Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|
aktualizacja

Olgierd Łukaszewicz zdradza KOLEJNE NAZWISKA aktorów, którzy przyjęli szczepionkę

549
Podziel się:

Olgierd Łukaszewicz przyznał się do tego, że został zaszczepiony poza kolejnością. Teraz ujawnia kolejne nazwiska tych, którzy pierwszą dawkę szczepień mają już za sobą.

Olgierd Łukaszewicz zdradza KOLEJNE NAZWISKA aktorów, którzy przyjęli szczepionkę
Olgierd Łukaszewicz ujawnia, kto jeszcze zaszczepił się poza kolejnością (akpa)

Zdaje się, że temat szczepień poza kolejnością, z których skorzystał szereg znanych twarzy, szybko nie odejdzie w zapomnienie. Po tym jak mimo zapewnień, że szczepionka w pierwszej kolejności trafi do osób z sektora służby zdrowia, okazało się, że priorytetowo potraktowano między innymi Krystynę Jandę, Annę Cieślak, Edwarda Miszczaka czy Leszka Millera, w mediach zawrzało.

Oliwy do ognia dolewa stale powiększające się grono "szczęśliwców", którzy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki. Dołączył do nich także Olgierd Łukaszewicz.

Też zostałem zaszczepiony. Do tej pory wstrzymywałem się od komentarza. Czekam na wyjaśnienia ze strony komisji i całej tej kontroli. Bo nie wiem, na jakie pytania mam odpowiadać. Słyszę tyle domniemań, ale żadnych konkretów. Czy na pytanie: "czy chcesz się zaszczepić?", mam odpowiedzieć jak antyszczepionkowiec? - przyznał w rozmowie z Interią.

Podczas wywiadu z Onetem aktor postanowił nieco obszerniej opowiedzieć o feralnej wizycie w WUM.

Żeby zrozumieć tę sytuację, trzeba przyjąć dramaturgię, jaka miała w tamtym momencie miejsce. Mamy szpital, personel. Na korytarzu pusto. Lekarki zastanawiają się, kogo by tu wziąć? Aktorów! Ale gdzie są teraz aktorzy? W teatrach. Tylko w którym teraz mogą być próby? A u Jandy są próby. No to mamy. I teraz proszę przyjąć naszą perspektywę. Jesteśmy w teatrze, następnego dnia mamy mieć premierę, więc na czas prób musimy zdjąć nasze maski. A tu nam mówią: "Możecie się zaszczepić" - wspomina Olgierd.

Łukaszewicz zdradził, co pomyślał, gdy pojawiła się możliwość zaszczepienia:

A co ty, Łukaszewicz, antyszczepionkowiec jesteś, żeby się nie zaszczepić? Oczywiście, że się zaszczepię! Czemu nie? Usiłuje się nam wmówić, np. pan Stankiewicz, że to moralny wybór, że należy się zastanowić. W naszej sytuacji nie było na to czasu (...) Bo kto nas zaprasza? Lekarze. Więc, czy my szkodzimy tym lekarzom? Czy my działamy tak, jak oni nam mówią? Poza tym, w powietrzu unosi się to, że mamy być ambasadorami, by promować szczepienia - tłumaczy.

Aktor zapewnił, że darzy lekarzy wielkim szacunkiem i podkreślił, że ze względu na swój wiek niewątpliwie zalicza się do tych, którzy powinni się zaszczepić:

Mam wielki szacunek dla wszystkich lekarzy, którzy ryzykowali własnym życiem dla ratowania innych. Nigdy nie ośmieliłbym się z nimi konkurować. Jednak jak idzie o samo uprawnienie do szczepienia, to jako 74-latek mam je, podobnie jak wielu moich rówieśników i osób starszych w tym kraju. [...] Ja nie jestem od tego, by oceniać, czy powinny być wcześniej przygotowane listy, czy sposób promocji akcji powinien być inny. Dziś po efektach prac komisji WUM dowiadujemy się, że otrzymano wcześniej szczepionki i to w takiej ilości, której nie można było zużyć - usprawiedliwia się i zapowiada, że zamierza promować szczepienia na COVID-19:

[...] Niedawno zmarł mój kolega, Janusz Leśniewski. Pomagał w mojej działalności proeuropejskiej. A umarł dlatego, że jako aktor, na planie serialu, musiał ściągnąć maskę. Czego ekipa filmowa robić nie musiała. Zmarł na covid. A myśmy z Jandą mieli na drugi dzień premierę i też musieliśmy zdjąć maski. A premiera musiała być, bo trzeba było rozliczyć produkcję. Jako aktorzy ponosimy ryzyko przy zdjętych maskach, niejako sprzeciwiając się zaleceniom. Bo inaczej, co? Jak ma być teatr, film? Jak to ma działać? - ubolewa.

Na koniec rozmowy z dziennikarzem zdradził, że zarówno on, jak i jego koleżanki i koledzy z branży czują się po szczepieniu bardzo dobrze:

Nikt z tej grupy, z którą byłem w teatrze, nie miał powikłań. Ani ja, ani Krystyna Janda, Emilia Krakowska czy Grzegorz Warchoł - zapewnia, zdradzając przy okazji kolejne dotąd nieznane nazwiska zaszczepionych artystów.

