Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Maja Staśko komentuje wywody Kuby Wojewódzkiego: "Od kilkunastu lat jedzie na wizerunku pozornie liberalnego mężczyzny o WIELKIM EGO"

174
Podziel się:

W rozmowie z Pudelkiem Maja Staśko skomentowała radiową dyskusję Kuby Wojewódzkiego i Krzysztofa Stanowskiego na jej temat. Kuba zarzucił jej m.in. szkodzenie feminizmowi i próbę zrobienia z niego homofoba czy seksisty.

Maja Staśko komentuje wywody Kuby Wojewódzkiego: "Od kilkunastu lat jedzie na wizerunku pozornie liberalnego mężczyzny o WIELKIM EGO"
Maja Staśko komentuje wywody Kuby Wojewódzkiego (Instagram, AKPA)

Jakiś czas temu w sieci głośno zrobiło się o spięciu pomiędzy Mają Staśko a Krzysztofem Stanowskim. Na początku czerwca aktywistka pochwaliła się na Twitterze zaproszeniem do Hejt Parku, przy okazji próbując zarzucić dziennikarzowi seksizm. Na odpowiedź Stanowskiego nie trzeba było długo czekać.

Krzysztof Stanowski gościł ostatnio w programie Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego na antenie Newonce.radio. W pewnym momencie prowadzący i ich gość zaczęli opisywać swoje doświadczenia z Mają Staśko. Wojewódzki oskarżył aktywistkę o reprezentowanie feminizmu, w którym "wykluczone jest poczucie humoru, czytelność niuansów i konwencji". Stanowski przyznał natomiast, że "odczuwa pewien dyskomfort" w ich relacjach i czuje się przez nią wręcz stalkowany.

Mnie ta pani nie interesuje (...) Uważam, że jej zachowanie jest dziwaczne. Jak widzę, ile razy ona mnie oznacza, to się czuję, jakbym miał stalkerkę. Tam jest za dużo napastliwości (...). Ona twierdzi, że walczy z przejawami agresji, a ja się czuję ofiarą agresji - ocenił.

Wojewódzki nazwał aktywistkę "typem dziewczyny, gdzie misja wyklucza myślenie" zarzucił działanie na szkodę feminizmu.

Mnie też próbowała wciągnąć w dyskusję na Instagramie, robiąc ze mnie homofoba, seksistę, szowinistę, bo chyba nie do końca czyta krawędzie poznawcze tych znaczeń, więc ja po prostu ją zablokowałem i nie wiem, co dziś u pani Mai (…) - przyznał.

Piotr Kędzierski przypomniał kolegom, że Staśko aktywnie udziela się w rozmaitych instytucjach, "które pomagają w ważnych sprawach".

A ktoś to weryfikował? No nie - stwierdził Stanowski.

Nie mylmy ważnych spraw z aktem odwagi pt.: "polowanie na takich ludzi jak Krzysztof czy ja na Instagramie". Bo w serwisie społecznościowym żadnego problemu nie rozwiążesz - odparł Kuba.

Rozmowa zeszła nawet na temat wyglądu zewnętrznego Mai Staśko, co zdaniem Kędzierskiego było raczej zbędne. Stanowski pokornie przyznał się do błędu, Wojewódzki zaczął zaś rozprawiać nad moralnością...

Zastanawiam się, co jest cięższym argumentem moralnym czy etycznym. Powiedzenie o kimś, że jest seksistą, szowinistą czy powiedzenie o kimś, że jest nieatrakcyjny (...) - rozmyślał.

Napisała głupiutki artykuł (...). Że chodzi do klubów gejowskich i chodzą za nią heteroseksualni mężczyźni, żeby oglądać, jak tańczy (...). Żeby heteroseksualni mężczyźni poszli za kobietą do klubu gejowskiego, to mi się wydaje, że (...) musiała przyjechać Pamela Anderson w czerwonym kostiumie (…) - wtrącił Stanowski.

Porównanie Mai Staśko i Pameli Anderson znowu obraża Maję Staśko, Jezu zostałem adwokatem Mai. Bardzo chętnie podam pani Mai adresy miejsc, gdzie kobiety są zmuszane do seksualnego niewolnictwa, niech tam interweniuje i niech nie szuka łatwych ofiar, bo my takimi nie jesteśmy - dodał Kuba.

Postanowiliśmy skontaktować się z Mają Staśko, by dowiedzieć się, co sądzi o wywodach Wojewódzkiego i Stanowskiego. Zdniem aktywistki wypowiedzi dziennikarzy przepełnione były lękiem przed nadchodzącymi zmianami w świadomości społecznej.

(...) Kobiety zaczynają mówić głośno o seksizmie, sprzeciwiać się, gdy ktoś je źle traktuje (...) Rozumiem, że to może wzbudzać lęk u tych, którzy korzystali na tym milczeniu i mogli bezkarnie traktować kobiety w sposób przedmiotowy. Ale to się zmienia. A fakt, że tego nie akceptują, to ich problem. Warto by go przepracować. Bardzo, bardzo mocno im tego życzę i trzymam za nich kciuki - stwierdziła Maja.

Krzysztof Stanowski obśmiał moje doświadczenie molestowania - moje i setek innych kobiet - dlatego mam nadzieję, że gdy przepracuje pewne sprawy, to mnie po prostu przeprosi - dodała.

Staśko nie szczędziła też "ciepłych słów" na temat Wojewódzkiego.

Od kilkunastu lat opowiada te same żarty i jedzie na tym samym wizerunku. Jako dziewczynka go nawet oglądałam! Ale świat się zmienił, poszedł dalej. A on został przy tym samym wizerunku pozornie liberalnego mężczyzny o wielkim ego (...). Nie jest tak otwarty, jak ogłasza, bo traktuje kobiety, czy mniej od niego zarabiających ludzi, gorzej. Zamiast dowcipu, ironii i poczucia humoru - jest tam mnóstwo pogardy do ludzi - stwierdziła.

Ludzie, którzy jeszcze kilkanaście lat temu nie mieli tak mocnego głosu (...) ten głos już mają (...). Nie dziwi mnie, że Wojewódzki ma ze mną i feminizmem problem. To tylko oznacza, że dobrze wykonuję swoją pracę! Oznacza też, że Wojewódzki nie chce świata, w którym ludzie są równi, a przekonani o swojej lepszości ludzie zarabiający fortuny nie mogą poniżać innych ludzi. Bo w tym świecie jego program po prostu nie miałby racji bytu - przyznała.

Maja stwierdziła także, że żarty Wojewódzkiego bardziej przypominają zwykłe złośliwości.

(...) Może czas już nie nazywać tego poczuciem humoru, tylko wyśmiewaniem i poniżaniem? Uwielbiam się śmiać, ale nie uwielbiam pogardy. A feminizm to nie jest scena kabaretowa, tylko zmiana świata - podkreśliła.

