscic Karola Strasburgera . Ten stallion zrobi jej dziecko od pierwszego wystrzalu . Ale jesli prawda jest , ze Ola jest bezplodna wskutek przebytej rzezaczki i choroby alkoholowej to nawet Karolek nie pomoze !!!!
Dobra Rada PL
2 tyg. temu
Ten Baduch jest nic nie warty !!!! Do Oli Kwasniewskiej trzeba dopuscic Karola Strasburgera . Ten stallion zrobi jej dziecko od pierwszego wystrzalu . Ale jesli prawda jest , ze Ola jest bezplodna wskutek przebytej rzezaczki i choroby alkoholowej to nawet Karolek nie pomoze !!!!
amy
2 tyg. temu
Dla mnie to nienormalne. Kobiety bez instynktu macierzyńskiego SĄ wybrakowane i tyle.
AaaabbbGgg
2 tyg. temu
Posiadanie dzieci! Jak to brzmi? Można decydować się lub nie na spłodzenie i wychowanie.. ten tryb przynależności, posiadania sprawia, że myślimy o potomstwie w kategoriach ubóstwa jeśli nie decydujemy się na rozmnażanie i wychowanie. Dla mnie moje zdrowie jest najważniejsze, w kraju i społeczeństwie któremu nie mogę zaufać, nie ma miejsca na ryzyko i porzucenie. To nie jest kraj dla matek ani kobiet z dziećmi. A ponadto naprawdę nie jestem nic nikomu dłużna...
bETKVhyj
Pindy
2 tyg. temu
Kobiety, które mówią, ze nie chcą dzieci to albo nie mogą ich mieć albo nie z tym partnerem. Mogą adoptować. Ale egoizm im nie pozwala. I wygoda. To kobiety zakochane w sobie i swojej pewności siebie. Pomijam te, które z wskzan medycznych mieć nie mogą. Jak dwoje ludzi, którzy się kochają nie chcą. To akt miłości. Egoistki i pindy.
Mania
2 tyg. temu
Ma prawo do swojego zdania i decyzji. Jednak ostatnio zauważyłam ze jej wypowiedzi są rodzajem propagowania anty macierzyństwa i zrobiła z siebie eksperta. A to już nie jest cis trochę innego
Ana
2 tyg. temu
To niech jasno napisze " nie nie chce mieć dzieci i nic Wam do tego " wtedy dziennikarze odpuszczą a tak opisuje inne kobiety a o sobie mówi wymijająco więc wzmaga ciekawość. Moja siostra rok po ślubie powiedziała rodzinie nie i z czasem każdy to zaakceptował. Jakby ich tak zbywała to pytaliby w kółko.
Max
2 tyg. temu
Każdy ma prawo żyć po swojemu,bez dzieci też można.
Magda
2 tyg. temu
Oczywiście że nie każda kobieta musi mieć dzieci, nic na siłę, nie każdy musi spełniać się w macierzyństwie. Nareszcie ktoś odważnie o tym mówi.
Słabe to
2 tyg. temu
Chyba jednak mówi o pokoleniu 50+ Dziś kobiety, które nie chcą mieć dzieci, nie mają. Poza tym...jak ktoś r,eczywiscie nie chce mieć dziedzi to teksty o dzieci zwyczajnie nie ruszają...myślę, że mówimy o sytuacji, kiedy kobieta nie może mieć dzieci a ciągle słyszy pytania...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETKVhzc
bETKVhzd
bETKVhze
bETKVhzf
bETKVhzg
bETKVhyL