Trwa ładowanie...
Paww
|

Osiem gwiazdek, tablice rejestracyjne z przesłaniem i wpadki w TVP. Oto UKRYTE PRZEKAZY dla WŁADZY w serialach i programach (ZDJĘCIA)

165
Podziel się:
165
Podziel się:

Choć seriale i programy zwykle stronią od polityki, ich twórcom udaje się dyskretnie przemycić "przekaz podprogowy" mający na celu krytykę obecnie rządzącej partii. Zobaczcie, czy udało się Wam wychwycić go w takich produkcjach, jak "Szadź", "Behawiorysta" czy w "Klanie".

1
 / 12
Osiem gwiazdek, tablice rejestracyjne z przesłaniem i wpadki w TVP. Oto UKRYTE PRZEKAZY dla WŁADZY w serialach i programach (ZDJĘCIA)
Osiem gwiazdek, tablice rejestracyjne z przesłaniem i wpadki w TVP. Oto UKRYTE PRZEKAZY dla WŁADZY w serialach i programach (ZDJĘCIA)
Bazgroły na kartonach, tablice rejestracyjne czy świąteczne ozdoby. Zobaczcie, ukryte przekazy dla władzy (ZDJĘCIA)
0
0

Ukryte wiadomości w filmach czy serialach są zazwyczaj dodatkowym smaczkiem dla widzów. Często to po prostu podpowiedzi dotyczące tego, co dalej spotka głównego bohatera lub co wydarzy się w kolejnej części danej produkcji.

Bywa i tak, że elementy scenografii wykorzystywane są do przekazywania poglądów politycznych. W ostatnim czasie szczególnie seriale, które możemy oglądać na Playerze, są bogate w uszczypliwe odniesienia do panującej władzy.

Popularne osiem gwiazdek, pod którym kryje się hasło "J*bać PiS", znalazło się w kilku popularnych serialach. Polityczny akcent udało się przemycić również w kilku programach informacyjnych telewizji publicznej. Zobaczcie, jakie ukryte przekazy wychwycili widzowie.

2
 / 12
Tablice rejestracyjne w serialu "Behawiorysta"

Ukryte dla widzów polityczne przekazy obecnie można podziwiać w serialu "Behawiorysta". W wyemitowanych trzech odcinkach produkcji, uwagę oglądających zwróciły tablice rejestracyjne auta głównego bohatera. Pięć ostatnich znaków wzbudziło spore zamieszanie. Ciężko nie oprzeć się wrażeniu, że rejestracja "OP JBP15" to skrót od hasła "J*bać PiS".

3
 / 12
Naklejki na laptopie w serialu "Behawiorysta"

To niejedyne "puszczenie oka" w kierunku widzów "Behawiorysty". W pierwszym odcinku serialu jedna z bohaterek produkcji korzystała z laptopa, który ozdobiony był rozmaitymi naklejkami. Wśród nich znajduje się czerwona błyskawica oraz osiem czarnych kropek.

4
 / 12
Wulgarnie o PiS w "Teleexpressie"

We wrześniowym "Teleexpressie" wyemitowano reportaż poświęcony panu Bartoszowi Dolnemu z miejscowości Ludomy w Wielkopolsce i jego imponującej świątecznej dekoracji. Humorystyczny segment poświęcony świątecznej iluminacji uśpił czujność reporterów, a na ekranie pokazała się dekoracja, w której wyróżniało się wspomniane osiem gwiazdek.

5
 / 12
Kartony z gwiazdkami w serialu "Szadź"

W kilku odcinkach serialu "Szadź" z Maciejem Stuhrem w roli głównej znalazły się osobliwe "bazgroły" na kartonach. Czujne oko widzów od razu wyłapało osiem gwiazdek, które narysowano na serialowych rekwizytach.

6
 / 12
Dekoracja w serialu "Klan"

Serial "Klan", emitowany w telewizyjnej Jedynce nieprzerwanie od 1997 roku, przez ostatnie lata nie cieszył się zbytnią popularnością. Zainteresowanie wokół produkcji wzrosło po incydencie związanym z dekoracją na planie.

