Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Orły 2021. Bartosz Bielenia apeluje o ZNIESIENIE PODZIAŁU na kategorie męskie i kobiece: "Istnieje NIEBINARNE spektrum"

275
Podziel się:

Bartosz Bielenia uważa, że "szkoda się tak ograniczać", przyznając statuetki za role kobiece i męskie. Myślicie, że polska branża filmowa jest gotowa na takie zmiany?

Orły 2021. Bartosz Bielenia apeluje o ZNIESIENIE PODZIAŁU na kategorie męskie i kobiece: "Istnieje NIEBINARNE spektrum"
Orły 2021: Bartosz Bielenia apeluje o zniesienie podziału na kategorie męskie i kobiece (East News)
bESDloDF

W poniedziałek odbyła się 23. gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych, Orły 2021. Po wielu ciężkich, pandemicznych miesiącach branża z utęsknieniem czekała na takie wydarzenie.

Tego wieczoru wielokrotnie nagradzany był film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Statuetkę otrzymała m.in. Agata Kulesza, która zagrała matkę tytułowego bohatera. Nagrodę w kategorii "najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca" wręczył jej Bartosz Bielenia. Zanim jednak ogłosił zwycięstwo Kuleszy, wygłosił pewien apel.

bESDloDH
Zobacz także: "Wielokrotnie nie potrafiłam się przeciwstawić". Olga Bołądź o seksizmie w branży filmowej

Szkoda się tak ograniczać, gdy dziś zdajemy sobie sprawę, że istnieje całe niebinarne spektrum między męskim a kobiecym. Czule można się przyjrzeć temu - powiedział Bielenia, sugerując, aby zniesiono podział na kategorie męskie i żeńskie, tak jak zrobiono to już na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

To nie pierwszy raz, kiedy Bartosz manifestuje swoje poglądy podczas publicznego wystąpienia. Niedawno gwiazdor "Bożego Ciała" zwrócił na siebie uwagę, gdy w trakcie odbierania nagrody w Parlamencie Europejskim w Strasburgu... zaczął krzyczeć na znak solidarności z Białorusią.

bESDloDN

Myślicie, że jego postulat o uwzględnieniu "niebinarnego spektrum" zostanie wzięty pod uwagę w przyszłorocznej edycji Orłów?

