Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Sound'n'Grace oskarżają polską wytwórnię o nadużycie! "Przejęto 165 tysięcy subskrypcji. Zablokowano nasze teledyski". Mamy komentarz

91
Podziel się

Oskarżeni producenci odpierają wszelkie zarzuty pod swoim adresem. Szykuje się walka w sądzie?

Sound'n'Grace oskarżają polską wytwórnię o nadużycie! "Przejęto 165 tysięcy subskrypcji. Zablokowano nasze teledyski". Mamy komentarz
(fot. ONS)
bDnswhtx

Producenci i agenci gwiazd nie mają w Polsce najlepszej prasy. Często słyszy się o nadużyciach, do jakich menadżerowie mają posuwać się w stosunku do swoich podopiecznych, zmuszając ich do katorżniczej pracy i odprowadzając zbyt duży procent dochodów, a niekiedy nawet znikając ze wszystkimi pieniędzmi. Nie tak dawno głośno zrobiło się o menadżerze Margaret. Narzeczony wokalistki zasugerował między słowami, że to właśnie on odpowiada za zły stan psychiczny jego ukochanej.

W piątkowy poranek światło dzienne ujrzała natomiast kolejna afera z podejrzanymi praktykami osób odpowiadających za produkcję artystycznej twórczości gwiazd w roli głównej. Niezwykle popularny nad Wisłą chór Sound'n'Grace wydał oświadczenie, w którym oskarża wytwórnię Gorgo Music o przywłaszczenie sobie ich konta na YouTube, a także zablokowanie dostępu do wszystkich teledysków zespołu, w tym klipu do utworu Sens, z którego dochód przeznaczony był na rzecz Fundacji Nasze Dzieci.

bDnswhtz

"Chcielibyśmy jako zespół Sound’n’Grace oświadczyć, że po 5 latach współpracy z wytwórnią Gorgo Music reprezentowaną przez panią Katarzynę Chrzanowską i pana Łukasza Bartoszaka, z dniem 3.10.2019 skutecznie wypowiedzieliśmy wiążącą nas umowę. Czujemy się w obowiązku odnieść do sytuacji, z którymi zostaliśmy skonfrontowani, a które są następstwem naszego rozstania. Pierwszą, uderzająca nie tylko w nas, ale i w naszych fanów jest zablokowanie i odcięcie od publicznego dostępu oficjalnych teledysków. Wśród nich znalazł się również wspierający akcję charytatywną utwór "Sens", z którego dochód z każdego wyświetlenia był przekazywany na rzecz Fundacji Nasze Dzieci przy CZD. Oświadczamy, że bez naszej wiedzy i zgody została zmieniona nazwa kanału YouTube z Sound’n’Grace na GORGO MUSIC z jednoczesnym przejęciem 165 tys subskrypcji. Mimo podjęcia wielu starań dojścia do porozumienia, na dzień dzisiejszy pozostajemy bezsilni" - czytamy na oficjalnym profilu muzycznej grupy.

Sound'n'Grace podkreślili również, że zmiana zaistniałego stanu rzeczy w zupełności nie zależy od nich samych. Są więc w pewnym sensie skazani na łaskę poprzedniej wytwórni.

bDnswhtF

"Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji, prosimy, trzymajcie kciuki, aby tok spraw ułożył się dla wszystkich pomyślnie. Wciąż w to wierzymy".

Pudelek skontaktował się z reprezentującym Gorgo Music Łukaszem Bartoszakiem, jednak mężczyzna nie był najwyraźniej w nastroju na dłuższą rozmowę.

"Całe to oświadczenie jest nieprawdziwe" - oświadczył.

Czy Sound'n'Grace będą musieli domagać się swoich praw na drodze sądowej?

bDnswhtG
bDnswhtH
bDnswhua
KOMENTARZE
(91)
Sara
11 miesięcy temu
Oświadczenie nieprawdziwe a teledysków faktycznie nie ma - koles Menago ma chyba problem z głową
dddddd
11 miesięcy temu
bo artyści to wrażliwe dusze i łakomy kąsek dla drapieżników łasych na kasę, zawsze się do artysty przyklei jakiś ssacz wyrachowany
Marysia
11 miesięcy temu
Z tego co wiem to od nich uciekło już tylu artystów ze dziwie się ze to soundngrace tyle wytrzymało. Sylwia Grzeszczak, Liber i Mrozu. Ten Bartoszak i Chrzanowska to musi być ostry duet.
bDnswhub
z Kalisza
11 miesięcy temu
Najlepsza z tego chóru jest kaliszanka Marta Gałęzka, ale cały zespół bardzo fajny także.
bbhh
11 miesięcy temu
Ich muzyka jest strasznie infantylna, kto tego w ogóle słucha
Najnowsze komentarze (91)
Były manager
11 miesięcy temu
Byłem managerem jednego z zespołów. Brałem 10 procent od zysków. Podpisany kontrakt i kasa rozliczana przez księgowego. Panowie uznali, że biorę za dużo i odeszli. Zarabiali ok. 4 tys miesięcznie na czysto na głowę. Organizowałem trasy weekendowe aby nie rezygnowali z normalnej pracy. Jednakże odeszli do managera gwiazd...60 procent i musieli zrezygnować z pracy. Teraz słuch o nich zaginął ale pozostał dług za rzekomą promocję i wynajem studia. Szkoda mi ich ale wybrali szoł biznes zamiast radości z pasji grania i tworzenia muzyki. Z czasem mogli zarabiać więcej ale nie słuchali. Marzyła się płyta i promocja...niestety oszukali ich. Tak to działa.
Ochucki R
11 miesięcy temu
Moze nie każdy czytał ale chyba warto bo to jest być może najlepsze merytoryczne wyjaśnienie sytuacji. Reszta pomówień i osobistych wycieczek, które zapewne nie powinny mieć miejsca sa tu po to aby odwrócić kota ogonem. Prawdopodobnie chór Sound and Grace zataił kwotę za jaki grał koncert i nie rozliczył sie prawidłowo z firma Gorgo wiec aby smród sie nie różniosł wydali oświadczenienie pod publiczkę z ta akcja charytatywna i fundacja gdzie cała sytuacja była 4 lata temu. I przypuszczam ze o to chodźi. Pytanie sie nasówa czy osoby z. Choru sa prawidłowo rozliczane od kwot za jakie grają czy od zaniżonych. Takie sa moje przypuszczenia bo ta cała sytuacja jest bardzo dziwna . Niestety każdy kij ma 2 końce.
Asshd
11 miesięcy temu
Lewym polelum
Księżniczka
11 miesięcy temu
Czytam to i nie wierze od lat wiadomo ze gorgo okrada swoich artystów a tutaj jeszcze z fałszywych kont troluja - to ze są psychiczni wszyscy wiedza Ale ze do tego tak mało sprytni hahaha fajnie ze jest ten artykuł bo w końcu anonimowo wiele osób którym popsuli życie mogą się wypowiedzieć. Ci ludzi to chodzące zło. Manipulanci i szantażyści.
???
11 miesięcy temu
Nie obchodzi mnie to. Nie złucham tego zespołu.
Ania
11 miesięcy temu
Jak czytam komentarze pisane trollowo przez wytwórnie to zadaje sobie tylko pytanie czy oni sa swiadomi ze wygladaja na jakichs wscieklych rozhisteryzowanych 12latkow? Hahaha
NNN
11 miesięcy temu
W ostatnich dniach zniknęły też z YT ich nagrania koncertowe, po tym jak Universal zrobił czystkę na YT, usuwając relacje z koncertów plenerowych SARS-y, razem z kontami ich twórców. Była niezła rzeź...
Oliwa
11 miesięcy temu
Prawdopodobnie chór Sound and Grace zataił kwotę za jaki grał koncert i nie rozliczył sie prawidłowo z firma Gorgo wiec aby smród sie nie różniosł wydali oświadczenienie pod publiczkę z ta akcja charytatywna i fundacja gdzie cała sytuacja była 4 lata temu. I przypuszczam ze o to chodźi. Pytanie sie nasówa czy osoby z. Choru sa prawidłowo rozliczane od kwot za jakie grają czy od zaniżonych. Takie sa moje przypuszczenia bo ta cała sytuacja jest bardzo dziwna . Niestety każdy kij ma 2 końce.
bDnswhtT
Obserwator
11 miesięcy temu
A oni w ogóle jeszcze śpiewają?
LadddakA
11 miesięcy temu
Oooooo nieładnie złodziejaszki myśleli ze się na czyimś talencie nachapia... a tu psikus . Nie wygracie z sound and grace oni maja poparcie milionów a Wy jesteście nikim !
Joz
11 miesięcy temu
Ot cała polska agenci dewaloperzy i wszystko jasne
Niki
11 miesięcy temu
Kiedyś miałem kontakt z tym menago, zrobił na mnie wrażenie mega nieprofesjonalnego i zadufanego w sobie.Jakos nie dziwi mnie ta sytuacja.
reed
11 miesięcy temu
Biedna margaret psychiczna? Trzeba się było nie onanizować za młodu a ściany w kiblach ostrzegały
jfk
11 miesięcy temu
Teraz "PISowskie" sądy na pewno im "pomogą", śpiewaliście dla społeczeństwa, zaplacono wam, to "spadajcie na drzewo".
...
Następna strona
bDnswhuv