Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Leszek Miller czule o starcie Magdaleny Ogórek w wyborach prezydenckich w 2015 roku: "Popełniała BŁĄD ZA BŁĘDEM"

96
Podziel się

Były premier opublikował w sieci wpis, w którym tłumaczy kulisy wyboru Magdy na kandydatkę SLD na prezydenta. Przekonuje Was jego wyjaśnienie?

Leszek Miller ponownie skrytykował Magdalenę Ogórek.
Leszek Miller ponownie skrytykował Magdalenę Ogórek. (East News)
bDShqIqd

Leszek Miller w pewnych kręgach uchodzi za niezwykle kontrowersyjnego polityka. Były premier wielokrotnie dawał wyraz poglądom, które niekiedy stały w zupełnej sprzeczności z linią prowadzonej przez niego partii. Z tego powodu opinie lewicowych wyborców na temat jego osoby są dość skrajne, co nie przeszkadza mu oczywiście w dalszym dzieleniu się swoimi mądrościami ze światem.

W ostatnim czasie Leszek Miller postawił na karierę europosła, dlatego coraz rzadziej gości w polskich mediach. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zrezygnował z wizyt w studiach telewizyjnych. Całkiem niedawno Miller zgodził się na występ w Tańcu z gwiazdami, gdzie towarzyszył na parkiecie swojej wytatuowanej wnuczce, Monice. Stwierdził też w jednym z wywiadów, że jest ona dla niego "całym światem".

bDShqIqf

W ostatnich latach Leszek Miller zasłynął też inną kontrowersyjną decyzją. Chodzi oczywiście o start Magdaleny Ogórek jako kandydatki SLD w wyborach prezydenckich w 2015 roku, co do tej pory wytykają mu komentatorzy polskiej sceny politycznej. Jako "ojciec sukcesu" Magdy, która w wyborach uciułała aż 2,38 procent głosów, polityk musiał też wziąć odpowiedzialność za jej spektakularną porażkę. Jest to szczególnie istotne teraz, gdy Magdalena Ogórek robi zawrotną karierę jako dziennikarka TVP.

Tę palącą kwestię, szczególnie w obliczu nadchodzących wyborów prezydenckich, Leszek Miller postanowił skomentować we wpisie zamieszczonym na Facebooku. Były premier tłumaczy w nim kulisy wyboru Magdy na kandydatkę SLD i zaznacza, że widywali się już wcześniej wielokrotnie na bankietach organizowanych przez partię.

"Magdaleny Ogórek nikt nie wyciągał "z kapelusza". W 2011r. była kandydatką SLD w wyborach parlamentarnych z okręgu Rybnik. Reklamowali ją wtedy Aleksander Kwaśniewski i Ryszard Kalisz. Była ściśle związana z przewodniczącym Napieralskim i ówczesną grupą przywódczą. Spotykałem ją na wielu imprezach SLD. To nie była osoba, która pojawiła się znikąd, a decyzja o jej wyborze była podjęta w sposób kolektywny" - czytamy we wpisie byłego premiera na Facebooku.

bDShqIql

W dalszej części swojego oświadczenia Leszek Miller postanowił wbić szpilę byłej współpracownicy. Zgodnie ze słowami byłego premiera, Magdalena Ogórek nie chciała słuchać niczyich rad i wkrótce zaczęła się dystansować od własnego ugrupowania.

"Magdalena Ogórek zaczynała z wysoką pozycją i gdyby stosowała się do naszych wskazówek, a zwłaszcza do wskazówek człowieka, który naprawdę chciał jej pomóc, nieżyjącego już Tomka Kality, mogłaby zakończyć kampanię zupełnie inaczej. Uznała, że sama wie lepiej, zaczęła się dystansować od SLD uznając, że ten elektorat i tak na nią zagłosuje" - twierdzi były szef partii.

Miller przyznaje też, że aktywności obecnej dziennikarki TVP bardzo nie spodobały się kierownictwu SLD. Ostatecznie Magda poniosła porażkę, a wina spadła właśnie na niego.

"Popełniała błąd za błędem. W pewnym momencie mieliśmy nawet szczerą chęć poinformować opinię publiczną, że już jej nie wspieramy... Ja byłem wówczas przewodniczącym SLD, a główny ciężar odpowiedzialności zawsze spoczywa na kapitanie statku" - zakończył swoją odezwę polityk.

bDShqIqm

Myślicie, że Magda wkrótce odgryzie się jakoś (byłemu) koledze?

bDShqIqn
bDShqIqo
bDShqIqG
KOMENTARZE
(96)
Masakra
rok temu
Jakim cudem tak nagle zmieniła poglądy? Chyba lewica a prawica to dwa przeciwstawne bieguny...
Name
rok temu
Pamiętam, że jak kandydowała to ciągle ubierała się w krótkie koszulki nocne i jakieś halki, he, he. Jak mówiła to ciężko było tego słuchać, sam głos już nieprzyjemny, i ta egzaltacja, patos, brak pokory...
gość
rok temu
Kandydatka na prezydenta,która w niezapomnianej halce od Przetakiewicz składała kwiaty pod pomnikiem.Tragiczne.
bDShqIqH
Gosc
rok temu
Wie ktoś jak ona sama tłumaczy swoje spektakularne przejście od lewa do prawa?
anka
rok temu
Zjadła by gówno spod siebie, tacy ludzie są niebezpieczni
Najnowsze komentarze (96)
obserwator
rok temu
Tyle warta w telewizji co jej nogi i figura. Jak się tylko zaokrągli to zainteresowanie momentalnie spadnie.
judyta
rok temu
Rybnik przeprasza za ogórka
Monitor
rok temu
Pan premier Miller "ugotował nam eksperymentalną zupę ogórkową" i do dzisiaj my wszyscy przez nią cierpimy, ale Pis-owi ta zupa smakuje!!! Pan Leszek ma teraz problem z opracowaniem lepszej recepty na smakowitą zupę dla naszego narodu!!!
pietrusznik
rok temu
Całe szczęście, ze nie słuchała rad SLD. Dopiero mielibyśmy problem i żygowinę na sumieniu.
prawy
rok temu
Świetna manipulatora, aktoreczka, fałszywa odrażająca postać.
Ewa
rok temu
robi obleśne miny
Wtylewizji
rok temu
Kobieto, zniknij z telewizji!
Razem z og
rok temu
jak to mówią ogórek paduje do wszystkiego
bDShqIqz
Kik
rok temu
Idź mizeria do domu i sprawdź portal randkowy Piotrusia
&&&&&
rok temu
Ogorek nadaje sie tylko lody robic pisiorom dlatego ma juz takie gróbe usta
Xdr
rok temu
Ogore przerobola millera na szaro! 😅
joda
rok temu
Poziomem intelektualnym sobie dorównują. Więc w tym art. nic mnie nie zdziwiło.
JoannaJarzyna
rok temu
Magdalena Ogórek to produkt polityczny SLD.. Ładna elokwentna... Mężczyźni ja uwielbiaja
Janosik
rok temu
Jest bardzo ładna, mądra, bardzo lubię ją słuchać, Pani Magdo tak trzymać, niech te lewackie dupki patrzą
...
Następna strona
bDShqIrb