Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego szczerze u Sekielskich o relacjach z wujem: "Nigdy nie mieliśmy ze sobą kontaktu"

169
Podziel się:

18-letni Franek Broda, siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, udzielił wywiadu na kanale braci Sekielskich. Skrytykował polską służbę zdrowia oraz retorykę, jakiej partia rządząca używa w stosunku do mniejszości seksualnych.

Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego szczerze u Sekielskich o relacjach z wujem: "Nigdy nie mieliśmy ze sobą kontaktu"
Siostrzeniec Mateusza Morawieckiego krytykuje politykę rządu (fot. YouTube, fot. AKPA)
bETUqTLV

Franciszek Broda zdobył rozgłos przed rokiem, gdy, mając jeszcze 17 lat, przyznał otwarcie, że jest osobą homoseksualną. W wyznaniu tym nie byłoby z pewnością nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że chłopak jest blisko spokrewniony z jednym z prominentów Prawa i Sprawiedliwości, którego politycy raczej nie należą do zwolenników społeczności LGBT. Broda jest mianowicie siostrzeńcem Mateusza Morawieckiego.

Młody aktywista zamilkł na kilka miesięcy, lecz teraz wrócił ze zdwojoną siłą, udzielając wywiadu na kanale YouTube braci Sekielskich. W rozmowie z Remigiuszem Kadelskim Broda porusza m.in. temat tego, jak i dlaczego zaangażował się w politykę. Przyznał, że bardzo martwi go lekceważący stosunek władzy do problemów ludzi młodych.

bETUqTLX
Zobacz także: Wyrok TSUE. "Mateusz Morawiecki jest miękiszonem?". Leszek Miller odpowiada

Ja od zawsze jestem społecznikiem i po prostu jak słyszę hasła, które są szkalujące, które szkalują ludzi, to nie mogę wytrzymać. Mam wrażenie, że jak ktoś to usłyszy, to może się stać coś złego. Nie mamy też w Polsce darmowej, dobrej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej, więc to wcale nie jest tak, że jeżeli ktoś popadnie w depresję, to rodzice, którzy nie mają pieniędzy, będą w stanie pomóc dziecku. Czasami są rodzice, którzy zgadzają się z posłem Żalkiem, który tak powiedział, że ich dziecko jest chore psychicznie i O JEJKU CO ZROBIĆ - mówił Broda.

Co ciekawe, Broda sam nie ukrywa, że przygodę z polityką zaczął od młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości. Jak przyznaje, początkowo wierzył w powielane do znudzenia brednie na temat rzekomej "ideologii LGBT". Dopiero z czasem zauważył, jak błędne jest to myślenie.

bETUqTMd

Nasze jedyne działania, jakie tam były, to roznoszenie ulotek czy pójście na jakieś wydarzenie ładnie ubranym i złożenie kwiatów na pomniku, ale społecznie (mimo tego, że byłem w młodzieżówce PiS-u), byłem po tej drugiej stronie. Byłem przeciwko TVP, sytuacja w kościołach mnie drażniła i nie tolerowałem tego, że ktoś nie szanuje drugiego człowieka... żeby było zabawnie, byłem przeciwny LGBT, ale nie przeciwny osobom homoseksualnym, tylko ja miałem w głowie, że to faktycznie jest ruch, organizacja... Mówię tu o sytuacji, gdzie w jednym środowisku LGBT jak się dowiedzieli o tym, że jestem gejem i należę do młodzieżówki PiS-u, to nie patrzyli na mnie przychylnie i nie potraktowali mnie zbyt dobrze, ale dzisiaj trochę rozumiem dlaczego.

Nie ma co ukrywać, że z Frankiem nikt wywiadu raczej by nie przeprowadził, gdyby nie jego znany wujek. Naturalnie więc padło kilka pytań o stosunek nastolatka do premiera.

Nie mamy kontaktu i to nie ze względu na to, że ja popieram inną stronę polityczną, tylko bardziej ze względu na to, że po pierwsze: to jest premier kraju. On ma swoje obowiązki i czy ktoś go lubi, czy nie lubi, czy popiera tę partię, czy nie, to nie można mu zarzucić, że nie ma obowiązków... Po drugie, on mieszka w Warszawie, ma rodzinę swoją bliższą... Nie mamy ze sobą kontaktu i tak było zawsze. Nie mogę powiedzieć, że jest to spowodowane tym, że mamy inne poglądy polityczne - przyznał bez zbędnego dramatyzowania młody aktywista.

bETUqTMe

Choć kontakt Franka z wujkiem jest raczej znikomy, chłopak nie wyklucza potencjalnej rozmowy z nim na tematy ogólnopolityczne. Zapytany, czy usiadłby z nim razem do stołu, odpowiedział bez chwili namysłu.

Tak, usiadłbym. Bez żadnego problemu. Ja jestem też trochę osobą, która lubi dyskutować i do momentu kiedy ktoś ze mną dyskutuje, a nie np. mnie przedrzeźnia, nie przekrzykuje, czy nie mówi jakichś super skrajnych poglądów, które są na tyle idiotyczne, albo niebezpieczne dla innych osób, że powinienem w tym momencie powiedzieć "STOP, nie idziemy w to dalej", to ja jestem osobą, która chętnie dyskutuje na różne tematy światopoglądowe, seksualne i różne inne, więc nie miałbym żadnego problemu.

Myślicie, że Morawiecki zechce kiedyś wysłuchać racji własnego siostrzeńca?

Zobacz także: Siostrzeniec premiera Morawieckiego aktywistą LGBT+
bETUqTMf
bETUqTMy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(169)
ana
4 miesiące temu
tez nie mam kontaktu z wiekszoscia rodziny i nie placze z tego powodu bo mam swoje zycie i sobie radze bez nich
Mumu
4 miesiące temu
Dzieciaku, musisz się wiele jeszcze nauczyć. Pamiętam wypowiedź, że przyprowadził do domu chłopaka na święta bez żadnego uprzedzenia i postawił rodziców przed faktem dokonanym. Teraz mówi o szacunku do drugiego człowieka. A nie liczy się z uczuciami rodziców. Rodzice powinni akceptować swoje dziecko bez względu na orientację, ale to może być szok i warto najpierw przeporwadzić taką rozmowę i zapytać czy są już gotowi poznać jego chłopaka, czy może go już przyprowadzić. Czy może potrzebują jeszcze czasu, aby się z tym oswoić i przygotować do tego. Trzeba mieć zrozumienie dla obu stron. To mimo wszystko dom rodziców. I wypada zapytać, nawet gdyby to była dziewczyna, czy to dla nich odpowiedni moment na spotkanie. On jest bardzo roszczeniowy. A to nie rokuje dobrze. Bo społeczeństwo, nawet Polskie, jest zróżnicowane, i trzeba umieć żyć w zgodzie i szanować się wzajemnie. Patrzenie na własny czubek nosa i nie liczenie się z innymi zawsze kończy się źle.
Moj nick
4 miesiące temu
Nastawianie rodziny przeciw rodzinie to juz jest bolszewizm pierwszej wody; no brawo
bETUqTMz
Gisc
4 miesiące temu
Bez przesady , nakręcacie HEJT
Buu
4 miesiące temu
Kinga 🌈 jest
Najnowsze komentarze (169)
Bercik
4 miesiące temu
No nie dziwię się temu panu Frankowi że jest cieply.kleekajta narody
Zzz
4 miesiące temu
Nie ma z nim kontaktu ale promuje się na nim...
Rrrrrrr
4 miesiące temu
Morawieckiego ojciec miał dwie żony siostrzeniec niewiadomo której siostry😂😂😂
Koles
4 miesiące temu
Gruby psujesz mniejszości opinie
Ojej
4 miesiące temu
Byk taki film,, Grzeszny żywot Franciszka Buły" .
NiklasKejdż
4 miesiące temu
Nie dziwię się dla matiego że nie ma z nim kontaktu, patrząc na tego przeszczepa to i ja bym się wstydził
Wawa
4 miesiące temu
Poza tym Franciszku źle się prowadzisz ! Mając 18 lat nie meszka się z chłopakiem lub dziewczyną większość 18 Latków o tym nie myśli nawet mając od kilku lat partnerów a tobie tylko Ko 1 w głowie! Chcesz coś zmienić działaj a nie lansuje się oko na sławnym wujku
Lol
4 miesiące temu
Gruby na bramkę
bETUqTMr
....
4 miesiące temu
´FRANEK!!!Zmien diete,to sie wydaje,ze to nie szkodzi....
Wawa
4 miesiące temu
Franiu nie ważne czy jesteś homo czy hetero 18 lat to czas na naukę i zabawę na planowanie ew studiów zdanie matury. Nie mówienie że chce mieć dziecko! To jeszcze nie ten czas!i nikt mi nie wmówi że ktoś kto jest prawie dzieckiem jest gotowy na ojcostwo!
...
4 miesiące temu
Raczej Brzuchaty Franek..
Żałosne
4 miesiące temu
Sekielscy wszystko dla kasy. Nue zostało nic po ich dziennikarstwie, kompletnie nic.Nie ma co już tych banałów śledzić.
Jagoda
4 miesiące temu
Morawiecki gdzie więzi rodzinne tak powtarzacie jak katarynka haha😂😂😂😂
Szkoda
4 miesiące temu
SEKIELSCY TO DRUGI TVN 24.A MOGŁO SIĘ WYDAWAĆ, ŻE TO BEZSTRONNI DZIENNIKARZE. KASA PRZYSŁANIA WSZYSTKO. POZAMIATANE. ROBIĄ CO IM KAŻĄ.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETUqTNk
bETUqTNl
bETUqTNm
bETUqTNn
bETUqTNo
bETUqTMT