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bESDloDO
bESDloEi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(275)
Nie filozuj
5 miesięcy temu
Na poziomie biologicznym płcie są dwie XX i XY. Jak ktoś się czuje pomiędzy, to niech nie mąci całego ładu opartego na rozumie i nauce. Jesteś inny, to bądź, żyj jak potrafisz i daj żyć normalnym ludziom.
Red
5 miesięcy temu
A ja apeluję aby ten pan znany z mobbingowania ludzi poszedł na terapię. Zmiany niech każdy zaczyna od siebie. Chorzy na psychice ludzie chcą zmieniac świat a siebie wcale. Były, są i będą kategorie damskie i męskie. Jako ludzie mamy płeć i skończmy już z tym lewackim praniem mózgu. Nie obchodzi mnie czy pan Bielenia czuje się kobietą, transem, małpą, Napoleonem czy drzewem. Ma płeć i to jest fakt a nie wymyśl. Płeć mozna skorygowac a to kto z kim sypia i jakie ma preferencje, nikogo nie interesuje. Sumienie narodu się znalazło w postaci psychola niszczacego ludzi dla beki🤦‍♀️
Gość
5 miesięcy temu
Niestety ale ma w sobie coś irytującego, jakąś fałszywą nutę.
bESDloEj
Hhhh
5 miesięcy temu
Bielenia pamiętasz jak kazales się masturbowac kolegom przy wszystkich na fuksowce w AST?? JA Apeluję o zniesienie szkodliwych zachowań takich socjopatow jak bielenia
...
5 miesięcy temu
Pod latarnią zawsze najciemniej. Taki zaangażowany społecznie, a znęcał się nad młodszymi kolegami i koleżankami na fuksówkach. Wyprzedził fakty pseudo szczerym wyznaniem i uciszył w tej sposób potencjalne ofiary, które mogłoby chcieć opowiedzieć co dokładnie im robił. Co za różnica mężczyzna a kobieta? A jakimi kryteriami Ty Bartoszu się kierowałeś wybierając osoby do znęcania się?
Najnowsze komentarze (275)
Yegua
5 miesięcy temu
Fascynuje mnie ten aktor. Prywatnie, z tego co piszecie, coś tam nabroil, ale jako aktor, niezły jest i tyle.
Ania
5 miesięcy temu
Bartosz-skoncz juz
Kaziulek
5 miesięcy temu
Dla mnie jest proste wytłumaczenie. Natura sama wybiera. Są dwie płcie : kobieta rodzi dziecko a facet nie. Czyli facet mówiący ze jest kobietą to wynaturzeniec bo natura nie pozwala mu na poród. Koniec i kropka. Prosta logika. Natura zawsze robiła o milionów lat selekcję
Ewa
5 miesięcy temu
Daj żyć człowieku innym ludziom, są mężczyźni i kobiety na tym kropka , koniec. Jak w twojej głowie jest jeszcze coś zachowaj to dla siebie, prosimy bardzo, tego już nie da się słuchać.
Ola
5 miesięcy temu
Boję się go. Nie wiem czemu
Jacko
5 miesięcy temu
Panie, a kto cię urodził? Kobieta czy osoba niebinarna? Co za żenada pisać takie bzdury. Tak samo marne jak film boże ciało
Amanda
5 miesięcy temu
Bardzo go lubię i uważam że jest genialnym aktorem ale to trochę przesada, taka przy***dolka o wszystko
Zocha
5 miesięcy temu
Niestety, ale powinien pogodzić się z tym, że są dwie płcie. Obojętnie czy kobieta jest lesbijką, a mężczyzna ( może trochę zniewieściały) gejem nadal są kobietą i mężczyzną! Przecież zdarzają się role gdzie mężczyzna homoseksualny gra hetero, albo kobieta hetero gra lesbijkę czy nie warto nagradzać wtedy takie osoby? Zdarzają się oczywiście osoby takie jak hemafrodyci, ale to są wyjątki. Są osoby transseksualne ale one wtedy już wiedzą jakiej są płci... cały ten wymysł z niebinarnoscią, czy zrezygowaniem z płci jest dla mnie atakiem na moją wolność. I nie mam zamiaru organizowania marszy normalności bo normalności się nie zmienia. Jeśli on nie chce przyjmować nagród jako mężczyzna - jego problem.
bESDloEb
Marta
5 miesięcy temu
A ja tak sobie myślę jaką gigantyczną szkodę osobom z realnymi zaburzeniami płci wyrządzają ci atencjusze. Znudzeni życiem młodzi ludzie, którzy nie wiedzą jak zabłysnąć. Raz babka raz facet raz nie wiadomo co. Myślę że to szkodzi osobom, które naprawdę mierzą się z kryzysami orientacji czy płci. wyzwaniami i prawdziwym i problemami.
Majka
5 miesięcy temu
Jasne! Niech tylko faceci zgarniają nagrody - chociaż nie, wg. niego kim będzie osobą? Właśnie kobiety będę miały również teraz mniej szans np. w sporcie. Od kiedy w stanach zgodzono się żeby trans faceci występowali w sportach kobiet pozdro w zawodach i w szatni... będą nadużycia i to spore!
Benek
5 miesięcy temu
I co z tego, że ograniczy, skoro wejdą parytety i będzie tak, że jednego roku wygra kobieta, a drugiego mężczyzna. Czyli podział nadal pozostanie tylko że rozłożony na 2 wydarzenia. No a jeżeli przypadkiem kobieta otrzyma wyróżnienie 2 razy pod rząd, to będzie święto feministek.
3662772
5 miesięcy temu
Może Bartosz sam jest tr aans? Ma kobiecie delikatne rysy twarzy , kto wie?
Avalon
5 miesięcy temu
To już jest szaleństwo. A zaczęło się wszystko od tego, że w Koszalinie na festiwalu "Młodzi i film" wymyślono nagle kategorię "gender". Nagrodę w tej kategorii zdobył Mikołaj Matczak za film pt. "Ostatni komers" (wręczyły mu ją Konieczna z Gretkowską). Teraz Bielenia podłapał temat i wysuwa te absurdalne postulaty. Wydaje mi się, że musi mieć problem sam ze sobą.
Pamiętam
5 miesięcy temu
Szkoda, że on nie był zbyt czuły dla swoich ofiar.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESDloEU
bESDloEV
bESDloEW
bESDloEX
bESDloEY
bESDloED