Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Jarosław Jakimowicz ODPOWIE za obrażanie pracowników TVN? Prokuratura WSZCZĘŁA ŚLEDZTWO w jego sprawie

142
Podziel się:

Jak przekazał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, prokuratura właśnie wszczęła śledztwo w sprawie wpisów Jarosława Jakimowicza. Mowa o postach z 2021 roku, w których celebryta nazwał pracowników TVN "szmaciarzami" oraz cieszył się z choroby żony Tomasza Sekielskiego.

Jarosław Jakimowicz ODPOWIE za obrażanie pracowników TVN? Prokuratura WSZCZĘŁA ŚLEDZTWO w jego sprawie
Jarosław Jakimowicz odpowie za obrażanie pracowników TVN w internecie? (AKPA, Niemiec)

Lata temu Jarosław Jakimowicz znany był głównie jako trzecioligowy aktor, uczestnik "Big Brothera" i udawany partner Joli Rutowicz. Dziś "młody wilk" spełnia się natomiast jako prezenter Telewizji Polskiej. Jeszcze do niedawna Jakimowicz brylował na antenie TVP Info w towarzystwie Magdaleny Ogórek, niestety medialna przyjaźń flagowego duetu stacji zdążyła już przejść do historii i obecnie celebrytka nie pojawia się już w formacie. Telewizyjna kariera Jarosława trwa jednak w najlepsze i "dziennikarz" wciąż może raczyć widzów niewybrednymi komentarzami.

Jarosław Jakimowicz chętnie dzieli się także ze światem swoimi przemyśleniami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niestety wszystko wskazuje na to, że gwiazdor TVP może wkrótce na własnej skórze odczuć konsekwencje obrażania w internecie osób, których nie darzy zbytnią sympatią. Mowa tu konkretnie o pracownikach TVN. W środę przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformowali bowiem, że na ich wniosek prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wpisów Jakimowicza w mediach społecznościowych, w których ten otwarcie obrażał pracowników TVN.

Uwagę organizacji zwrócił instagramowy post Jarka z lipca 2021 roku poświęcony głośnej sprawie przedłużenia koncesji TVN. Jakimowicz podzielił się wówczas swoim stanowiskiem na ten temat, ubliżając pracownikom stacji.

Domyślacie się Państwo, że jestem za nieprzedłużaniem tym szmaciarzom koncesji, jak mało kto. Śpieszcie się szmaciarze zadawać pytania - napisał.

Niedługo później celebrytka w wyjątkowo obrzydliwy sposób odniósł się do wywiadu, którego Tomasz Sekielski udzielił "Twojemu Stylowi". W rozmowie z magazynem dziennikarz wyznał, że jego żona zmaga się z depresją i zespołem stresu pourazowego. Jakimowicz stwierdził natomiast, że... cieszy się z cierpienia Sekielskiego i jego rodziny.

Zobacz także: Zero od jurorów z Ukrainy oraz co pogrążyło Ochmana

Bardzo się cieszę łobuzie, że cierpisz ty, twoja rodzina, żona. Za to, co zrobiłeś, podły łobuzie, mojej rodzinie - pluł jadem celebryta.

Przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w swoim wpisie podkreślili, że zamierzają dołożyć wszelkich starań, by Jakimowicz poniósł konsekwencje swoich słów. Wskutek działań organizacji wpisami celebryty zajęła się prokuratura.

Nasza organizacja prowadzi postępowania, których celem jest pociągnięcie Jakimowicza do odpowiedzialności cywilnej i karnej. Na nasz wniosek prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko Jakimowiczowi - czytamy na profilu Ośrodka.

W swoim wpisie - rozpoczętym wymownym nagłówkiem "Czarne chmury nad Jakimowiczem" - członkowie organizacji podkreślili, że sprawą wspomnianych postów Jakimowicza zdążyła się już także zająć Komisja Etyki TVP. Komisja przyjrzała się wpisom celebryty i przeprowadziła w sprawie postępowanie wyjaśniające. Orzeczenie w sprawie zostało wydane w marcu, jednak dopiero w połowie maja ujrzało światło dzienne. Komisja Etyki TVP otwarcie potępiła wybryki Jakimowicza, uznając, że jego wpisy naruszyły zasady etyki dziennikarskiej.

W opublikowanym oświadczeniu podkreślono, że choć pracownicy Telewizji Polskiej mogą wyrażać swoje poglądy w internecie, powinni kierować się przy tym "najwyższą rozwagą" i mieć świadomość, że ich prywatne wypowiedzi mogą być utożsamiane ze stanowiskiem całej stacji. Idąc tym tropem, dziennikarze TVP nie powinni więc publikować w sieci "informacji i opinii, których nie mogliby przedstawić na antenie".

