Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Krzysztof Skiba gorzko o komentarzach po coming oucie syna: "Sugerowano, że biseksualność Tytusa jest konsekwencją BRAKU OJCA"

219
Podziel się:

Tytus Skiba, prywatnie syn lidera Big Cyca Krzysztofa Skiby, dokonał niedawno coming outu na łamach "Repliki". Teraz jego ojciec odnosi się do absurdalnych zarzutów, które wysnuli pod jego adresem internauci. Reaguje też na słowa syna o "nieobecnym ojcu".

Krzysztof Skiba gorzko o komentarzach po coming oucie syna: "Sugerowano, że biseksualność Tytusa jest konsekwencją BRAKU OJCA"
Krzysztof Skiba komentuje coming out syna i reakcje internautów ("Replika", AKPA, Instagram.com)

Na początku tygodnia media obiegły wieści o biseksualnym coming oucie Tytusa Skiby na łamach "Repliki". 25-letni syn Krzysztofa Skiby z Big Cyca wspominał, że nigdy nie ukrywał swojej orientacji, jednak Polacy wciąż mają wiele do zrobienia w kwestii tolerancji wobec osób LGBT+. O relacjach ze znanym ojcem mówił z kolei dość neutralnie i bez sentymentu, nazywając go raczej "nieobecnym".

Ze względu na specyfikę jego pracy zdecydowanie był ojcem z gatunku nieobecnych. Nie byliśmy nigdy jakoś wyjątkowo zżyci. Zdarzały się wspólne wakacje, wspólne wyjazdy na koncerty, bo jednak dzięki muzyce złapaliśmy kontakt, ale mimo wszystko do teraz nie mamy jakichś wyjątkowo zażyłych relacji. Mogłoby być lepiej, ale mogłoby być i gorzej - wyjaśniał.

Krzysztof Skiba odpiera absurdalne zarzuty po coming oucie syna

Po wyznaniu Tytusa Skiby w sieci pojawiły się dziesiątki komentarzy. O ile wiele osób doceniło jego coming out, który być może pomoże innym osobom w walce o własną tożsamość, to nie obyło się bez krytyki, głównie ze strony prawicowych dziennikarzy i osób o podobnych do nich poglądach. Pojawiły się nawet absurdalne teorie, jakoby biseksualność syna była "winą" (!) Krzysztofa Skiby, który "nie dał mu w życiu męskiego wzorca". Trudno to w jakikolwiek sposób skomentować...

Mimo to wspomniane komentarze skłoniły Skibę do odpowiedzi. Na jego facebookowym profilu pojawił się obszerny wpis, w którym muzyk najpierw odnosi się do wyznania Tytusa, a następnie odpowiada na zarzut, jakoby był "nieobecnym ojcem". Tłumaczy to karierą, która niestety wymaga pewnych poświęceń.

Mój syn Tytus udzielił wywiadu do pisma LGBTQ, w którym ujawnił swój biseksualizm. Tytus jest osobą dorosłą i wie, co robi. Widocznie taka deklaracja była mu potrzebna. Być może chciał ośmielić innych, którzy duszą w sobie podobne sekrety. Wiele portali informacyjnych zacytowało fragmenty wywiadu, szczególnie te dotyczące znanego ojca. Tytus ujawnia, że reakcja rodziny na jego biseksualizm była pozytywna, ale jego relacje ze mną nie są zbyt zażyłe. Po prostu ze względu na specyfikę mojej pracy byłem przez lata ojcem nieobecnym. Ciągle wyjazdy, trasy koncertowe nie sprzyjały ojcostwu - wyjaśnia.

Krzysztof odniósł się też do uwag, jakoby biseksualność Tytusa wynikała z ich relacji. Tu postawił sprawę jasno.

I tu wylała się w mediach fala komentarzy osób, które albo są ignorantami, albo nie mają pojęcia, o czym mówią. Sugerowano, że biseksualność Tytusa jest konsekwencją braku ojca. Patrzcie państwo, oto, do czego doprowadza brak dozoru i silnej męskiej ręki oraz nadopiekuńczość matki. Wszystko jasne. Wyrosnąć może z tego tylko osoba o takich zaburzonych skłonnościach. W podtekście ktoś gorszy czy nienormalny - ironizuje, po czym wyjaśnia niedoinformowanym: Otóż NAUKA już dawno udowodniła na czym polega fakt, że ktoś jest gejem, lesbijką czy jest biseksualny. O tym decyduje NATURA, a konkretnie geny, ilość męskich i żeńskich chromosomów w okresie płodowym dziecka. Nie można sobie wybrać tego, że jest się takim czy innym. To natura (czy jak kto woli Bóg) decydują o tym, a nie wychowanie czy kultura. Nikt nie zostanie gejem po zobaczeniu stu filmów gejowskich ani nie zostanie lesbijką pod wpływem pisemek czy rozebranych teledysków. To sam Pan Bóg (natura) zaplanował, że mamy być różni. Widocznie wpadł na taki mądry pomysł, że fajnie będzie, gdy świat stanie się różnorodny i kolorowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowa fala WAGs i Sylwester bez Rodowicz

Krzysztof Skiba uderza w polityków siejących homofobię. "Utrwalają fałszywy pogląd"

Następnie Skiba nawiązał do niedawnych wycieczek Jarosława Kaczyńskiego po Polsce, w których nie brakowało m.in. żenujących żartów na temat osób transpłciowych. Muzyk podkreśla, że to politycy kreują nastroje społeczne, a PiS już od dawna robi wszystko, aby Polakom obrzydzić osoby LGBT+.

Niestety niedouczeni staruszkowie tacy jak np. Pan Prezes Kaczyński, utrwalają w naszym homofobicznym społeczeństwie, swymi niemądrymi wypowiedziami fałszywy pogląd, że można wybrać sobie orientację seksualną na zasadzie zachciewajki czy mody. Stąd też antynaukowe pomysły Kościoła i Prawicy, że homoseksualizm można leczyć. (...) Nawet gdybym był ojcem, który non stop opiekuje się i przebywa z synem przez 24 godziny na dobę, nie miałoby to ŻADNEGO wpływu na jego orientację seksualną. W mediach, obok steku komentarzy wulgarnych, pojawiły się też takie niby pozytywne, ale współczujące. Kochani! Bycie gejem czy biseksualistą to nie jest CHOROBA! Więc nie ma co mi współczuć. Jestem dumny z syna, że miał odwagę w tym pop*eprzonym kraju wyznać prawdę o sobie. Nie jest to łatwe, bo będąc artystą (Tytus jest liderem zespołu punkowego Danziger) i dokonując takich ujawnień, można stracić wielu fanów.

Na koniec zwrócił też uwagę, że coming out w świecie muzyków wcale nie jest czymś tak prostym, jak się wydaje. Zwrócił się też bezpośrednio do syna.

Popowy wokalista Andrzej Piasek Piaseczny o tym, że jest gejem, też powiedział dopiero po latach, gdy był uznanym i bardzo popularnym artystą. Tytus mówi o swej orientacji już na początku swojej kariery. Może to dobry znak na przyszłość, że bycie gejem, lesbijką czy biseksualistą nie jest już ani niczym wstydliwym, ani nienormalnym i młode pokolenie traktuje to jak coś absolutnie oczywistego. No cóż, słynny Lou Reed, Michał Wiśniewski z Ich Troje czy Tymon Tymański też są biseksualni i nie przeszkodziło to im w tworzeniu rzeczy ciekawych i intrygujących. Kocham swojego syna takim, jakim jest. Mam przykrą świadomość niedoboru ojcostwa w jego życiu. Mam nadzieję, że mimo tego będzie szczęśliwy ze swoim chłopakiem, czy ze swoją dziewczyną i stworzy jeszcze wiele ciekawych piosenek. Tytus trzymaj się!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(219)
Pppppppp
2 miesiące temu
Mówi o tym na początku swojej kariery? Jakiej kariery??😂😂
cynik
2 miesiące temu
Te wszystkie coming outy to jedna wielka bzdura i narzucanie się ze swą dewiacją. Skąd przekonanie, że świat tylko czeka na takie wieści?
gosc
2 miesiące temu
a kogo to obchodzi, kogo jego synek trzyma pod kołdrą 🤦🏼‍♀️
gliroa
2 miesiące temu
Chłopak jest gejem, nadal mimo dorosłości boi się powiedzieć o tym wprost, bo obawia się reakcji ojca. Ale o tym, że Wiśniewski jest bi to pierwsze słyszę?! Kiedy on był w związku z facetem?
tyui
2 miesiące temu
to corki lewego i ann z braku rodzicow i przebywania matki z telefonem tez powinny byc bio
Najnowsze komentarze (219)
Loki
3 tyg. temu
Bo taka jest prawda.Zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci celebrytòw.To są biedne dzieciaki ktòre wołają o pomoc ale rodziców nie ma ani autorytetòw w postaci prawdziwego ojca.To jest ich krzyk i dopiero coming out lub jak ogłosi że jest trans powoduje że tata z mamą zwracają na takie dziecko uwagę
Uiii
2 miesiące temu
To ja wybieram nudę 👋dzięki
Neel
2 miesiące temu
Chłopak dziewczyna normalna rodzina
Neel
2 miesiące temu
Chłopak dziewczyna normalna rodzina
Emu
2 miesiące temu
A co mnie obchodzi orientacja syna Skiby? Jego prywatna sprawa z kim sypia. Pewnie stary Skiba chce ocieplić swój poległy wizerunek jaki to dobry tatuś. Nic z tego dla tatusia cały sentyment legł w gruzach za jego durnoctwo.
Jacek
2 miesiące temu
„Coming out” to byl news ale w latach 90 tych na zachodzie, w Polsce to jeszcze jakaś nowość?
jola2alboja
2 miesiące temu
za Tuska się nie ujawniali a teraz jak grzyby po deszczu nawet piasek siedział cicho.nikt ich nie zamyka robią co chcą i gdzie tu zły kaczor/////////
xxxxx
2 miesiące temu
Tatus na swoj koniec chcial przedstawić światu że ma syna ale jakim talentem go tu przedstawić aby był zapamiętany..dobrze że gasi nie sciagnal
anna
2 miesiące temu
fala hejtu to sie i moze wylala ale na niego za k...s.two ktore uprawia z ta mloda przyjaciolka
Hmm43
2 miesiące temu
Cos jest na rzeczy z tym brakiem ojca / nieobecnym, nieuczestniczacym w zyciu dziecka
hmhmmh
2 miesiące temu
Ja widzę często u tych ludzi nadmiar hormonów przeciwnej płci, może to też wpływa na upodobania
hmhmmh
2 miesiące temu
ale Skiba nie odwracaj uwagi od swoich błędów jako ojca, nie było ciebie w życiu syna, taka prawda.
Zenobia
2 miesiące temu
Widzę, że teorie prof. Maxa De Crinisa mają się dobrze w polskim narodzie.
Senm
2 miesiące temu
Skiba niestety dzieciaki które nie mają wzorców i poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji właśnie w ten sposób błądzą w swoim życiu. Te wszystkie próby bycia kimś innym czy różnym to bunt i brak pewności siebie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie