Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Magdalena Ogórek oznajmiła, że wspiera WOŚP "MODLITWĄ"! Internauci: "Jesteś na poziomie ZNACHORÓW I CZAROWNIC"

1854
Podziel się

Kontrowersyjna publicystka przyznała, że być może nie podzieliła się z fundacją Jurka Owsiaka zarobionymi w TVP pieniędzmi, ale w akcie miłosierdzia odmówiła za nią zdrowaśkę. Ma gest?

Magdalena Ogórek oznajmiła, że wspiera WOŚP "MODLITWĄ"! Internauci: "Jesteś na poziomie ZNACHORÓW I CZAROWNIC"
(fot. ONS)
bEqpIHyZ

Doprawdy przykre to bardzo, że ostatnimi laty próbuje się upolityczniać działalność różnorakich organizacji charytatywnych i dzielić je na "te lepsze i "te gorsze". Ni stąd, ni zowąd wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która już od 28 lat angażuje wielu Polaków, urosło do miana światopoglądowego manifestu.

Do grona zadeklarowanych antyfanów Orkiestry zalicza się między innymi dobrze nam wszystkim znana Madzia Ogórek - niegdyś kandydatka na prezydenta z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a dziś turboprawicowa prezenterka TVP. Przed rokiem 40-latka z radością opublikowała na swoim koncie na Twitterze fałszywą informację o tym, że finał w Lublinie nie dojdzie do skutku, opatrzoną podpisem: "Lublin będzie w tym roku Owsiak-free". Nikogo nie zdziwi więc chyba, że i tegoroczna edycja imprezy niespecjalnie przypadła jej do gustu. Mimo wyraźnych różnic światopoglądowych z kwestującymi Ogórek zdobyła się jednak na wspaniałomyślny gest.

bEqpIHzb

Podczas gdy większość polskich sław publikowała w ostatnią niedzielę zdjęcia dokumentujące udział w Orkiestrze, pani Magda postanowiła pochwalić się, że jej twitterowe konto śledzi już ponad 144 tysiące obserwujących, za co podziękowała swym wiernym fanom.

"Kłaniam się nisko. W nocy twitterowy licznik pokazał mi 144 tysiące obserwujących. Dziękuję" - czytamy.

Ten piękny moment postanowił popsuć jej pewien wścibski użytkownik sieci, który miał czelność zapytać, w jaki sposób udało jej się tego dnia wesprzeć WOŚP, na co Ogórek odpowiedziała krótko: "Modlitwą".

bEqpIHzh

Nie wiemy, jak interpretować reakcję prezenterki. Czy był to przejaw zwykłej złośliwości i tak często utożsamianej z nią małostkowości, czy faktycznie liczyła na to, że zdobędzie w ten sposób uznanie swoich obserwatorów. Jak można było się tego jednak spodziewać, "modlitwy" Madzi prędko spotkały się z krytyką internautów.

"Dzieciakom potrzebne są lekarstwa i sprzęt. Rząd tego nie zapewnia. Modlitwa ich nie wyleczy".

"Pani Ogórek mentalnie jest na poziomie leczenia u znachorów i czarownic, ale kiedyś była bardziej postępowa i wspierała WOŚP. Teraz niestety wiąże się to z odwagą" - czytamy w sekcji komentarzy pod odpowiedzią Ogórek.

bEqpIHzi

Suchej nitki na ostentacyjnie bogobojnej prezenterce nie zostawił też słynny administrator facebookowego konta Tygodnika NIE, który skwitował jej wsparcie, żartując, że "na respirator wystarczy".

Czy zaglądanie ludziom do kieszeni, nawet jeżeli chodzi o WOŚP, jest w porządku? Czy od osób publicznych możemy wymagać jednak nieco więcej?

bEqpIHzj
bEqpIHzk
bEqpIHzC
KOMENTARZE
(1854)
Karolek
2 lata temu
Mieszkam za granica , tutaj też sie lecze, tak że raczej obojetne mi sa losy WOSP. Ale czytając komentarze dziwi mnie ponowne dzielenie Polakow na tych co dali i na tych co są przeciwni. Wszedzie organizowane są rożnego rodzaju zbiorki ale nigdzie nie ma takich podziałow, na tych dobrych czy tych złych. Zastanawiam sie z czego to wynika..
ObOb
2 lata temu
Własnie wp.pl - STOP HEJT! Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych. Wasz artykuł jest hejtem wobec osób wierzących, którzy się modlą za innych i to jest Wasz poziom?? A na marginesie, skąd prawo do pytania kto kogo i w jaki sposób wspiera charytatywnie?? a jeszcze dodam, że fundacja akurat ma w statusie wpisana apolityczność i inne postanowienia, których niestety pan O. nie przestrzega, to jak sie odnosic do oszustwa, które jest propagowane milionami w mediach i innych źródłach marketingowych?? Ile moznaby wsparcia dać i sprzetu kupic za te pieniądze wywalone na reklamę i marketing!! Znam kilka fundacji i stowarzyszeń, które wydają 90% mniej pieniędzy na reklamę i pompę, a zbierają rocznie min. 5 krotnie więcej na wsparcie potrzebujących osób - także polecam umiar we wsparciu "jednej słusznej ideologii" o opamietanie!
Bogusław B.
2 lata temu
Wspieranie WOSP nie jest na szczęście obowiązkowe. Chcecie sterroryzować cały świat, że kto nie da, ten zły? To chore - jakieś takie fundamentalistyczne, czyż nie?
bEqpIHzD
Henia
2 lata temu
Dobrze napisała Co w tym złego
plotka
2 lata temu
wypytywanie o to kto daje a kto nie daje to zwykłe pustactwo pytającego,problemem jest osoba owsiaka którego dając na wośp dający utrzymuje,owsiak to osoba agresywnie deklarująca swoją przynależność polityczną anty pis ,jest cała masa innych znanych organizacji na które dający może przesłać pieniądze bez kłopotliwych pośredników,nie musi korzystać z pośrednictwa tego kontrowersyjnego syna pułkownika milicji i dający nie musi wspierać jego show!
Najnowsze komentarze (1854)
L....
2 lata temu
A co to jakiś przymus wpłacania na Owsiaka? Jeśli przymus to to jest podatek a nie dobrowolna darowizna. Poza tym chyba lepiej wpłacać bezpośrednio na potrzebujących niż do pośredników.
nowy nick
2 lata temu
Wsparcie tvp modlitwą, zamiast abonamentem i dotacją; do rozważenia!
Irena
2 lata temu
Brawo Magda!!!
mich72
2 lata temu
poziom ogórka
Ścierwostan
2 lata temu
M. Ogórek
Ścierwostan
2 lata temu
Taka katolicka ta dama
henryk
2 lata temu
Jaka brzydka Modliszka.
jpone
2 lata temu
Jej odpowiedz jest drwiąca i arogancka. I tyle w temacie. Nie musi dawać jak nie chce.
bEqpIHzv
czepialski
2 lata temu
twój dobry Bóg dosyć już narozrabiał, nic dobrego nas od niego nie czeka...
maja
2 lata temu
czy modlitwa osoby, która nie ma Boga w sercu, jest coś ważna? - to taki czek bez pokrycia
mama
2 lata temu
ObOb, mówisz o CARITASie?
mama
2 lata temu
ObOb- mówisz oczywiście o CARITASIE, haha
toja
2 lata temu
W Rybniku o takich osobach mówi się "kabociorz".
kaltad
2 lata temu
ale kto zarabia w Polsce 15 tys. miesiecznie --- Owsiak tak !
...
Następna strona
bEqpIHzX