Unicorn
|
aktualizacja

Lara Gessler tłumaczy się ze skandalicznej kampanii reklamowej: "Kobiece cechy to nie jest powód do wstydu!"

227
Podziel się

Wiedzieliście, że kuchnia jest cechą?

Lara Gessler tłumaczy się ze skandalicznej kampanii reklamowej: "Kobiece cechy to nie jest powód do wstydu!"
Lara Gessler (ONS, Materiały prasowe)

Nie jest tajemnicą, że Lara Gessler zdobyła medialną rozpoznawalność głównie za sprawą znanej mamy. Córka restauratorki stosunkowo szybko polubiła jednak życie na świeczniku i od niedawna regularnie korzysta z uroków sławy. Obecnie Gessler coraz częściej pojawia się na ściankach czy w programach telewizyjnych oraz aktywnie działa na Instagramie.

Niedawno Gessler uznała, że najwyższa pora przypieczętować status celebrytki i zareklamować swoim nazwiskiem znaną markę. Zamiast kosmetyków czy też produktów związanych z jej zamiłowaniem do gotowania, Lara postanowiła jednak promować popularnego producenta drzwi.

Kampania z udziałem Gessler pod hasłem "Otwórz się na siebie" już zdążyła wzbudzić kontrowersje w mediach. Jej twórcy postanowili bowiem wykorzystać w promocji swoich produktów slogany, odwołujące się do stereotypów związanych z postrzeganiem kobiet w społeczeństwie. W reklamie możemy więc usłyszeć m.in., że "Kobiety są przewrażliwione na punkcie dzieci" lub "Kobiety ciągle gadają i gadają".

W jednym z opublikowanych na stronie producenta drzwi spotów widzimy natomiast Larę Gessler w fartuchu, która tłumaczy widzom, dlaczego "miejsce kobiet jest w kuchni"

To jest wyniesienie tej roli na inny poziom. Jeśli umiesz gotować, masz dużo więcej władzy niż zasiadanie przy niejednym stole negocjacyjnym - słyszymy z ust Gessler w spocie.

Okazuje się, że sama zainteresowana nie widzi nic złego w reklamowaniu drzwi za pomocą szkodliwych społecznie stereotypów. W rozmowie z Plotkiem Lara stwierdziła, że współcześnie granice między kobiecymi i męskimi rolami coraz bardziej się zacierają. Dlatego też typowo "babskie" zachowania nie powinny być powodem do wstydu.

Chodzi o to, że cokolwiek uchodzi za "babską" cechę czy domenę, to nie znaczy, że mamy się tego wyzbyć i robić tylko rzeczy, które nas wstawiają w męskie spodnie. To, co uchodzi za kobiece cechy, to nie jest powód do wstydu, jeśli z głową się do tego podejdzie i się to posiądzie. Tak samo faceci w kuchni nie powinni uchodzić za pantoflarzy. Żyjemy w czasach, kiedy granice się zacierają, a to, co uchodziło za typowo babskie, może być tak samo pożądane jak typowo męskie cechy - tłumaczyła Gessler.

Lara, która na co dzień związana jest z branżą kulinarną, przyznała również, że wcale nie czuje się stygmatyzowana przez swój zawód. Celebrytka dorastała w typowo męskim środowisku i ponoć początkowo ciężko było jej zrozumieć, że jej pasja nie jest związana z presją otoczenia. Dziś jednak dumnie promuje polską kuchnię.

Ja wyrosłam w męskim domu, mam samych braci i długo mi zajęło, żeby zrozumieć, że zajęcie się kuchnią to mój wolny wybór, który nie stygmatyzuje mnie w żaden sposób. Co więcej, gdybym się tego miała wstydzić, to by oznaczało, że poddałam się pewnej presji. Cieszę się, że tak się nie stało i teraz mogę ludzi uświadamiać przez jedzenie, uczyć ich i pokazywać ludziom z całego świata, jak wspaniałą mamy kulturę, również kulinarną - z dumą oświadczyła Lara.

Przekonują was jej słowa?

