Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Paulina Młynarska ostro do Jurka Owsiaka: "Jesteś DZIADERSEM"

355
Podziel się:

Paulina Młynarska w instagramowym wpisie odniosła się do niedawnych słów Jurka Owsiaka na temat aborcji. "Nie jesteśmy świrami, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie" - twierdził szef WOŚP.

Paulina Młynarska ostro do Jurka Owsiaka: "Jesteś DZIADERSEM"
Paulina Młynarska krytykuje Jurka Owsiaka za wypowiedź o aborcji (AKPA)

Tydzień temu Trybunał Konstytucyjny ogłosił uzasadnienie kontrowersyjnego orzeczenia w sprawie aborcji, w którym ponownie uznali aborcję w przypadku nieuleczalnej choroby płodu lub jego ciężkiego uszkodzenia za niezgodną z ustawą zasadniczą. Tym samym na terenie całej Polski na nowo rozpoczęła się fala manifestacji.

Tuż przed 29. finałem WOŚP po stronie protestujących kobiet opowiedział się Jurek Owsiak. Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na konferencji prasowej podziękował walczącym o swoje prawa obywatelkom i zapewnił, że "Strajk Kobiet gra z orkiestrą". W poniedziałek Owsiak spotkał się z dziennikarzami, by podsumować tegoroczny finał WOŚP. Podczas konferencji twórca akcji podzielił się też swoim stanowiskiem na temat aborcji.

Nie jesteśmy świrami, wariatami, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie. To jest absolutnie nadużycie. Myślenie o tym jest absolutnym nadużyciem - dodał Owsiak.

Jednocześnie Owsiak przyznał, że nie zgadza się ze zmianami w prawie aborcyjnym. Jego zdaniem wcześniej obowiązujące przepisy były co prawda restrykcyjne, jednak "funkcjonowały".

Ta najnowsza, to są dopiero restrykcje. Kiedy dziękujemy kobietom uczestniczącym w Strajku Kobiet, my tak samo nie zgadzamy się z tą najnowszą ustawą. Jest restrykcyjna, nie powstała w wyniku żadnego dialogu, żadnej dyskusji. Powstała gdzieś w nocy - tłumaczył, po chwili dodając również, że państwo nie zapewnia właściwie żadnej opieki dzieciom z wadami wrodzonymi.

(...) To my jako fundacja wspomagamy, to my jako fundacja kupujemy sprzęt dla hospicjów, gdzie nie nie widać tych, którzy najwięcej wtedy krzyczą, mówiąc o wszystkich sprawach związanych z aborcją - przyznał.

Chociaż Owsiak otwarcie stanął po stronie Strajku Kobiet, jego stanowisko na temat aborcji już zdążyło odbić się w mediach szerokim echem. Słowa szefa WOŚP ostro skomentowała ostatnio Paulina Młynarska.

Jurku Owsiaku, jesteś dziadersem. Kochanym, uwielbianym, za którego wiele z nas dałoby się pokroić. Ale jesteś dziadersem. Świadczy o tym łatwość, z jaką w czasie, gdy Polki masowo protestują przeciw sadystycznej ustawie antyaborcyjnej, rzucasz hasło „aborcja na pstryk” i opowiadasz się za zgniłym kompromisem. Można odnieść wrażenie, że swojego stanowiska w tak ważnej, dramatycznej sprawie nie przemyślałeś. Tacy właśnie są dziadersi: tzw. „kwestie kobiece” są dla nich tak błahe, tak drugorzędne, że w sumie nie warte głębszej refleksji - napisała na Instagramie.

Młynarską nie tylko stanowczo skrytykowała przemyślenia Owsiaka o "aborcji na pstryknięcie", lecz także zarzuciła mu zdradę strajkujących kobiet.

Rzuca dziaders, jeden z drugim, że legalna aborcja to kaprys „na pstryk”, że w sumie to kompromis mu pasował. I zadowolony. Wiadomka, jego to nie dotyczy. Bardzo niefajne, gdy takie słowa, w tym stylu wypowiedziane, w takim momencie, padają z ust samego Jurka Owsiaka. Bardzo! Już pomijam, że Ogólnopolski Strajk Kobiet solidarnie zawiesił protesty, aby nie kolidować z WOŚP, a dziaders w Tobie wbił im nóż w plecy. Nie traktuj tak kobiet Jurku Owsiaku! To nie jest pierwszy raz, kiedy wypsnęła Ci się ta uogólniona w całym pokoleniu pogarda. Pamiętamy - kontynuowała.

