Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Maciej Dowbor zmienia nazwę swojego profilu, dodając nazwisko żony: "NIE ZADZIERAJ Z KOBIETAMI"

91
Podziel się

Maciej Dowbor-Koroniewski po raz kolejny podkreślił, że całym sercem wspiera Strajk Kobiet i okazał gest solidarności.

Maciej Dowbor zmienia nazwę swojego profilu, dodając nazwisko żony: "NIE ZADZIERAJ Z KOBIETAMI"
Maciej Dowbor wspiera Strajk Kobiet (Instagram)
bDZSSjQl

Po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji głos zabrało wielu celebrytów, którzy nie ukrywają oburzenia tym, że kobietom w Polsce obiera się ich prawa. Kilka osób publicznych podzieliło się swoimi traumatycznymi historiami, udowadniając, że każda kobieta powinna mieć prawo wyboru. Jeden z mocniejszych wpisów popełniła Joanna Koroniewska.

Mam 42 lata i dwoje szczęśliwie zdrowych dzieci. Ale ciąż miałam osiem. Aż sześć z nich nosiłam przy sercu do końca trzeciego miesiąca. Obumierały. Cierpienie tak wielkie, że tylko rodzic będący w takiej sytuacji może to zrozumieć. (...) A przecież moja tak głęboko skrywana historia i przeżycia są niczym wobec kobiet, które będą wiedzieć, jaki los spotka ich dziecko. Nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić - napisała aktorka.

bDZSSjQn

Koroniewską wsparł jej mąż, Maciej Dowbor. Prezenter podzielił się kilkoma wpisami, w których wyrażał ogromny żal w stosunku do orzeczenia TK.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Magdalena Biejat odpowiada abp. Markowi Jędraszewskiemu

Wiemy, jakie to uczucie stracić dziecko, wiemy, jakie to uczucie walczyć o dzieci i wiemy, jaki potworny strach towarzyszy rodzicom, którzy nie wiedzą, czy ich nienarodzone dziecko na pewno będzie zdrowe. Nigdy nie chcielibyśmy być postawieni w sytuacji wyboru aborcyjnego - ale świadomość, że jest takie wyjście, być może najgorsze, być może skrajne, ale jest - powinna być przywilejem wszystkich rodzin - wyznał.

bDZSSjQt

Po hejterskich komentarzach, które wybrzmiały w przestrzeni publicznej, zamieszczanych przez tzw. "obrońców życia" sympatyzujących z Kają Godek, Dowbor poszedł o krok dalej. Prezenter postanowił, że w geście solidarności ze swoją żoną zmieni nazwę swojego profilu na Instagramie na Maciej Dowbor-Koroniewski.

UWAGA WITAM NA MOIM NOWYM PROFILU! Są faceci, którzy dziś występują w expose i próbują kobiety zastraszać. Są też faceci, którzy szanują kobiety i je wspierają. Dlatego dziś z respektu dla mojej żony i innych Pań zmieniam nazwę swojego profilu - od teraz zapraszam na profil Maciej Dowbor Koroniewski. Panowie zachęcam Was do tego. #niezadzierajzkobietami - napisał.

Podoba się wam symboliczny gest Dowbora?

bDZSSjQu
bDZSSjQv
bDZSSjQO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(91)
Jaaa
7 miesięcy temu
To jest bardzo urocze:)))
Ania
7 miesięcy temu
Brawo!!!
😂😂😂
7 miesięcy temu
Szczery lansik
bDZSSjQP
ddd
7 miesięcy temu
Dodał nazwisko żony do profilu na insta. Borze szumiacy... normalnie bohater, order mu. Nie wiem czy zaslugujemy na tak znaczący protest
Beti
7 miesięcy temu
Najpierw się podpinał pod matkę teraz żonę. Dla folołersów oczywiście!!!!
Najnowsze komentarze (91)
Janek
7 miesięcy temu
Simp
gość
7 miesięcy temu
Ale super gest!
Kot
7 miesięcy temu
Brawo. 🙂🙂
Iza
7 miesięcy temu
A gdzie przykazanie NIE ZABIJAJ?????
Katotalib
7 miesięcy temu
Dozylam czasów w których kobiety walczą o możliwość zabijania własnych dzieci
Bryśka
7 miesięcy temu
Nie wiem dlaczego ale dla mnie nie są wiarygodni
polak
7 miesięcy temu
żaliła się, że tyle razy poroniła... a tu proszę... czy to były poronienia...
Ola
7 miesięcy temu
Trochę to dziwne - dziecka śmiertelnie chorego nie można usunąć, ale takie z gwałtu już tak. Czemu tego życia nikt nie broni?
bDZSSjQH
lewy
7 miesięcy temu
to jest prawdziwy mezczyzna! brawo.
Pola
7 miesięcy temu
Kurczę co by tu powiedzieć ... żeby zaistnieć ... żeby pisali ... żeby gadali i ... nie zapomnieli ...
Karolina
7 miesięcy temu
Czy Koroniewscy mają koronawirusa??
Zuz
7 miesięcy temu
BRAWO DLA TEGO PANA !!!
Lola😇
7 miesięcy temu
Za bardzo lubi i wspiera panie...znał historię żony od zawsze....hy....
Dość!
7 miesięcy temu
Nikt za nikogo nie pójdzie do nieba... także niech każdy trzyma swój nos w swojej waginie! Nie zdecydowałabym się na takie coś, ale rozumiem inne kobiety, które ze względu na 1000 różnych czynników by to zrobiły. Kobiety, które chcą decydować za inne kobiety, mężczyźni, którzy chcą decydować za innych powinni dorzucać do skarbonki po 1000 pln miesięcznie na pomoc tym osobom, które są w ciężkiej sytuacji przez ich przekonania! Decyduj za siebie - miej wybór! Za mnie się nie wyspowiadasz!
...
Następna strona
bDZSSjRj