Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Kinga Rusin przemawia do polskich uczniów: "Żaden PISOWSKI URZĘDAS nie będzie narzucał swoich CHORYCH poglądów młodym ludziom!"

1285
Podziel się:

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego Kinga Rusin postanowiła poświęcić wpis kondycji polskiego szkolnictwa i powracającej do klas młodzieży. "Biedne dzieciaki... Na szczęście macie internet" - podsumowała.

Kinga Rusin przemawia do polskich uczniów: "Żaden PISOWSKI URZĘDAS nie będzie narzucał swoich CHORYCH poglądów młodym ludziom!"
Kinga Rusin z apelem do polskich uczniow (AKPA, East News, Podlewski, Zbyszek Kaczmarek)
bEVamvLV

W ostatnim czasie Kinga Rusin dała się poznać jako zapalona podróżniczka. "Reporterka bez granic" przez kilka miesięcy okupowała malownicze Malediwy, po powrocie do kraju szybko wyruszyła natomiast w kolejne wojaże. Jedynie w ciągu ostatnich miesięcy Rusin odwiedziła m.in. francuską riwierę oraz Grecję. Od niedawna stacjonuje natomiast w Afryce.

Mimo nieustannych podróży Kinga Rusin na bieżąco śledzi doniesienia z Polski i świata. Celebrytka nie tylko regularnie komentuje w sieci najważniejsze wydarzenia, lecz również aktywnie krytykuje działania partii rządzącej. 1 września Kinga postanowiła opublikować kolejny instagramowy wpis, tym razem poświęcony powracającym do szkół uczniom. Dziennikarka udostępniła na swym profilu fotografię wykonaną "gdzieś w Afryce", do której dołączyła obszerny komentarz na temat stanu polskiego szkolnictwa.

bEVamvLX

Patrząc na horyzont. Ps. "Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie". No to zaczęli wychowywać i przyuczać do nietolerancji, do ksenofobii, do homofobii, do zaściankowości, do kompleksów podlanych sosem manii wielkości. Biedne dzieciaki... - rozpoczęła posępnie Rusin.

Rusin postanowiła przypomnieć polskim uczniom, że mogą czerpać wiedzę nie tylko ze szkolnych podręczników. Przy okazji pozwoliła sobie na "subtelny" przytyk w kierunku rządu - a raczej, patrząc na dobór słów, wymierzony w szczególności w ministra edukacji, Przemysława Czarnka.

bEVamvMd

Na szczęście macie Rodziców, Nauczycieli oraz internet (i dzięki temu okno na świat)! Żaden pisowski urzędas, nawet z najbardziej idealnym przedziałkiem, nie będzie narzucał swoich ograniczonych, chorych poglądów młodym ludziom i naznaczał ich własnym piętnem! Kochani! Świat stoi przed Wami otworem! Wiedza (ta prawdziwa, a nie ocenzurowana przez zatwardziałych demagogów) jest na wyciągnięcie palca na klawiaturze komputera. Jestem pewna, że wiecie, jak z niej korzystać - napisała pełna nadziei Kinga.

We wpisie Rusin zaapelowała do młodzieży o wytrwałość podczas nadchodzącego roku szkolnego i zapewniła, że mocno trzyma kciuki za ich otwarte umysły.

Wierzę w młodych ludzi i liczę na ich przekorę. Im mocniej ktoś będzie chciał Was indoktrynować, im mocniej będzie przykręcał Wam śrubę, im silniej dociskał, tym wyżej i dalej mu odskoczycie! Trzymajcie się i nie dajcie się. Tego Wam życzę z okazji rozpoczęcia tego najbardziej chorego roku szkolnego od 32 lat! - kontynuowała.

Na zakończenie Kinga poświęciła także kilka słów rodzimym nauczycielom.

bEVamvMe

Ps. Trzymam też mocno kciuki za wszystkich wspaniałych nauczycieli, którzy są misjonarzami prawdziwej wiedzy i mądrości, którzy będą musieli walczyć z systemem, ryzykując swoją posadą. Oby jak najszybciej nadeszły światłe czasy dla nas wszystkich! - zakończyła.

Zgadzacie się z przemyśleniami Rusin?

bEVamvMf
bEVamvMg
bEVamvMy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1285)
tamara
3 miesiące temu
Dopóki jeszcze rodzice moga miec wplyw na kształtowanie wlasciwych postaw i wartosci żaden czerniak ani inny biskupina nic nie poradzi😏
Justa
3 miesiące temu
Boli mnie serce. Nie mam siły oglądać tego wszystkiego. Nie mam siły myśleć. Co czeka nasze dzieci, wnuki? Jak można zmienić rzeczywistość?
Ewa
3 miesiące temu
O kurcze to teraz dała im Pani pomysł żeby internet blokować ;) tylko patrzeć aż coś wymyślą
bEVamvMz
Elka
3 miesiące temu
Nienormalne żeby takie rzeczy się działy w cywilizowanym kraju
mona
3 miesiące temu
prawidłowo że się odezwała, nie ma co udawać że się nic nie dzieje
Najnowsze komentarze (1285)
Viola
2 miesiące temu
Jak inspirująco i przepięknie
anka
2 miesiące temu
zawsze Panią darzyłam wielką sympatią i jak do tej pory się nie zawiodłam. Też wierzę i ufam młodym. Mądre mamy dzieciaki, nie dadzą się omamić 💪
Mona
2 miesiące temu
Trzeba uświadamiać Polaków, takze Rusin dobrze zrobila i zaimponowała mi swoim wpsiem. Gratki!
Bambi
2 miesiące temu
Ja mam tylko nadzieję, że będą z internetu korzystać mądrze,,, łatwo w nim zabłądzić :/
Diana
2 miesiące temu
Nie mogę się doczekać wyborów 🤮
Eliza
2 miesiące temu
Pani Kingo dziękuję za ten post 👏🙏
Carla
2 miesiące temu
Nie ma co liczyć na to, że w szkole nauczą dzieciaki prawdziwej historii czy wiedzy o społeczeństwie, albo my, jako rodzice, sami to zrobimy, albo musimy liczyć na to, że młodzież będzie na tyle zdeterminowana żeby sama doszukiwać się prawdy, np wlasnie za pomoca internetu
sonka
2 miesiące temu
postawa godna podziwu, super że zwraca uwagę na takie rzeczy
bEVamvMr
klaudia
2 miesiące temu
jest mocno zaangażowana społecznie i dobrze, że chociaż jedna osoba publiczna nie boi się o tym mówić.
nina
2 miesiące temu
mądrego to i miło poczytać :)
Meg
2 miesiące temu
Kłaniam się nisko w pas Pani Kingo!
Olka
2 miesiące temu
W punkt jak zawsze!
Anka
2 miesiące temu
Trzeba będzie wziąć edukację dzieci we własne ręce... Inaczej kiepsko to widzę niestety
dorota
2 miesiące temu
super! w końcu gwiazda, która mówi ważne rzeczy, a nie reklamuje tylko jakieś pierdoły
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEVamvNk
bEVamvNl
bEVamvNm
bEVamvNn
bEVamvNo
bEVamvMT