To, dlaczego kobieta decyduje się przerwać ciążę, nie podlega Twojej ocenie. Jest to sprawa wyłącznie pomiędzy nią, jej partnerem i jej lekarzem/lekarką. Takie są cywilizowane standardy w krajach, w których kobiety nie są uważane za niezdolny do samodzielnego myślenia inwentarz, będący własnością przemądrzałych dziadersów. Cholernie przykro. I tyle - zakończyła swój wpis.

Myślicie, że szef WOŚP odpowie na zarzuty Młynarskiej?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(355)
Gosc
2 lata temu
Mlynarska stała się radykałem, jakimś takim krytykanckim, negatywnym radykałem.Pani Paulino , chce pani demokracji, więc nich pani pozwoli innym mieć własne zdanie...
???
2 lata temu
Co ja czytam, co ta Pani Młynarska się tak sadzi?! Chyba już przekroczyła granice zdrowego rozsądku i w każdym widzi wroga. Ja tam się zgadzam z tym co powiedział Jurek
boom
2 lata temu
Pani Paulino, nie ma pani racji!! Mysli pani,ze sa tylko dwie grupy: Jedna,ktora jest za calkowitym zakazem aborcji i druga,ktora jest za ogolnie dostepna aborcja na zyczenie. To jest blad bo jest jeszcze trzecia grupa,ktora jest pomiedzy tymi dwiema i ktora jest za kompromisem,ktory do tej pory obowiazywal,czyli aborcja tak,ale tylko w okreslonych przypadkach. Jak najbardziej popieram szeroko dostepna darmowa antykoncepcje,ktora powinna byc stosowana gdy sie dzieci nie chce!!
Ewelina
2 lata temu
Nie jesteśmy świrami, wariatami, którzy mówią, że aborcja ma być na pstryknięcie. To jest absolutnie nadużycie. Myślenie o tym jest absolutnym nadużyciem - dodał Owsiak No a Paulina poczuła się urażona. Ludzie co to ma być? O co chodzi? Wniosek nasuwa się jeden. Te wyimaginowane problemy powstają z nudy. Jak człowiek nie ma co robić to czepia się wszystkiego. Paulina na bank się nudzi. Wywala esej który nie ma ani głębszego sensu ani w żaden sposób nie jest pozytywny. Jest po prostu zbędny.
Arsio
2 lata temu
W tym przypadku Młynarska ma zdecydowanie rację. Tylko że pytanie brzmi czy Owsiak tak serio jest przeciwnikiem legalizacji aborcji, czy po prostu ktoś mu powiedział żeby zajął takie stanowisko. Wiadomo że aborcja w Polsce jest ZAKAZANA od prawie 30 lat. Przypominam że w 2019 roku przeprowadzono łącznie około 1 tysiąca oficjalnych aborcji, a ponad 100 tysięcy nieoficjalnych i tak jest każdego roku. Jedynie kobieta ma prawo decydować czy chce dokonać aborcji w pierwszym trymestrze ciąży i nikt poza nią.
Najnowsze komentarze (355)
rena
2 lata temu
Pani Paulina jest równie agresywna w wypowiedziach jak była posłanka p.Pawłowicz. Ta joga to jednak przereklamowana jest. Albo p.Młynarska za mało oddaję się medytacjom.
Lolo123
2 lata temu
Ustawa jest Ok, tylko odpowiedzialność kobiety i mężczyzny po zbliżeniu już nie. Więc jedna zasada- Myśleć przed robotą a nie po robocie. Brawo Jurek
Gigi
2 lata temu
Lewica sama się zniszczy, nie trzeba do tego rządu PiS.
Kobieta
2 lata temu
Paulino,chyba nie zrozumiałaś wypowiedzi Owsiaka. Czytaj lub słuchaj ze zrozumieniem.
XYZ
2 lata temu
Przepraszam, ale duża część uczestników protestu jest tam, żeby walczyć z wchodzącymi restrykcjami, a nie za całkowitą legalizacją aborcji, więc niech się Pani Młynarska za wszystkich nie wypowiada i jeszcze rzucając tekstem, że strajk zawiesił działalność dla orkiestry, a Owsiak wbija nóż w plecy.
Marta
2 lata temu
Pani Młynarska - brak Boga, brak sumienia, brak serca. Prędzej ratować będzie drzewka, rybki, wiewiórki czy dziczki, niż dzieci :( Wstyd!
Heather.23
2 lata temu
A ja mam takie pytanie: Co Pani Młynarska zrobiła dla WOŚP? Czy wsparła ich Pani? Czy przekazała Pani coś od siebie na licytację? Zapewne nie! Oj Pani Młynarskiej się w główce poprzewracało... I to bardzo... Nie ładnie tak się zachowywać
Ada
2 lata temu
A ja się z nim zgadzam. Biorę udział w strajkach, nie godze się z wyrokiem TK, ale aborcja to nie antykoncepcja!!!
olo
2 lata temu
EKSPERTKA po 44 rozwodach
Ann
2 lata temu
Ta kobieta chyba nie ogarnia, że poza opcją całkowity zakaz aborcji i opcją aborcja na życzenie jest też opcja aborcja ale tylko w trzech przypadkach. I wydaje mi się że za tym rozwiązaniem, kompromisem opowiada się najwięcej ludzi. Ja sama popieram strajki kobiet, ale jestem za zachowaniem kompromisu. Sorry ale nigdy nie poprę aborcji na życzenie bo każdy powinien ponosić odpowiedzialność za swoje czyny. Jeżeli ktoś uprawia seks bez zabezpieczenia albo zabezpieczenie zawodzi to trudno, trzeba się pogodzić z nieplanowaną ciążą i przyjąć na klatę konsekwencje. Dla mnie szczytem egoizmu, braku dojrzałości jest usunięcie ciąży bo kariera, bo ojcem dziecka jest nieznajomy facet na jedną noc, bo mieszkanie za małe, bo trzeba się jeszcze wyszaleć, wybawić a dziecko będzie przeszkadzało, bo jest się za młodym, bo zniszczy się ciało.
Marti
2 lata temu
Ma racje! Mnie tez zabiłaby jego słowa. Już raz byłam w piekle kobiet, modliłam się o smierć swojego chorego dziecka w łonie, jak w tym średniowieczu próbowałam wywołać poronienie i gdyby się to miało powtórzyć chce jak ta hmmm jak on ta określił „wariatka” zrobić aborcje jak ten pstryk na życzenie! 😤
Maja
2 lata temu
Tej pani nie zależy na kobietach i ich prawach. Ona po prostu nienawidzi PIS. Wszystko co oni zrobią skrytykuje. Nie tędy droga.
Weronika
2 lata temu
Dlaczego, ta Pani, która jest nikim. Taka jest prawda. Żadnego wykształcenia, całe życie ustawione na nazwisku, liczne wisy internetowe, bardzo „inteligentne” słownictwo, nie mieszka w Polsce, nie ma żadnego zawodowego doświadczenia, wypowiada się na każdy temat? Nie mieszka nawet w Polsce, a zawsze wszystko wie najlepiej. Jeżeli chce się bym kimś i zapracować na własne nazwisko to proponuje najpierw się wykształcić, później przestać napadać na każdego mężczyznę, „ bo nie jest kobieta i nigdy nie zrozumie”. Bardzo antypatyczna Pani. Żadna dziennikarka, bo na to trzeba sobie zapracować. Tak zwana, znana z bycia znana i mająca się za lepsza. Panią Żegnamy. Proszę mieszkać za granica i tam sobie wypisywać dyrdymały. Polskie kobiety nie potrzebują kolejnej takie Pani z telewizji, same sobie poradzimy.
Nick
2 lata temu
W całej unii europejskiej jest calkowita lekalizacja aborcji ale polska oczywiście musi mieć prawo aborcyjne jak w afryce.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie