Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Ukraińska jurorka, która pokazała kartę z Eurowizji, przekonuje: "Moje sumienie jest CZYSTE. Nie wiem, jak przeliczane są punkty"

Podziel się:

Iryna Fedyshyn, która przed kilkoma godzinami przekonywała, że ona akurat dała Krystianowi Ochmanowi 10 punktów, złagodziła nieco retorykę. "Pomaga nam nie tylko Polska, ale cały świat" - pisze.

Ukraińska jurorka, która pokazała kartę z Eurowizji, przekonuje: "Moje sumienie jest CZYSTE. Nie wiem, jak przeliczane są punkty"
Iryna Fedyshyn dalej tłumaczy się z niegłosowania na Polskę (East News, Instagram)

Za nami finał 66. Konkurs Piosenki Eurowizji, który wygrała Ukraina. Jak zwykle zdania co do werdyktu są podzielone. Podczas gdy jedni są zachwyceni występem Kalush Orchestra, inni wskazują, że w konkursie udział byli lepsi wykonawcy.

Wśród polskiej publiczności sporo emocji wciąż budzi także fakt, że nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy nie dali nam ani jednego punktu jurorskiego. W związku z falą nienawistnych komentarzy o reakcję pokusił się przewodniczący ukraińskiego jury, który wskazał, że wdzięczność za pomoc w obliczu wojny nijak się ma do punktacji w konkursie muzycznym.

Głos nieoczekiwanie zabrała także zasiadająca w ukraińskim jury Iryna Fedyshyn. Piosenkarka zaznaczyła, że akurat ona przyznała Krystianowi Ochmanowi aż 10 punktów. Jako dowód pokazała nawet kartę do głosowania: Eurowizja 2022. Ukraińska jurorka pokazuje, że DAŁA POLSCE 10 PUNKTÓW. "Jesteśmy szczerze wdzięczni polskiemu rządowi i ludziom za wszystko, co dla nas robią"

Zobacz także: Czy Polska ma szansę wygrać Eurowizję 2022?

W najświeższym wpisie na Instagramie Iryna (która jeszcze kilka godzin temu dziękowała Polakom) zdecydowała się obrać nieco łagodniejszą retorykę. Na wstępie postu z najnowszym wywiadem, jakiego udzieliła, odniosła się do zarzutów dotyczących tego, że Polacy zostali przez ukraińskie jury niesprawiedliwe potraktowani:

(...) O jakiej sprawiedliwości możemy mówić, kiedy jest tyle niesprawiedliwości wobec Ukrainy? Kiedy Ukraińcy umierają od rosyjskich tortur w XXI wieku, a rosyjscy żołnierze gwałcą niewinne ukraińskie dzieci! - grzmi. W tej krwawej wojnie Polska robi wszystko, co możliwe, aby pomóc i wesprzeć Ukrainę. W moim rankingu wybrałam zwycięzcę - Wielka Brytania, Polska uzyskała 10 punktów - tłumaczy się i stwierdza: Nie wiem, jak przeliczane są punkty.

Następnie wokalistka przypomina: (...) Pomaga nam nie tylko Polska, ale cały świat - wskazuje, w dalszej części zaznaczając, że nie ma sobie nic do zarzucenia: Moje sumienie jest czyste i pomaga mi zachować równowagę w czasie, gdy spływa tyle brudu.

Na zakończenie Fedyshyn zwraca się do Kalush Orchestra:

Pragnę pogratulować zespołowi Kalush zwycięstwa! Bo teraz coraz więcej ludzi mówi o jury, a nie o chłopakach. Chłopaki, jesteście niesamowici! Jestem dumna nie tylko z waszego występu, ale także z waszej odwagi. Mimo to, że za takie stwierdzenia mogliście zostać zdyskwalifikowani z konkursu, nie baliście się! Jesteście bardzo silni! Nawet zwycięstwo nie jest tak ważne jak krzyk wszystkich Ukraińców. (...) To była kolejna nasza wspólna bitwa, w której zwyciężył naród ukraiński! - kwituje.

Sądzicie, że ktoś kiedy wytłumaczy kulisy tegorocznej Eurowizji?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl