Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Kinga Rusin OSTRO o forsowanym przez PiS "rejestrze ciąż": "Od dziś ZBOCZEŃCY U WŁADZY będą nam zaglądać do macic"

920
Podziel się:

Kinga Rusin nigdy nie należała do osób, które kryją się ze swoimi poglądami. Teraz popełniła wyjątkowo ostry wpis na temat kontrowersyjnego "rejestru ciąż". "To nowe prawo w rękach katotalibów to narzędzie perfidnego i bezdusznego nacisku na kobiety" - ostrzega.

Kinga Rusin OSTRO o forsowanym przez PiS "rejestrze ciąż": "Od dziś ZBOCZEŃCY U WŁADZY będą nam zaglądać do macic"
Kinga Rusin zabiera głos w sprawie "rejestru ciąż". Ostro skomentowała plany rządzących (AKPA)

Kinga Rusin już od lat należy do grona polskich osobistości, które nie boją się zabierać głosu na temat bieżących wydarzeń w kraju. Niegdysiejsza gwiazda TVN nigdy nie ukrywała, że z ekipą rządzącą jest jej nie po drodze, a frustrację spowodowaną odbieraniem praw kolejnym grupom społecznym wielokrotnie okazywała w instagramowych wpisach.

Nie inaczej było w przypadku kolejnego pomysłu Zjednoczonej Prawicy, który po przeforsowaniu niemal całkowitego zakazu aborcji uznał za punkt honoru wprowadzenie też kontrowersyjnego "rejestru ciąż". W myśl nowych przepisów lekarze mieliby obowiązek wprowadzać do systemu każdą informację o ciąży pacjentki, co powszechnie uznawane jest za kolejny sposób na inwigilację i ograniczenie praw kobiet w Polsce.

Kinga Rusin po raz pierwszy zabrała głos w sprawie planowanych zmian w listopadzie zeszłego roku. Na jej instagramowym profilu pojawiła się wówczas odezwa do rządzących, a Rusin w bardzo ostrych słowach oceniła proponowany przez PiS projekt.

Nie uwierzycie! Za chwilę ma powstać państwowy REJESTR CIĄŻ! Kobiety mają zostać inkubatorami pod kontrolą! Grozi nam połączenie permanentnej inwigilacji ze "świętą inkwizycją"! "Podmioty lecznicze" (również prywatne!) mają wprowadzać do Systemu Informacji Medycznej info o ciążach swoich pacjentek. Chyba oczywiste, że dostęp do systemu będą mieli prokuratorzy! Żądamy natychmiastowego wycofania się z tych zmian! - pisała wtedy dziennikarka.

Zobacz także: Rozenek kłamie, a Edzia odlatuje w kosmos

Niestety, mimo ogromnej krytyki ze strony dziennikarzy, publicystów, a przede wszystkim samych kobiet, rząd Zjednoczonej Prawicy ponownie zignorował głos obywateli. Teraz Kinga ponownie zabrała głos w sprawie i nie kryje rozżalenia. Tym samym odniosła się do zmian w bardzo ostrym wpisie.

Prokuratorzy i zboczeńcy u władzy już od dziś będą zaglądać nam do macic i kanałów rodnych! Każda ciąża będzie przez nich odnotowana, tak samo, jak każda wkładka domaciczna ("zaimplementowany u pacjenta wyrób medyczny"). Tak zupełnie "przypadkowo" (!) działa połączenie wchodzącego dziś w życie znowelizowanego rozporządzenia o Systemie Informacji Medycznej (inicjatywa unijna) ze znowelizowaną przez PIS w 2020 ustawą o... prawach pacjenta. W 2020 pisowski rząd wprowadził nowelizację, zgodnie z którą dostęp do naszych wrażliwych danych medycznych może mieć sąd i prokurator! Po co pisowskim sędziom i prokuratorom od Ziobry wiedza o zawartości naszego wnętrza!? Bo się o nas chcą lepiej zatroszczyć? Wolne żarty! Chcą wywrzeć presję, bo w Polsce aborcja jest praktycznie nielegalna. Marzą im się ewidentnie przesłuchania w sprawie "zaginionych" ciąż - stawia sprawę jasno.

Dziennikarka słusznie zauważa, że "rejestr ciąż" jedynie zniechęci kobiety potrzebujące pomocy do wizyt lekarskich, co może mieć katastrofalne skutki dla ich zdrowia. Pisze też wprost, że jest to kolejny zamach na prawa kobiet w Polsce.

W takich warunkach prawnych kobiety przestaną ze strachu zgłaszać się do lekarzy! Skutki mogą być dramatyczne... Dostęp do takich danych medycznych powinien mieć wyłącznie lekarz! To nowe prawo w rękach katotalibów to narzędzie perfidnego i bezdusznego nacisku na kobiety! To pogwałcenie naszego, kobiet, konstytucyjnego prawa do prywatności! To ujawnienie informacji, które są ZBĘDNE dla systemu funkcjonowania demokratycznego państwa prawa! I tu właśnie jest problem. Państwo PiS ma z prawem i sprawiedliwością niewiele wspólnego. Kłamią, kradną, podsłuchują, prześladują i chcą nas cofnąć do średniowiecza. Grupa dziadów i ich ubezwłasnowolnionych i zaślepionych służek - czytamy.

Dziennikarka ma też nadzieję, że to jeden z ostatnich "świetnych" pomysłów, którymi częstują nas rządy PiS-u.

Kobiety muszą odzyskać prawo do samostanowienia i prywatności, muszą poczuć się bezpieczne i równoprawne, zaopiekowane i szanowane. Tylko wtedy zaczną świadomie zachodzić w ciąże i rodzic dzieci. Ta władza wielokrotnie udowodniła, jaki ma stosunek do kobiet, wysyłając np. na nie uzbrojone i agresywne oddziały policji, zamykając w "kotłach", łamiąc im ręce i bijąc. Oni każą kobietom donaszać letalne ciąże i, z narażeniem życia, rodzić martwe płody. Tak będzie dopóki będą rządzić. Muszą odejść, żeby kobiety przestały się bać o zdrowie i życie! - podsumowuje.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(920)
Iwona
miesiąc temu
PiS ma obsesję względem kontroli kobiet.
mała
miesiąc temu
Mocno i bardzo słusznie. Bardzo dobrze Pani Kingo. Nie jesteśmy statystyką.
Iga
miesiąc temu
Kinga głosem kobiet w Polsce. Tak trzymaj!
Marta
miesiąc temu
Kobiety znowu chce się zastąpić cyferkami w excelu. Nie damy się!
Ewa
miesiąc temu
Ma rację! Brawo!
Najnowsze komentarze (920)
Aga
4 tyg. temu
pełne poparcie, będziemy walczyć dalej o nasze prawa
Oda
4 tyg. temu
Bardzo dobrze powiedziała, to jest atak na prawa pacjenta i tajemnice lekarską
Nina
4 tyg. temu
Tylko patrzeć i kolejne obostrzenia wprowadzą
Mirka
4 tyg. temu
Hanka ostatecznie to przysłużyła Jej się i dobrze, że nie jest z tym liskiem.
Stokrotka
4 tyg. temu
Może o byłym się wypowie co sądzi
Martyna
4 tyg. temu
o co kaman? MZ wycofało się z programu profilaktyki nowotworowej dla kobiet, po czym wybuchła burza, po czym częściowo ją przywróciło... co dalej...?
Bożena
4 tyg. temu
Lepiej, aby jej nie było, ale to faktycznie istotna kwestia.
Tomcio
miesiąc temu
Wpisy pięknej, modej i dobrej ❤️❤️❤️kingi są bardzo potrzebne, bo opłacona przez nią komentatorka ma pracę. Dzięki jej ubliżaniu , wiemy, że rząd jest bardzo zły, a Kinia jest dobra 👃 💓
Sylwia
miesiąc temu
Bardzo potrzebny był ten jej wpis. Może dzięki temu ktoś zwróci uwagę na to jakie zło oni robią kobietom
lineska
miesiąc temu
Jasne, tak trzeba mówić "droga" pani. Trzeba ubliżac, obrażać i używać słów gorszych niż spod baru. Tylko kinga potrafi 🔥
Lola
miesiąc temu
tak trzeba mówić, niestety łagodny język do nikogo nie przemówi
Dosc
miesiąc temu
Tej pani dawno wszyscy powiedzieli dość.
WRACAJ
miesiąc temu
CZEKAMY NA POWRÓT ANTKA. A grażyny niech wieża w wymyślone przez pudla zdrady i inne szczucia.
Marus
miesiąc temu
Osoba która uwielbia emotikony w komentarzach chyba nawet nieświadomie robi Kindze wielką przysługę. Pisze dokładnie tak jak jest chociaż w trochę zbyt lukrowanym stylu. Można prościej, ale niektórzy wolą się popieścić. Swoją drogą to ciekawe, że komuś wciąż i wciąż się chce. No chyba że to za pieniądze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie