Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Jurek Owsiak odpowiada Paulinie Młynarskiej: "Jedno zdanie WYRWANE Z KONTEKSTU narobiło bałaganu"

140
Podziel się:

Jurek Owsiak w obszernym wpisie odniósł się do słów Pauliny Młynarskiej, której nie spodobała się jego wypowiedź na temat "aborcji na pstryknięcie". "Razem z żoną przeciwstawiamy się stanowczo wszelkim skrótom myślowym".

Jurek Owsiak odpowiada Paulinie Młynarskiej: "Jedno zdanie WYRWANE Z KONTEKSTU narobiło bałaganu"
Jurek Owsiak odpowiada na przytyk Pauliny Młynarskiej (AKPA)

W środę Paulina Młynarska zamieściła na facebookowym profilu wpis poświęcony Jurkowi Owsiakowi. Wywód celebrytki nie dotyczył jednak uznania dla niedawnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a krytyki jednej z ostatnich wypowiedzi założyciela fundacji. Paulinie nie spodobały się przemyślenia Jurka o "aborcji na pstryknięcie", w wyniku czego zarzuciła mu zdradę strajkujących kobiet oraz nazwała "dziadersem".

Dzień później Owsiak nie omieszkał publicznie odpowiedzieć Młynarskiej, tłumacząc się w obszernym wpisie opublikowanym na Facebooku i skierowanym do niej imiennie.

Posłuchajcie, co ma "Dziaders" do powiedzenia. Nie mogę wyjść ze zdziwienia, że to, co powiedziałem, zostało tak nieprawdopodobnie zmienione, ponieważ jedno zdanie wyrwane kompletnie z kontekstu narobiło kompletnego bałaganu - zaczyna 67-latek i zwraca się bezpośrednio do Młynarskiej:

Paulino, wczoraj przeczytałem Twój wpis i nazwać możesz mnie, jak chcesz, bo powiem szczerze, że nazwa nawet mi się podoba, bo biorąc pod uwagę moje prawie siedem dych na karku, brzmi to energetycznie i dla mnie do zaakceptowania. Ale Dziaders Jurek nigdy, ale to przenigdy w życiu nie powiedział, a także nie pomyślał tego, co Ty opatrzyłaś swoim komentarzem - oznajmia i kontynuuje, starając się wytłumaczyć, co miał na myśli:

Nie ukrywam, że długo myślałem, co Ci odpisać, bo zależy mi, abyś mnie dobrze zrozumiała. Poniżej jeszcze raz, słowo w słowo, przecinek po przecinku zacytuję moją wypowiedź: "Tutaj jest także bardzo ważne, o czym mówiłem przez cały Finał, nawiązując też między innymi do Strajku Kobiet, to jest nasze ogromne wsparcie od wielu lat dla intensywnej terapii noworodka, intensywna terapia noworodka, mówię to bardzo wyraźnie, bardzo głośno, to są wcześniaki, to właśnie jest wielowadzie, kiedy to dziecko się rodzi i wtedy ten sprzęt z serduszkiem ratuje życie. Wszelkiego rodzaju bzdury wygadywane pod moim adresem, pod adresem Fundacji, że jesteśmy Fundacją która, już nawet nie będę mówił, bo to już nawet mi nie wychodzi, bo to jest tak obrzydliwe, że nawet nie chcę o tym mówić. Ale generalnie wiecie, o co chodzi. Nie jesteśmy świrami, wariatami, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie, to jest absolutne nadużycie, myślenie o tym jest absolutnym nadużyciem" - cytuje samego siebie.

Ja te słowa mówiłem wyłącznie w takim sensie, że razem z żoną przeciwstawiamy się stanowczo wszelkim skrótom myślowym, które są treścią komentarzy ze strony na przykład mediów publicznych. A tym skrótem myślowym jest nazwanie Strajku Kobiet - jego uczestniczek i uczestników, sympatyczek i sympatyków, i wszystkich ludzi wspierających ten społeczny ruch wyzwiskami, najgorszymi przezwiskami, obrażanie ich i dyskredytowanie. Nie zgadzamy się na nazywanie prawa kobiet do wyboru - aborcją na pstryknięcie. I my spotkaliśmy się z takimi określeniami, kiedy od samego początku wyrażaliśmy swoje poparcie dla protestów kobiet już kilka lat temu. Ten temat to dla mnie wiele różnych, często trudnych historii, wiele różnych problemów, nie tylko medycznych i jestem ostatnią osobą, która może podejmować decyzję o czyimś losie i czyjejś przyszłości - przekonuje, tłumacząc nieopatrznie zrozumiane przez Paulinę słowa dalej:

