Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz Charamsa: "Jestem SZCZĘŚLIWY Z BYCIA GEJEM! Nikogo nie będę za to przepraszał"

411
Podziel się:

"Za to nie wolno przepraszać. Kościół rani życie normalnych, zdrowych ludzi, mniejszości seksualnych".

Publicznie wyznanie polskiego księdza Krzysztofa Charamsy, o tym że jest homoseksualistą, wywołało burzę w kościele. Wczoraj w Watykanie odbyła się konferencja prasowa, na której Charamsa przedstawił swojego partnera i wydał oświadczenie w tej sprawie, jednocześnie krytykując Kościół za "wszechobecną i ślepą homofobię". Charamsa jest kapłanem od osiemnastu lat i pracował w Kongregacji Naukowej Wiary. Pełni też funkcję drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską Charamsa powiedział, że musiał ujawnić swój homoseksualizm, bo "dłużej nie mógł żyć w niezgodzie ze sobą", a jego deklaracja jest zgodna z nauczaniem kościoła.

Moja deklaracja jest zgodna z Ewangelią. Prawie nigdy Kościół nie skonfrontował się z obecnym stanem nauk o homoseksualizmie, które wymagałyby przemyślenia doktryny katolickiej na temat osób homoseksualnych, biseksualnych, transseksualnych, interseksualnych. To, co czytamy w obecnych dokumentach Kongregacji rani życie normalnych, zdrowych ludzi – powiedział Charamsa.

Do decyzji, żeby ujawnić prawdę o swojej orientacji, dojrzał w momencie, którym zrozumiał, że kapłaństwo nie może być oparte na kłamstwie:

Jestem gejem, jestem szczęśliwy z bycia gejem i nikogo za to nie będę przepraszał. Za to nie wolno przepraszać, bo wtedy twój obraz zostanie zaniżony, zniszczony, tak jak mój został zniszczony przez lata – dodał.

Wczoraj Watykan zadecydował, że ksiądz Krzysztof Charamsa musi zostać ukarany i nie może dalej pełnić funkcji w Kongregacji Nauki i Wiary.

Źródło: Fakty TVN/x-news

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(411)
gość
9 lat temu
Człowieku! Ale tu chodzi, że masz partnera i się z nim piepr.zysz, co jest niezgodne z celibatem. No Chryste! Bądź se gejem, hetero, bi, czy kimkolwiek. ALE ze stanem duchownym wiąże się CELIBAT (tzn. brak seksu z kobietą/facetem/kozą/czymkoliwiek innym)
gość
9 lat temu
tylko TVN przeprowadza wywiady z takimi osobami, żadna szanująca się telewizja nie bierze się za takie sprawy
gość
9 lat temu
Gdyby ten ksiądz przyznał się że ma partnerkę pewne media, dziennikarze zjechałoby go, że nie przestrzega celibatu, że "tacy wszyscy księdza są, grzeszni, a nas chcą wyspowiadać" - zaś że jest gejem to jest odważny i staje się męczennikiem
gość
9 lat temu
Kolenda już na samym początku wyrobiła sobie o nim zdanie. Dziwne zachowanie dziennikarki.
gość
9 lat temu
A wszystko to przez celibat. Jak by ksiądz mógł mieć normalną rodzinę to by nie musiał szukał uczuć u swoich braci. Ksiądz udzielający nauk przedmałżeńskich jest tak samo wiarygodny jak wykładowca akademicki zarządzania i przedsiębiorczości który w życiu żadnej firmy nie miał a wiedzę czepie wyłącznie z książek.
Najnowsze komentarze (411)
gość
8 lat temu
Kapłańska 20:13: „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.” a co dopiero z ksiedzem http://jednoczmysie.pl/wp-content/uploads/2013/02/sw_katarzyna_emmerich.pdf piekna ksiega osoby ktora byla stygmatyczka . cos pieknego do przeczyania w internecie w pdf
gość
8 lat temu
Kapłańska 20:13: „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.”
gość
9 lat temu
Ludzie :-) ciemnota niektórych osób zatrważa, może najpierw douczcie się zanim zaczniecie psy wieszać ...
gość
9 lat temu
siedzi jak pi...da! jednak ! jak ktoś mówi i wygląda to jednak okazuje się ze jest, jeszcze tym szeptem , mądruje się, czytaj pismo czytaj pismo księżulku w*n z tym jak a handlarzami spod świątyni!!!!!!!!!!!
gość
9 lat temu
on jest podstawiony czy co? jakich normalnych zdrowych ludzi jak jesteś księdzem to nie znasz Biblii???? To obrzydliwość! znając wyrok Boży skazanie na śmierć ! Ile razy to w Biblii jest powtórzone żebys zrozumiał że nie chodzi tylko o INSTYTUCJĘ kościoła ale PISMO ŚWIĘTE!!! jakie ty nauki o człowieku stawiasz nad Biblią ! Zejdz z oczu szatan
Aniela
9 lat temu
Dobrze, ze sie ksiadz przyznal i nie musi juz zyc z takim ciezarem. Popieram go! Hejty za 3...2...1... START!
gość
9 lat temu
ladne nogi ma
gosc
9 lat temu
tylko po co ten c**j zostal ksiedzem/
gosc
9 lat temu
tylko po co ten c**j zostal ksiedzem/
san
9 lat temu
pedałem może być ale z kapłaństwa w*n na zbity pysk
arcykapłan
9 lat temu
Za nim się wypowiesz na forum o celibacie dowiedz się wpierw czego dotyczy. A dotyczy nie zakazu stosunków z kimkolwiek a nakazuje życie w bezżeństwie. Nie wolno duchownym się żenić aby małżonki i dzieci nie mogły dziedziczyć majątków kościelnych. A bzykać to oni se mogą kogo chcą
gość
9 lat temu
chcial byc "cool" a sie w sumie osmieszyl. zalosny facet
gość
9 lat temu
ale dlaczego on ma takie usta......??????
alek
9 lat temu
ostatnio byłem na slubie córki księdza......przy stoliku na liście gości obok jego " zony" siedział ksiądz proboszcz no i wikary jako przykrywka
...
Następna strona