Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Dziennikarz TVP nazywa Powstańców Warszawskich... "KONFIDENTAMI" i "MANIPULANTAMI" po tym, jak wstawili się oni za społecznością LGBT

158
Podziel się

"Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność" - napisał Prezes Związku Powstańców Warszawskich. Teraz linczuje go Cezary Gmyz z TVP.

Dziennikarz TVP nazywa Powstańców Warszawskich... "KONFIDENTAMI" i "MANIPULANTAMI" po tym, jak wstawili się oni za społecznością LGBT
Zbigniew Galperyn wystosował oświadczenie w sprawie homofobicznych słów polityków PiS (Twitter)
bCHzTxuJ

Po homofobicznych słowach wygłoszonych przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, a nawet samego prezydenta Andrzeja Dudę, media na całym świecie donoszą o niepokojącej sytuacji w Polsce. Zagraniczni dziennikarze alarmują i porównują strategię obozu rządzącego do retoryki administracji Władimira Putina. Mimo oburzenia części społeczeństwa, prezydent nie zamierza przeprosić za słowa podsycające niechęć do mniejszości seksualnych. Warto dodać, że już kilka miesięcy temu Polska znalazła się na niechlubnym pierwszym miejscu w rankingu najbardziej homofobicznych krajów w Unii Europejskiej.

W związku z zaistniałą sytuacją oświadczenie postanowili wydać Prezes Związku Powstańców Warszawskich Zbigniew Galperyn oraz prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego Rafał Szczepański. Chcieli oni przypomnieć do jakich tragedii prowadzi język nienawiści.

bCHzTxuL

Od kilku dni słyszymy słowa, które negują człowieczeństwo drugiej osoby. W wyniku głoszenia bardzo szkodliwych treści, że osoby homoseksualne to nie ludzie, wprowadza się tragiczną w skutkach narrację. Postrzega się w niej drugiego człowieka jako przedmiot pozbawiony jakichkolwiek uczuć, afektów i emocji. Słowa, które słyszała cała Polska, ale i świat, muszą spotkać się z radykalnym sprzeciwem ludzi przyzwoitych - czytamy w oświadczeniu.

Wybory 2020 r. Bartosz Arłukowicz: Andrzej Duda własnoręcznie dewastuje swoją kampanię wyborczą

Nie będziemy obojętni wobec dehumanizacji mniejszości, przypominającej najgorsze czasy, w których mieliśmy okazję żyć. Uważamy, że mamy obowiązek zabrać głos w obronie ludzi słabszych. Nie ma zgody na akty przemocy, w tym słownej, wobec jakichkolwiek ludzi, w jakiejkolwiek postaci w wolnej, demokratycznej, tolerancyjnej Polsce, w Unii Europejskiej. Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność - dodał Zbigniew Galperyn i Rafał Szczepański.

bCHzTxuR

Choć ciężko w jakikolwiek sposób kwestionować to, co napisali Powstańcy Warszawscy, dziennikarze internetowego serwisu TVP.info postanowił spróbować... Pracownicy publicznej telewizji chcieli za wszelką podważyć wiarygodność Galperyna i Szczepańskiego.

W artykule pt. Powstańcy bronią LGBT? "Jeden został konfidentem, drugiego nie ma w bazie" przytoczony został twitterowy wpis dziennikarki "Gazety Polskiej" Doroty Kani, w którym zarzuca ona Galperynowi, że był współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa.

Wyjątkowo opiniotwórczy okazał się też dziennikarz TVP Cezary Gmyz. Serwis internetowy przytoczył jego słowa dotyczące Powstańców, w których stwierdził, że jeden, z nich został po wojnie "konfidentem bezpieki", a drugi... "nie został zarejestrowany w bazie powstańców".

