Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Paulina Młynarska mocno ROZCZAROWANA reakcją Krystyny Jandy na przemoc w szkołach teatralnych

214
Podziel się:

Krystyna Janda odniosła do serii wyznań aktorów, którzy byli mobbingowani w szkołach teatralnych. Słowa gwiazdy nie spodobały się Paulinie Młynarskiej...

Paulina Młynarska mocno ROZCZAROWANA reakcją Krystyny Jandy na przemoc w szkołach teatralnych
Paulina Młynarska rozczarowana postawą Krystyny Jandy w sprawie przemocy na uczelniach kształcących aktorów (East News)

W ostatnich tygodniach w sieci pojawiło się wiele szokujących wystąpień aktorów, którzy doświadczyli przemocy w szkołach teatralnych. Jako pierwsza głos zabrała absolwentka łódzkiej "filmówki", Anna Paliga. Zdradziła ona, że w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej normą było to, że wykładowcy znęcali się nad studentami psychicznie i fizycznie.

Szokujące doniesienia skomentowało wiele osób publicznych, a niedawno swoje zdanie na temat afery wyraziła sama Krystyna Janda. Niestety legendarna aktorka wolała bronić reputacji tzw. "środowiska", niż pochylić cię nad ofiarami przemocy. Wytknęła jej to Paulina Młynarska.

Po kilku dniach dawania w swoich mediach społecznościowych forum do podważania wiarygodności młodych osób, które odważnie wystąpiły przeciwko przemocy w szkołach teatralnych, pani Krystyna Janda nareszcie zajęła osobiste stanowisko wobec tego zjawiska i udzieliła wywiadu dla Onet - pisze Młynarska.

Przesłanie? Pani Krystyna Janda niczego takiego nie doświadczyła, a poza tym martwi ją, że: "Obraz całego środowiska zostaje zabrudzony, zakłamany. Te oskarżenia rzutują na całe środowisko, które jest naprawdę wspaniałe. Jest w nim wielu ludzi po prostu nadzwyczajnych - zawodowo, intelektualnie, moralnie, etycznie. Jeśli przeczyta pan teraz komentarze, najczęściej prostackie, to nagle całe środowisko jest potępione w czambuł. Z tym się nie zgadzam" - cytuje ikonę polskiego kina dziennikarka.

Zobacz także: Afera szczepionkowa – złota "18-tka"

Młynarska nie kryje rozczarowania taką postawą Jandy.

Nic o osobach, które od kilku dni dzielą się w sieci szokującymi opisami doznanych traum, zresztą na każdym kroku podkreślając, że trafiali także na wspaniałych pedagogów i kochają swój zawód. Ani słowa empatii, jakiegoś elementarnego współczucia wobec opisywanych przez nie doświadczeń. Żadnego zatroskania o to, że coś tu chyba poszło bardzo nie tak, skoro ludzie piszą o załamaniach psychicznych, myślach samobójczych, zniszczeniu poczucia własnej wartości, depresji, atakach paniki i leczeniu psychiatrycznym. Liczą się osobiste doświadczenia Pani Krystyny Jandy oraz dobro "wspaniałego środowiska". Dla mnie ogromne rozczarowanie - pisze Młynarska na Facebooku.