19 kwietnia 2021 roku wyemitowano odcinek, w którym w jednej ze scen szczególną uwagę przykuło wyposażenie pomieszczenia. Jedna z dekoracji układała się we wzór ośmiu kulek.

7
 / 12
Rebus w "Pytaniu na śniadanie"

O aferze podsłuchowej wokół oprogramowania Pegasus nie dali zapomnieć goszczący niedawno w studiu "Pytania na śniadanie" cykliści, którzy przemycili nawiązujące do skandalu hasło. Grafiki na bluzach sportowców sprytnie reprezentują nazwę inwigilacyjnego narzędzia - obrazek pegaza na piersi Jakuba Szalatego oraz litery U.S. na przodzie bluzy Kamili Pociech.

8
 / 12
Tęczowa flaga i wsparcie dla środowisk LGBT w "Pytaniu na śniadanie"

W programie na żywo nie trudno o wpadkę na wizji. Występ słowackiej piosenkarki Karin Ann zaskoczył wydawców "Pytania na śniadanie". W trakcie swojego występu Karin zadedykowała śpiewany utwór "całej społeczności LGBTQ w Polsce" oraz wyciągnęła tęczową flagę.

9
 / 12
Maciej Stuhr na Orłach w 2016 roku

Maciej Stuhr podczas gali Orłów w 2016 roku podczas przemowy, rozbawił publikę politycznymi żartami.

Przyszedłem dziś do państwa, żeby ogłosić najlepszą aktorkę drugiego sortu. Przepraszam, miało być poważnie, a państwo mają tu polew - mówił aktor podczas wręczania nagrody.

10
 / 12
Hasło w "Rick i Morty"

Nawet w jednym z odcinków serialu "Rick i Morty" znalazło się odniesienie do jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie antyrządowych haseł. W fabule kodem do pozbycia się złośliwych botów okazało się "Pięć gwiazdek przerwa trzy gwiazdki".

11
 / 12
Osiem gwiazdek w "Wiadomościach"

Ciężko stwierdzić, czy było to świadome użycie przebitek z protestów w programie informacyjnym Telewizji Polskiej, czy też nie. W materiale poświęconym protestom medyków w kilku ujęciach widać protestujących z transparentami, na których namalowano osiem gwiazdek, hasło "Zabrać politykom, dać medykom" oraz czerwoną błyskawicę.

12
 / 12
Kawka z Robertem Makłowiczem

Na koniec prezentujemy ukryty przekaz podczas kawki Roberta Makłowicza. Dziennikarz raczył się kofeiną, mając na ręce bransoletkę z antyrządowym hasłem "J*BAĆ PIS".

KOMENTARZE
(165)
fdgdf
2 lata temu
O kurde, ale bohaterstwo przemycać takie ukryte przekazy, historia was nie zapomni.
🌈🌈🌈
2 lata temu
Kinga jest 🌈
Zupa Pomodoro...
2 lata temu
Nudzi Wam się Pudel w tej redakcji niemożliwie 🤣
Heh
2 lata temu
Najbardziej zenujacy był Stuhr z tym swoim "wystąpieniem"
Feldmarszałek
2 lata temu
Ci od ośmiu gwiazdek mają ograniczone możliwości mówienia samodzielnego
Najnowsze komentarze (165)
Jola z Podola
2 lata temu
Dziecinada Nieudacznicy bawią się na swoim poziomie
orzeł
2 lata temu
kurczę ale oni odważni
PRYMUS1
2 lata temu
Wszystko co potrafiła wyprodukować opozycja to prymitywne wulgaryzmy. Gratuluje Im.Żeby zagłosować na taką opozycję musiałbym codziennie wypić 1/2litra dobrej wódki żeby wytrzymać to antypolskie gadanie.
Yerr
2 lata temu
Żygam tą tęczą
Pani
2 lata temu
Żałosne
Rx6
2 lata temu
Dzisiaj mamy takie czasy, że z koorwy robi się bohatera.
Dudi
2 lata temu
Taaaaa, jasne. Bohaterstwo na miarę celebryctwa. A gdzie oni wszyscy byli ( lub rodzice nuektirycg( za czasów 55 lat komuny. Oj, coś cichutko jak myszki siedzieli i kwilili w takt dźwięków dziennika tvp, sygnału Opola i Sopotu i wszystko im PASOWALO? STANIALA ODWAGA, gdy jest demokracja w kraju i nikogo się nie ściga, nie wyrzuca ba bruk z wilczym biletem, nie blokuje dzieciom dostępu do studiów (zagranucznych), ani nie zabiera paszportow. SLABE TO!
Andrea
2 lata temu
czemu nikt nie mówi ordynarnie j...ać PO? To już widać jaki jest poziom kultury tych ludzi, ordynarne chamstwo, patologia a do tego wypaczanie rzeczywistości. Gdyby w dzisiejszych czasach rządziła ta hołota,(PO) to Polska miałaby teraz ceny trzy razy wyższe, nabrane kolejne kredyty, które by zniknęły nie wiadomo gdzie, i ze słomianej Polski, do której doprowadził Tusk, mielibyśmy Polskę z papieru, no i oczywiście wyprzedaż po całości polskiego majątku narodowego.
kinia
2 lata temu
żeby celebrytom jeszcze czkawką nie odbiło się takie płytkie zchowanie
Joker
2 lata temu
,,Wielcy'' celebryci nie lubią gdy im patrzy się na ręce. Chcą być jak Piłsudski, Pildcki czy inni wielcy Polacy. Obecna władza jest wybrana przez Naród i tylko ten Naród może tę władzę zmienić podczas kolejnych wolnych i demokratycznych wyborów. Konkurecja jeśli te wybory chce wygrać to niech coś zaproponuje, cis co zainteresuje przede wszystkim niezdecydowanych. Głupimi i pustymi hasłami nic nie wskuracie.
gość
2 lata temu
po komentarzach potwierdza się to co myślę o wyborcach Pisu. Tępi, niewykształceni, zacofani, homofobiczni, ksenofobiczni, katole, nacjonalistyczni, nieroby siedzący na garnuszku państwa, żyjący dzięki pińset plus, Mopsom, i wszelkim innym dotacją od państwa, którzy w ręku książkę mieli ostatni raz w szkole ( elementarz), którzy nigdy nie byli za granicami państwa, ba, nawet nie wyjeżdżali po za swoją „Kozią Wólkę”, operę, teatr, filharmonię znają tylko ze słyszenia, z filmów znają tylko Klan, Ojca Mateusza i ruskie, tureckie i brazylijskie seriale
Kwark
2 lata temu
Bohaterowie na miarę dziejów! Virtuti i emerytura kombatancka na trzy pokolenia!
320 MILIARDÓW
2 lata temu
W okresie rządów ekipy PO-PSL, 2008-2015, ukradziono/ wyprowadzono z Polski około 320 MILIARDÓW (nie milionów!) złotych. Taką stratę oszacowały w latach 2017-2018 raporty czterech największych na świecie, najbardziej znaczących firm konsultingowych/ audytorskich z Big Four: PricewaterhouseCoopers, Deloitte, KPMG, Ernst & Young. 320 MILIARDÓW złotych to ŁĄCZNIE PIĘĆ BUDŻETÓW ROCZNYCH NFZ tamtych lat: 2011 + 2012 + 2013 + 2014 + 2015. Kwota 320 MILIARDÓW złotych dla każdej osoby w 38-milionowej Polsce to około 8.400 złotych, dla czteroosobowej rodziny 34.000 złotych! Tak gigantyczne pieniądze ukradły Polsce i Polakom mafie VAT oraz inne mafie, w latach 2008-2015! Straty, kumoterstwo i marnotrawstwo (nie złodziejstwo, którego obecnie nie ma!), związane z aktualnie rządzącą ekipą, to finansowo NIC, w porównaniu do Polski lat Tuska i Kopacz. Jeden MILIARD = 1.000 MILIONÓW.
Kkkkkkkk
2 lata temu
Wszystkie patocrlebryci którzy zostali wyrzuceni z TVP jadą równo na telewizję tylko że jak byli u koryta to było dobrzec
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Małgorzata Socha w białej, wydekoltowanej sukience pozdrawia z greckiego wesela. Olśniewająco? (ZDJĘCIA)

W miniony weekend Małgorzata Socha udała się z mężem do słonecznej Grecji, aby wziąć udział w wyjątkowej ceremonii ślubnej znajomych. Aktorka złamała niepisaną zasadę weselnego dress code'u i przywdziała białą sukienkę. Co sądzicie o jej kreacji?
9.

Księżniczka Charlotte prezentuje serię UROCZYCH MINEK na trybunach. Wtórowała jej księżna Kate (ZDJĘCIA)

Podczas niedzielnego finału Wimbledonu na trybunach pojawił się iście królewski duet, czyli dawno niewidziana księżna Kate i jej córka, księżniczka Charlotte. Przedstawicielki brytyjskiej rodziny królewskiej skradły show, śledząc rozgrywkę z wielkim zainteresowaniem i strojąc urocze miny.
8.

Niemiecki piłkarz, Kai Havertz, ociera łzy po porażce na Euro 2024, wtulając się w narzeczoną na jachcie (ZDJĘCIA)

Niemiecka reprezentacja odpadła z Euro 2024 podczas ćwierćfinałów. Kai Havertz korzystając z chwili wytchnienia od treningów, zabrał ukochaną na wakacje.
7.

ŚMIETANKA HOLLYWOOD wpadła na finał Wimbledonu: Zendaya, Courteney Cox, Julia Roberts... (ZDJĘCIA)

14 lipca znani zebrali się na trybunach finałowego Wimbledonu. Wpadła między innymi Zendaya, która pokochała tenisowy styl. Na miejscu fotoreporterzy zauważyli też Courteney Cox z ukochanym oraz Julię Roberts.
6.

Księżna Kate zabrała księżniczkę Charlotte na finał Wimbledonu. Do królewskiej loży wpadła też Pippa Middleton (ZDJĘCIA)

Księżna Kate pojawiła się na finale męskiego Wimbledonu. Ukochana księcia Williama mogła liczyć na wyjątkowe towarzystwo. U jej boku obecna była nie tylko córka Charlotte, ale również młodsza siostra Pipa Middleton.
5.

Księżna Kate zadaje szyku na finale Wimbledonu. Towarzyszyła jej księżniczka Charlotte (ZDJĘCIA)

Księżna Kate po długiej medialnej nieobecności pojawi się na niedzielnym finale Wimbledonu mężczyzn. Było to drugie oficjalne wyjście 42-latki od momentu ujawnienia diagnozy nowotworowej.
4.

Uzbrojona w luksusowe dodatki Małgorzata Kożuchowska zmierza na mszę w intencji Jerzego Stuhra (ZDJĘCIA)

Małgorzata Kożuchowska pojawiła się na niedzielnej mszy świętej w intencji zmarłego Jerzego Stuhra, która została odprawiona w warszawskim kościele. Aktorka zadała szyku w czarnej stylizacji. Ikona?
3.

Dominika Gawęda EKSPONUJE gigantyczny dekolt, pozując w mini przed studiem "Dzień Dobry TVN" (ZDJĘCIA)

Dominika Gawęda niedzielne przedpołudnie spędziła w studiu śniadaniówki TVN, gdzie wraz z zespołem Blue Cafe zaprezentowała nową piosenkę. Oczywiście wizyta wokalistki nie mogła odbyć się bez zdjęć pod budynkiem "Dzień Dobry TVN". Zadała szyku?
2.

Odziana w panterkową kiecę Dorota Gardias szalała na weselu Magdaleny Adamowicz. Pogodynka zachwyciła suknią ślubną (ZDJĘCIA)

Magdalena Adamowicz wyszła za mąż. Na ślubie prezenterki pogody pojawili się jej koledzy i koleżanki z pracy. Dorota Gardias postanowiła umilić gościom zabawę i zaśpiewała kilka piosenek. W mediach społecznościowych pojawiło się już sporo relacji z tego wyjątkowego dnia.
1.

Monika Richardson na mieście z psem. Przywiązała go do słupa i pognała po ziemniaki (ZDJĘCIA)

Monika Richardson została "przyłapana" przez paparazzi podczas zakupów w sklepie spożywczym. Dziennikarce towarzyszył piesek, którego ta przywiązała przed sklepem.