KOMENTARZE
(227)
Iwona
miesiąc temu
Powiedzenie do kobiety "twoje miejsce jest w kuchni" oznacza "nie wtrącaj się i daj mi obiad kobieto zamiast dyskutować z panem domu" taki jest tego wydźwięk a nie pierdoly ktore mówi
Lol
miesiąc temu
Teraz tylko kontrowersje się sprzedają. Trzeba wzbudzić w ludziach najgorsze emocje, by cokolwiek sprzedać, nawet drzwi. Ten świat to niezły burdel...
Ala
miesiąc temu
Kobiety miejsce jest w kuchni. Tak mówią tylko mężczyźni którzy nie wiedzą co zrobić z kobietą w sypialni.!!!!!
Xyz
miesiąc temu
Ciekawe co ona by robiła gdyby nie miała znanej matki
klasyk
miesiąc temu
Brak urody udało jej się pogodzić z brakiem intelektu.
Najnowsze komentarze (227)
gosc
miesiąc temu
ta kobieta to dno,.znana tylko ze znanej mamusi
Kobieta
miesiąc temu
Nie uważacie, że powoli sytuacja zaczyna przybierać niebezpieczny obrót? Absolutnie NIC nie można powiedzieć o kobiecie, co by nawiązywało do nieszkodliwych określeń, a z kolei nikt nie widzi nic krzywdzącego w pokazywaniu zakatarzonego mężczyzny jako inwalidy
MoniGB
miesiąc temu
No tak... jej miejsce jest w kuchni... do niczego innego się nie nadaje... Ale inne kobiety maja wiecej talentow.
Ww123
miesiąc temu
Jaka ona wstretna fee
Ww123
miesiąc temu
Matka ta żaba załatwiła jej prace ona wstretna fee
Mirciu
miesiąc temu
Wydaje mi się, że ona jest osobą której zdanie "miejse kobiety jest w kuchni" nie jest w stanie w żaden sposób obrazić. I założe się że żaden facet nie ośmieIiłby się tego do niej powiedzieć w poniżającym wydźwięku, bo ona po prostu sobie na to nie pozwoli. O to tu chodzi - same się dajecie obrażać, bo widocznie same tak o sobie myślicie, że nie nadajecie się do niczego więcej. I że w ogóle Was to obraża.. jeśli coś nie jest prawdą to nie powinno być brane jako prawda. Wystarczy obejrzeć i posłuchać Magdy Gessler, jej podejścia i świadoności swojej kobiecości, tak naturalnego i pięknego, nie "wywojowanego" na siłę, żeby ogarnąć o co Larze chodzi. Gessler to herod baba, ciekawa jestem czy jest facet, którego by nie umiała zgasić za głupie teksty. Wątpię.
...........
miesiąc temu
Ta ma te jape ja nie moge..............ni to chlop ni to baba.......co to jest?
janina
miesiąc temu
potfasz straszna
Karol
miesiąc temu
Ona jest wyjątkowo brzydka
Violka
miesiąc temu
Pani Laura próbuje zaistnieć i nie ważne, co będzie reklamowała to jest jej pięć minut, nie wiadomo jak długo mamusia jeszcze będzie na tapecie, sama nie wiele potrafi i nie ma, czym zaimponować, więc prowokacja jest jej mocną stroną dużo szumu wokół siebie w końcu uczy się od najlepszych. Nie ważne, jak ale trzeba być postrzeganym to się nazywa parcie na szkło. Ma to jedna i druga Gesslerowa
Ona
miesiąc temu
Zaprzeczanie prawdzie nie zmieni jej. Nożyce się odezwały 😁 niestety aby tak mają i jeszcze duuuuzo czasu minie nim i o ile będą miały poważny status
Nufba
miesiąc temu
Gesslerowna jest tak brzydka ze rzeczywiscie nadaje sie wylacznie do kuchni i to jeszcze bez okien fuj
Mmm
miesiąc temu
Dla pieniędzy zrobi się wszystko
Iceage
miesiąc temu
Nie pitol , Sid.
...
Następna strona