Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Jarosław Kaczyński podaje ostateczny TERMIN WYBORÓW: "Nie ma żadnej możliwości przeprowadzania kolejnych zmian"

413
Podziel się

Podczas środowej konferencji liderów Zjednoczonej Prawicy głos zabrali także Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin.

Jarosław Kaczyński podaje ostateczny TERMIN WYBORÓW: "Nie ma żadnej możliwości przeprowadzania kolejnych zmian"
Jarosław Kaczyński o terminie wyborów prezydenckich (ONS)
bCYxDlvV

Wybory prezydenckie to obok pandemii koronawirusa jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Największe kontrowersje budzi data głosowania. Głosy co do terminu wyborów jak zwykle są podzielone, a rządzący zdają się sami do końca nie wiedzieć, jak wybrnąć z nietypowej sytuacji. Choć w połowie maja Sejm uchwalił ustawę dotyczącą wyborów prezydenckich, która zakłada, że głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale będzie też możliwość głosowania korespondencyjnego, data wyborów wciąż stoi pod znakiem zapytania.

bCYxDlvX

Wybory prezydenckie 2020. Marcin Matczak: Wyborów w tym roku może nie być

W środę odbyła się konferencja liderów Zjednoczonej Prawicy. Podczas wystąpienia do kwestii wyborów odnieśli się Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oraz szef Porozumienia Jarosław Gowin.

Stanął znów w dyskusji publicznej problem terminu wyborów. Wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte, ale okazało się, że niektórzy chcą w dalszym ciągu tego, by odrzucić rozwiązania konstytucyjne, by przyjąć jakiś inny termin - zaczął prezes PiS. Stoją za tym czysto partykularne interesy, z całą pewnością nie jest to interes Polski i nie jest to zgodne z Konstytucją - stwierdził, by następnie podać ostateczny termin, do którego powinna zostać wybrana głowa państwa:

Ostatni termin, jaki pozwoliłby na to, by wszystkie możliwości, które ewentualnie uniemożliwiałyby sytuację, w której 6 sierpnia tego roku wybrany byłby już i zaprzysiężony prezydent Polski, to jest 28 czerwca. Jeśli tego dnia odbędą się wybory, to wtedy, mimo wykorzystania wszystkich innych terminów, w tym przez Sąd Najwyższy, i tak ten akt będzie mógł nastąpić. I w związku z tym nie ma tutaj żadnej możliwości przeprowadzenia jakichś kolejnych zmian - podkreślił. Ci, którzy to proponują, sieją po prostu zamęt i za nic mają Konstytucję, mimo że bardzo często się na nią powołują.

bCYxDlwd

Kaczyński zapewnił, że w celu przeprowadzenia wyborów zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki:

Nasze stanowisko jest jednoznaczne i wspólne: wybory będą przeprowadzone, a jeśli będą jakieś próby przeciwstawiania się temu, to będziemy wykorzystywać wszelkie środki, jakie przynależą państwu, po to, żeby prawo zostało wykonane, żeby podstawowa instytucja demokracji, czyli właśnie wybory, były w Polsce faktem - skwitował.

Po nim głos zabrał Jarosław Gowin:

Chcę zaapelować do liderów opozycji, żeby przestali się ośmieszać. Wybory muszą się odbyć w terminie konstytucyjnym, który do niedawna wydawał się być ustalony na przełomie czerwca i lipca. Mam nadzieję, że liderzy opozycji przywrócą powagę swoim działaniom i przestaną się kompromitować - nawoływał.

bCYxDlwe

Swoje trzy grosze dorzucił także Zbigniew Ziobro:

Wydłużanie kampanii prezydenckiej, przeciąganie jej na nieokreślony czas nie służy Polakom i gospodarce - stwierdził.

 

bCYxDlwf
bCYxDlwy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(413)
psiekundle
4 miesiące temu
Najwiekszy tchórz który kryje się za plecami innych bez żadnej odpowiedzialności zdecydował ... głosując na dude , głosujecie tak naprawdę na człowieka mieszkającego z kotem całe życie zawsze żyjącego z waszych pieniędzy ... jeśli tego dalej nie pojęliście możecie dalej pozwalać nazywać się kurskiemu ciemnym ludem od kiedy to posel oglasza kiedy beda wybory prezydenckie? Szeregowy spocznij i do szeregu swoich baranow i kundli wstap razem zrudzielcem kotem
Age
4 miesiące temu
Niewiarygodne, co się w tym państwie wyprawia! Poseł ustala termin wyborów. Sprzedaliście naszą wolność za 500 zł, które teraz są warte już tylko 400. Po co walka przez 123 lata zaborów, po co oddana krew w czasie wojen, po co sierpień 80', okrągły stół? Wy się macie za Polaków? Tak nie może dalej być. Obudźcie się ludzie bo tu będzie za chwilę Białoruś!
facio
4 miesiące temu
czyli szeregowy poseł ustawia wszystko i dyktuje warunki,,,
bCYxDlwz
kaczaDopa
4 miesiące temu
Kim Ci Un ???!!!
Ciekawe...
4 miesiące temu
A wyników nie podał?
Najnowsze komentarze (413)
Nikt
4 miesiące temu
Kim un Jest
Ola
4 miesiące temu
Za 500zl poloczki się sprzedały. Brak słów!!!
Jasio
4 miesiące temu
Ludzie nie róbcie sobie jaj z pana prezesa.czy nie widzicie że już Bozia odebrała mu rozum zostawcie mu schodziaz godność o ile takie coś posiada.To jest bardzo dobry człowiek tylko zadlugo żyje.
Jasio
4 miesiące temu
Widzę że Kaczyński czyta dużo komentarzy na swój temat i wykorzystał to aby obrócić przeciwko innym. Prezesie coś zabardzo ci zależy na tych wyborach czy ty aby niemasz w tym jakiegoś interesu. Nic się nie martw już nie długo Duda ci zarapuje. Cele nasze są małe długie są korytarze o wolności wciąż myślę o wolności w ciążmoże
Polka
4 miesiące temu
CHCE IŚĆ NA WYBORY W CZERWCU TO MOJE O OBWATELSKIE PRAWO!!!! DOŚĆ JUŻ TEGO CYRKU!!! GRODZKI TRYBUNAŁ STANU ZA UTRUDNIANIE TEGO!!
Gość
4 miesiące temu
No i Goebels płacze..
tom
4 miesiące temu
Kim jest ten emerytowany, schorowany stary człowiek ????? ---że uzurpuje sobie prawo do decydowanie- o naszym państwie ???????? To, że ubezwłasnowolnił sobie tych nieuków z pisu-- i zachowują sie jak media w transie !!!!! Nie znaczy, że my polacy mamy sie na to godzić !!!Ile kosztuje ochrona, tego dziadka ??? Ilu lata koło niego i strzepuje mu wiecznie białą marynarke od łupierzu ???? Ta sytuacja jest śmieszna i chora !!!!!!
Eej
4 miesiące temu
Zróbcie bony dla dziecka zamiast 500plus.Nie wyobrażacie sobie ile ludzi leci po fajki i wódkę po odebraniu tych pieniędzy.Przyjedzcie do Rybnika sprawdzić patologiczne rodziny z marginesu to sami się przekonacie
bCYxDlwr
Hgf
4 miesiące temu
W moim mieście nikt na PiS nie głosuje, założę się że w innych miastach też nie.Ale oczywiście wyniki będą mieć pozytywne😂
Polak
4 miesiące temu
Brawo Panie Prezesie J Kaczyński jesteście wspaniali trzymamy za Was kciuki i dziękujemy za to co robicie dla NAS POLAKÓW , powtarzam POLAKÓW
Grażyna
4 miesiące temu
Lubię go takiego stanowczego, jest wtedy bardzo męski.
Molo
4 miesiące temu
Boi się ,że nie dożyje.
Monika
4 miesiące temu
Naprawdę nie ma bata na tego starszego, chorego psychicznie człowieka? Czy on naprawdę bezkarnie może sobie rządzić naszym krajem jako szeregowy poseł? To, że Adrian ślepo wierzy w każde jego słowo nie znaczy, że reszta Polaków też powinna... Nie wierzę w to, co widzę w telewizji i czytam w internecie. Banda ludzi robi sobie z naszym krajem co chce, mają wytłumaczenie na wszystko, ze wszystkiego potrafią się wykpić, doprowadzają kraj do ruiny i co? I nic.... Kiedy to się wreszcie skończy????
Jarek
4 miesiące temu
Św Piotrze, ja tylko przypominam. Kota już zabrałeś🙏
...
Następna strona
bCYxDlwT