Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Edyta Górniak prawi o maturze: "Poradziłam sobie bez tego jednego egzaminu, przez który LUDZIE ODBIERAJĄ SOBIE ŻYCIE"

840
Podziel się:

Edyta Górniak stwierdziła, że skoro sama zrobiła karierę bez podchodzenia do egzaminu dojrzałości, to innym też to się uda. "Nie dajcie się zdominować presji, stresom i starym stereotypom" - przemawiała na Instagramie.

Edyta Górniak prawi o maturze: "Poradziłam sobie bez tego jednego egzaminu, przez który LUDZIE ODBIERAJĄ SOBIE ŻYCIE"
Edyta Górniak prawi o maturze (Instagram)

Edyta Górniak należy do grona gwiazd, którym udało się zrobić karierę bez matury. Po szkole podstawowej podjęła co prawda naukę w technikum ogrodniczo-pszczelarskim, ale przerwała ją, będąc w trzeciej klasie.

Fakt, że Górniak nie podeszła do egzaminu dojrzałości, to dla diwy żaden wstyd. Wręcz przeciwnie, naczelna entuzjastka teorii spiskowych w polskim przemyśle rozrywkowym jest przekonana, że w dzisiejszych czasach ten "świstek papieru" nie jest nikomu do niczego potrzebny. Nic dziwnego, że Elżbieta Zapendowska sama załamała w ostatnim wywiadzie ręce nad niegdysiejszą wychowanką, stwierdzając, iż Edi "plecie takie bzdury, że pół świata się śmieje".

Zobacz także: Wyciek rozmów Cichopek i Kurzajewskiego i kontrowersyjna premiera „365 dni: Ten dzień”

Tymczasem trwający właśnie czas matur skłonił 49-latkę do podzielenia się z internautami kolejnymi przemyśleniami, którymi po raz wtóry naraziła się na śmieszność. W piątek podczas przejażdżki samochodem celebrytka oceniła, że w jej mniemaniu świadectwo maturalne nie jest żadną koniecznością w życiu wchodzącej w dorosłość młodzieży. Edi zawyrokowała, że znacznie bardziej liczą się "wybory, przyjaźnie i dobre uczynki".

Chciałabym przypomnieć, że matura nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa ani przygotowania do życia - stwierdziła. Naszym największym kapitałem są ludzie i to, ile jesteśmy w stanie zostawić na świecie po sobie. Swoim życiem, swoimi wyborami, przyjaźniami, dobrymi uczynkami. To jest najważniejsze i nadrzędne.

Niedoszła abiturientka przyznała, że w dniu gdy jej rówieśnicy pisali egzamin dojrzałości, ona występowała na Broadwayu. Wokalistka pochwaliła się, że dzięki swojej zaradności, ambicji i talentowi mogła wówczas wyżywić rodzinę bez wykształcenia średniego. Co gorsza, zaapelowała też do uczniów, żeby... "nie dali zdominować się presji".

Ja osobiście do matury nie podchodziłam, bo pracowałam w tym czasie w Nowym Jorku na Broadwayu i mogłam dzięki temu utrzymać rodziców i spełniać ich marzenia i oczekiwania, a także swoje ambicje - wspomina. I, jak widzicie, przeszłam przez całe życie bez tego jednego egzaminu, wokół którego jest mnóstwo legend i przez który ludzie odbierają sobie życie. Nie dajcie się zdominować presji, stresom i starym stereotypom.

