Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

Michał Olszański twierdzi, że wcale nie miał ksywy "MAMMOGRAF": "To WSTRĘTNE"

70
Podziel się:

"Michał znany był z tego, że łapie za biusty. Ksywa "mammograf" nie wzięła się z sufitu" - zapewnia jednak Karolina Korwin-Piotrowska. Komu wierzycie?

Michał Olszański twierdzi, że wcale nie miał ksywy "MAMMOGRAF": "To WSTRĘTNE"
Michał Olszański odpowiada na zarzuty o łapanie biustów koleżanek z pracy (FORUM)
bECQWWBh

Kilka dni temu dziennikarka magazynu Press Małgorzata Wyszyńska poświęciła Michałowi Olszańskiemu obszerny artykuł, w którym opisała, jak swego czasu prowadzący Pytanie na Śniadanie zapracował sobie na pseudonim "mammograf".

Jak wspominała w rozmowie z Wyszyńską Karolina Korwin-Piotrowska, dziennikarz miał miał w zwyczaju łapanie kobiet za biust, co "nie wzbudzało wielkiego sprzeciwu".

bECQWWBj

W dzisiejszych czasach miałby przerąbane. Łapał kobiety za biust, ale to wtedy nie wzbudzało wielkiego sprzeciwu. Ja zareagowałam mocno - wypowiadała się.

Więcej szczegółów na temat rzekomych praktyk Olszańskiego zdradziła także była szefowa radiowej Trójki, Magda Jethon:

Wykonywał w powietrzu taki ruch, jakby chciał złapać za pierś i mówił: "dziewczyny, zbliżają się badania okresowe".

Co więcej, Jethon wspomniała, że niegdyś do listy pracowników wyróżnionych za szczególnie osiągnięcia potajemnie dopisano: "Michał Olszański - za cykl bezpłatnych badań mammograficznych. Przyjacielska dłoń 2012".

bECQWWBp

Teraz na słowa byłych (?) koleżanek zareagował w rozmowie z Faktem sam zainteresowany. Olszański zapewnił, że w swojej pracy "nie przekroczył żadnych granic", choć w latach 90. zdarzały mu się "tego typu żarty".

Zobacz także: Ks. Isakowicz-Zaleski komentuje wywiad kardynała Dziwisza. "Wybrał sobie prowadzącego"

Ja żadnych granic nie przekraczałem i nie przekraczam. Proszę zwrócić uwagę, że Karolina Korwin-Piotrowska nie mówi, że ona była była przeze mnie dotykana, tylko mówi "koleżanki". To znaczy, jakie koleżanki? Przepraszam, no ale to jest nie fair. Dlatego, że to były różnego żarty, z czasów jeszcze jak byliśmy w radiu Kolor, czyli początek lat 90. Przyznaje, że tego typu żarty jakieś tam były. Związane z jakimś tam odnoszeniem się do dziewczyn, ale przecież to nigdy nie miało aspektów dotykania - tłumaczy w Fakcie.

bECQWWBq

Jednak zdaniem Krowin-Piotrowskiej, Olszański złapał ją za pierś.

Więcej się nie odważył, bo zareagowałam. Dla mnie na długo zanim stało się to modne, przekraczanie granicy cielesności było niedopuszczalne. Michał znany był z tego, że łapie za biusty. Ksywa "mammograf" nie wzięła się z sufitu. Jednym się to nie podobało, jak mnie, inne chichotały - mówi.

Olszański odpowiada natomiast, że oskarżenia przytoczone w artykule Małgorzaty Wyszyńskiej są dla niego "absolutnie wstrętne".

Jest mi bardzo przykro, że to w taki sposób jest w tej chwili wydobyte, dosłownie z kontekstu z tego artykułu z "Press"”. Ktoś próbuje mi przypiąć łatkę faceta, który molestuje kobiety, co uważam, że jest absolutnie wstrętne. Trudno mi się z tym pogodzić - wyznaje Faktowi i dodaje: Można rzeczywiście powiedzieć, że tego typu żarty #metoo nie są na miejscu i dzisiaj absolutnie nie ma mowy o tym, żeby mężczyzna zwracał uwagę na kobietę i na jej cielesność. Pod tym względem czasy się zmieniły. Już samo zwracanie uwagi jest źle postrzegane. Ja sobie z tego zdaję sprawę.

