Goss
|
aktualizacja

Monika Zamachowska kontempluje zwolnienie z TVP: "Od listopada nie byłam w stanie obejrzeć ani jednego programu"

87
Podziel się

W najnowszym wywiadzie dziennikarka ponownie wróciła do tematu pracy w Telewizji Polskiej. Zdradziła też, że pisze... doktorat. "To trudny temat, ale bardzo "lewacki"" - przekonuje Monia.

Monika Zamachowska kontempluje zwolnienie z TVP: "Od listopada nie byłam w stanie obejrzeć ani jednego programu"
Monika Zamachowska wspomina pracę w TVP (ONS.pl)

Monika Zamachowska kilka miesięcy temu była zmuszona pożegnać się z Telewizją Polską. Było to spore zaskoczenie zarówno dla widzów Pytania na śniadanie, jak i samej zainteresowanej, która od tego czasu dorabia jako samozwańcza influencerka. Do tej pory dziennikarka, co prawda, nie związała swojej przyszłości z żadną ze stacji, ale wciąż wyjątkowo chętnie udziela wywiadów, w których opowiada o kulisach swojej współpracy z TVP.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Monika Zamachowska na dobre zamknęła poprzedni rozdział w swojej karierze zawodowej i jest gotowa na nowy, świeży start. Niestety przeczą temu regularne wypowiedzi na temat jej byłego miejsca pracy, któremu poświęca w wywiadach wyjątkowo dużo uwagi. Takie podejście do sprawy może nieco dziwić, bo złotousta Monia sama w końcu niedawno przyznała, że "nie była to ambitna działka".

Teraz Monika zgodziła się na kolejny wywiad i ucięła sobie miłą pogawędkę w samochodzie z Piotrem Kędzierskim w ramach cyklu Onet Rano. Z zapisu ich rozmowy wynika, że dziennikarka nie śledzi już poczynań swojej dawnej stacji i żałuje, że zmiany ideologiczne zaszły w niej aż tak daleko.

Telewizja Polska zawsze była misyjna. Od listopada nie byłam w stanie obejrzeć ani jednego programu, włączając w to moją kochaną śniadaniówkę. (...) Nie widziałam potrzeby unoszenia się honorem, zabierania torebki i wychodzenia. Ktoś inny zdecydował, że mnie tam już nie ma. Ja uważam, że jeżeli robi się z telewizji tubę propagandową, to powinni odejść ci, którzy to uczynili, a nie ja - przyznaje Zamachowska.

Monika postanowiła odnieść się też do niedawnego materiału TVP na temat Kingi "przyćmiłam Beyonce" Rusin, w którym autor piskliwym głosem parodiował dziennikarkę i rozwodził się nad tematem rzekomych "pseudoelit", do których miałaby należeć ona i kilka innych osób publicznych. Monika raczej nie podziela zdania swojej byłej stacji w tej sprawie.

Uwielbiam Borysa Szyca, uważam, że jest genialnym aktorem - jak ktoś atakuje Borysa Szyca, to atakuje mnie. (...) To, że TVP robi takie materiały, to wiemy nie od dziś. Ja i tak spędziłam tam całą kadencję, co zresztą bardzo wiele osób mi zarzuca, ale ja powtarzam i będę zawsze powtarzać do końca świata - to jest moja telewizja - twierdzi.

Chwilę później dowiadujemy się też nieco o przyszłości dziennikarki, która dotąd nie związała swojej przyszłości z żadną ze stacji. Okazuje się, że na razie Monika spełnia się w roli influencerki, a w międzyczasie pisze... doktorat. Zdradziła nawet jego tematykę.

Na pewno zakończyłam epokę spikerską. Powinnam podziękować panu prezesowi, bo pomógł mi w podjęciu tej decyzji, która nie jest łatwa dla 48-letniej kobiety, pracującej od 25 lat na wizji. (...) Nie obraziłam się na TVP, po prostu mam lepsze rzeczy do roboty, na przykład piszę doktorat. O alienacji. To trudny temat, ale bardzo "lewacki" - przekonuje Monia.

Trzymacie kciuki?