Myślicie, że jest ich jeszcze więcej?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(549)
Kamila
3 lata temu
Jakie premiery,skoro teatry zamknięte? Po za tym chłopie,masz 74 lata i emeryturę więc możesz siedzieć w domu,a ludzie co muszą pracować i się narażać i maski zdejmować???? To co ?
Arabela
3 lata temu
Coraz ciekaweiej, na jaw wychodzą nowe fakty. Przecież teatry są zamknięte, to o jakiej premierze mowa. Jak widać są równi i rowniejsi. Teatr pani Jandy dziala mimo pandemii. Dostała dotacje za zamknięcie. Mam dość takich załtwiaczy i cwaniaków. Mam 48 lat, pracuję od 20 roku życia. Dzięki mojej pracy, kreatywności i ambicji przez tych 28 lat do budzetu państwa wpłaciłam ponad 120 milionów zlotych na cele społeczne. Także na teatr pani Jandy. Wole, aby trafiły do pielęgniarek, ratowników medycznych, analityków, laborantów, kucharki, salowe itp. W szpitalu potrzebny jest lekarz, sprzet, pielęgniarka, czysta pościel i zdrowe jedzenie, a nie spektakl. Dość tych elit, które nic nie wnoszą i zyją na nasz koszt.
Asia
3 lata temu
Miszczak też miał próby?
Polka
3 lata temu
Janda będzie emigrować z Polski podobnie jak i Gretkowska, ponieważ w tym kraju nie da się żyć tak płakała w tvn-e u Kraśki, a ten ją pocieszał, że miała prawo się zaszczepić bez kolejki, ponieważ jako jedyna ma złotą palmę z Cannes....tak więc kto zamierza jeszcze zaszczepić się bez kolejki to należy najpierw odebrać złotą palmę z Cannes
Studentka WUM
3 lata temu
Jesli nie wiecie to szczepionki przeznaczone dla lekarzy oddali właśnie tym artystom. Dostaliśmy dopiero pierwszą partie. Jedna z lekarek właśnie przyznała się, że jej dawka szczepionki została oddana dla celebryty. Cieszymy się (studenci), że w końcu się odważyła i oby więcej lekarzy się pod tym podpisało ! :)
Najnowsze komentarze (549)
zabo
3 lata temu
Przede wszystkim po pierwsze medycy a jak już ktoś ma się szczepić wcześniej to ludzie, którzy mają kontakt z dużą ilością osób i którzy nie mogą pracować zdalnie, a nie aktorzy po 70tce którzy pracować nie muszą bo im na chleb starcza, bo i tak teatry zamknięte i widzów nie ma i nie będzie dopóki nie zaszczepią się wszyscy.
ANA
3 lata temu
Niech im to wyjdzie na zdrowie. Życzę dużo zdrowia wszystkim ludziom.
Klient
3 lata temu
Kto ich widział jak byli szczepieni?
Klient
3 lata temu
Kto ich widział jak byli szczepieni?
Sitt
3 lata temu
Komuna ma się dobrze. Kolesiostwo tej bądź co bądź doktryny trzęsie tym upodlonym Narodem.
TV1
3 lata temu
PRZYPOMINAM.... 60 % MEDYKOW... Nie Chciało się szczepic!!!!
Córeczka
3 lata temu
To co piszecie jest chore, nie tak dawno Nikt Nie Chciał się szczepic, oddawaliscie swoje dawki szczepionek, był krzyk że wszczepiac wam chcą ( czipy) _ teraz znowu Wam nie pasuje ,że Ktoś zaszczepili - Wy to już sami ,nie wiecie Czego chcecie .. Setki wpisów było jaka ,szczepionka jest zła, a tu Pikuś..Oni żyją i mają się dobrze ... Nie umarli.... Nie mają powikłań...
Bobolobo
3 lata temu
Prośba do celebrytów: przestańcie się już tłumaczyć, nie pogrążajcie się bardziej. Każde kolejne, żałosne tłumaczenie tak chwyta za serce, że aż chce się przepuścić was w kolejce po drugą dawkę...
Robi
3 lata temu
Niech idą do szpitala pracować jako wolontariusze
Gość
3 lata temu
A ci, co nie moga masek nosic, to zaraz narażają sie? Bzdury gada, ja zyje, a nosze þlko mini przylbice, zeby papier ciagle nie okazywac.
Anna piec
3 lata temu
Niech pan Łukasiewicz zamilknie moja mama ma 76 lat i jest po 2 operacjach na raka złośliwego jest mi za Pana wstyd i tych jak Marysia Seweryn i pani Cieślak jesteście jak mówił pan jaskowiak dobro narodowe ale dla. Mnie to dno i wodorosty
Ina
3 lata temu
Nie chodźmy na ich wypociny.
Ina
3 lata temu
Przestańmy chodzić do teatrów, kin, na koncerty, kupować płyty itd. Niech idą do normalnej pracy a nie bawią się całe życie i jeszcze narzekają.
Elstan
3 lata temu
Wstyd, rzucili się na szczepionki poza kolejnością, jak małpy na banany. Elita!
...
Następna strona