bECQWWBr

Udane tłumaczenie?

bECQWWBs
bECQWWBK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(70)
Anka
10 miesięcy temu
Ale łapki same chodziły! Jestem zawiedziona i zniesmaczona. Profesjonalny dziennikarz tak się nie zachowuje
Olla
10 miesięcy temu
Wstrętne jest to krzywe tłumaczenie.
Ghhj
10 miesięcy temu
Ciekawe, czy inne kobiety to skomentuj a. Brzmi wiarygodnie, a jeszcze dziwny jest jego komentarz "jakieś Tam żarty tego.rodzaju były...".
bECQWWBL
Gość
10 miesięcy temu
Pierwsze zdjęcie adekwatne do artykułu. Ps. taki żarcik.
Bbb
10 miesięcy temu
Mi także zdarza się że koledzy próbuja mnie dotykać w pracy.Bardzo ostro reaguje bo inaczej nie zrozumieja,im wydaje się że to jest fajne🤮Mnie dotykać będzie ten pan któremu na to pozwolę,nie jestem rzeczą.
Najnowsze komentarze (70)
nik
10 miesięcy temu
polskie #metoo, jak nie dotyczyło to PL, to wszyscy w akcji. jak przychodzi co do czego i do konkretów, to cała wina na Korwin i kupa tłumaczenia gościa: one same chciały, to tylko żarty, kiedy to było itd . on sam się wykręca myśląc że znowu się uda. ogólnie nic się nie stało. typowe
....
10 miesięcy temu
"Okropne...a bardzo lubiłam oglądać pr tego pana jako prowadzącego"......No cóż...
Henry
10 miesięcy temu
Mówi ze wieki temu, ze w czasach radia kolor, ale nagrodę za mammograf dostał już w trójce, gdy był w telewizji - przeciez Jethon była dyrektorem Kilka kat temu
Kobieta
10 miesięcy temu
A ja wierzę kobietom które o nim tak mówią.mamograf się niech nie wykręca.
😜😜😜
10 miesięcy temu
Piotrowskiej nie złapał i jest zła
pakistani
10 miesięcy temu
może koleżanki Richardson i Popek sie wypowiedzą ........zanim wyleje sie wiadro pomyj
OldGoodDates
10 miesięcy temu
Ech jeszcze nie tak dawno były normalne czasy, kiedy pieszczotliwe dotknięcie biustu, poklepanie po zgrabnej pupie koleżanki było oznaką doceniena jej urody - niejedna się uśmiechała po takim geście z mojej strony i wiedziała, że to jest pochwała jej atrakcyjnego wygląda. A teraz ? Nawet komplementu nie mozna powiedzieć - bo molestowanie.
emma
10 miesięcy temu
Lubił być blisko...
bECQWWBD
booh
10 miesięcy temu
do oko: chyba sobie kpisz. Każdy, ale to każdy żart ma swoje GRANICE. Trzeba siebie szanować i żądać tego szacunku od innych.
barvinca
10 miesięcy temu
To jest po prostu straszne. Niemalże każdego dnia wypływa sprawa jakiegoś celebryty albo duchownego, który molestuje, gwałci lub obłapia jak ,,mammograf''. Chyba jest na to przyzwolenie, bogaci, wpływowi, z kontaktami. Pewnie jutro dowiemy się o jakimś ,,cytologu'' albo kto wie jaką ma ksywę. O p. Olszańskim mówią kobiety z imienia i nazwiska. Ja im wierzę. To samo kard. Dziwisz. Tyle osób wskazuje go podając pełne dane. Chyba coś się kończy. Poczucie bezkarności na pewno powinno.
Kobieta
10 miesięcy temu
I proszę. Komuś się nie podoba że ten pan porusza niewygodne tematy w swoich programach. Ciekawe komu podpadł
Fgdjj
10 miesięcy temu
Jesli tylko zartowal ze zmaca to ok, jesli faktycznie macal to juz nie w do konca w porzadku...
Ona
10 miesięcy temu
A tak go lubilam.
Ika
10 miesięcy temu
Kiedyś był w pytaniu na śniadanie temat piersi. Ewidentnie mu się to podobało,było to niesmaczne i zauważalne nawet bez tej wiedzy o nim jaką teraz mamy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECQWWCw
bECQWWCx
bECQWWCy
bECQWWCz
bECQWWCA
bECQWWCf