KOMENTARZE
(87)
gość
miesiąc temu
Ludzie już dawno zapomnieli że tam pracowała a niektórzy pewnie jej brak w śniadaniówce odbierają na plus a ta nadal wraca do tematu. Desperacja i żal za straconą posadą niestety jest bardzo widoczny...
Laurka
miesiąc temu
To była tylko praca, przestań tym żyć. Jest tyle możliwości żeby pracować i wykorzystać doświadczenia z telewizji niekoniecznie w mediach. Może czas żyć poza kamerą i piękniej. Tyle ludzi odeszło z tego miejsca i żyje inaczej. Taki świat:zamknij to za sobą i przestań Międlić temat. Koniec tego epizodu, czas na coś innego. A jeśli to obsesja jak np u Rusin to do lekarza. My widzowie mamy dość patrzenia na te same twarze całe nasze życie, to dołujące, nienormalne i chore. Praca w tv nie jest taka jak w innych zawodach, wy z telewizji musicie tam pracować krócej i koniec. Dla naszego dobra i dla zachowania normalności, dystansu i żeby nie wyhodować wielkiego ego u was samych.
Telewidzka
miesiąc temu
Nieładnie Pani Moniko, gdzie trochę samokrytyki?
lech53
miesiąc temu
Oni uważają że im się to należy
Halina
miesiąc temu
W posredniaku bylas?
Najnowsze komentarze (87)
no cóz
6 dni temu
kasa nie śmierdzi
asa
miesiąc temu
TVP to szambo. Kto tam pracuje niech się zastanowi co o nim myślą Polacy , sąsiedzi czy znajomi.
Jan
miesiąc temu
Co to za staruszka?
Fhd
miesiąc temu
Wielkie mi co .Ja tego syfu nie oglądam od 5 lat
synek
miesiąc temu
A kogo to kobitko obchodzi?
GORZKA PRAWDA
miesiąc temu
BEZTALEŃCIE I TOTALNA PORAŻKA!
????
miesiąc temu
O KIM MOWA?
Mila
miesiąc temu
A my nie możemy oglądać tego chlamu na TVP od dobrych kilku lat ..
adam
miesiąc temu
Jeśli była taka dobra , to dlaczego inne telewizje się za nią nie zabijają ? Żałosne są te próby opluwania dawnego pracodawcy, w nadziei na kilka srebrników.
aaaaaa
miesiąc temu
następna poszkodowana
Miki
miesiąc temu
Monika coś Ci powiem , nie pluj na TVP bo w ten sposób palisz mosty . Po wyrugowaniu zdrajców z Parlamentu Europejskiego wiesz tych z PO , PSL i Lewicy Polacy znów polubią Europę i Ty wrócisz do TVP i dalej poprowadzisz " Europa da się lubić" Odpocznij trochę , napisz tę pracę i jak telewidzowie zatęsknią za Tobą wtedy wrócisz i będziesz podziwiana ... Pozdrawiam
Halina
miesiąc temu
W posredniaku bylas?
swójjnick
miesiąc temu
Miała pani wszystko pani Moniko.ostał ci się jeno róg.powiedz prawdę.mydlo zostaw do mycia rąk
lama
miesiąc temu
Ufff, jak dobrze,że tej kobiety już nie ma w telewizji i jej rodzinki i,że nikt jej w żadnej stacji nie zatrudnił - świat stał się lepszy!.Dosyć tych resortowych geniuszy z rozdzielnika!.
Marcia
miesiąc temu
Co jak co ale wyglada świetnie, czas ja nie rusza. Każda inwestuje w medycynę ale w jej przypadku jakoś to wszystko naprawdę prezentuje się dobrze. Można jej nie lubić ale wykazuje się profesjonalizmem i miło słucha się jej elokwentnych i dobrze brzmiących wypowiedzi. Nie atakuje kiedy słyszy odmienne stanowisko. Zawadzka przy niej to dramat, przełączam bo nie daje rady!
Monika
miesiąc temu
Pani Monika była profesiolanistka a teraz ci nie umiał zadać poprawnie pytania
lech53
miesiąc temu
Oni uważają że im się to należy
Telewidzka
miesiąc temu
Nieładnie Pani Moniko, gdzie trochę samokrytyki?
wissen
miesiąc temu
"wyjątkowo chętnie udziela wywiadów, w których opowiada o kulisach swojej współpracy z TVP" - gleboka to ona jest, jak pusta studnia. Nic dziwnego ze jej malzonek spedza wieczorem tak duzo czasu w "bibliotece". Zbyszek, jestesmy z toba. Jeszcze pare lat i odzyskasz wolnosc.
...
miesiąc temu
ooo... rzeczywiście jej ne ma już
Prtytyt
miesiąc temu
Ja też nie jestem w stanie obejrzeć żadnego programu ani w TVP ani w TVN.. wydaje mi się, że to normalne.
miecias
miesiąc temu
Pracownik nie jest ważniejszy od fabryki.
Magda
miesiąc temu
Nie,nie trzymam kciuków i nie pozdrawiam.
Zenek M
miesiąc temu
Po pracy w TVPis ofert pracy brak.