Trwa ładowanie...
Przejdź na
BEM
|

Opowiadająca się ZA WYBOREM Magda Gessler wyznaje: "Przeżyłam ŚMIERĆ WŁASNEGO DZIECKA"

112
Podziel się

"Świadomie zdecydowałam, żeby ratować dziecko, wiedząc, że grozi mi śmierć" - mówi mama Tadeusza i Lary.

Opowiadająca się ZA WYBOREM Magda Gessler wyznaje: "Przeżyłam ŚMIERĆ WŁASNEGO DZIECKA"
Magda Gessler: "Przeżyłam śmierć własnego dziecka" (FORUM)
bDpnCcrp

Ostatni tydzień upłynął w kraju w atmosferze napięcia, ale i euforii. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, odbierające kobietom możliwość decydowania o aborcji ze względu na ciężkie wady płodu, zjednoczyło nie tylko kobiety, ale i wielu solidaryzujących się z nimi mężczyzn. Fala protestu zalała cały kraj, Strajk Kobiet jest też mocno obecny w mediach społecznościowych.

W dyskusji na temat przerywania ciąży wzięło udział wiele doświadczonych traumatycznymi przejściami matek - celebrytek. Kobiety opowiadają o walce o potomstwo i o bólu utraty ciąży. O takich dramatycznych doświadczeniach mówi też Magda Gessler, mama Tadeusza i Lary.

bDpnCcrr

W rozmowie z portalem ofeminin.pl restauratorka opowiedziała o koszmarze, jaki ją spotkał, gdy była w ciąży z drugim dzieckiem.

Przeżyłam śmierć własnego dziecka. Coś, czego żadna matka nie zapomina i co zmienia ją na zawsze - mówi Magda. Mieszkałam w Madrycie. To była moja druga ciąża. Wtedy byłam już matką Tadeusza. Niestety w szóstym miesiącu zaczęła się akcja porodowa. To były bardzo trudne momenty, ponieważ dokładnie zdawałam sobie sprawę z zaistniałego zagrożenia. Świadomie zdecydowałam, żeby ratować dziecko wiedząc, że grozi mi śmierć. Zgodziłam się na to, mimo ryzyka, że mogę osierocić Tadeuszawyznaje.

Zobacz także: Joanna Przetakiewicz wspiera protestujące kobiety. Projektantka pokazała wsparcie
bDpnCcrx

Celebrytka podkreśla, że jej zdaniem tak dramatyczna decyzja, której skutkiem może być czyjaś śmierć, może być podjęta wyłącznie przez kobietę.

Tylko i wyłącznie matka może podjąć decyzję odnośnie ciąży, a inni nie powinni tego oceniać. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi również jej życie – tej, która często ma też jeszcze inne dzieci, które może osierocić.

Mama Lary, która niedawno została babcią, z całą mocą podkreśla, że nikt nie powinien uzurpować sobie prawa o stanowieniu o tak szczególnych kwestiach, jak urodzenie dziecka z dużą niepełnosprawnością.

bDpnCcry

Tylko matka może podejmować decyzje odnośnie swojej ciąży. Żadna instytucja. Nie rząd i nie politycy. Nie mężczyźni, którzy nie wiedzą i w większości nie chcą wiedzieć, co czuje kobieta przechodząca przez taki dramat, albo tacy, którzy nie mają rodzin, własnych dzieci. A więc i empatii, zrozumienia. Nie możemy pozwolić, by ktoś odbierał nam nasz wybór. Bo to jest okropna niesprawiedliwość - mówi Gessler.

Restauratorka, która od początku protestu kobiet otwarcie opowiadała się po stronie walczących o swoje prawa, dodaje, że wciąż trwa przy ich postulatach. Jednocześnie restauratorka nie kryje swej złości z powodu narzucania kobietom jedynie słusznych rozwiązań i pozostawiania ich bez wsparcia.

Uważam, że nasze społeczeństwo i tak jest bardzo posłuszne etyce chrześcijańskiej. Ale to, co się dzieje teraz jest absolutnym przekroczeniem wszelkich granic. W tym granicy bezpieczeństwa kobiety. A przy tym, te które mają dzieci z niepełnosprawnościami, zostały pozostawione samym sobie. Bez żadnego wsparcia – czy instytucjonalnego, czy finansowego. Same, ze wszystkimi problemami. To jest skandal! - mówi Magda Gessler.

bDpnCcrz
bDpnCcrA
bDpnCcrS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(112)
Wkurzony
miesiąc temu
Dzisiaj moja matka chciała zrobić duże zakupy (2 duze wózki wyszły ponad ciężkich rzeczy ) po to żeby nie wychodzic z domu. Oczywiście pojechałem z nią by jej pomóc bo jest juz 60+. Specjalnie pojechaliśmy przed 8 rano żeby do 10 się wyrobić. Przez starszych w sklepie się przedłużało. O 9:50 zaczęliśmy wszystko wykładać na taśmę. O 10 kasjerka kazała mi wyjść ze sklepu mimo że taśma byla zawalona naszymi zakupami. Mowie ze przecież pomagam matce i juz jesteśmy przy kasie to wezwala ochronę a moja matka sama musiała wszystko ładowac.. Zbluzgalem ja na wyjsciu ostro
Tomen
miesiąc temu
Oczywiste, że właściciel kota nie może decydować, co ze swoim życiem ma robić kobieta. To samo tyczy się polityków, którzy przywdziali togi sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Koniec, kropka!
Nufka
miesiąc temu
Współczuję, to musi być straszne przeżycie
bDpnCcrT
ejjj
miesiąc temu
"tacy, którzy nie mają rodzin, własnych dzieci. A więc i empatii, zrozumienia." Pani Magdo, nieładnie tak mówić, jedno drugiego nei wyklucza... Nie trzeba posiadac dzieci, żeby czuc empatię i zrozumienie.
Aska257
miesiąc temu
Bezdzietni nie mają empatii i zrozumienia...wtf??
Najnowsze komentarze (112)
ABC
miesiąc temu
z historii, którą przytoczyłaś wynika, że powinnaś stanąć po drugiej stronie tego sporu, ponieważ udowadniasz , że jesteś za życiem nienarodzonego dziecka
Wrr
miesiąc temu
Wybór to można mieć w salonie mercedesa...
Wrr
miesiąc temu
Powołać Geslerkę jako dokonującą innym kobietom aborcji, dlaczego młodzi lekarze mają mieć traumę, bo dokonali na kimś aborcji
nic wiecej
miesiąc temu
a ta tylko o mamonie
Bingo
miesiąc temu
Lubi być w centrum uwagi !
Mal
miesiąc temu
60 + to przecież sama da radę zrobić zakupy i po co ta akcja mogłeś zaczekać przed sklepem albo w aucie.
Beti
miesiąc temu
Jestem matką 18-latka ,ciążę przed i po urodzniu straciłam . Pierwszą przed 16 tygodniem , drugą po 16 tygodniu, dokładnie po 19 tygodniu ciązy. Dzieciatka nie miały serduszek , po 19 tygodniu lekarz powiedział, że pogrzebu być nie może bo to płod (zadzwoniłam do księdza z mojej parafii i poinformowałam o sytuacji , powiedział, że w tym tygodniu to jeszcze nie dziecko, że pogrzbu nie mogę zrobić). Ile łez wylałam i jak się czułam psychicznie to tylko ja wiem . Gdzie w tym sens i logika ? 3 ciąże i jedno dziecko, a psychika do naprawy!!!
Now ma?
miesiąc temu
Gdzie sa celebrytki które dokonały aborcji? Czemu sie nie wypowiadają?
bDpnCcrL
Lena
miesiąc temu
I ma 100% racji!!!!
Jamjest
miesiąc temu
Taaaaa najpierw wszystkie celebryty miały raka, potem koronę a teraz każdy z nich stracił dziecko. Fala nieszczęść się nad nimi przetacza.
gosc
miesiąc temu
kazdy temat poruszany w prasie ,telewizji dotyczy przezyc Gerslerowej,Wszedzie byla,wszystko widziala, wszystko przezyla.pani Gesler prosze lepej zajac sie gotowaniem
Blondynka
miesiąc temu
Wszędzie Sie mówi że to kobieta decyduje bo jej ciało i jej sumienie... A ja się pytam co z ojcami?! Oni prawa głosu nie mają?! Do ciąży jak i do tanga trzeba dwojga... Ojcowie odezwijcie się i Wy!
Ewuś
miesiąc temu
Czy Magda Gessler i protestujący wiedzą że prawo do aborcji zostało zachowane w przypadku zagrożenia życia matki?Czego podburzanie ludzi i jątrzycie powołując się na celebrytów
toja
miesiąc temu
moze jest madra moze jest mila moze jest dobra w kuchnie ale napewno wyglada karytualnie ze tez nikt jej nie pomoze w tej dziedzinie jest do wyrzygania sie juz nawet villas wygladala lepiej
...
Następna strona
bDpnCcsn