Wielu zna mój abstrakcyjny język i sposób budowania zdań, które tworzę na bieżąco, czasem za szybko, więc proszę o branie pod uwagę całej mojej wypowiedzi, całej mojej postawy na przestrzeni lat, a zwłaszcza w tych ostatnich dniach. Także kiedy podziękowaliśmy Strajkowi Kobiet za ich decyzję związaną ze wstrzymaniem protestów w sobotę i niedzielę, kiedy grała Orkiestra, pod moim adresem posypały się obelżywe słowa. I jak zwykle musieliśmy zmierzyć się z totalną, negatywną propagandą skierowaną w naszą stronę ze strony telewizji publicznej. Kiedy Finał zakończył się przynajmniej na razie ogromnym sukcesem, pozwoliłem sobie na konferencji prasowej wypowiedzieć te słowa, które są moją niezgodą na takie traktowanie uczestniczek i uczestników Strajku Kobiet. Kiedyś przeciwnicy Orkiestry próbowali zbudować teorię, że tytuł programu "róbta co chceta" jest filozofią poczynań Fundacji - niszcz, dewastuj, rozwalaj, burz. Przez 29 lat wręcz przeciwnie - budujemy i tworzymy masę dobrych rzeczy - czytamy.

Jeżeli Paulino przeczytasz jeszcze raz to, co napisałem, to mam nadzieję, że zrozumiesz, że nie buduję sobie poglądu na te sprawy z PRL-owskiego bytu, a zbudowałem go wraz z moją żoną przez 29-letnie działanie Fundacji. I wiele razy też wypowiadaliśmy swoją opinię na temat braku pomocy systemowej dla rodzin, zwłaszcza samotnych matek wychowujących dzieci, które wymagają specjalistycznej opieki. Myślę też o tym, bo mam dwie córki i dwie wnuczki - ich los i ich prawa są dla mnie po prostu ważne - kwituje, wyrażając nadzieję, że udało mu się wszystko wytłumaczyć rozgniewanej Młynarskiej.

Paulina błyskawicznie zareagowała na wpis założyciela WOŚP. Oczywiście odpisując mu publicznie, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Z wdzięcznością i szacunkiem przyjmuję odpowiedź Jurka Owsiaka, skierowaną do mnie imiennie, ale przecież tak naprawdę do tysięcy kobiet, które wypowiedź o "aborcji na pstryk" zrozumiały jak ja. Najważniejsze, że gadamy. Spieramy się, czasem może nie rozumiemy, ale gadamy. Dla mnie to ma wielką wartość. Dziękuję - napisała z pokorą.

Wymiana zdań godna podziwu?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(140)
JaP
2 lata temu
Dosyć mam już tych gównoburz w każdym temacie. Lepiej wcale się nie odzywać, bo zaczyna się robić jak za Stalina. Jak nie oskarżą Cię o rasizm czy jakąś fobię, to o jakiś body shaming. Dochodzimy do paranoi! To się robi chore! Nie chciałabym nigdy nikogo obrazić, ale najbardziej o różne określenia obrażają się wszelkiej maści aktywiści niż zainteresowani.
Taa
2 lata temu
Ale przepraszam już jej nie przeszło przez gardło
Natalia
2 lata temu
Pani Młynarska chciała się przyczepić i przyczepiła. Pan Jurek mimo prawie 70 lat ma więcej dystansu niż ona. Ja rozumiem sytuacja w Polsce ect ... Ale. Wtykanie w komuś w usta słów których nie powiedział dla poklasku jest obleśne... Sama ma tyle uwag do prawej strony... A jest tak samo zacietrzewiona jak Godek i reszta... Ma tylko inne poglądy polityczne. Poziom ten sam
Kolendra
2 lata temu
Mlynarska przegięła już samym komentarzem w formie ataku. Odpowiedz Pana Jurka skierowana do niej imiennie to klasa i sztos! Dziaders ma jaja!!! Natomiast Mlynarska zachowała się słabo powinna PRZEPROSIĆ a nie podziękować za wytłumaczenie.
Asia
2 lata temu
Mi się zaczyna to wszystko nie podobać. Aborcja to nie jest to samo co antykoncepcja. Zapomniałam tabletki nie ma problemu wyskrobią mnie. Do jednego wora kobieta z prawdziwą traumą i ta nazwijmy ją nie pomyślałam.
Najnowsze komentarze (140)
Maatje
2 lata temu
Młynarska znów się zbłaźniła.
🤡🤡🤡🤡
2 lata temu
Ten to zarabia. 💰💰💰💰
Martita
2 lata temu
Kółko wzajemnej adoracji 😂 jakie to medialne. Pokłócić się, żeby się pogodzić. Hahaha
Offra
2 lata temu
Jeśli nie chce dzieci to się zabezpieczam, jeśli wpadnę to urodzę i oddam do adopcji , jeśli chore lub zagraża mojemu życiu to usówam ciążę, jeśli gwałt to mogę usunąć. Krótka piłka. Aborcja na życzenie bo UPS wpadłam i se wyskrobie to morderstwo. Proste. Chcesz seksu to najpierw pomyśl a nie idź na łatwiznę.
Rada
2 lata temu
Milczenie jest złotem Paulinko ofiaro szybkich paluszków. Na drugi raz policz do dziesięciu zanim się zbłaźnisz
asd
2 lata temu
Ostatnio zauważyłam tu nowy trend: wmawianie, że aborcja jest bezpieczniejsza i zdrowsza dla kobiety niż ciąża i poród, że ciąża jest nieodwracalnym uszkodzeniem ciała, że nie można karać za seks. Ludzie, nie dajcie sobie zrobić wody z mózgu. Ciąża i poród jest stanem naturalnym, aborcja zaburzeniem tego stanu, ingerencją w naturalny proces. Bycie w ciąży, urodzenie dziecka to nie kara, to błogosławieństwo. Miłość do dziecka i dziecka do was może być największym szczęściem którego doświadczycie w życiu.
WTF
2 lata temu
Aborcja to nie metoda antykoncepcji!!! więc o ile w szczególnych sytuacjach kobieta powinna wybierać bo to jej życie tak na życzenie nie do końca, można się zabezpieczac...A poza tym kim ta Pani jest żeby narzucać swoje zdanie i wyzywać od dziadersow, kimś lepszym? Na zasadzie ja uważam tak i to jest ok a Ty tak to jesteś dziadersem?!
iii
2 lata temu
Młynarska zmień nazwisko i pies z kulawą nogą nie będzie czytał twoich wypocin.A niedługo matury,można podejść.
Bona
2 lata temu
Wykształcone(podobno),współczesne,młode kobiety nie wiedzą jak zabezpieczyć się przed ciążą?!A potem krzyczą,że chcą legalnej aborcji!wstyd!oczywiście w wyjątkowych sytuacjach jak najbardziej ,ale żeby na życzenie, to sory , nigdy nie poprę takich postulatów
Matilda
2 lata temu
Ludzie skrajni są niebezpieczni dla społeczeństwa. Dla mnie Godek i Lempart są totalnie skrajne. Mam takich skrajnych ludzi w swoim środowisku. Wygłaszają swoje tezy i dyskusja ich nie interesuje. Toksyczni, wszystkie rozumy pozjadali, w dodatku potrafią krzywdzić. Trzymam sie z dala od takich. W dyskusji nad obroną życia i aborcją starły się dwa totalnie sprzeczne bieguny, brakuje wyraźnych przedstawicieli głosu rozsądku.
klemek
2 lata temu
to szkoda czasu zeby jej odpisywac to pani nikt.
fanka wośp
2 lata temu
Paulina kiedy ty mądrze będziesz mówić
Halo, halo
2 lata temu
O co to halo? Młynarska i tak już nie będzie miała dzieci (za stara jest) i nie będzie też babcią bo przecież córka ma .... ŻONĘ chyba, że zdarzy się cud, a cuda w Polsce się zdarzają.
258109
2 lata temu
A kogo obchodzi Owsiak on zbiera na złoty melon dla siebie trochę rozda organizatorom czes na lizaki dla dzieciaków i po kasie nie wiem kto go popiera ja bym złotówki niedal na te jego siema tego zwrotu używano 55 lat temu a dzisiaj to ściema a nie jakieś zasrane siema siemA zygac się chce na tę puste slowa
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie