Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Opowiadająca się ZA WYBOREM Magda Gessler wyznaje: "Przeżyłam ŚMIERĆ WŁASNEGO DZIECKA"

112
Podziel się

"Świadomie zdecydowałam, żeby ratować dziecko, wiedząc, że grozi mi śmierć" - mówi mama Tadeusza i Lary.

Opowiadająca się ZA WYBOREM Magda Gessler wyznaje: "Przeżyłam ŚMIERĆ WŁASNEGO DZIECKA"
Magda Gessler: "Przeżyłam śmierć własnego dziecka" (FORUM)
bDSXKaDF

Ostatni tydzień upłynął w kraju w atmosferze napięcia, ale i euforii. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, odbierające kobietom możliwość decydowania o aborcji ze względu na ciężkie wady płodu, zjednoczyło nie tylko kobiety, ale i wielu solidaryzujących się z nimi mężczyzn. Fala protestu zalała cały kraj, Strajk Kobiet jest też mocno obecny w mediach społecznościowych.

W dyskusji na temat przerywania ciąży wzięło udział wiele doświadczonych traumatycznymi przejściami matek - celebrytek. Kobiety opowiadają o walce o potomstwo i o bólu utraty ciąży. O takich dramatycznych doświadczeniach mówi też Magda Gessler, mama Tadeusza i Lary.

bDSXKaDH

W rozmowie z portalem ofeminin.pl restauratorka opowiedziała o koszmarze, jaki ją spotkał, gdy była w ciąży z drugim dzieckiem.

Przeżyłam śmierć własnego dziecka. Coś, czego żadna matka nie zapomina i co zmienia ją na zawsze - mówi Magda. Mieszkałam w Madrycie. To była moja druga ciąża. Wtedy byłam już matką Tadeusza. Niestety w szóstym miesiącu zaczęła się akcja porodowa. To były bardzo trudne momenty, ponieważ dokładnie zdawałam sobie sprawę z zaistniałego zagrożenia. Świadomie zdecydowałam, żeby ratować dziecko wiedząc, że grozi mi śmierć. Zgodziłam się na to, mimo ryzyka, że mogę osierocić Tadeuszawyznaje.

Zobacz także: Joanna Przetakiewicz wspiera protestujące kobiety. Projektantka pokazała wsparcie
bDSXKaDN

Celebrytka podkreśla, że jej zdaniem tak dramatyczna decyzja, której skutkiem może być czyjaś śmierć, może być podjęta wyłącznie przez kobietę.

Tylko i wyłącznie matka może podjąć decyzję odnośnie ciąży, a inni nie powinni tego oceniać. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi również jej życie – tej, która często ma też jeszcze inne dzieci, które może osierocić.

Mama Lary, która niedawno została babcią, z całą mocą podkreśla, że nikt nie powinien uzurpować sobie prawa o stanowieniu o tak szczególnych kwestiach, jak urodzenie dziecka z dużą niepełnosprawnością.

bDSXKaDO

Tylko matka może podejmować decyzje odnośnie swojej ciąży. Żadna instytucja. Nie rząd i nie politycy. Nie mężczyźni, którzy nie wiedzą i w większości nie chcą wiedzieć, co czuje kobieta przechodząca przez taki dramat, albo tacy, którzy nie mają rodzin, własnych dzieci. A więc i empatii, zrozumienia. Nie możemy pozwolić, by ktoś odbierał nam nasz wybór. Bo to jest okropna niesprawiedliwość - mówi Gessler.

Restauratorka, która od początku protestu kobiet otwarcie opowiadała się po stronie walczących o swoje prawa, dodaje, że wciąż trwa przy ich postulatach. Jednocześnie restauratorka nie kryje swej złości z powodu narzucania kobietom jedynie słusznych rozwiązań i pozostawiania ich bez wsparcia.

Uważam, że nasze społeczeństwo i tak jest bardzo posłuszne etyce chrześcijańskiej. Ale to, co się dzieje teraz jest absolutnym przekroczeniem wszelkich granic. W tym granicy bezpieczeństwa kobiety. A przy tym, te które mają dzieci z niepełnosprawnościami, zostały pozostawione samym sobie. Bez żadnego wsparcia – czy instytucjonalnego, czy finansowego. Same, ze wszystkimi problemami. To jest skandal! - mówi Magda Gessler.

bDSXKaDP
bDSXKaEi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(112)
Wkurzony
6 miesięcy temu
Dzisiaj moja matka chciała zrobić duże zakupy (2 duze wózki wyszły ponad ciężkich rzeczy ) po to żeby nie wychodzic z domu. Oczywiście pojechałem z nią by jej pomóc bo jest juz 60+. Specjalnie pojechaliśmy przed 8 rano żeby do 10 się wyrobić. Przez starszych w sklepie się przedłużało. O 9:50 zaczęliśmy wszystko wykładać na taśmę. O 10 kasjerka kazała mi wyjść ze sklepu mimo że taśma byla zawalona naszymi zakupami. Mowie ze przecież pomagam matce i juz jesteśmy przy kasie to wezwala ochronę a moja matka sama musiała wszystko ładowac.. Zbluzgalem ja na wyjsciu ostro
Tomen
6 miesięcy temu
Oczywiste, że właściciel kota nie może decydować, co ze swoim życiem ma robić kobieta. To samo tyczy się polityków, którzy przywdziali togi sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Koniec, kropka!
Nufka
6 miesięcy temu
Współczuję, to musi być straszne przeżycie
bDSXKaEj
ejjj
6 miesięcy temu
"tacy, którzy nie mają rodzin, własnych dzieci. A więc i empatii, zrozumienia." Pani Magdo, nieładnie tak mówić, jedno drugiego nei wyklucza... Nie trzeba posiadac dzieci, żeby czuc empatię i zrozumienie.
Aska257
6 miesięcy temu
Bezdzietni nie mają empatii i zrozumienia...wtf??
Najnowsze komentarze (112)
ABC
5 miesięcy temu
z historii, którą przytoczyłaś wynika, że powinnaś stanąć po drugiej stronie tego sporu, ponieważ udowadniasz , że jesteś za życiem nienarodzonego dziecka
Wrr
6 miesięcy temu
Wybór to można mieć w salonie mercedesa...
Wrr
6 miesięcy temu
Powołać Geslerkę jako dokonującą innym kobietom aborcji, dlaczego młodzi lekarze mają mieć traumę, bo dokonali na kimś aborcji
nic wiecej
6 miesięcy temu
a ta tylko o mamonie
Bingo
6 miesięcy temu
Lubi być w centrum uwagi !
Mal
6 miesięcy temu
60 + to przecież sama da radę zrobić zakupy i po co ta akcja mogłeś zaczekać przed sklepem albo w aucie.
Beti
6 miesięcy temu
Jestem matką 18-latka ,ciążę przed i po urodzniu straciłam . Pierwszą przed 16 tygodniem , drugą po 16 tygodniu, dokładnie po 19 tygodniu ciązy. Dzieciatka nie miały serduszek , po 19 tygodniu lekarz powiedział, że pogrzebu być nie może bo to płod (zadzwoniłam do księdza z mojej parafii i poinformowałam o sytuacji , powiedział, że w tym tygodniu to jeszcze nie dziecko, że pogrzbu nie mogę zrobić). Ile łez wylałam i jak się czułam psychicznie to tylko ja wiem . Gdzie w tym sens i logika ? 3 ciąże i jedno dziecko, a psychika do naprawy!!!
Now ma?
6 miesięcy temu
Gdzie sa celebrytki które dokonały aborcji? Czemu sie nie wypowiadają?
bDSXKaEb
Lena
6 miesięcy temu
I ma 100% racji!!!!
Jamjest
6 miesięcy temu
Taaaaa najpierw wszystkie celebryty miały raka, potem koronę a teraz każdy z nich stracił dziecko. Fala nieszczęść się nad nimi przetacza.
gosc
6 miesięcy temu
kazdy temat poruszany w prasie ,telewizji dotyczy przezyc Gerslerowej,Wszedzie byla,wszystko widziala, wszystko przezyla.pani Gesler prosze lepej zajac sie gotowaniem
Blondynka
6 miesięcy temu
Wszędzie Sie mówi że to kobieta decyduje bo jej ciało i jej sumienie... A ja się pytam co z ojcami?! Oni prawa głosu nie mają?! Do ciąży jak i do tanga trzeba dwojga... Ojcowie odezwijcie się i Wy!
Ewuś
6 miesięcy temu
Czy Magda Gessler i protestujący wiedzą że prawo do aborcji zostało zachowane w przypadku zagrożenia życia matki?Czego podburzanie ludzi i jątrzycie powołując się na celebrytów
toja
6 miesięcy temu
moze jest madra moze jest mila moze jest dobra w kuchnie ale napewno wyglada karytualnie ze tez nikt jej nie pomoze w tej dziedzinie jest do wyrzygania sie juz nawet villas wygladala lepiej
...
Następna strona
bDSXKaED