Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Mama Ginekolog w tarapatach! Są wyniki kontroli NFZ. Zasądzono ogromną KARĘ PIENIĘŻNĄ dla szpitala, w którym pracuje

239
Podziel się:

Podczas kontroli NFZ w szpitalu, dla którego pracuje Mama Ginekolog, ustalono niepokojące nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówki. Były one powiązane z osobą influencerki. Gwiazda Instagrama sama ściągnęła na siebie kłopoty, przyznając, że przyjmuje znajome na Fundusz poza kolejką.

Mama Ginekolog w tarapatach! Są wyniki kontroli NFZ. Zasądzono ogromną KARĘ PIENIĘŻNĄ dla szpitala, w którym pracuje
Mama Ginekolog w tarapatach po kontroli NFZ (fot. East News, fot. Instagram)

Gdy na początku lutego tego roku influencerko-lekarka Mama Ginekolog sama pochwaliła się publicznie, że praktykuje przyjmowanie swoich znajomych na Fundusz bez konieczności oczekiwania w kolejce, w sieci posypały się na nią gromy. Gwiazdka próbowała później rozładować napięcie, tłumacząc, że to powszechna praktyka w placówce, dla której pracuje (Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM), czym jednak wpakowała się tylko w większe tarapaty, przy okazji ciągnąć na swojego pracodawcę duże kłopoty. O sprawie zrobiło się na tyle głośno, że interwencja NFZ okazała się w końcu jedynym wyjściem. Wirtualna Polska właśnie poznała wyniki kontroli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Opozda negatywnie o Mamie Ginekolog oraz NFZ

Ogromna kara pieniężna dla szpitala zatrudniającego Mamę Ginekolog

Wirtualna Polska poinformowała, że NFZ nakazał placówce zapłacenie kary w wysokości aż 25 tysięcy złotych. Co ciekawe, kara wcale nie dotyczy bezpośrednio "afery kolejkowej". Chodzi o niewyjaśnioną hospitalizację pacjentki w okresie, gdy jej stan tego nie wymagał. Według polsatnews.pl osobą hospitalizowaną była sama Mama Ginekolog. Wyszło ponoć na jaw, że celebrytka na swoje życzenie została przyjęta na 10-dniowy pobyt w szpitalu. Powodem jej działania miał być fakt, że chciała być w tym czasie blisko przebywającego w placówce dziecka.

W komunikacie przesłanym przez NFZ redakcji polsatnews.pl czytamy, że jedyną czynnością odnotowaną w dokumentacji medycznej "pacjentki" z tamtego okresu była pojedyncza obserwacja lekarska.

W szpitalu jedyną formą opieki odnotowaną w dokumentacji medycznej na całe 10 dni hospitalizacji była kontrola stanu ogólnego pacjentki. Odnotowana została tylko jedna obserwacja lekarska i to z dnia wypisu. Mimo braku jakichkolwiek podstaw hospitalizacja została sprawozdana przez UCZKiN do NFZ, tym samym sfinansowana ze środków publicznych - podaje NFZ w oświadczeniu.

Fundusz podjął decyzję, że tego typu praktyki godzą w regulacje odnośnie świadczeń z państwowej kasy przeznaczonych na publiczną służbę zdrowia. Wygląda na to, że to jeszcze nie koniec kontroli.

Mama Ginekolog ze sprawą u rzecznika odpowiedzialności zawodowej

Według ustaleń Wirtualnej Polski NFZ zbada jeszcze kwestię słynnej "afery kolejkowej". Aby zbadać praktyki stosowane w szpitalu, w tym stosowane przez Mamę Ginekolog, przewertowana ma zostać dokumentacja z całych ostatnich dwóch lat.

Nie tylko miejsce pracy Mamy Ginekolog musi się liczyć z przykrymi konsekwencjami przez jej kontrowersyjną działalność w sieci. Wirtualna Polska podaje, że po kontroli Funduszu sprawa instagramowej celebrytki została skierowana do rzecznika odpowiedzialności zawodowej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(239)
Maka
3 miesiące temu
Kara to by była jakby jej odebrali prawo do wykonywania zawodu. Tylko to odczułoby jej ego. Zrobi 10 razy więcej darowizn na szpital niż kara, która na niego nałożono i dalej będzie ponad wszystkimi.
Abc😟😟😟😟
3 miesiące temu
A co to za kara? Jaki to dziś pieniądz te 25 tys.
Dominik
3 miesiące temu
Mama Spryciulolog 😂
Bambino
3 miesiące temu
Brak słów.
Rexa
3 miesiące temu
Bardzo dobrze!
Najnowsze komentarze (239)
Emil
2 miesiące temu
Może 25 tys. to niewiele, ale jednak kara jest z budżetu, który szpital powinien przeznaczyć na leczenie pacjentow. W tej pacjenci są stratni podwójnie, bo szpital nie zarabia, dostaje kasę z NFZ. Karę powinna zaplacic MG i osoba decyzyjna ze szpitala z wlasnych kieszeni. Wtedy byliby ostrożniejsi.
Zuza
2 miesiące temu
Jaka to ogromna kara???? Nie rozśmieszajcie mnie... szpital powinien zapłacić min. 100000 kary za nieetyczne postępowanie, a ta pani powinna zwrócić koszty pobytu w szpitalu
Agat24
3 miesiące temu
Blisko 20 lat temu przebywałam z 5-cio miesięcznym synem na oddziale pediatrii. Za łóżko płaciłam 20 zł za dobę. Cały pokój tylko do naszej dyspozycji. Szpital Powiatowy w Kozienicach. Można?
Marcela
3 miesiące temu
Ogromną karę na serio? 😂
Pit
3 miesiące temu
Taka ładna mama ginekolog a taka kombinatorka,no cóż dopadli i ją
Gość
3 miesiące temu
2,5 miliona to by była kara ale nie 25 tys. to dopiero śmiech na sali.
Gość
3 miesiące temu
Niech otworzy prywatny gabinet i może tam przyjmować wszystkich znajomych.
Żenada
3 miesiące temu
Co to za kara dla szpitala? Przecież sam jej oddział wykonuje dziennie kilka operacji opiewających na podobne sumy. Nasza sławna ginekolog razem ordynatorem pewnie się z tego śmieją a wszyscy myślą, ze sprawiedliwości stało się zadość😂
Magda
3 miesiące temu
A co, na hotel nie było stać?
bnn
3 miesiące temu
Powinii sie za wszystkich zabrać lekarzy bo to nie tylko ta lekarka tak robi wszystkie lekarze tak robią NFZ wszystkich powinien przejrzeć tak samo jak i w rejestracjach dziwne że jest miejsce wcześniejsze do danego lekarza a dają na późniejsze terminy i mówią nie ma wcześniejszego terminu do lekarza jak jest to dla kogo trzymają tą dziurę wcześniejszą chyba dla znajomych dla rodziny
Asdf
3 miesiące temu
Hahahahaha
Piotr
3 miesiące temu
90% lekarzy przyjmuje prywatnie w szpitalach miedzy pacjentami zarejstrowanymi na fundusz....!!! Zadne odkrycie.... Rozbestwili sie lekarzyki..!!! Uwazaja sie za lepszy sort szczegolnie w mniejszych miejscowosciach....
Mietek
3 miesiące temu
25 tysięcy to jest ogromna kara?
TeżMatka
3 miesiące temu
Dziwne ze nikt tu nie komentuje czemu trzeba przekret robic zeby z maloletnim dzieckiem w szpitalu zostac jak czlowiek a nie jak koczownik na krzeselku 10dni?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie