Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar w rocznicę jej śmierci: "Żal, ból, tęsknota"

113
Podziel się:

Dokładnie 41 lat temu Anna Jantar zginęła tragicznie w katastrofie samolotowej, osieracając wówczas 4-letnią córkę. "Staram się nie wracać do tego często" - napisała Natalia Kukulska.

Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar w rocznicę jej śmierci: "Żal, ból, tęsknota"
Natalia Kukulska wspomina Annę Jantar (AKPA, Instagram)
bEUcawXp

Anna Jantar była bez wątpienia jedną z największych gwiazd estrady lat 70., a jej hity śpiewała cała Polska. W 1980 roku autorka takich klasyków, jak Najtrudniejszy pierwszy krok, Nic nie może wiecznie trwać, Tylko mnie poproś do tańca oraz Tyle słońca w całym mieście tragicznie zginęła w katastrofie lotniczej, osieracając wówczas 4-letnią Natalię. Sama miała zaledwie 30 lat.

Natalia Kukulska nigdy nie ukrywała, że utrata matki była dla niej ogromną traumą. Przez całą karierę gwiazda upamiętniała Jantar, nagrywając covery jej piosenek i występując na koncertach poświęconych jej pamięci. W zeszłym roku w ramach Festiwalu w Opolu organizowanym przez Telewizję Polską artystka nagrała nawet wywiad "ze swoją mamą", za którą się przebrała.

bEUcawXr
Zobacz także: Natalia Kukulska: "Mam bardzo podobny głos do mamy"

Jako że 14 marca przypada 41. rocznica śmierci Anny Jantar, Kukulska raz jeszcze postanowiła uczcić jej pamięć, udostępniając na Instagramie archiwalne zdjęcie z rodzicielką. Na czarno-białej fotografii widać siedzącą na podłodze Annę przeglądającą listy, a obok niej małą Natalię wpatrującą się w matkę.

To już "41 14 marców" bez niej - zaczęła Kukulska. Ta odwrotność cyfr, ta ironia losu, gdy jesteś na szczycie zawodowym i wszystko się zatrzymuje z hukiem... gdy już lądujesz, widzisz swój cel, ale jest on brutalnie skreślony na zawsze. Tyle planów, tyle oczekiwań, tyle niepewności w sobie i tak wiele radości na ukojenie tęsknoty po 3 miesiącach nieobecności. Staram się nie wracać do tego często. Nie wyobrażać, bo nie sposób przerobić tego sobie. Tak miało być? Może...

bEUcawXx

Wierzę, że w ogólnym życia rozrachunku wszystko się układa w całość, ale żal, ból, tęsknota będą już zawsze cichymi kompanami. Dziękuję za pamięć. Te szczere, piękne gesty, których dajecie cały czas tak wiele. Siła oddziaływania tego, co zostawiła po sobie moja mama, jest cały czas ogromna. Kolejne pokolenia sięgają do jej twórczości, co jest dowodem na to, że nie jej tragiczna historia, tylko głos, przekaz i repertuar stanowią o tej sile. I niech to trwa. Niech Anna Jantar trwa. Natalia.

bEUcawXy
bEUcawXz
bEUcawXS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(113)
Ela
9 miesięcy temu
Czytam wiele komentarzy i nie wierzę. Czy tak ciężko zrozumieć, że wychowywanie się bez matki jest bardzo trudne dla dziecka. To zostaje w psychice do końca życia. Jeśli ktoś uważa to za marketing to po co to czyta i pisze. Góra pieniędzy nie zastąpi ciepła matki, nigdy.....
Mbugdł
9 miesięcy temu
Pani Natalio bardzo dobrze pamiętam dzień w którym zginała Pani mama . Pamiętam jak b.przeżyłam jej śmierć,jak b.bliskiej osoby.Rozumiem Panią bo sama już wtedy nie miałam mamy.Ciesze się że jest Pani tak do niej podobna. Pani uroda wdzięk i talent dorównuje Pani mamie.Prosze dalej pielęgnować pamięć o niej bo na to zasługuje.
Anna
9 miesięcy temu
To był smutny i tragiczny dzień 41 lat temu, zamarłam na środku pokoju patrząc w telewizor, moja córka niespełna1,5 roczna wówczas biegała po mieszkaniu... Wyobraziłam sobie ból ojca Natalii, ona była malutka, więc niewiele rozumiała. Ważne, że mimo tragedii stworzyła cudowną rodzinę, która trwa, bez afer, plotek. Szczerze podziwiam i życzę szczęścia w dalszym zawodowym i prywatnym życiu.
bEUcawXT
Irena-Irena
9 miesięcy temu
Ma prawo do tego wracać, krótko byla ze swoją Mamą, tęskni za Nia jak kazde dziecko, więc po co ten hejt?
peny
9 miesięcy temu
Cała Mama Anna i głos bardzo podobny. Śliczna Natalia, zawsze skromna, w poukładanym związku małżeńskim i przyjazna. Przede wszystkim nie wypycha szkła i swojej bardzo udanej rodzinki na pokaz!
Najnowsze komentarze (113)
J59
5 miesięcy temu
Moja kochana Ania...
Sfhjj
9 miesięcy temu
Rzadko wspomina? Bo wydaje mi się że przy każdej nadążającej się okazji to nie jest Natalii Kukulska piosenkarka tylko Natalia córka Anny Jantar
Rita
9 miesięcy temu
Kiedy to się skończy? To jak praca licencjacka pisana przez 1000 osób o tym samym.Te same zdanie w kółko mielone przez pół wieku.O Beyonce piszcie i jej głosie.
Polka
9 miesięcy temu
Do tej pory płaczę gdy słyszę głos Anny Jantar
Kinga
9 miesięcy temu
Wielka szkoda
Mon
9 miesięcy temu
Uwielbiam głos Anny, jej piosenki. A Natalię lubię za normalność, brak skandali, podążanie własną ścieżką muzyczną. Jak widać można utrzymać się na rynku nie świecąc cyckiem, nie skandalizując itp.
Ania
9 miesięcy temu
Ale o co chodzi z tym ze nie jest jak matka ,nie podobna itd.?Myślę, że Pani Natalia nie stara się upodabniac do rodziców. Widać,że jako artystka idzie własną drogą.
ina
9 miesięcy temu
Natalia jak jej mama pieknie spiewa lubie
bEUcawXL
Zal
9 miesięcy temu
Rany, z całym szacunkiem, ale ileż można... Rok w rok to samo.kazda rocznica w mediach i w telewizji. Proszę czcić pamięć swojej Mamy w zaciszu domowym, wśród najbliższych, bo jest to już naprawdę męczące.
Ania
9 miesięcy temu
Wiecie,dziś w nocy miałam sen,że rozmawiam z Anną Jantar..I właśnie teraz weszłam na pudelka i widzę post o jej rocznicy śmierci ! Powiem tylko,że jestem z pokolenia Pani Natalii,nigdy nie interesowalam się wiec Panią Anną Jantar. A moja rozmowa z nią w nocy była taka realna i pamiętam dokładnie co mi powiedziała. Co więcej ja w tym śnie wiedziałam, że ona nie żyje, że rozmawiam ze zmarła! I w tym śnie wiedziałam kim ona jest! Piszę to bo jestem w szoku po tym śnie!
Dżess
9 miesięcy temu
Anna Jantar to piękny głos i uroda Zaś córka nie poszła w ślady mamy. Niestety.
jana
9 miesięcy temu
Pamiętam to, a miałam wtedy 5 lat
Ola
9 miesięcy temu
Każdemu umarł ktoś bliski, Przestańcie pompować tą Kukulską
Zycie
9 miesięcy temu
Hallo .. Pani.. Już czas zamknąć rozdział z mama to już ponad 40lat..prosze każda następna rocznicę wspominać w gronie rodzinnym. Moim zdaniem to Pani chce wiecznie się lansować ale śpiewanie marne jest !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEUcawYE
bEUcawYF
bEUcawYG
bEUcawYH
bEUcawYI
bEUcawYn