O komentarz poprosiliśmy rzecznika TVP i zaktualizujemy ten tekst, gdy otrzymamy odpowiedź.

bCHzTxuS

Myślicie, że sami Powstańcy też jakoś odpowiedzą na taki atak ze strony pracowników państwowych mediów?

bCHzTxuT
bCHzTxvm
KOMENTARZE
(158)
NoMorePIS
3 tyg. temu
Ciężko uwierzyć, ze Polacy akceptują tą wszechogarniającą nas nienawiść... to NIE jest dobre dla nikogo:( niedługo wybory - pamietaj, ze każdy głos jest ważny. Wykorzystaj go! Razem możemy zmienić tą sytuację...
Toy
3 tyg. temu
Wstyd i hańba!!! PiS i TVP to jak Korea Północna. Dyktatura!
qq123
3 tyg. temu
To już drugi raz pis atakuje Powstańców.
bCHzTxvn
Tfhi
3 tyg. temu
Kazdy człowiek ma prawo do szczęscia
Bba
3 tyg. temu
Bravo dla powstancow, a Polska przez PIS jest posmiewiskiem dla calego swiata.
Najnowsze komentarze (158)
Ola22
3 tyg. temu
w Polsce nadal jest demokracja ale chora ideologia chce ja zniszczyc.....
Jolanta
3 tyg. temu
Gdzie zgubiliście się?
Gfdjfj
3 tyg. temu
Jestem sercem za Powstancami ale mowienie o tym, ze Polacy sa homofobami.... Moze lepiej ten Pan nie powinien sie wypowiadac w kwestiach o ktorych nie ma pojecia. Jesli kultywujesz przywiazanie do tradycyjnego modelu rodziny, to jestes homofob. Jak powiesz czarnemu, zeby sie nie obijal w pracy, to jestes rasista. Takich czasow dozylismy, ze krytykowac nas bialych katolikow mozna. My lgbt nie. Za chwile w USA zdejma klasyke swiatowego kina "Przeminelo z Wiatrem", bo rasistowski. Ludzie opamietajcie sie! Albo postawimy granice albo mniejszosci beda n a m dyktowac jak zyc! Polska jest przegrana. Duda przegra te wybory. Bedziecie mieli Polske lgbt z "legenda polskiego dragu". Ciekawe, czy Pan Powstaniec o taka Polske walczyl.
włuczędzy-
3 tyg. temu
a mnie jest dobrze ztem bez dwóch zdań
Kpł. 20,13
3 tyg. temu
Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.
ddt
3 tyg. temu
wszyscy krytykują pis to dlaczego są przy władzy
Ala
3 tyg. temu
SKANDAL. Jak można tak obrażać tych ludzi. Szczególnie tych.
iza
3 tyg. temu
Niesłychane, nie mogę uwierzyć, że te faszystowskie praktyki dzieją się w tym kraju. Teraz dopiero rozumiem że ludzie poszli za hitlerem kiedy chciał zwalczyć żydostwo, ideolgię, nie ludzi. Bardzo boli, że to dzieje się naprawdę.
bCHzTxvf
Swojak
3 tyg. temu
Jak zwykle obrażają a później będą się tłumaczyć że słowa są wyrwane z kontekstu a przecież w sierpniu rocznica powstania Warszawskiego znowu będą się do nich kleić i przytulać żeby dostać brawa
Kazik
3 tyg. temu
Wolność. Po co Wam wolność? Macie przecież telewizję.
dfs
3 tyg. temu
tacy z nich powstańcy jak z legebetowców normalni ludzie
Maria
3 tyg. temu
Wstyd, jak można lekceważyć i ośmieszać ludzi, którzy walczyli za Polskę. Gdyby mój Tatuś wstał z grobu, powiedział by -,, w czasie wojny walczyłem z okupantem, siedziałem w obozie. Po wojnie byłem prześladowany, bo AK. Marzyłem o wolnej POLSCE, gdzie wszyscy będą traktowani uczciwie, jest coraz gorzej.
Olo
3 tyg. temu
Wara od POWSTAŃCÓW!
8787
3 tyg. temu
Jeszcze nie jeden uśpiony, umoczony" autorytet" zostanie ściśnięty za przyrodzenie żeby podeprzeć swoim stanowiskiem targowicę. Na szali jest spokój i dobrobyt dla Polaków albo wojna domowa. Bo siły ciemności nie odpuszczą
...
Następna strona
bCHzTxvH