Komisja potępia wypowiedzi kierowane do dziennikarzy TVP i ich rodzin, wyzwiska i życzenia niepowodzenia albo doznania choroby. Takie zachowanie nie może być akceptowane. Zdaniem Komisji komentarze pana Jakimowicza godzą w wizerunek Telewizji Polskiej. Komisja wskazuje, że dziennikarzy pracujących w Telewizji Polskiej powinny obowiązywać najwyższe standardy. Bycie dziennikarzem TVP to przywilej, ale i zobowiązanie. Prywatne wpisy, pozostawiane w mediach społecznościowych, winny być publikowane z najwyższą rozwagą - uzasadniła swoją opinię Komisja Etyki TVP.

Co ciekawe, Komisja Etyki TVP wspomniała także, że wielokrotnie zwracała się do Jakimowicza z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie. W końcu celebryta przesłał do organizacji "odręcznie napisany brudnopis", który ich zdaniem był nie tylko niezgody z ogólnie przyjętymi standardami, lecz również "ze zwykłymi zasadami komunikacji społecznej".

Myślicie, że prokuratura wyciągnie wobec Jakimowicza konsekwencje?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(142)
Wstydu
4 miesiące temu
Powinien ponieść karę za obrażanie wszystkich ludzi, nie tylko dziennikarzy tvn. Brak szacunku do kobiet jest poniżej krytyki. Słoma z butów.
Nina
4 miesiące temu
Tego typu element powinien być na marginesie społeczeństwa! Przecież to …
Kim
4 miesiące temu
On nawet udzielał się w komentarzach pod postami ośrodka, obrażał ludzi. Jedna babka napisała kulturalnie, że to nie jest dziennikarz i że zachowuje się skandalicznie, to ją zwyzywał i napisał, że nikt jej pewnie nie chce r...ać. czujecie to? On pisze do ludzi, którzy w jakikolwiek sposób skomentowali post o nim, na messenger i ich wyzywa. I takie g pracuje w publicznej tv i bogaci się na publicznych pieniądzach. Dno.
🌈🌈🌈
4 miesiące temu
🌈🌈🌈
Pomagam
4 miesiące temu
Józef Piotr Bednarek- zbiórka na się pomaga trwa od dwoch lat. Pan nie zebrał nawet połowy na rehabilitacje. Dzięki pospolitemu ruszeniu Pudelkowiczom dziś udało się zebrać 1500 zł 🥰. Została godzina by wesprzeć pana Józefa.
Najnowsze komentarze (142)
O...
3 miesiące temu
bawi mnie, że mężczyzna, który w żaden sposób niej jest autorytetem jest zapraszany jako specjalista do programu. a krew się we mnie burzy, że ktoś, kto wielokrotnie wypowiada się lekceważąco i z nienawiścią o kobietach w ogóle w przestrzeni publicznej jeszcze istnieje... gdybym była wredna, to bym powiedziała, że sam wygląda jak obdartus, ale nie jestem wredna :P
Klin
3 miesiące temu
Dziennikarz po zawodówce......
Prawda
3 miesiące temu
Ludzie, przecież ten pan Nikt, nie jest dziennikarzem, bo ukończył biedactwo tylko zawodówkę!!!
Lol
3 miesiące temu
Ten koleś niczego sobą nie reprezentuje. I to ma być twarz TVP... Wstyd... Ani wysłowić się ten stwor nie potrafi, ani nie ma ogłady. Nie nadaje się do kontaktu z ludźmi, tylko do ośrodka zamkniętego...
Megan
4 miesiące temu
Co to MŁODE WILKI zrobiły z człowiekiem....... Masakra jakaś jak woda sodowa uderza do głowy. A mógł przecież rozwinąć karierę aktorską i liznąć kultury na światowym poziomie, a teraz ostatnie ogniwo w męskich szeregach. Aż przykro patrzeć na ten upadek..... kultury też
Jacek
4 miesiące temu
Możesz wszystkich obrażać , życzyć choroby innym, niż ty, robić miny buldoga a i tak Bóg nie weźmie cię do nieba chyba że jeszcze będziesz bardziej agresywny dla bliźnich to może cię pokocha amen.
Jaki?
4 miesiące temu
Mowicz co się stało się ?!?
Pro
4 miesiące temu
Stak
stoplizusostw...
4 miesiące temu
a po co toto komu poco?? się pytam bo to dno to to to!!
Laila
4 miesiące temu
Nie chcieli go w TVN to się mści. Niech odpowie za ten jad jaki z niego wypływa.
iXper
4 miesiące temu
Następnym razem wstawcie aktualne zdjęcia Jakimowicza na żywo, a nie takie sprzed kilku lat gdzie dobrze wyszedł
Pppp
4 miesiące temu
Kupowanie 12-latki to przestępstwo handlu ludźmi czy pedofilia?
Monte Carlooo...
4 miesiące temu
A mnie jest żal tego człowieka. Nawkładali mu do głowy różnych głupot całe wiadro i teraz mu się już to miesza. On jest najlepszym przedstawicielem elektoratu Pisu. Tacy zagubieni wśród rzeczywistego świata.
Suzi
4 miesiące temu
Przecież to margines społeczny jeżeli nie zwolnijcie tego faceta to razem z nim wystawianie sobie ocenę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie