Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Uduchowiona Ida Nowakowska zdecydowanie o trendzie niechrzczenia dzieci: "Kościół katolicki MUSI SIĘ TRZYMAĆ TRADYCJI I RAM"

319
Podziel się:

W nowym wywiadzie Ida Nowakowska wyjaśnia sceptykom, że chrzest dziecka nie bez powodu odbywa się za młodu, a ona sama zadba o to, aby było to coś więcej niż "tylko event". "Nie bez kozery jest to na początku życia. Myślę, że warto pomyśleć dlaczego" - prawi gwiazda TVP.

Uduchowiona Ida Nowakowska zdecydowanie o trendzie niechrzczenia dzieci: "Kościół katolicki MUSI SIĘ TRZYMAĆ TRADYCJI I RAM"
Ida Nowakowska zdecydowanie o trendzie niechrzczenia dzieci (AKPA)
bESZxnAR

Ida Nowakowska stopniowo wyrasta na jedną z największych gwiazd TVP. Regularny napływ medialnego zainteresowania zapewniają jej fakt, że niedawno została mamą oraz rozważania na temat wiary, którymi raczy internautów już od jakiegoś czasu. Trzeba przyznać, że jest przy tym niezwykle konsekwentna i nie wstydzi się własnych poglądów.

Ida Nowakowska po raz pierwszy została mamą już kilka tygodni temu. Mimo upływającego czasu gwiazda TVP do tej pory nie ujawniła, jakie imię nosi jej pociecha. Jak sama zapewniła, poinformuje o tym przy okazji chrztu, który zbliża się wielkimi krokami. Nie jest bowiem tajemnicą, że ona i Jack Herndon są głęboko wierzący, czym sama celebrytka wielokrotnie się szczyciła.

bESZxnAT

Choć dla Idy chrzest jej pociechy to ważny dzień i naturalne następstwo wiary rodziców, to fakty są takie, że z roku na rok coraz mniej osób idzie w jej ślady. Nie brak głosów, że wynika to z chęci zerwania z pewną tradycją, która wynikała z nacisków rodziny i bliskich, lecz miała niewiele wspólnego z wiarą.

Zobacz także: Ksiądz Andrzej Kobyliński: Odchodzi do lamusa tradycyjna wersja Kościoła

Podobny trend możemy zaobserwować wśród znanych osobistości, które chcą dać dziecku wybór lub po prostu nie zgadzają się z poglądami Kościoła i jego hierarchów. Portal Plejada postanowił więc zapytać Idę o to, co sądzi na temat takiej tendencji. Gwiazda TVP nie podziela entuzjazmu dla takiej opcji i zapewnia, że nie bez powodu chrzci się dzieci za młodu.

bESZxnAZ

Uważam, że akurat chrzest - jeśli chodzi o Kościół katolicki - to jest pewna symbolika, która jest bardzo ważna i nie bez kozery jest na początku życia. Myślę, że warto pomyśleć dlaczego - powiedziała Ida w rozmowie ze wspominanym serwisem.

Jednocześnie Nowakowska ogłasza, że Kościół ma pewne zasady, których trzeba bezwzględnie przestrzegać, a więc nie można dyskutować z jego rekomendacjami.

Nikt nikomu nie każe być częścią Kościoła katolickiego, każdy ma wolność wyboru. Natomiast uważam, że Kościół katolicki musi trzymać się pewnych tradycji i ram. To, że chrzest jest w tym momencie, ma wielkie znaczenie - twierdzi.

Niestety prezenterka najwyraźniej zapomniała, że chrzczone dzieci przyjmują wiarę za wolą rodziców, więc niewiele ma to z "wolnością wyboru", którą argumentuje. Chrzest w późniejszym wieku pozwoliłby uniknąć dorosłej już osobie ewentualnej apostazji.

bESZxnBa

Sama Ida nie ma natomiast podobnych dylematów i już planuje to, jak będzie wyglądał wielki dzień w życiu jej syna. Jak wyznała, zależy jej na tym, aby chrzest miał dla malca duchowy aspekt, a nie był jedynie pretekstem do tego, aby zjeść z bliskimi posiłek po fakcie. Niestety Nowakowska nie poinformowała, w jaki sposób niemowlę miałoby "duchowo" przeżywać przyjmowany sakrament.

Dla nas to jest przeżycie duchowe, a nie tylko pretekst do spotkania się na obiad czy kolację, bo tak to się można zawsze spotkać - słusznie zauważa.

Między wersami Nowakowska kolejny raz zapewniła też niezorientowanych, że jest wierząca i zamierza wychować dziecko tak, jak chce. Sam chrzest ma mieć dla niej natomiast wymiar bardziej symboliczny, a nie być "tylko eventem".

Jestem osobą bardzo wierzącą, więc tak też chciałabym wychowywać mojego synka. My, jako rodzice, myślimy, jak to będzie wyglądać, chcemy, żeby to było nawet nie tyle poważne, ile by była w tym jakaś symbolika i nasza świadomość, w jaki świat przez sakrament chrztu wprowadzamy nasze dziecko. Dużo na ten temat czytamy. Nie chcemy, by chrzciny były tylko eventem - zapowiada.

bESZxnBb

Podzielacie jej podejście?

