Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

"Dzień Dobry TVN". Ekspert dyskutuje o rozstępach u nastolatków: "ESTETYCZNIE TO JEST SŁABE"

325
Podziel się:

Podczas ostatniego wydania "Dzień Dobry TVN" Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik wdali się w dyskusję o rozstępach wśród młodzieży... Niczego się jeszcze nie nauczyli?

"Dzień Dobry TVN". Ekspert dyskutuje o rozstępach u nastolatków: "ESTETYCZNIE TO JEST SŁABE"
"Dzień Dobry TVN". Ekspert rozprawia o rozstępach u nastolatków (Dzień Dobry TVN, AKPA, Podlewski)
bEISFuaJ

W polskich programach śniadaniowych nie brakuje absurdalnych, a często niestety wręcz społecznie szkodliwych tematów. Widzowie "Dzień Dobry TVN" mieli już okazję dowiedzieć się, że mężczyznom nie przystoi noszenie szortów, a damy przy stole nie powinny jeść kanapek. W "Pytaniu na śniadanie" dyskutowano zaś m.in. o tym, czy duże piersi są niedoskonałościami, a dziewczyny z nadwagą mogą mieć przystojnego chłopaka.

Rodzime śniadaniówki często pochylają się również nad zagadnieniami dotyczącymi dzieci i młodzieży. Niestety dobór tematów w tym wypadku nierzadko bywa, delikatnie mówiąc, wyjątkowo nieprzemyślany. I tak na przykład w czerwcu w "Pytaniu na śniadanie" odbyła się pogadanka dotycząca cellulitu u małych dzieci. W podobne tony postanowiło ostatnio uderzyć "Dzień Dobry TVN". W piątkowym wydaniu porannego show gościł dermatolog Łukasz Preibisz, który rozmawiał z prowadzącymi o rozstępach u nastolatków.

bEISFuaL

Dyskusję poprowadzili Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik. Już podczas zapowiedzi pogadanki z ekspertem pojawiły się pierwsze sygnały ostrzegawcze - wówczas Sołtysik stwierdził, że rozstępy mogą mieć negatywny wpływ na samoocenę młodzieży.

Będziemy mówili o rozstępach, które coraz częściej pojawiają się nie tylko w wieku późnym, starczym, ale także wśród nastolatek. I źle wpływają oczywiście na psychikę i samoocenę - mówił.

Słuchając rozmowy prowadzących "DDTVN" z dermatologiem, wyraźnie można było odnieść wrażenie, że rozstępy u nastolatków mają być powodem do wstydu. W swym wywodzie zaproszony ekspert podkreślił, że z rozstępami należy walczyć jak najwcześniej, w szczególności u osób młodych - gdyż, jak stwierdził, wyglądają one nieestetycznie...

bEISFuaR

(..) U młodych osób (...) one występują w miejscach bardzo niefajnych. U chłopaków to są plecy, ramiona, u kobiet to są piersi, wewnętrzne powierzchnie ud, pośladki. Więc estetycznie to jest słabe, a szczególnie słabe jest na początku, kiedy jest czerwone - przekonywał dermatolog.

W dyskusji poruszono również temat walki z rozstępami. Gość Kalczyńskiej i Sołtysika wspaniałomyślnie stwierdził, że nie można zapobiec rozstępom spowodowanym szybkim wzrostem w okresie dojrzewania. Błyskawicznie dodał jednak, że, "możemy zapanować nad masą tkanki tłuszczowej". Dermatolog polecił także młodzieży stosowanie preparatów na rozstępy dla kobiet w ciąży, wizytę u dermatologa czy w gabinecie medycyny estetycznej.

Poruszony w "DDTVN" temat bez wątpienia jest co najmniej problematyczny. W dzisiejszych czasach, gdy tak wiele osób nawołuje do samoakceptacji i filozofii "body positivity", coś tak naturalnego i powszechnego jak rozstępy zostało przedstawione jako wstydliwe i "estetycznie słabe". Tego typu treści mogą niekorzystnie wpływać na samoocenę nastolatków, a warto w tym miejscu dodać, że polska młodzież ma szczególnie duże problemy z samooceną.

bEISFuaS

W 2020 roku ukazało się badanie HBSC przygotowane we współpracy z WHO poświęcone zdrowiu i samopoczuciu nastolatków. Według wyników polskie nastolatki charakteryzowała najniższa samoocena spośród młodzieży z 43 krajów objętych badaniem. Zgodnie z danymi aż 49 procent polskich 13-latek było przekonanych, że są zbyt grube, wśród 15-latek było to natomiast aż 52 procent. Równie niepokojące były także dane dotyczące chłopców - w grupie 15-latków również odnotowano najniższą samoocenę spośród badanych krajów, 11 i 13 -latkowie uplasowali się zaś na drugim miejscu pod tym względem.

Uważacie, że telewizje śniadaniowe powinny promować tego typu treści?

Posłuchaj najnowszego odcinka Pudelek Podcast!

bEISFuaT
bEISFubm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(325)
Justyna
4 tyg. temu
Przestańcie wywierać taka presję na tych biednych nastolatkach. Serio wygląd Was nie definiuje dzieciaki!
Parias
4 tyg. temu
Śniadaniówkę powinna przestać istnieć
Gość
4 tyg. temu
No przez takich fachowców to się nie dziwię, że można popaść w depresję braku samooakceptacji.
bEISFubn
Zoska
4 tyg. temu
Byłam u tego pana dermatologa na wymrazaniu kurzajki. 2 lub 3 wizyty po 2 min łączna wartość tysiac złotych. Kurzajka nie zniknęła, doleczylam ją preparatem za 10 zł, przepisanym przez innego lekarzaal. Dla mnie to zwykłe zdzieranie z ludzi pieniędzy, a przekonywanie, że dzieci powinny chodzić na zabiegi medycyny estetycznej- poniżej pasa. Proszę zabrać te swoje pieniądze i chociaż nie wypowiadać się publicznie
oburzony
4 tyg. temu
kult chudości w Polsce zabija.
Najnowsze komentarze (325)
Luśka
1 tyg. temu
Ten cały pan doktor jak i jego pożalsięboże "klinika" to banda wyłudzaczy pieniędzy! Wydzwaniają co chwila z promocjami, a te wszystkie recepcjonistki mają nakazane zawracać %$#@ w poczekalni przed wizytą... byłam tam 3 razy i nie wrócę NA PEWNO! I Wszystkim, którzy szanują dwoje portfele radzę omijać szerokim łukiem ten adres
Już nie ogląd...
3 tyg. temu
Telewizja śniadaniowa to wg mnie najgorszy program ,wpędzajacy słabych psychicznie w niższe poczucie wartości,tylko musi być wszystko piękne i modne, wygląd tylko wg schematów.Jesli zaproszą kogoś kto ma naprawdę wiedzy i można czegoś mądrego się dowiedzieć prowadzący przerywają, najwięcej mają do powiedzenia kucharze ,a sposób gotowania jest minusowy same eksperymenty.
obywatel
4 tyg. temu
TVN robi bardzo złą robotę
Mama
4 tyg. temu
Mój syn ma rozstępy na plecach, on ma je generalnie w d..., ale z drugiej strony chciałby się ich pozbyć,.. staramy się je usunąć, może się uda, na razie lasery średnio działają.... Znam innego chłopaka z rozstępami na plecach, który jednak ma z tym problem, wstydzi się na plaży rozebrać..... Jak są możliwości to należy zadbać o ładna i zdrowa skórę
mnm
4 tyg. temu
ten ekspert dość nieestetycznie wygląda, nawet powiedziałabym słabo. Może by się tym zajął zamiast oceniać wygląd nastolatek.
Gosc
4 tyg. temu
Zawsze twierdzilam ze takie sniadaniowe programy sa przeglupie a prowadzący pozostawiają dużo do życzenia,poza tym te zmyślone tematy i brak wiedzy w wielu tematach dyskwalifikuje prowadzacych
Markena
4 tyg. temu
"Niefajne? Mega słabe"? Tak się wyppwiada "ekspert" ? O losie! Skoro wypowiada się jak nastolatek to pewnie i leczy jak on 'specyfikami z kiosku i żabki" Nie chcialabym aby ktoś taki nawet mnie dotykał a co dopiero wyrokowal w sprawie mojego zdrowia!
Gość.
4 tyg. temu
Jaki ekspert taka dyskusja,obrzydliwe niech wypowiada się na swój temat .
bEISFubf
Jan
4 tyg. temu
Co to za lekarz, który bierze udział w śniadaniówce i nie czuje pewnie z tego tytułu żenady? Co to za dziennikarze, którzy także bez żenady, oceniają wygląd, skóry innych ludzi? Co to za program , który was indoktrynuje pod pretekstem błahych problemów, wśród których kryje się lewacka ideologia TVN , chociaż komunizm już dawno uznano za zbrodnię w Polsce, podobnie jak nazizm ?
Obserwator
4 tyg. temu
Dlatego nie oglądam sniadaniowek.
Anka
4 tyg. temu
Zakazałbym sniadaniowek i wypowiadania się publicznie wiekszusci lekarz 😤. Przez ostatnie miesiące skutecznie upublicznili swoja chciwość, lenistwo i wygodnictwo wynikające z kłamstwa 😤
Boost
4 tyg. temu
Panie, daj Pan spokój z rozstępami, zajmij się Pan lepiej tematem wykrzywiania żuchwy na prawo i lewo przez niektórych prowadzących DTVN
Aga
4 tyg. temu
Ja tez miałam rozstępy na nogach już jako nastolatka i to nie że względu na nadwagę, ale na wzrost. Dopiero teraz dowiedziałam się, że to powód do wstydu. Dziekuję
Nred ei
4 tyg. temu
Robią tymi programami sieczkę w mózgu, a potem się dziwią wynikowi wyborczemu pisuu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEISFubY
bEISFubZ
bEISFuca
bEISFucb
bEISFucc
bEISFubH