Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz Charamsa: "Jestem SZCZĘŚLIWY Z BYCIA GEJEM! Nikogo nie będę za to przepraszał"

411
Podziel się

"Za to nie wolno przepraszać. Kościół rani życie normalnych, zdrowych ludzi, mniejszości seksualnych".

bEiSFmbV

Publicznie wyznanie polskiego księdza Krzysztofa Charamsy, o tym że jest homoseksualistą, wywołało burzę w kościele. Wczoraj w Watykanie odbyła się konferencja prasowa, na której Charamsa przedstawił swojego partnera i wydał oświadczenie w tej sprawie, jednocześnie krytykując Kościół za "wszechobecną i ślepą homofobię". Charamsa jest kapłanem od osiemnastu lat i pracował w Kongregacji Naukowej Wiary. Pełni też funkcję drugiego sekretarza Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską Charamsa powiedział, że musiał ujawnić swój homoseksualizm, bo "dłużej nie mógł żyć w niezgodzie ze sobą", a jego deklaracja jest zgodna z nauczaniem kościoła.

Moja deklaracja jest zgodna z Ewangelią. Prawie nigdy Kościół nie skonfrontował się z obecnym stanem nauk o homoseksualizmie, które wymagałyby przemyślenia doktryny katolickiej na temat osób homoseksualnych, biseksualnych, transseksualnych, interseksualnych. To, co czytamy w obecnych dokumentach Kongregacji rani życie normalnych, zdrowych ludzi – powiedział Charamsa.

bEiSFmbX

Do decyzji, żeby ujawnić prawdę o swojej orientacji, dojrzał w momencie, którym zrozumiał, że kapłaństwo nie może być oparte na kłamstwie:

Jestem gejem, jestem szczęśliwy z bycia gejem i nikogo za to nie będę przepraszał. Za to nie wolno przepraszać, bo wtedy twój obraz zostanie zaniżony, zniszczony, tak jak mój został zniszczony przez lata – dodał.

Wczoraj Watykan zadecydował, że ksiądz Krzysztof Charamsa musi zostać ukarany i nie może dalej pełnić funkcji w Kongregacji Nauki i Wiary.

bEiSFmcd
bEiSFmce

Źródło: Fakty TVN/x-news

bEiSFmcy
KOMENTARZE
(411)
gość
6 lat temu
Człowieku! Ale tu chodzi, że masz partnera i się z nim piepr.zysz, co jest niezgodne z celibatem. No Chryste! Bądź se gejem, hetero, bi, czy kimkolwiek. ALE ze stanem duchownym wiąże się CELIBAT (tzn. brak seksu z kobietą/facetem/kozą/czymkoliwiek innym)
gość
6 lat temu
tylko TVN przeprowadza wywiady z takimi osobami, żadna szanująca się telewizja nie bierze się za takie sprawy
gość
6 lat temu
Gdyby ten ksiądz przyznał się że ma partnerkę pewne media, dziennikarze zjechałoby go, że nie przestrzega celibatu, że "tacy wszyscy księdza są, grzeszni, a nas chcą wyspowiadać" - zaś że jest gejem to jest odważny i staje się męczennikiem
bEiSFmcz
gość
6 lat temu
Kolenda już na samym początku wyrobiła sobie o nim zdanie. Dziwne zachowanie dziennikarki.
gość
6 lat temu
A wszystko to przez celibat. Jak by ksiądz mógł mieć normalną rodzinę to by nie musiał szukał uczuć u swoich braci. Ksiądz udzielający nauk przedmałżeńskich jest tak samo wiarygodny jak wykładowca akademicki zarządzania i przedsiębiorczości który w życiu żadnej firmy nie miał a wiedzę czepie wyłącznie z książek.
Najnowsze komentarze (411)
gość
5 lata temu
Kapłańska 20:13: „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.” a co dopiero z ksiedzem http://jednoczmysie.pl/wp-content/uploads/2013/02/sw_katarzyna_emmerich.pdf piekna ksiega osoby ktora byla stygmatyczka . cos pieknego do przeczyania w internecie w pdf
gość
5 lata temu
Kapłańska 20:13: „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.”
gość
6 lat temu
Ludzie :-) ciemnota niektórych osób zatrważa, może najpierw douczcie się zanim zaczniecie psy wieszać ...
gość
6 lat temu
siedzi jak pi...da! jednak ! jak ktoś mówi i wygląda to jednak okazuje się ze jest, jeszcze tym szeptem , mądruje się, czytaj pismo czytaj pismo księżulku w*n z tym jak a handlarzami spod świątyni!!!!!!!!!!!
gość
6 lat temu
on jest podstawiony czy co? jakich normalnych zdrowych ludzi jak jesteś księdzem to nie znasz Biblii???? To obrzydliwość! znając wyrok Boży skazanie na śmierć ! Ile razy to w Biblii jest powtórzone żebys zrozumiał że nie chodzi tylko o INSTYTUCJĘ kościoła ale PISMO ŚWIĘTE!!! jakie ty nauki o człowieku stawiasz nad Biblią ! Zejdz z oczu szatan
Aniela
6 lat temu
Dobrze, ze sie ksiadz przyznal i nie musi juz zyc z takim ciezarem. Popieram go! Hejty za 3...2...1... START!
gość
6 lat temu
ladne nogi ma
gosc
6 lat temu
tylko po co ten c**j zostal ksiedzem/
bEiSFmcr
gosc
6 lat temu
tylko po co ten c**j zostal ksiedzem/
san
6 lat temu
pedałem może być ale z kapłaństwa w*n na zbity pysk
arcykapłan
6 lat temu
Za nim się wypowiesz na forum o celibacie dowiedz się wpierw czego dotyczy. A dotyczy nie zakazu stosunków z kimkolwiek a nakazuje życie w bezżeństwie. Nie wolno duchownym się żenić aby małżonki i dzieci nie mogły dziedziczyć majątków kościelnych. A bzykać to oni se mogą kogo chcą
gość
6 lat temu
chcial byc "cool" a sie w sumie osmieszyl. zalosny facet
gość
6 lat temu
ale dlaczego on ma takie usta......??????
alek
6 lat temu
ostatnio byłem na slubie córki księdza......przy stoliku na liście gości obok jego " zony" siedział ksiądz proboszcz no i wikary jako przykrywka
...
Następna strona
bEiSFmcT