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bESZxnBc
bESZxnBu
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(319)
Ola
4 miesiące temu
Lepiej niech kościół ram się nie trzyma. Przecież to co się w nim wyprawia musi się wreszcie skończyć.
Koko
4 miesiące temu
No i ok jest katoliczka i zrobi jak uważa. Jezeli ktoś nie jest wierzacy to nie ochrzci dziecka i już. Ja też jestem katoliczka ale jak widzę co kk wyprawia jak wszystko jest zamiatane pod dywan to mi niedobrze. Wiec raczej jestem chrzescijanka bo do kk już mi coraz dalej. Jeżeli nie uderza sie w piers i nie zmienią to nie za dlugo nie bedzie kk w polsce i taka prawda
Pusia
4 miesiące temu
A ja jestem w 17tc i swojego dziecka nie ochrzczę. Pozdrawiam, Ida
bESZxnBv
Adam
4 miesiące temu
Trzyma się kościółek dzielnie. Majątki hierarchów kilkanaście milionów, zamawiasz rozwoju duchowego - klepanie formułek.
Med
4 miesiące temu
To jest właśnie wolność słowa:‚powiedziała co myśli i trzeba to uszanować
Najnowsze komentarze (319)
ciki
1 tyg. temu
na spacer w takiej kiecce??????????????? kolor zielonkawy fajny, ale reszta????????????? wie co ma mówić, rrutututu
Danuta Elżbie...
1 tyg. temu
Chrzest dziecka to jest dla mnie wielka łaska. Od tej chwili dziecko znajduje się w silniejszej relacji z Panem Bogiem. Rodzice przyrzekają jednocześnie wychować je zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Można to zrobić później tylko po co pozbawiać się tego dobra? Czy można też np. uczyć czytać dziecko, gdy samo powie, że chce? Czy przyuczanie go do pewnych ryzów w zachowaniu - nie narusza wolności? Otóż nie narusza. Pewne sprawy są ważne i wyjścia nie ma. Każdy może nie skorzystać i co tu manifestować? Brak chrztu nie jest wolnością. Jest brakiem.
Mag
3 miesiące temu
A co kogo obchodzi co ona mysli, kazdy robi jak uwaza! Ale autorytet do nasladowania 🙄😆😖
ghui
4 miesiące temu
a co ma chrezest do imienia on nie jest tak potrzebny do zycia
Dddd
4 miesiące temu
Ta cała Ida niech się weźmie za wychowywanie dziecka a nie udaje celebrytki już się zygac chce jak ja się widzi w telewizji
Wiktoris
4 miesiące temu
Może ta cała Idą powinna popracować w Zakonie
Młody
4 miesiące temu
Jestem wierzący i ochszcilem dzieci 🧒, nie muszę się idiotami tłumaczyć
Aga 33
4 miesiące temu
Proszę przeczytać Biblię. Chrzest niemowląt to jest wymysł KK. Jan Chrzciciel chrzcił TYLKO osoby dorosłe, świadome swojego grzesznego stanu. Nasze kłopoty są przejściowe. Błogosławieństwo Boga trwa wiecznie. Boży sąd natomiast dotyczy odrzucenie Światła. Pana Jezusa (Jan 3.19). Chrystus umarł już za nasze grzechy. Nasze uczynki są nic nie warte. Zwróćmy swój wzrok na Golgotę, bo tam jest to, co nas usprawiedliwia. Tam krew Syna Bożego sprawiła, że jesteśmy niewinni. Bo ta krew zmywa wszelki grzech. Wyrok został wykonany. Już w Starym Testamencie prorok Izajasz pisał, że nasze uczynki są nic niewarte. Pan zna przyszłość całego świata. Co ważniejsze, On zna naszą przyszłość. I jeśli tylko zdecydujemy się zaprosić Go do swojego życia, będzie stale przy nas. Tożsamość każdego chrześcijanina powinna być odnaleziona w ramionach Ojca. Poprzez krzyż i ofiarę Jezusa!
bESZxnBn
Obserwator
4 miesiące temu
Znam przypadek jak dziewczyna 👩 oglupiala bo ojciec bogaty 🤑 niedal wyjść jej za mąż za biedaka, był tak zakochany w swoim bogactwie , nie wierzył w nic w. Boga też,, patrzył co dzień na to choro dziewczynę dzieciaka, jak skrzywdzila ją,, zaczął chodzić do kościoła, oglądał mszę w tv na jasnej górze przed. Cudownym. Obrazem,. Matki Boskiej, zobaczył jak ludzie chodzą na kolanach na około ołtarza, pojechał by też uczestniczyć we mszy, widzicie do czego głupota ludzka może doprowadzić
Obserwator
4 miesiące temu
Na kościół i księży nadajo, później maja pretensje że ksiądz niechce przyjechać po cialo i pochować na cmentarzu
Popo ważnie
4 miesiące temu
Chrzest Polski przyjmowali były ambasador Izraela wajss i michnik , na antenie opowiadał wajss. Polaków jeszcze nie było, zydzi już byli
Obserwator
4 miesiące temu
Ekspert od całuna , też nie wierzył ,, ochrzcil się zaczął wierzyć itd, popo czytajcie niedowiarki
Rik
4 miesiące temu
Doedukuj się kochana pochodzenia i początków chrztu.
Jan
4 miesiące temu
Ja przekazuję swoim dzieciom tradycje obyczaje , zwyczaje itd, to jest 🇵🇱 polska narka która dała nam przetrwać trudne czasy, przy nas inne narody skorzystali
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESZxnCg
bESZxnCh
bESZxnCi
bESZxnCj
bESZxnCk
bESZxnBP