Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Nowy szef księcia Harry'ego wyjawia, czemu zatrudnił royalsa: "Nie mogliśmy znaleźć NIKOGO LEPSZEGO do tej roli"

146
Podziel się:

Założyciel startupu, w którym księciu Harry'emu powierzono stanowisko "dyrektora ds. wpływu", nie kryje swojego zachwytu nad nowym pracownikiem. "To nie jest chwyt marketingowy" - zapewnił Alexi Robichaux.

Nowy szef księcia Harry'ego wyjawia, czemu zatrudnił royalsa: "Nie mogliśmy znaleźć NIKOGO LEPSZEGO do tej roli"
Nowy szef księcia Harry'ego wyjawia, czemu zatrudnił royalsa (Getty Images, East News)
bETVOVTp

Przez całe lata książę Harry pozostawał w cieniu księcia Williama, drugiego w kolejce pretendenta do brytyjskiego tronu. Teraz, dzięki zeszłorocznemu "Megxitowi", a także udzieleniu jednego z najgłośniejszych wywiadów ostatniej dekady, rudowłosy Windsor może liczyć na ogromne zainteresowanie mediów, co przekłada się na liczne możliwości powiększenia i tak już imponującego majątku.

Nie jest tajemnicą, że 36-latek ma ambitne plany zbudowania wartej potencjalnie miliard dolarów marki personalnej. W osiągnięciu tego celu niewątpliwie pomoże mu nowa praca: książę Harry został bowiem jednym z szefów w wartym 1,73 miliarda dolarów startupie BetterUp z Krzemowej Doliny. Firma ta stworzyła platformę do rozwoju i coachingu pracowników.

bETVOVTr
Zobacz także: Meghan Markle i książę Harry dobili królową Elżbietę. Kolejny wielki zgryz monarchini

Przy okazji zatrudnienia księcia Sussex w BetterUp założyciel marki, Alexi Robichaux, zgodził się udzielić wywiadu CNN Business, w którym opowiedział o okolicznościach dołączenia Harry'ego do zespołu. Na wstępie Robichaux wyjaśnił, jakie obowiązki będą należały do Windsora piastującego od niedawna stanowisko "dyrektora ds. wpływu".

bETVOVTx

Razem doszliśmy do tego tytułu - przyznał Alexi. Wspólnie stwierdziliśmy, że misja BetterUp jest większa niż sam BetterUp. Harry wykonuje tę pracę niemal przez całe swoje życie. Możemy zmienić globalny dialog, aby nie myśleć o zdrowiu psychicznym jako o braku choroby psychicznej, ale o zdrowiu psychicznym jako o wydajności i realizacji swojego potencjału. To ogromny globalny wpływ, którego częścią może być BetterUp.

Założyciel startupu wyjawił też, co sprawiło, że zatrudnił wnuczka królowej Elżbiety, nie szczędząc przy tym Brytyjczykowi komplementów.

Przede wszystkim to, kim jest jako osoba - zapewnił Robichaux. Byłem pod ogromnym wrażeniem jego prawdziwego i szczerego pragnienia służenia i wywarcia pozytywnego wpływu na świat. Po drugie, zajmował się różnymi przedsięwzięciami, od Heads Together po gry Invictus. Ma na koncie niesamowite dokonania związane z rozwijaniem naszej misji, którą jest osiągnięcie pełni sprawności umysłowej. Na długo przed tym, jak mieliśmy okazję go poznać, miałem marzenie, że być może będziemy mieli szczęście pracować z kimś takim jak on, który jest jedną z wiodących sił na świecie w dziedzinie zdrowia psychicznego. Nie mogliśmy znaleźć nikogo lepszego do tej roli i cieszymy się, że możemy z nim pracować.

Na koniec dziennikarka zapytała Robichaux, czy słynny już wywiad z Oprah i wywołana przez niego burza nie miała wpływu na jego decyzję o przyjęciu Harry'ego do pracy. W odpowiedzi mężczyzna zapewnił, że - wbrew plotkom - nie jest to chwyt marketingowy.

bETVOVTy

My głównie zajmiemy się PR-em. Ale nie dlatego rozpoczęliśmy współpracę z księciem Harrym. Jego wgląd i wyjątkowe doświadczenia są trudne do opisania słowami. To jest rzecz, na której jesteśmy skoncentrowani i wokół której zaprojektowaliśmy naszą rolę - zakończył.

Alexi Robichaux nie ujawnił, ile zarabia książę Harry. Wiadomo jednak, że na podobnych stanowiskach w Dolinie Krzemowej dyrektorzy otrzymują sześcio- a nawet siedmiocyfrowe pensje.

Wierzycie w to, że zatrudnienie Harry'ego w firmie nie miało być skrzętnie zaplanowanym chwytem marketingowym?

bETVOVTz
bETVOVTA
bETVOVTS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(146)
Bella
8 miesięcy temu
Tiaa, "doskonale wykształcony" Arry skończył swoją edukację w wieku 18 lat, bo mimo wysiłków nauczycieli, Arry nie pokonał trudów egzaminów - o czym mówił w wywiadzie jego były wychowawca z Eton. Więc dali go do wojska, gdzie zrobił karierę jako pilot, ale to pilotowanie kosztowało sporo, bo za Arrym musiała lecieć latająca ochrona, więc Arrego przeniesiono do cywilnego reprezentowania królowej i tu Arry znowu miał opiekunów, którzy pisali mu krótkie przemówienia, żeby Arrowa główka nie psuła się zanadto nauką na pamięć. Teraz Arry znowu wylądował na czterech Arrowych łapkach, bo w nowej firmie nie pozwolą Arremu się zmęczyć, wszystko za niego wymyślą, zrobią, powiedzą, Arry pokaże się tylko i pomacha Arrową Windsorową łapką jak za dawnych dobrych królewskich czasów, no dobrze, może zrobi ze dwie intelektualne miny. To się nazywa być w czepku urodzonym!
Eded
8 miesięcy temu
"jedną z wiodących sił na świecie w dziedzinie zdrowia psychicznego"? A nie wiedział gdzie zadzwonić z problemami psychicznymi żony? :) co wie nawet dziecko umiejące odpalić Google? Chyba że depresja Meghan jest tak samo wymyślona jak kompetencje Harrego :) :)
takaprawda
8 miesięcy temu
A wy wszyscy dalej będziecie piep. szyć o wcześniejszym wstawaniu, edukowaniu się i ciężkiej pracy na swoje nazwisko. Życie jest proste. Albo rodzisz się w bogatej rodzinie i stajesz się jeszcze bogatszy, albo się w nią wżeniasz i też tylko ci przybywa. Pamiętajcie młode dziewczyny, jeden dobry, zaradny mąż jest wart więcej niż 6 dyplomów :) A najlepiej mieć i jedno i drugie :)
bETVOVTT
Ola
8 miesięcy temu
Kiedyś dziennikarz zapytał Kulczyk o przepis na sukces Odpowiedź była mniej ei taka. Najpierw to trzeba się dobrze urodzić, a potem to już jest z górki
Jjjjj
8 miesięcy temu
"Jedna z wiodących sił w dziedzinie zdrowia psychicznego" nie zauważył że żona miała myśli samobójcze, a jak mu powiedziała to oboje bezradnie nie wiedzieli gdzie zgłosić się po pomoc, bo im Pałac nie powiedział.... Rozumiecie Państwo paradoks? Teraz widać że ten ich wywiad został tak podkręcony aby jak najwięcej na tym zarobić, a ludzie im współczuli...
Najnowsze komentarze (146)
pit
8 miesięcy temu
Wygląda to raczej na pralnie pieniedzy podatników Brytyjskich...
mnm
8 miesięcy temu
jedną z wiodących sił na świecie w dziedzinie zdrowia psychicznego??? chyba się komuś pomyliło. czy chodzi o to, że przeszedł swoją terapię? czy o to, że jego żona miała depresję? no niezła mi siła i autorytet...
artur
8 miesięcy temu
Niesamowite, hory-megan wziął się do roboty
Obserwator
8 miesięcy temu
Czytając ten tekst, dobrze się bawiłem. Dziękuję.
Beka
8 miesięcy temu
Dyrektor ds. wpływu 😂 Wymyślili pracę dla Harrego 🤷‍♀️
Jasne
8 miesięcy temu
Już widzę jak Hary chodzi na 40godz do pracy hahaha
gość
8 miesięcy temu
Teraz będzie doradzał w temacie, o którym nie ma bladego pojęcia. Rozwiązywanie problemów, wspieranie to działanie, łączenie, praca, a nie ucieczka na drugi koniec świata i publiczne zwierzenia na temat najbliższych w TV. Też mi autorytet, koń by się uśmiał.
Jjssj
8 miesięcy temu
Harry i Wiliam sa dobrze wyksztalceni, cale swoje zycie sa przygotowywani do roli krola....maja lepsze doświadczenie które pozwoliloby im byc np prezydentem, lepiej by sie odnalezli niz np Duda czy Trump..malo wiecie o swiecie Polacy
bETVOVTL
berui
8 miesięcy temu
oni nie maja pomyslu na siebie. bill maher powiedzial: amerykanie nie chca migrantow, bo sie boja, ze ci nie beda pracowac- tak jak inni migranci , harry i meghan przyjechali i nie chca pracowac. jakos jemu to wyszlo smieszniej niz mi. cos przekrecilam amerykanie
magi
8 miesięcy temu
On nie ma super doświadczenia i super wiedzy, jak o zdrowie psychiczne swojej żony się troszczył to w wywiadzie u Oprah powiedział (czyli że się wstydził powiedzieć komukolwiek i poszukać pomocy). Heads Together powstało z inicjatywy Kate przy współpracy z Williamem i Harrym więc nie jest to jego "dzieło". A co jest jego największą zaletą mówi jego biografia, a dokładnie - wyliczone tytuły. Nawet Eugenia i Beatrycze nie podpierają się tytułami w swojej pracy zawodowej a on, tak zniechęcony do instytucji i wszystkiego co z nią związane, jest jak przyspawany do tytułu Sussex.
Mii
8 miesięcy temu
Super, to jest ideslna rola dla niego i zgodns z tym kim jest. Powodzenia!
Gość
8 miesięcy temu
No i dobrze dajcie już temu Harremu spokój, już dość w życiu przeszedł
Cvf
8 miesięcy temu
Przecież księciunio pracować nie potrafi.
AgnieszkaKP
8 miesięcy temu
Jak ten właściciel ma na nazwisko? "Robiczok"? Tak to sie wymawia? Ktoś wie?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETVOVUE
bETVOVUF
bETVOVUG
bETVOVUH
bETVOVUI
bETVOVUn