Ciekawe podejście?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(840)
Toja
2 tyg. temu
Jaka kariere? Kiedy wypuscila ostatnia piosenke? Odcinanie kuponow i pisanie bzdur na Insta to nie kariera. Ale matura to zaden egzamin dojrzalosci. Nie wiem po co to jest w ogole.
???
2 tyg. temu
Kto to? Jakaś Koreanka?
Hehe
2 tyg. temu
Różnie się w życiu układa i nie każdy ma zdolności, by zdobyć wykształcenie. No ale chwalić się też nie ma czym i na jej miejscu nie poruszałabym tego tematu…
Omg
2 tyg. temu
Życia sobie nie odebrałam, dziwadłem też nie jestem więc chyba mając maturę wyszłam na ludzi, studia też skończyłam
...
2 tyg. temu
No Edzi akurat się w życiu udało .....
Najnowsze komentarze (840)
magia
2 tyg. temu
Jak czegoś nie potrafisz to mówisz, że to ci jest niepotrzebne. Jak nie znasz się na czymś to powtarzasz teorie spiskowe idiotów albo wrogów. Ot, cała Górniak. Gdyby miała coś w głowie to mogłaby zrobić wielką, międzynarodową karierę. A tak stać ją na pokazywanie się na ściankach. A gdzie repertuar? Gdzie jakieś nowości?
☘☘☘
2 tyg. temu
Matura i studia jeść nie dadzą i o człowieku nie świadczą ale niestety najczęściej to wymóg na stanowisku i co za Tym idzie -szansie na lepsze wynagrodzenie 🤷‍♀️
Xyz
2 tyg. temu
Nie mam matury Ambicją i samozaparciem zaczynajac od stanowisk asystenckich, później awans na specjalistę aktualnie od roku jestem managerem działu zakupow i logistyki. Mam pod soba 10 osób, operuje finansami firmy reprezentuje firmę na spotkaniach z prezesami firm z ktorymi współpracuje. To nie matura i studia a samozaparciem i kursami zakonczonymi certyfikatem jestem tu gdzie jestem.
Laki
2 tyg. temu
Tak piszą Co którzy nie mają matury .
Beata Miotke
2 tyg. temu
Pani Edyta zapomniała o jednym..nie każdemu dane jest mieć talent ..wokalny czy inny ..i móc w ten sposób zarabiać pieniądze...matura jest bardzo ważna w życiu młodego człowieka...otwiera różne drzwi i daje możliwości..jedni z tego skorzystają drudzy nie...ale mówienie ,że jest nie potrzebna to skrajnie głupie..Matura jest stresująca..ale życie bardziej.Z poważaniem pozdrawiam
Ejjsjs
2 tyg. temu
A.po co w ogóle się uczyć lepiej zostać oslem nie mieć żadnych ambicji i nie mieć celu.Nie zapomniałem wystarczy zaśpiewać to nie ja byłam ewą jakie to proste
Karina
2 tyg. temu
Ma rację . Czy ludzie po szkole zawodowej są gorszej kategorii , też matury mie zdawali . Może gdyby nie było takiego pędu do matury mielibyśmy więcej fachowców . W pewnym momencie był pęd że wszyscy musza mieć maturę a potem studia , gdzie vzęść kończyła byle co i byle jak a teraz wykonują pracę gdzie wystarczyło by średnie albo zawodowe . Mamy najlepiej wykształconych sklepowych na kasach i sprzątaczki polskie na zachodzie . Ich matura rozczarowała . Wszyscy śmieją się z Górniak że mówi głupoty , nie mówi głupot , stwierdza fakty .
Marta
2 tyg. temu
Znam wielu bez papierka wspaniałych, mądrych ludzi a znam z i w ogóle wolę nie gadać o nich. Wykształcenie w dzisiejszych czasach to już nie wielkie wow
Gość
2 tyg. temu
Ona ma rację. Masz pomysł na siebie na biznes masz kasę itd
Jak
2 tyg. temu
I dlatego właśnie Edi nie jest brana poważnie pod uwagę za jej mały „móżdżek” Może po to warto jednak mieć tę maturę? Ogólnie nie dobrobyt mówi o człowieku czy jest warty ale jego mądrość.
Osa
2 tyg. temu
Skutki braku owego egzaminu widać dzisiaj gołym okiem. O braku kindersztuby nie wspomnę.....
Słuchacz
2 tyg. temu
Choć zupełnie nie jestem fanem pani Edyty , to z jednym muszę się zgodzić. Matura to bzdura . I wie o tym każdy, tylko nie każdy chce się do tego przyznać. To jest jakiś sztuczny twór wykreowany na potrzeby niedowartościowany pedagogów i nauczycieli , którzy chcą się nawzajem utwierdzać w tym że odwalili "kawał dobrej roboty" ( a potem na maturze roznoszą uczniom ściągi i podpowiadają odpowiedzi). Każda szanująca się wyższa uczelnia powinna mieć własny system kierunkowej weryfikacji abiturientów ( przynależny do jej specyfiki i oczekiwań) ,a nie bazować na tym czy ktoś ma ( "zdał") maturę czy nie. Czasami ktoś o ponadprzeciętnych zdolnościach kierunkowych ,nie jest w stanie zdać matury bo jest tam za dużo "głupoty i edukacyjnego siana". Po co genialnemu matematykowi czy fizykowi ( umysł ścisły) umiejętność poprawnego rozbioru zdania na części mowy lub inne przypadki , albo analiza wiersza napisanego przez jakiegoś pokręconego i nawiedzonego "poetę" , który wcześniej wciągnął ze dwie działki ( albo się nawdychał) czegoś tam. A.Einstein nie zdał matury ,a wywrócił świat "do góry nogami". I jak równy z równym, mógł podyskutować z wieloma znakomitymi "profesorami".
Anna Pajak- N...
2 tyg. temu
Edytka ma tylko wyksztalcenie podstawowe...skoro dalsza nauke przerwala w trzeciej klasie...
Edzia
2 tyg. temu
Edzia ile ton filtra masz na opuchłej twarzy ? Bez tego nawet nie wchodzisz do auta
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie