Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
|

Euzebiusz Smolarek wspomina, jak w Katarze potraktowano jego żonę: "Miejscowe kobiety gwizdały, pokazując DEZAPROBATĘ"

100
Podziel się:

Euzebiusz Smolarek przy okazji tegorocznego mundialu w Katarze wrócił pamięcią do swojego kontraktu z klubem Al-Khor SC. Przyznał, że pobyt na Półwyspie Arabskim nie do końca spełnił jego oczekiwania, przede wszystkim z uwagi na trudne do pogodzenia różnice kulturowe.

Euzebiusz Smolarek wspomina, jak w Katarze potraktowano jego żonę: "Miejscowe kobiety gwizdały, pokazując DEZAPROBATĘ"
Euzebiusz Smolarek wspomina swój kontrakt w KATARZE i wyjawia, jak potraktowano jego żonę: "Miejscowe kobiety gwizdały, pokazując DEZAPROBATĘ" (East News, FORUM)

Euzebiusz Smolarek od 2002 do 2010 roku był reprezentantem Polski, a w swojej karierze przewinął się przez kilka klubów piłkarskich. Jednym z nich był katarski Al-Khor, do którego trafił w 2011 roku, tuż po rozwiązaniu kontraktu z Polonią Warszawą. Piłkarz w rozmowie z WP Sportowe Fakty wrócił pamięcią do czasu spędzonego w Katarze i wyjawił powody, dla których postanowił skrócić nieco pobyt w tym kraju. Ebi wspomniał, że pierwszy szok przeżył już na lotnisku.

Nigdy nie zapomnę momentu, gdy po raz pierwszy wysiadłem tu z samolotu. Nie mogłem uwierzyć, w to co się dzieje. Uderzył mnie tak ogromny strumień gorącego powietrza, że pomyślałem: "To musi być jeszcze z silnika samolotu". Okazało się jednak, że nie. Że to miejscowy klimat. Czułem się, jakby mi ktoś gorącą suszarką puścił powietrze prosto w twarz. Wystarczyło, że przeszedłem kilkadziesiąt metrów i cała koszulka była mokra od potu - wspominał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Konflikt Smaszcz i Janachowskiej oraz Anna Wendzikowska zaprasza na kakao

Z uwagi na pogodę, mecze w Katarze rozgrywane były bardzo późno, co wpływało na funkcjonowanie całej rodziny. Sportowiec będący od wielu lat w związku z Holenderką Thirzą van Giessen zwierzył się również, że jego żona nie do końca dobrze czuła się w tym dość restrykcyjnym dla kobiet kraju. Ukochana Smolarka nie mogła bowiem korzystać w pełni ze swoich swobód, z uwagi na panujące tam zwyczaje.

Moja żona jest za wszelką równością. Zawsze mówi: "Skoro ty możesz, to dlaczego ja nie mogę?". Na publicznej plaży w Katarze na przykład nie mogła leżeć w bikini. To znaczy na początku próbowała, ale przyszedł policjant i powiedział, że albo się zasłoni, albo 100 dolarów mandatu - mówił.

Piłkarz przyznał, że po tym incydencie przenieśli się na prywatną plażę, gdzie po opłaceniu wstępu za 50 dolarów - Thirza mogła poczuć się nieco swobodniej. Problemy zaczęły się jednak, gdy para opuszczała "bezpieczną strefę" przyhotelowej plaży. Euzebiusz przytoczył pewną historię, w której to jego ukochana została wygwizdana przez miejscowe kobiety.

Wynajęliśmy łódkę, którą dopłynęliśmy do takiej małej plaży. Stamtąd mieliśmy tylko kilkadziesiąt metrów do miejsca, gdzie zostawiliśmy samochód. Żona i jej siostra pokonywały ten dystans w bikini i wtedy zaczęły się gwizdy. Miejscowe kobiety gwizdały na nie, jak rozumiem, pokazując w ten sposób swoją dezaprobatę. No cóż... W sumie rozumiem, że to inna kultura i będąc tam, trzeba jej przestrzegać. Takie mają zasady i już - tłumaczył w rozmowie z serwisem.

Na koniec piłkarz przyznał jednak, że nie może narzekać na to, jak traktowali go ludzie w klubie, bo byli dla niego niezwykle pomocni i uczynni, jednakże Katar okazał się miejsce, w którym nie chcieli dłużej mieszkać.

Pierwszy mecz reprezentacji polski w ramach mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze odbędzie się w najbliższy wtorek. Transmisję online można obejrzeć w WP Pilot.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(100)
JaJa
1 tyg. temu
To niech na Zachodzie respektują naszą kulturę i zwyczaje...
Świat.
1 tyg. temu
Wierzchołek góry lodowej. Wszyscy zapomnieli nagle o pracownikach a raczej niewolnikach budujących stadiony w Katarze. Ile osób tam zginęło, zostało trwałe okaleczonych, nie otrzymało wynagrodzenia za swoją pracę. Tak. Zamknijmy oczy i bawmy się dalej.
Fiolna
1 tyg. temu
Tak u nich musimy sie dostosowac do ich zwyczajow ale oni juz u nas nie musza 🤦‍♀️
Aaaaaa
1 tyg. temu
U nas jest kultura kąpieli w stroju, więc jak jadą do nas to niech nie włażą w tych szmatach do basenów... Itd.itd...
Xxxsr
1 tyg. temu
Jej fotka to chyba tez sprzed 12 lat?
Najnowsze komentarze (100)
Alik
1 tyg. temu
I po co ta walka nowoczesnej Europy o prawa kobiet w Katarze?
QuQu
1 tyg. temu
.....w wannach z woda - się rodza- w ubraniach - się kąpią-z 9- latkami żenia-w latajace dywany wierza-muslim To Inna Rasa-
Luc
1 tyg. temu
No cóż, taki mają zwyczaj, nie ma co się obrażać. Wiedziały gały, gdzie jechały.
Jerry
1 tyg. temu
Wolność Tomku w swoim domku.....tyle w temacie
Yux
1 tyg. temu
Tak, my jedziemy tam i musimy się bezwzględnie podporządkować panującym tam zasadom i normom społecznym. A sami jesteśmy bardzo gościnni i na wszystko sie zgadzamy. My Polacy, my Europejczycy. Też zacznijmy postępować jak oni. Przyjeżdżasz tu, to się dostosuj. Albo zostań u siebie.
Mariusz Templ...
1 tyg. temu
Piszecie o niewolnictwie w Katarze A nie dawno niewolnictwo było w Niemczech,nie trzeba było Kataru.O np jadąc do bałera robiło się za grosze a traktowanie było takie jak murzyna dwieście lat temu,na umowie miałem 6,75 euro na h.a dostawałem 4,50. pracodawca deklarował że zapewnia mieszkanie wyżywienie a tu gówno za wszystko trzeba było płacić i do tego trzeba było się gnieść w pokojach sześcioosobowych.
Fifa
1 tyg. temu
Maja swoją kulturę, nie wzorują się na Zachodzie. To my Polacy, jesteśmy bardzo wpływowym narodem, który szybko zapożyczeń święta, jak Halloween. Wszystko nam się podoba, tylko nie polskość. Być może to wynika z niskiego poziomu wartości, albo z kompleksu Polaka.
Franek
1 tyg. temu
Kto w ogóle zgodził się na te Mistrzostwa w Katarze, ten kraj powinien zostać wykluczony na stałe z mistrzostw piłki i nie tylko. Wstyd, że reprezentacje piłki nożnej krajów wysoko rozwiniętych i tolerancyjnych na coś takiego wyrazily zgodę.
Internauta
1 tyg. temu
"Piłkarz przyznał, że po tym incydencie przenieśli się na prywatną plażę," - Brakuje informacji komu on to przyznał. I czy tak od razu, dobrowolnie, czy dopiero przyciśnięty przez tzw. "dziennikarza" o tajemniczym pseudonimie "Megi".
greg
1 tyg. temu
Akurat jeśli o tym dłużej pomyślisz, to emancypacja kobiet doprowadziła do nieodwracalnych i zwykle niekorzystnych przemian społecznych, w których najbardziej obrywają mężczyźni. Mężczyźni popierający ruchy i liberalne kręcą bicz na własny tyłek. Kobiety mówią że teraz czują się godnie? Bo jak na moje oko, nastała epidemia 0nly fan$ (pewnie komentarz nie przejdzie z oryginalną nazwą) gdzie właśnie same spychają się do roli zwierząt i seks zabawek. To jest ta wolność, o którą walczyłyście? Po to razem budowaliśmy cywilizację, aby ciągle się doskonalić i mocy o sobie (jako o ludziach) powiedzieć, że dzięki kulturze, pewnym ograniczeniom i zwyczajom jesteśmy jednak kimś wyższym niż zwierzęta, choć ostatnio w czasach zalewu hehe, odkrywania swojej seksualności, zaliczamy gwałtowny regres. Pozdrawiam krytycznie myślących.
Notka.
1 tyg. temu
Za żadne skarby Kataru nie chciałabym tam mieszkać. Wolę tę naszą starą Europę. Tu chociaż z litery prawa kobiety mają jakąś szansę.
Bojkot
1 tyg. temu
To chory kraj łamanie praw człowieka wyzysk i niewolnictwo kobiet
Gypku
1 tyg. temu
To nie jest kopaczu inna kultura bo takie traktowanie kobiet nie ma nic wspólnego z kulturą to niewolnictwo w imię barbarzyńskie wiary
Nbv
1 tyg. temu
Gwizdały bo zazdrościły taka prawda
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie