Tiga
|

Robert Lewandowski OBNIŻYŁ SOBIE PENSJĘ na czas pandemii koronawirusa!

134
Podziel się

Piłkarze i władze Bayernu Monachium chcą w ten sposób pomóc "szeregowym" pracownikom klubu.

Robert Lewandowski OBNIŻYŁ SOBIE PENSJĘ na czas pandemii koronawirusa!
Robert Lewandowski (Getty Images, getty images)

Robert i Anna Lewandowscy niedawno dołączyli do grona znanych, którzy postanowili przekazać prywatne środki na walkę z pandemią koronawirusa. Ich darowizna w wysokości miliona euro wywołała przy okazji sporo emocji, bo internautom spokoju nie dawało to, czy pieniądze trafią na pomoc Polsce czy Niemcom, gdzie Robert na co dzień mieszka z rodziną i pracuje. Ostatecznie państwo Lewandowscy "uspokoili" rodaków i sprecyzowali, że wspomogą finansowo polskie szpitale zakaźne.

Konfuzję fanów początkowo mógł wywołać fakt, że czołowi piłkarze Bayernu Monachium zainicjowali akcję "We Kick Corona", w ramach której przekazywali pokaźne kwoty na rzecz walki z pandemią. Mimo że ostatecznie okazało się, że polski napastnik postanowił pomóc w inny sposób, i tak zdobył się na solidarny gest z resztą kolegów z drużyny.

Jak donosi niemiecki "Bild", piłkarze, członkowie zarządu i rady nadzorczej Bayernu Monachium postanowili obniżyć swoje wynagrodzenia o jedną piątą w czasie, gdy z powodu pandemii nie mogą wykonywać swojej pracy. Ma to pomóc w zabezpieczeniu sytuacji finansowej pracowników niższego szczebla w klubie. Takie decyzje zapadły podczas spotkania sześcioosobowej rady drużyny, w skład której wchodzi polski napastnik, z szefostwem klubu.

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski za rok gry w Bayernie Monachium otrzymuje 15 milionów euro. Doceniacie jego gest?

KOMENTARZE
(134)
Ror
2 tyg. temu
Szlachetnie...te obrzydliwie wysokie pensje dla kopaczy piłki już dawno powinny się skończyć.Lekarze,naukowcy i inni ludzie z wiedzą zdobywaną przez lata powinni tyle zarabiać.Dziś Robert jest nam zbędny.Taka prawda.
pierredolnik
2 tyg. temu
Nie sobie tylko jemu obniżyli.
Agta
2 tyg. temu
okej fajnie, ale otrzymuwac bedzie 80% pensji jak reszta Polakow, tylko 80% z 15 mln to nadal 12 mln wiec spokojnie mogl obnizyc o 50% i miec nadal ogromne 7,5 mln!!!!!
od kiedy?
2 tyg. temu
A od kiedy Lewy nie jest rynkowym towarem, który od jednego klubu może sobie kupić drugi?
gość
2 tyg. temu
Z miliarda na milion? Bo nic nie robi tylko zdjęcia z żoną. Może ludzie wreszcie zauważą to wieczne nienasycenie piłkarzy.Obrzydliwie niemoralne kontrakty, a jeszcze tysiąc reklam-bo im mało.Na naukowców , biologów i laboratoria brak, a piłkarze ozłacani jak bohaterowie narodowi.
Najnowsze komentarze (134)
TAK
2 tyg. temu
Modlitwa do św. Michała Archanioła Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen. Modlitwa poranna Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. Prośba o pokorę Święty Michale Archaniele, pogromco szatana, ducha pychy, pomóż mi zwalczyć mój egoizm, który nie chce poddać się Bogu i Jego świętej woli. Wstawiaj się za mną do Pana, abym zachwycony Bogiem wołał do Niego w każdej chwili mego życia: Któż jak Bóg! Amen. Akt poświęcenia się św. Michałowi O wielki Książę niebieski, najwierniejszy stróżu Kościoła, święty Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twego oblicza jednak ufając Twojej dobroci, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego anioła stróża i w obecności wszystkich aniołów niebieskich, których biorę za świadków mego nabożeństwa ku Tobie, Ciebie dziś obieram za swego szczególnego obrońcę i orędownika. Postanawiam sobie mocno czcić Cię zawsze, bądź przy mnie przez całe życie moje, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszystkim pokusom szatańskim, głównie atakującym wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mej duszy i zaprowadź mnie do ojczyzny wiecznej. Amen. Modlitwa do św. Michała Archanioła (wersja skrócona modlitwy Leona XIII) Święty Michale Archaniele, Książę i Wodzu zastępów anielskich, przybywaj na pomoc ludziom zagrożonym przez moce ciemności. Zostaliśmy stworzeni na obraz Boga, odkupieni życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa, a przez chrzest staliśmy się świątynią Ducha Świętego. Uproś nam łaskę wierności, byśmy tej godności w sobie strzegli, nawet w najcięższych pokusach szatańskich. W Tobie, święty Michale, Kościół ma swego Stróża i Obrońcę. Ty prowadzisz ochrzczonych do niebieskiej szczęśliwości. Błagaj Boga, Dawcę Pokoju, aby zniweczył moc szatana, siewcy zamętu i nie dozwolił mu trzymać ludzi w niewoli grzechu, ani szkodzić Kościołowi. Obrońco chwały Najwyższego! Zanieś nasze prośby do Boga i wyjednaj nam Jego miłosierdzie. Amen. Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami! Niepokalane Serce Maryi, bądź naszym ratunkiem! Święty Michale Archaniele, módl się za nami!
KRYPTOPERAŁ
2 tyg. temu
TO ZWYKŁY OSZUST TEN L......
Iza
2 tyg. temu
Ja mam zapalenie płuc i nikt mi nie chce zrobić testów na koronowirusa 😞😔 mam 41 lat i nic co mnie czeka w domu z lekarzem tylko przez telefon rozmawiałam 2 razy dała mi antybiotyk
Ggugc
2 tyg. temu
Wow!!! 🤮🤢
Agnieszka
2 tyg. temu
Ludzie dajcie im spokój. Oni ciężko pracują i pomagają co nie można powiedzieć o wielu. To są ich pieniądze i wcale nie musza pomagać a jednak to robią wiec może zamiast nienawiścią napiszcie poprostu dzięki. Ja mimo ze w Polsce nie mieszkam dziękuje im za to co robią dla Polaków w tych ciężkich chwilach mimo ze jak widać z komentarzy na to nie zasługują
Agnieszka
2 tyg. temu
Ludzie dajcie im spokój. Oni ciężko pracują i pomagają co nie można powiedzieć o wielu. To są ich pieniądze i wcale nie musza pomagać a jednak to robią wiec może zamiast nienawiścią napiszcie poprostu dzięki. Ja mimo ze w Polsce nie mieszkam dziękuje im za to co robią dla Polaków w tych ciężkich chwilach mimo ze jak widać z komentarzy na to nie zasługują
fcnydokh
2 tyg. temu
Lewandowski niech przestanie klamac sami mu obnizyli pensje skoro tera nie gra
dhcxjnx
2 tyg. temu
Ja juz na niego patrzec nie moge bleeeeeeeeeeeeeeee
anettt
2 tyg. temu
Robert, Aniu Szacunek
Moni
2 tyg. temu
Ludzie skąd w was tyle jadu.Piękny gest nie każdego na niego stać. A tym wszystkim co nazywają Roberta zwykłym kopaczem proponuje pokazać swoje umiejętności .Każdy jest kowalem swojego losu.Najłatwiej jest wysmiewać,obgadywać I hejtować .
Kwiatek
2 tyg. temu
Dobrze powiedziane dlaczego lekarze którzy ratują życie innym nie zarabiają tyle ??
nina
2 tyg. temu
Boże daj LUDZIOM opamiętanie by mieli chociaż odrobinę serca w głosie i czynach. Dał zarobione pieniądze jeszcze na niego plują, dlaczego?????
Kola
2 tyg. temu
A we wloszech gdzie brakuje wszystkiego w szpitalach kopacze dalej miliony € dostaja za siedzenie w domach?? To wola o pomste do nieba!
yeyeyeye
2 tyg. temu
czyli Lewandowski oddał na cele "dobroczynne" swoją OBECNĄ miesięczną pensję. Czyli 1 mln zł ! ... z głodu raczej nie umrze
Bayern
2 tyg. temu
Patrzcie na siebie ile wy daliście kasy na coronawirusa tak się wypowiadają frajerzy co nigdy złamanego centa nie dali do pięt mu nie dorastacie i chce was zobaczyć jak wy co trzeci dzień biegacie 90 min po boisku i nie widzi rodziny bo ciągle treningi i wyjazdy żenada te wasze zazdrosne wypociny
Mietek
2 tyg. temu
Ja też ja tez obnize sobie pensję. Zarabiam 1500 złoty i myślę że z połowy spokojnie jestem w stanie zrezygnować. A CO STAĆ MNIE
gosc
2 tyg. temu
Piekny gest Roberta . On dobrze wie , co to oznacza dla jego zarobków i kariery jesli ten wirus szybko sie nie skonczy . Obnizenie pensji pilkarzy to jest normalna sprawa , jesli pilkarze nie graja , klub nie zarabia proste . Dzieje sie tak w kazdym klubie , takze nie piszcie , ze Lewandowski zdecydowal sie na obnizenie zarobków . To klub to narzuca a zawodnicy dla dobra klubu i swojego godza sie na to .Nie maja wyjscia , jesli nie chca zeby klub stal sie niewyplacalny.
ZENADA!
2 tyg. temu
15 mln euro?! Razy 4?!🤣 SZOK! a pielegniarki ile??🤔 Co nam z takiego robusia? A pielegniarki i lekarze nie jednego by uratowali czlowieka! Najnizsza krajowa dla tych nie robow!! Co oni robia dla nas ludzi takiego?!? Obciac im na stale te zarobki bo ten sport co jest teraz to juz nie sport! Zero pasji do sportu tylko $$ przepych i luksus!
Leonarda
2 tyg. temu
Ludzie dajcie mu spokoj
Lady
2 tyg. temu
Straszne to jest,że ludzie,którzy ratują życie i narażają je jednocześnie, muszą się cieszyć i klaskać na widok pieniędzy od kopaczy piłki.Trzeba ich wychwalać i prawie upewniać,że to dzięki ich 'szlachetnym pobudkom' będzie dużo lepiej.Świat schodzi na psy.
Hana
2 tyg. temu
Słuchajcie !!!! Nie on ustala wypłaty, super że im się tak wiedzie. Tak inne grupy robotnicze powinny zarabiać takie kwoty. Ale ich gest podarowanie tyle pieniędzy jest super 👍👍👍👍👍
B... Na
2 tyg. temu
Tak k... a szlachetne!!! W normalnej sytuacji dają wielu ludziom pracę i zyski, nie tylko szarym pracownikom firmy, ale też wszystkim pracującym dookoła drużyny, meczów, stadionów etc. To jest naprawdę ogrom ludzi zatrudnionych dzięki pracy piłkarzy, którzy grająctch na najwyższym poziomie i po prostu przynoszącym zyski. Jeśli była to inicjatywa piłkarzy a nie odgórny przykaz władz klubu to jest to po prostu szlachetne!!! Brawo!!!
Adamoski
2 tyg. temu
Nie wierzę piszecie o Robercie jak o wrogu publicznym jakby nic nie dał to byście go zlinczowali,a któreś z was dało chociaż złotówkę poszło po zakupy lub z psem osobom które nie mogą wychodzić frajerstwo
jan
2 tyg. temu
Ta narodowa niechęć do Lewandowskich jest okropna.Co by nie zrobili,ile by nie dali ,zawsze żle,zawsze hejt na nich.
...
Następna strona