Ma rację?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(214)
józka
10 miesięcy temu
Oj, Janda, Janda... Mogłaś pozostać legendą, która dostała złotą palmę dla najlepszej aktorki w Cannes. A wolałaś pokazać, że palma to Ci odbiła.
Jula
10 miesięcy temu
Pani Janda po szczepieniu na covid 19 siebie oraz swojej rodziny bez kolejki, wykorzystując swoje znajomości nie ma prawa do komentowania jakichkolwiek moralnych zachowań innych.
Joanna
10 miesięcy temu
Ludzie starej daty nie rozumieją, że dzisiejsza młodzież nie jest słaba psychicznie tylko zna swoje prawa i potrafi o nie walczyć. Feudalny podział społeczeństwa na wójta, plebana i chłopów już się skończył. To właśnie system feudalny, w którym uprzywilejowanym wolno więcej, gdzie zasada "co wolno wojewodzie..." itd, uważana była za normę, ukształtowały mentalność polskiego społeczeństwa. Feudalizm, pańszczyzna trwała aż do drugiej połowy XIX wieku. Tylko w Rosji była dłużej. I to nam zostało. Każdy kto ma jakąkolwiek władzę uważa za naturalny przywilej możliwość jej okazywania, nawet w sposób agresywny, innym. Te czasy się skończyły. To pokolenie zna swoją wartość i nie uznaje autorytetów z nadania. Czasy świętych krów dobiegają końca. To "se ne wrati". Wiatr zmian wieje mocno i już go nie zatrzymacie. Niektórzy uważają, że stara wiara była silniejsza bo wytrzymała znęcanie, a młodzi uważają, że już nie muszą wytrzymywać. I cholernie słusznie. Czas Jand, Polańskich tego świata mija. Są reliktami przeszłości. Maszeruj albo giń Janda:) Może czas na dom spokojnej starości? Młody człowieku: Walcz o swoje i oceniaj pod względem etycznym wszystkich równo a nie na klęczkach, bijąc pokłony. Jestem dumna z tych młodych ludzi. Bravo Wy.
armie obce
10 miesięcy temu
Mam do Jandy dwie pretensje. Pierwsza to ta, że obsadziła sie w roli Agaty w filmie "Pestka". Każdy kto czytał książkę Kowalskiej wie o czym piszę. A druga pretensja to właśnie ta reakcja, o której tu czytamy. Racja absolutnie po stronie Pauliny Młynarskiej.
Brak klasy
10 miesięcy temu
Brawo Pani Krystyno! Najpierw zaszczepić się poza kolejką a później jeszcze potępiać młodych cierpiących ludzi bo „środowisko cierpi”... żałosne, zero empatii, zero wrażliwości...
Najnowsze komentarze (214)
Iza
10 miesięcy temu
Kiedyś wierzono, że jazda pociągiem powoduje szaleństwo. Później, że polscy aktorzy mają talent i są bez skazy. Czasy średniowiecza minęły, Kurtyna spadła i prawda ujrzała światło dzienne. Chciwe, zakłamane, mające się za prawie bogów Grażyny i Janusze polskiej sceny.
Avalon
10 miesięcy temu
Młynarska ma rację. Janda po raz kolejny wystawiła sobie złe świadectwo.
new york
10 miesięcy temu
janda zawsze byla trash
Obiektywny
10 miesięcy temu
Ludzie wylewający tu szambo na Jandę robią dokładnie to przeciwko czemu ( niby) protestują. Nigdzie nie pochwalała wyżywania się na studentach.
Mishka
10 miesięcy temu
Misją Jandy jest chyba utwierdzanie wszystkich dookoła, jak to środowisko artystów jest ponadprzeciętne, no to są wręcz Bogowie! oni się tak bardzo poświęcają dla kultury, dlatego muszą być pierwsi zaszczepieni i nie wolno o nich mówić absolutnie źle! Teatry? Teatry nie mogą być zamknięte!! Najlepiej rozwijać przed nimi czerwony dywan! żenujące to jest.. Wszyscy oni mają się za niewiadomo kogo, a to tak naprawdę praca jak każda inna
Fhv
10 miesięcy temu
Niech Mlynarska najpierw zrobi przynajmniej maturę i później się wymądrza
ciekawski
10 miesięcy temu
Czy pani Matylda Damięcka stworzy grafikę na ten temat ?
man
10 miesięcy temu
"Wspaniałe środowisko". Następna kasta ludzi nadzwyczajnych? Bo nigdzie indziej. nie ma oczywiście ludzi wspaniałych, mądrych, inteligentnych, etycznych. Co za pycha i zadufanie!!!
Mimi
10 miesięcy temu
Kim jest ta Paulina i na czym się zna wogóle?
Tom
10 miesięcy temu
No sory... Ale Janda nie potępiła prześladowanych kolegów tylko mówiła że tego nie doświadczyła ... udostępniła swego fb Chudeckiemu... Więc pani Paulina nie wiem czym jest taka rozczarowana ale jak zwykle ma dużo do powiedzenia chociaż żadnej szkoły aktorskiej nie kończyła a o aktorstwie przy Jandzie to ma takie pojęcie jak daltonistą o kolorach.
Pipi
10 miesięcy temu
A przestańcie tylko cacy i cacy wszyscy będą się mogli tylko uśmiechać i każdego chwalić zero krytyki potem kaleki emocjonalne
iras
10 miesięcy temu
żal mi jandy dzisiaj jest nikim
Gwałt
10 miesięcy temu
jednak nie tylko kler jak sie nauczyli atakować tam też tacy się znajdują brawo,
Polka
10 miesięcy temu
Jando, pokazałaś swoje bez empatii oblicze jak się zadzczepilaś cichaczem przed Medykami, więc już się nie wypowiadaj bo się ośmieszasz ... Paulina ma rację.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie