Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Tak wygląda edukacja seksualna według nauk JPII, którą zaleca minister Czarnek: Antykoncepcja to morderstwo, a żona powinna chwalić męża 5 razy dziennie

527
Podziel się

W młodzieżowym poradniku "Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli" Magdalena Siemion w "przystępny" sposób przekazuje nauki JP2, porównując utratę dziewictwa od utraty nowego iPhone'a. Myślicie, że minister Czarnek wpisze poradnik do listy lektur?

Tak wygląda edukacja seksualna według nauk JPII, którą zaleca minister Czarnek: Antykoncepcja to morderstwo, a żona powinna chwalić męża 5 razy dziennie
Jak wygląda edukacja seksualna wg. Jana Pawła II, którą zaleca minister Czarnek? (East News, Materiały prasowe)
bDHWCiDF

Przemysław Czarnek w rozmowie z Gościem Niedzielnym wyznał, że chce uczyć wychowania seksualnego korzystając z encyklik papieskich. Okazało się, że nie jest odosobniony w tym kuriozalnym pomyśle, bo na rynku już od jakiegoś czasu znajduje się poradnik młodzieżowy Seks według Jana Pawła II cię wyzwoli, który napisała Magdalena Siemion.

Jak tłumaczy autorka, wykładnia papieża jest tak wymagająca, że w książce postara się "opowiedzieć ją prostymi słowami, nie zatracając jej mądrości i głębi".

bDHWCiDH

"Mądrości" zawarte w lekturze Siemion wypunktowała redakcja Asz Dziennika, ponieważ w istocie brzmią one jak (mało śmieszny) żart. Dowiadujemy się m.in., że stosowanie antykoncepcji jest z grubsza tym, co... zamordowanie babci.

Bardzo dosadnie, czym jest antykoncepcja, przedstawił Christopher West - amerykański popularyzator teologii ciała w USA, podczas jednego ze swoich wystąpień w Krakowie w 2008 r. Stwierdził on, że różnica pomiędzy stosowaniem środków antykoncepcyjnych, a czekaniem na dni bezpłodne, jest mniej więcej taka sama, jak różnica pomiędzy zabiciem babci, a czekaniem, aż sama umrze. Jest różnica? Jest. W pierwszym przypadku to akt morderstwa, w drugim czekamy, aż babcia umrze, ale w naturalnym procesie. Jeżeli jesteśmy w stanie zrozumieć różnicę między eutanazją, a naturalną śmiercią, możemy też zrozumieć, może też zrozumieć różnicę między antykoncepcją, a naturalnym planowaniem. Mocne? Mocne! - pisze Magdalena Siemion.

Zobacz także: Ostre słowa o nowym ministrze. "Komu roją się takie pomysły!?"
bDHWCiDN

Z kolei utrata dziewictwa zupełnie bez żenady została porównana do oddania komuś nowego modelu smartfona.

Wyobraź sobie, że masz najnowszy model iPhone'a i właśnie wpadłeś na genialny pomysł, by dać go swojej młodszej siostrze. Bardzo cię prosiła, a ty masz dobre serce, więc jej go dałeś. Za chwilę przychodzi twój brat i prosi, abyś jemu też dał ten telefon. Ale ty właśnie oddałeś go siostrze. Czy możesz dać telefon bratu, telefon, którego nie masz? Nie jestem pewna, czy to dobra analogia, ale coś podobnego dzieje się z naszym ciałem - raz komuś oddanym. Jeżeli coś komuś daję, to więcej tego nie mam. Nie mogę więc oddać swojego ciała po raz drugi, piąty czy setny! Nie ma takiej możliwości. Proste? Proste! - twierdzi autorka poradnika.

bDHWCiDO

Dowiadujemy się też, że "każde ciało kobiety pasuje do każdego ciała mężczyzny" dlatego też nie powinno się uprawiać seksu przed ślubem. Bo i po co, skoro wszystko i tak będzie pasować.

Siemion zawarła też złote rady dotyczące udanego pożycia małżeńskiego.

Dla mężczyzn: Podnoś kilka razy dziennie swoją żonę, zdrowie, także psychiczne, gwarantowane.

Oraz dla kobiet: Komplementuj co najmniej pięć razy dziennie swojego męża. Wspaniała atmosfera w domu zapewniona.

bDHWCiDP

Myślicie, że ten religijny poradnik dla młodzieży ma szansę zyskać uznanie ministra Przemysława Czarnka, którego wypowiedzi często sytuowały go w przestrzeni zajmowanej przez mizoginów, homofobów i ksenofobów?

bDHWCiDQ
bDHWCiEi
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(527)
ludmiła
6 dni temu
Ja jednak wolę wychowywać dzieci jak sama uważam. Edukacja sexualna jest potrzebna, bo uczy nasze dzieci poznawania swojego ciała ale też tłumaczy co to jest sex, antykoncepcja itp. Mam już dwójkę dzieci, ale postanowiłam wrócić do moich tabletek antykoncepcyjnych vines, bo wiem że jestem zabezpieczona porządnie ale też mam uregulowane hormony
Iwon
2 tyg. temu
Czarnek to mizogin. Nienawidzi kobiet. Jak większość duchowieństwa i świętych . Św.Paweł, Tomasz z Akwinu..inni. mieli problem z kobietami ,dlatego tak ściśle związali się z religią . A swoje nieudacznictwo i leki wobec kobiet przerobili w nienawiść do nich i upatrywanie się w nich wszelkiego zła, zepsucia. Jan Paweł II też kobiet nie uwielbiał...o...przepraszam...napisał encyklikę poświęcona kobietom i ich roli...w której głównie kobieca cudowność sprowadził do roli rozrodczej i kuchty domowej uważając że to jedyna rola w zasadzie jaka powinnyśmy pełnić. Nic o kobiecie jako o człowieku...po co..
Okularnica
3 tyg. temu
Dlaczego oni tak uparli się na kobiety co one takiego zrobiły pracują gotują piorą opiekują się dziećmi robią zakupy a niedługo dojdzie do tego że nie będą miały nic do powiedzenia i będą musiały rodzic na przymus żeby było ludności więcej
bDHWCiEj
katolik
3 tyg. temu
ej, Biblia NIGDZIE nie pisze o zakazie antykoncepcji. Opanujcie się i dajcie ludziom spokojnie żyć. Rozmnażanie na maksa było ważne u Żydów 3000 lat temu, teraz mamy przeludnienie na świecie i jego konsekwencje: zatrucie środowiska, zmiany klimatyczne, walka o kurczące się zasoby wody, ziemi, minerałów, paliw kopalnych itd
eliza
3 tyg. temu
Z tą antykoncepcją to akurat nie przesadzajmy. W moim przypadku ginekolog sam mi zalecił przyjmowanie tabletek vines bo miałam bardzo bolące okresy, a one jak się później okazało faktycznie pomogły mi pozbyć się pms. Ale też oczywiście dodatkowo zabezpieczam się przed wpadką.
666
miesiąc temu
no spoko, skoro w szkole nie bedzie rzetelnej edukacji seksualnej, to dzieci wyedukuja sie w necie...
Elspeth
miesiąc temu
To jest zbrodnia przeciwko kobietom. Niedługo w Polsce zostaną mężczyźni i zygoty.
SYKWIA
miesiąc temu
JEZU CP ZA ZASCIANEK... DRAMAT DRAMAT I JESZCZE RAZ DRAMAT
kisiel
miesiąc temu
Co On bierze?
kisiel
miesiąc temu
Co On bierze?
gość
miesiąc temu
dobre rady zawsze w cenie
wrrr
miesiąc temu
ciemno to widze jescze nastepny kadencja pis i fanatyzm jest gotowy w polsce
Gość
miesiąc temu
Czarnek ja jestem nie wierzaca i co mi o JP II opowiadasz byl czlowiekiem i mial pokusy 😉
bDHWCiEb
Gość
miesiąc temu
W kosciele glosimy slowo Boże a nie Emilewicz Duda i Kaczyński plują jadem 😑
...
Następna strona
bDHWCiED