Zgadzacie się z Mają?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(174)
Lol
12 miesięcy temu
Lubię wojewódzkiego ale i tak się zgadzam z Mają pod względem merytorycznym :) zjedzcie snikersa chłopaki, bo zamiast dogonic rzeczywistość, jeszcze się skompromitujecie :,) najbardziej mnie rozwala Kuba pouczający kogoś ze działa na szkodę feminizmu kiedy jego znakiem rozpoznawczym od lat są wodzianki... Chyba jednak nieodpowiednia osoba do pouczania kogoś na ten temat 🤷
Kasia
12 miesięcy temu
Ja się zgadzam z Maja. Ludzie jak nie maja co powiedzieć to zawsze skomentują wygląd kobiety.
okropne
12 miesięcy temu
Wodzianki nie są dobre. Wojewódzki zachowuje się wobec gości podobnie jak Marcin Mazur wobec syna. Mazur dopytywał syna, czy razem pooglądają gołą Natsu. Oczywiście syn nie chciał razem z nim nic oglądać, był zawstydzony i zażenowany podekscytowaniem staruszka. Syn miał gdzieś, że Natsu się rozbierała, a Mazur przeżywał, że można oglądać sobie gołe baby. Wojewódzki bardzo chce, by Wodzianki wywoływały sporo emocji, a goście albo mają je gdzieś, albo najchętniej darowaliby sobie takie przedstawienie. Ludzie nie chcą oglądać golizny, kiedy ktoś inny będzie sprawdzać jak zareagują. Wojewódzki nawet nie patrzy na te dziewczyny, tylko obserwuje twarz gościa i sprawdza jak bardzo gość jest speszony i jak czuje się niezręcznie, a jak ktoś chwilę patrzy na Wodziankę, to zdarza się, że jest poniżany i Wojewódzki rzuca żarciki. Wodzianki nie są dla przyjemności gości, ale po to, by ludzie czuli się nieswojo i się peszyli, a jak się uda wywołać reakcję, to ten zbok się żywi emocjami na twarzach gości. Wojewódzki jest jeszcze gorszy od Mazura, bo ma to przemyślane i robi to z premedytacją.
lili
12 miesięcy temu
Najwięcej złego w kwestii feminizmu robią same kobiety, ale te, które wyśmiewają Maję Staśko zarzucając jej brak humoru czy chęć promocji. Dziewczyna walczy o ważne rzeczy, nie udaje zakonnicy więc jej ubiór, pozy, odważny sposób wypowiedzi, odbierane są negatywnie, bo kobieta jednak musi upominać "po cichu". Lubię programy Kuby, ale wg mnie, że ma problem z kobietami i zupełnie spaczone o nich zdanie i choć stara się jak może, by to zatuszować, to niestety nie daje rady (lata uprzedzeń wychodzą). Problem jest w nim, bo wybiera specyficzne panie i ten mianownik stosuje przy każdej. On nie wie o czym mówi Maja, a wyśmiewanie jej pokazuje tylko jego ograniczenie w tym temacie. Natomiast kobietom dziwię się, że pozwalają sobą manipulować i lizać męskie ego.
akwarela
12 miesięcy temu
Nie wiem o co chodzi z Wojewodzkim bo go nie oglądam. Tych panów też nie kojarzę. A Maja Staśko robi kawał dobrej roboty, choć nie wszystko co zrobiła mi sie do końca podobało, ale nikomu nimi nie zaszkodziła. Ciesze sie że jest taka osoba jak ona, bo jej obecnosc na Instagramie dodaje mi jako kobiecie odrobiny otuchy i wsparcia. Nam w Polsce dużo brakuje do świadomości społecznej jaka jest np w Stanach. Tam jest wiecej takich kobiet jak Maja, które potrafią rozpoznać toksyczne zachowania i umieją zaprotestować
Najnowsze komentarze (174)
yaga
12 miesięcy temu
Mądra, wrażliwa kobieta. Tak trzymaj dziewczyno !
mat
12 miesięcy temu
a jka tam równość w alimentach wygląda ? dalej 90 % dzieci trafia do bab i facet zostaje tatomatem ?
jaki kraj
12 miesięcy temu
tacy celebryci
Miko
12 miesięcy temu
Kto zacz ten Krzysztof Stanowski? Z tego co czytam to alter ego p. Wojewódzkiego. Myślicie, że warto się dowiedzieć? Z drugiej strony czy nie szkoda czas na jakiegoś pyskacza przekonanego o własnej omnipotencji.
Polka
12 miesięcy temu
Maja ma racje i dobrze !
ziew
12 miesięcy temu
Wojewódzki się nudzi, bo nie może już urządzać słynnych castingów.
Jaaa
12 miesięcy temu
Luka płacowa to najbardziej bezczelne kłamstwo feministek. Pracuje w korpo od 15 lat, nigdy nie spotkałem się z sytuacją aby kobieta na tym samym stanowisku zarabiała mniej, a nawet uważam, że kobiety lepiej negocjują w temacie podwyżek, przez co zarabiają więcej.
Irg8
12 miesięcy temu
Wojewódzki jest po prostu nudny.
Zuzanna
12 miesięcy temu
Przepraszam kim ona jest ze cytujecie jej slowa????? Kogo to obchodzi???
Omg
12 miesięcy temu
W sumie to jakbym na jeden dzień została feministką to kompletnie nie wiedziałabym o co jeszcze walczyć. To raczej faceci potrzebują podobnej ideologii bo mają coraz mniej praw.
biliwmi
12 miesięcy temu
Nigdy i nigdzie tak dobrze nie wypadł jak w tej ostatniej reklamie Pleya.
wnioski
12 miesięcy temu
To że Maja Staśko szkodzi dla feministek jest oczywiste, bo jest po prostu skrajnością, czyli coś jak ortodoksyjni żydzi szkodzą dla wizerunku żydów. W feminizmie nie ma nic złego dopóki nie jest skrajny, ale logiczny i rozsądny.
Las
12 miesięcy temu
Gdyby deklinacja miała 1 000 000 przypadków, to p. Wojewódzki przez każdy z nich potrafiłby odmienić zaimek ja.
Mro
12 miesięcy temu
Brawo Maja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie