Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Raper KęKę o walce z alkoholizmem: "Pierwsza próba terapii była nieudana. Nie potrafiłem utrzymać tygodniowej abstynencji"

43
Podziel się:

Muzyk postanowił zorganizować specjalne Q&A, w którym podzielił się z fanami osobistymi doświadczeniami.

Raper KęKę o walce z alkoholizmem: "Pierwsza próba terapii była nieudana. Nie potrafiłem utrzymać tygodniowej abstynencji"
KęKę szczerze o walce z alkoholizmem (Instagram @mrkekeoficjalnie)
bETpgIKt

Wielu uważa, że gwiazdy show biznesu żyją w bańce, która skutecznie chroni ich przed problemami. W rzeczywistości osoby znane z pierwszych stron gazet również borykają się z życiowymi trudnościami. Coraz częściej zdarza się jednak, że celebryci decydują się otwarcie mówić o swoich osobistych zmaganiach, dzięki czemu skutecznie prowokują swoich fanów do dyskusji na tematy, które często są uważane za tabu.

Na szczerość zdobył się ostatnio także raper KęKę. Muzyk nie ukrywa przed światem, że od dłuższego czasu boryka się z problemem alkoholowym. Chociaż dziś Piotr Siara żyje w trzeźwości, uznał ostatnio, że jego własne doświadczenia mogą pomóc osobom w podobnej sytuacji. Postanowił więc zorganizować na swoim instagramowym profilu specjalną sesję Q&A.

bETpgIKv

Zadajecie mi mnóstwo pytań dotyczących uzależnień/stanów psychicznych etc. (...) Pomyślałem, że skoro Was tak to interesuje, to warto zrobić tematyczne Q&A. Może moje doświadczenia komuś pomogą (...) Sierpień to miesiąc trzeźwości, tak że okazja jest dobra - napisał na swoim Insta Story.

Raper podkreślił również, że odpowiedzi bazować będą jedynie na jego osobistych doświadczeniach i polecił borykającymi się z problemami fanom konsultację ze specjalistą.

Następnie KęKę przeszedł do odpowiedzi na nurtujące jego obserwatorów pytania. W kolejnych wpisach w swojej instagramowej relacji zdobył się na szczere wyznania.

bETpgIKB

W trakcie terapii wracałeś do picia? Jak pomóc takiej osobie? - brzmiało jedno z zadanych pytań.

Pierwsza moja próba terapii była nieudana. Nie byłem na to gotowy wtedy, jak patrzę z dzisiejszej perspektywy. Nie potrafiłem utrzymać nawet 1-tygodniowej abstynencji. Po jakimś czasie, "zaszywce" i, niestety, wielu męczarniach osobistych wróciłem i za drugim razem "zaskoczyło" - wspominał raper.

bETpgIKC

W odpowiedzi na jedno z pytań KęKę przyznał, że nie raczej nie chodzi na wesela, więc nie ma do czynienia z sytuacjami, w których ktoś namawia go do picia alkoholu. W trakcie Q&A pojawiło się jeszcze jedno pytanie dotyczące wspomnianych imprez.

Nie chodzisz na wesela, żeby unikać "wyzwalaczy"? Jak do tego mają się koncerty i kluby?

Każdy alkoholik musi sam zadecydować, co jest dla niego bezpieczne, a co nie (...) Mam zawsze osobny backstage. Jestem na scenie, nie stoję z ludźmi (...) Nie ma tam bezpośredniej interakcji z pijanymi osobami. Osoby, z którymi pracuję, zawsze są trzeźwe. Dbam o "higienę pracy" - odparł KęKę.

bETpgIKD

Raper postanowił także opowiedzieć fanom o swoim powrocie do trzeźwości.

Nowe rzeczy prawie całe pisałem, nie pijąc, na wszywce z Disulfiramu. Pod koniec pisania albumu zapiłem (...) Trzeźwienie, rozumiane jako wychodzenie z pijanego życia, całościowo zacząłem 5 dni po premierze, od tamtej daty utrzymuję też abstynencję - powiedział raper.

Jak często pojawia się pokusa sięgnięcia po alkohol? (...) - pytał kolejny użytkownik.

Na początku się zdarzała. Obecnie nie. Choć wychodzą jakieś inne kwiatki psychiczne, w jakiś sposób z alkoholizmem powiązane - przyznał KęKę.

bETpgIKE

Jedno z pytań dotyczyło również partnerki rapera.

Czy Marta może się przy tobie napić lampkę wina czy drinka? (...) Robi to?

Marta jest od początku bardzo wspierająca i nie pije w mojej obecności. Bardzo mi to pewnie ułatwiało sprawę - podkreślił raper.

Wychodząc z nałogu wszedłeś w następny? - zastanawiał się kolejny użytkownik.

Przez pewien czas praca, później sport. Teraz telefon i kompulsywne objadanie. Jestem jednak w terapii i staram się nad tym wszystkim pracować cały czas - wyznał raper.

Doceniacie jego szczerość?

bETpgIKW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(43)
Paula
rok temu
Keke to kozak, nie każdy by się przyznał. Jest dobrym i fajnym człowiekiem
Seba
rok temu
Ja nie pije od ponad miesiąca. Jest ciężko ale muszę dac radę...
Tric
rok temu
Dobrze że znani ludzie mówià o walce z różnymi chorobami. Wtedy zwykły szary człowiek nie jest tylko jednostką w walce ze słabościami. A znane nazwisko zawsze pomaga zrozumieć że nie tylko my walczymy ale również celebryci. Szacunek za odwagę i przyznanie się do „chorób”
bETpgIKX
mówięja
rok temu
Kęki super gość! Tworzy wartościową muzykę z mądrymi tekstami. Pozdro Piotrze!
DDA
rok temu
Powodzenia w wychodzeniu na prostą! Znam wiele osób którym się to nie udało.
Najnowsze komentarze (43)
xxx
rok temu
KęKę skąd się biorą takie nazwy.
Dhbsnjsks
rok temu
Podziwiam go, że wyszedł z bagna, przestał pić, założyć rodzinę i radzi sobie. Myślę że to dobry wzór, a nie tylko lans na ciuchach i promowanie używek przez niektórych Raperów
Maat
rok temu
Pozdrawiam zaszytych
REDWINE
rok temu
Przystojny gość
Robson
rok temu
Post kupiony i komenty ustawione
Sławek
rok temu
Jeżeli on jest raperem to Zenek jest Pavarotti !!!!
Ania z Janek
rok temu
On jest raperem to ja Callas !!!!
Grzegosz
rok temu
Wracaj do Telavivu "raperze"
bETpgIKP
Similar
rok temu
Polo raper na pudelku !!!!!
Kujawiak
rok temu
"raper" kupuje post na pudelku, to są disssy dopiero!!!
Tailia
rok temu
KeKe bardzo dobrze wyglądasz!!Ucałuj Marte.Wszystkiego dobrego!
Jhhiijh
rok temu
Po pierwsze co to ma być za nazwa? Dziecko w przedszkolu zakrztusilo sie kaszką i wyszło : kękę?
Poeta
rok temu
Pdobają mi się jego teksty ale tylko gdy jestem....
Miszczu
rok temu
Że kto ? Raper ? błagam !!!!!
Oferty dla Ciebie
bETpgILI
bETpgILJ
bETpgILK
bETpgILL
bETpgILM
bETpgILr