Dymek
|

Już wiadomo, na co dokładnie Lewandowscy przekażą MILION EURO w celu walki z koronawirusem

271
Podziel się

Czy te informacje w końcu zaspokoją ciekawość ich "fanów"?

Już wiadomo, na co dokładnie Lewandowscy przekażą MILION EURO w celu walki z koronawirusem
Anna i Robert Lewandowscy (East News, East News)

Pandemia koronawirusa zbiera na całym świecie coraz większe żniwo. Niestety, liczba zakażonych rośnie z dnia na dzień. Na ten moment w Polsce odnotowano ponad 680 przypadków zarażeń, 8 osób zmarło. W kraju wprowadzono stan epidemii, a władze rządzące apelują do społeczeństwa o pozostawanie w domach, by w ten sposób zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Sytuacja na całym świecie jest poważna. Smutne wieści płyną z polskich szpitali, które już teraz zmagają się z brakiem odpowiedniego do leczenia chorych wyposażenia. W pomoc licznie angażują się więc osoby publiczne. W piątek informowaliśmy, że na cel Fundacji Lekarze Lekarzom 20 milionów złotych przekaże Dominika Kulczyk. Następnego dnia o hojnym geście poinformowało małżeństwo Lewandowskich. Robert i Ania przeznaczyli na wsparcie walki z pandemią milion euro.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc, to róbmy to. Dobro wraca - pisali w oświadczeniu.

Część internautów postanowiła "zarzucić" wówczas Lewandowskim wsparcie niemieckiej służby zdrowia, choć tak naprawdę aż do dziś nie było oficjalnego stanowiska Anny i Roberta, które potwierdzałoby konkretny cel ich darowizny. Gdy jednak ich profile społecznościowe zalała fala niepochlebnych komentarzy, "Lewa" postanowiła zaspokoić ciekawość "fanów", informując, że pieniądze trafią do Polski.

Teraz w sprawie tej poznaliśmy kolejne szczegóły. Jak dowiedział się Onet od współpracowników Lewandowskich, cztery miliony złotych zostaną przeznaczone na pomoc wszystkim jednoimiennym szpitalom zakaźnym w Polsce (będą to równe sumy). Pozostała część kwoty także zostanie wykorzystana do walki z pandemią koronawirusa.

Obecnie trwa procedura, która umożliwi Lewandowskich przekazanie tych środków wszystkim placówkom. Następnie to już władze szpitali zadecydują, na jakie konkretnie potrzeby przeznaczone zostaną pieniądze.

KOMENTARZE
(271)
Kate
2 tyg. temu
Fajnie. Chodakowska jedynie szlachetnie obnizyla cene mydla, ktorych i tak nikt nie chcial kupowac... Zenadna kobieta, ale cebula dalej ją follołuje...
lekarz
2 tyg. temu
Dziękujemy
Aga
2 tyg. temu
Podziekujmy tez Blaszczykowskiemu ! Super, wielkie dzieki wszystkim co pomagaja!
Magdalena
2 tyg. temu
Piękny gest. M
Misia
2 tyg. temu
Że też nikt nie dziękuje w ten sposób Blaszczykowskiemu, nikt mu tak nie podziękował. No żałosne.
Najnowsze komentarze (271)
Gosc
1 tyg. temu
Fajnie .dziekuje....jako jedni z pierwszych przekazali darowizne ..a gdzie sie podziali inni...i nie wyciagajcie niepotrzbne wnioski ..mogli nie dac a to przeciez pokazna kwota
Polska.
1 tyg. temu
My tu piszemy o Lewandowskich, dobrze lub źle , a oni to czytają i śmieją się z nas . Mają nas za frajerów.
Polak
1 tyg. temu
Bo nie mają gdzie wydawać pieniędzy.
Tomek
2 tyg. temu
Oczywiście jak sytuacja się uspookoi
Tomek
2 tyg. temu
Musicie nas odwiedzić Aniu i Robercie w Pulawach
Monia
2 tyg. temu
Bardzo dziękujemy wam i Kubie piękny dar serca
Jana
2 tyg. temu
Co by o nich nie powiedzieć to bardzo ładnie postapili. Mają to się dzieła. A dobro powraca. Życzę Pani Ani żeby do rozwiązania było już bezpiecznie by mogła urodzić spokojnie.
Wdzieczna
2 tyg. temu
Brawo Wy ❤👏👏👏👏
Heinz
2 tyg. temu
Milion euro to powinien Lewandowski co miesiąc dawać.
corona
2 tyg. temu
wirusa maja zakopac zywcem ich szybko
Meg
2 tyg. temu
Gdzie teraz Ci wszyscy co tak hejtowali Ankę?, że nic nie robi, że gdyby nie mąż to byłaby nikim itp.. Nagle Ania jest super, piękny przykład nasz3j polskiej hipokryzji w pełnej krasie 😉 super Państwo Lewandowscy, piękny i potrzebny gest
olo
2 tyg. temu
Ich sponsoruja ogromne konceny paliwowe itp wiec tak naprawde to my płacimy
Kolo
2 tyg. temu
Brawo, bardzo dziękujemy
ania
2 tyg. temu
teraz kolej na Rydzyka
...
Następna strona