Faustyna Kranda
|

Robert Biedroń odpowiada na homofobiczny wpis Romana Giertycha: "Adoptuję kotkę i nazwę ją Pierwsza Dama"

173
Podziel się

Były minister "zażartował" na Twitterze, że "nie wie, kto będzie pierwszą damą, Robert Biedroń czy jego partner".

Robert Biedroń odpowiada na homofobiczny wpis Romana Giertycha: "Adoptuję kotkę i nazwę ją Pierwsza Dama"
(East News)

Choć Roman Giertych odszedł od czynnej polityki kilkanaście lat temu, wciąż zdarza mu się komentować bieżące wydarzenia w kraju. Kilka dni temu na jego profilu na Twitterze pojawił się skandaliczny wpis odnoszący się do kandydata na prezydenta lewicy. Mecenas "zażartował" z kandydata na prezydenta Roberta Biedronia i jego partnera Krzysztofa Śmiszka:

"To naprawdę ekscytujące prawybory na lewicy. Wciąż nie wiemy, czy p. Śmiszek będzie kandydatem na prezydenta, a p. Biedroń na pierwszą damę, czy na odwrót. Naród zamarł w oczekiwaniu" - napisał na swoim profilu, co nie umknęło uwadze internautów, którzy natychmiast skrytykowali jego homofobiczny wpis:

"Skasuj tego tłita, mecenasie", "Homofobia nie jest śmieszna. Nigdy" - pisali.

Ostatecznie Roman Giertych zdecydował się przeprosić za swoje skandaliczne słowa:

"Nie chodziło mi w ogóle o kwestie związane z orientacją Roberta Biedronia, tylko o sprawę nepotyzmu, który krytykuję. Być może użycie określenia "pierwsza dama" mogło sugerować inną interpretację tego tweeta. Jeżeli ktoś poczuł się nią urażony, to przepraszam" - tłumaczył.

Przeprosiny nie spodobały się partnerowi Roberta Biedronia, Krzysztofowi Śmiszkowi:

"Przeprosin od Giertycha nie przyjmuję. Buractwo zostanie buractwem nawet wtedy, kiedy pod presją opinii publicznej ktoś ogłasza coś w rodzaju "sorry, not sorry". Z tym gościem nie chcę mieć nigdy nic do czynienia..." - napisał.

W czwartkowym wydaniu "Kropki nad i" gościem Moniki Olejnik był Robert Biedroń. Prowadząca postanowiła zapytać kandydata na prezydenta o homofobiczny wpis Romana Giertycha. Biedroń odpowiadając na pytanie dziennikarki, pokazał klasę i poczucie humoru:

"Po pierwsze to wszyscy mamy chyba ocenę tego, co powiedział Roman Giertych. Ja mam dobrą informację dla pana ministra Giertycha. Otóż będzie pierwsza dama w pałacu prezydenckim, jeśli zostanę prezydentem. Jedną z moich pierwszych prywatnych decyzji będzie to, że pojadę do schroniska, adoptuję kotkę i nazwę ją Pierwsza Dama" - powiedział.

KOMENTARZE
(173)
Aśka
3 miesiące temu
nie wiem na kogo zagłosuję, znów wyboru nie ma, pan Biedroń nie dotrzymuje słowa, miał oddać mandat europosła w końcu tak obiecywał, wiec wcale się nie zdziwię jak i kota nie zaadoptuje, mydlenie oczu już mi się znudziło
Liar
3 miesiące temu
Biedroń zawsze kłamał, kłamie i będzie kłamał! Oszukiwał, mówiąc o swoich sukcesach w Słupsku. W sierpniu 2018 oświadczył, że bardzo kocha Słupsk i chce być prezydentem tego miasta w drugiej kadencji. W styczniu 2019, w TVN (!!!), obiecywał, że jeżeli zdobędzie fotel europosła, to odda go następnej osobie z listy. W kwietniu 2019 publicznie kłamał – wbrew oczywistym faktom – że nie skatował własnej matki, łamiąc jej szczękę. OTO WASZ IDOL!!!
gość
3 miesiące temu
A tak serio, serio to jak się tytułuje partnera prezydenta? Pytam bez złośliwości, po prostu nie wiem czy w przypadku pary homoseksualnej jest jakiś odpowiednik "pierwszej damy"?
Prawda o nim
3 miesiące temu
Oooooo! Biedroń chce zamienić Śmiszka na kota ? A wszystko z miłości do władzy.
Iza
3 miesiące temu
Biedroń POBIŁ WŁASNĄ MATKĘ a twierdzi, że go prześladowali za bycie gejem. Tere fere! Klamczuchu! Zwierzęta tez ma w d...tak jak prawdę o sobie. Jeden z najbardziej zakłamanych polityków. I pomyśleć że jestem lesbijką a mimo to go nie znoszę za kłamstwo i brutalność.
Najnowsze komentarze (173)
aka
miesiąc temu
biedron ty pedalku ycz sze yebac
Volvo
3 miesiące temu
Biedroń,puść tego kota.Co on ci winien.- Jeszcze to pomyślisz z Śmiszkiem,i mu krzywdę zrobisz.
Rodak
3 miesiące temu
Biedroń puść tego kota ,bo to nie Śmiszek. A po częściach rowerowych,to wszystkiego się można spodziewać.
Hop hop
3 miesiące temu
Ależ muszą jaja śmierdzieć Śmiszkowi ,jak ładuje Biedoniowi od tyłu w cegielnię.
wanda
3 miesiące temu
po takiej wypowiedzi kto bedzie na niego glosowal to jest obraza ojczyzny
Nńnn
3 miesiące temu
Biedroń kupuje rowery bez pedałów. Bo taniej. W domu na dwa. Dość mocno wychodzone otwory. Ale na takiego capa to wystarczy.
olmkl
3 miesiące temu
riposta biedronia słabiutka
Fxfdd
3 miesiące temu
Kiedyś norma był ogol A nie margines
Lola
3 miesiące temu
Pan Giertych przyczynil sie do uboju rytualnego w Polsce reprezentowal strone zydowska przed Trybunałem Konstytucyjnym zwierzta cierpia przez niego
totobolek
3 miesiące temu
fuj, paskudztwo
dmussen
3 miesiące temu
i dalej nie wiem, kto bedzie w tym zwiazku mial wszystko gleboko w d.
abcd
3 miesiące temu
pytanie a skąd się wziął ten pan z powietrza czyżby pyłki?
naatak
3 miesiące temu
Pan Biedroń ma klasę, a pan Giertych zachował się jak burak.
siara
3 miesiące temu
nisko upadła moja ojczyzna mając takich kandydatów jak robert.
...
Następna strona