Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Krzysztof Rutkowski znów ma kłopoty z prawem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia

74
Podziel się:

Do sądu wpłynął akt oskarżenie przeciw byłemu detektywowi. Sam Rutkowski twierdzi, że śledczy w tej sprawie zachowali się "żenująco i nieprofesjonalnie".

Krzysztof Rutkowski znów ma kłopoty z prawem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia
Krzysztof Rutkowski z zarzutami (ONS)
bETcJOBN

Krzysztof Rutkowski, najbardziej popularny w Polsce detektyw bez licencji, jak na stojącego na straży prawa obywatela, zaliczył już całkiem sporo nieprzyjemnych sytuacji z wymiarem sprawiedliwości. Detektyw - celebryta ma na koncie między innymi wyrok w procesie śląskiej mafii paliwowej, a także wyrok za bezprawne prowadzenie działalności detektywistycznej. Ten sam motyw wraca teraz w kolejnym oskarżeniu, jakie prokuratura skierowała do sądu przeciw celebrycie.

Rutkowski znów dostał zarzuty wykonania czynności detektywa bez uprawnień. Za działania takie grozi do dwóch lat więzienia.

bETcJOBP

Jak poinformowała nas prokuratura rejonowa w Łodzi, akt oskarżenia przeciw Rutkowskiemu został skierowany do sądu w sierpniu. Chodzi o wydarzenia z kwietnia 2019 roku, kiedy to były detektyw razem ze swą ekipą śledził w Łodzi 41-letnią kobietę. Według Rutkowskiego kobieta, która podawała się za sędzię, miała wyłudzać pieniądze od swych ofiar, a także szantażować je i zastraszać. Pokrzywdzonym osobom mówiła, że posiada wpływy w Urzędzie Miasta i Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Kobieta została zatrzymana.

Zobacz także: Patryk Vega zapewnia, że posiada sekstaśmy polityków z prostytutkami: "Nie chcę mówić, jak to się znalazło w moich rękach"

Według śledczych Krzysztof Rutkowski zachowywał się wtedy jak detektyw, a nie mógł tego robić, ponieważ w świetle prawa nim nie jest. Za prowadzenia działalności detektywistycznej bez wymaganej licencji grozi kara do dwóch lat więzienia.

bETcJOBV

Sam Rutkowski nie przyznaje się do winy. Zapowiedział złożenie wniosku o umorzenie sprawy.

Z przykrością muszę stwierdzić, że w sprawie tej policjanci z Retkini skompromitowali się i razem z prokuraturą na siłę postawili mi ten zarzut. Działałem pro publico bono. Jak można twierdzić, że skoro jechałem autem z żoną i detektywem z licencją, to złamałem przepisy. Moim zdaniem śledczy w tej sprawie zachowali się żenująco i nieprofesjonalnie - powiedział w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim detektyw - celebryta. Dodał, że w tej sytuacji działał też "pro publico bono", co zresztą śledczy podważyli.

To nie pierwszy raz, gdy Rutkowski może stanąć przed sądem z oskarżeniem o bezprawne prowadzenie działalności detektywistycznej. W 2018 roku mąż Mai Plich został prawomocnie skazany w tej sprawie na karę roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem oraz na karę grzywny.

bETcJOBW

Czy tym razem uda mu się wygrać?

bETcJOBX
bETcJOCq
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(74)
MAJA
rok temu
To nie są już włosy to wygląda jak bocianie gniazdo na słupie telefonicznym
Marek
rok temu
A kiedy on nie miał problemów z prawem??? Samozwańczy detektyw..
ccc
rok temu
Ja i tak się dziwię że on w ogóle chodzi po wolności
bETcJOCr
Olo
rok temu
Pan Krzysztof jak kot 🙀 na cztery łapy 🐾 i tak spadnie. A zła reklama to też reklama.
Gość
rok temu
Skoro w aucie jechał detektyw z licencją, to po co mu był w aucie Rutek. Biegi mu zmieniał czy co? Prawo jest prawo, a Rutek jako były funkcjonariusz MO powinien je choć trochę znać
Najnowsze komentarze (74)
Pytajnik
rok temu
Słuchajcie, a czy ktokolwiek z Was wie, dlaczego on jednak nie ma (coś widocznie stoi na przeszkodzie) tej licencji? Czy chodzi o wyroki czy jest jakiś inny powód?
Nikoś
rok temu
O ile pamiętam to większość Zomowców po stanie wojennym miała wpisany zawód wykonywany, mechanik maszyn rolniczych. Tak że z pewnoscią Pan Rutkowski ma zawód mechanik maszyn rolniczych :--))))))))))))))). Dlaczego usuwacie ciągle ten komentarz???
Tomek
rok temu
O ile pamiętam to większość Zomowców po stanie wojennym miała wpisany zawód wykonywany, mechanik maszyn rolniczych. Tak że z pewnoscią Pan Rutkowski ma zawód mechanik maszyn rolniczych :--)))))))))))))))
Tomek
rok temu
O ile pamięta to większość Zomowców po stanie wojennym miała wpisany zawód wykonywany, mechanik maszyn rolniczych. Tak że z pewnoscią Pan Rutkowski ma zawód mechanik maszyn rolniczych :--)))))))))))))))
Tomek
rok temu
O ile pamięta to większość Zomowców po stanie wojennym miała wpisany zawód wykonywany, mechanik maszyn rolniczych. Tak że z pewnoscią Pan Rutkowski ma zawód mechanik maszyn rolniczych :--)))))))))))))))
Jasiu
rok temu
Za sam wygląd powinien mieć zawiasy i zakaz publikacji w necie
Bob
rok temu
Jest mu z tego powodu bardzo łyso, pierwsze zdjęcie pokazało
Cyrk
rok temu
Detektyw bez licencji, Domagający się atencji,
bETcJOCj
Stylista
rok temu
Stylizacja Rutka jak choinka w Boże Narodzenie. Gdzie są lampki?
gg67
rok temu
i co z tego, jak zwykle wszystko za jakiś czas ucichnie
Geronimo
rok temu
Wygląd tego człowieka,"dresiarski" sposób ubierania się i zachowania trafia do wielu tępych i ograniczonych umysłowo ludzi. Fachowcy od jego wizerunku,czyli ci co go stworzyli jako "detektywa", wiedzieli i wiedzą,że kolorowe ciuchy, złote łańcuchy i wypasione fury sprawią ,że plebs uzna go za "człowieka sukcesu",będącego na pewno "fachowcem" w tym co robi,skoro zarabia i ma z tego "piniendze" na wystawne i kolorowe życie. Prości ludzie tak myślą. Zwyczajna socjotechnika i manipulacja umysłami prostego ludu.Nikt z prostych ludzi nie zastanawia się nad tym,że za tymi jego kolorowymi ciuchami,złotymi łańcuchami, wypasionymi furami i "oryginalną" fryzurą kryje się jeden wielki szwindel,a facet jest wylansowaną przez media wydmuszką.
GOŚĆ
rok temu
I znów da komu trzeba w łapę i nie będzie siedzieć bogaci nie siedzą więzienie są dla biednych
Oko
rok temu
Tylko dw@ nalezy sie pajacowi
Wick
rok temu
Wlosy lonowe na glowie...hehehe
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETcJODc
bETcJODd
bETcJODe
bETcJODf
bETcJODg
bETcJOCL