Trwa ładowanie...
Przejdź na
Paw
|

Właściciele schroniska w Radysach ZWOLNIENI z aresztu!

147
Podziel się:

Mężczyźni w każdej chwili mogą pojawić się w schronisku i przejąć opiekę nad skatowanymi zwierzętami. Pomóżmy psiakom znaleźć nowy dom!

Właściciele schroniska w Radysach ZWOLNIENI z aresztu!
(pudelek.pl)
bEEKmYKZ

Od 17 czerwca bacznie śledzimy sytuację w schronisku w Radysach. Po 18 latach dzięki współpracy sześciu organizacji prozwierzęcych udało się przerwać koszmar zwierząt przebywających w Radysach. Już na samym początku interwencji ratunkowej z nazywanego przez wolontariuszy "obozu koncentracyjnego dla zwierząt" wywieziono prawie 100 psów w stanie zagrożenia życia. Na miejscu, oprócz wyraźnie zaniedbanych czworonogów i niektórych zwierząt w stanie agonalnym, zastano porzucone w klatkach martwe ciała.

Właściciel schroniska w Radysach został tego samego dnia aresztowany. Sąd Rejonowy w Olsztynie zadecydował o umieszczeniu Zygmunta D. w areszcie na trzy miesiące ze względu na obawy przed możliwością mataczenia w sprawie. Mieliśmy nadzieję, że osoby odpowiedzialne za urządzenie zwierzętom istnego piekła na ziemi już niedługo spotka sprawiedliwość. Niestety, doszła do nas niepokojąca informacja o zwolnieniu z aresztu przez Sąd Okręgowy w Olsztynie oskarżonego o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem Zygmunta D. oraz jego syna Daniela D. Obaj opuszczą areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 150 tysięcy złotych od każdego z mężczyzn.

bEEKmYLb

Wolontariusze Pogotowia dla Zwierząt obawiają się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ Daniel D. kierował pod adresem Grzegorza Bielawskiego, przedstawiciela organizacji prozwierzęcej, groźby dotyczące pozbawienia życia. Właściciele schroniska w każdej chwili mogą pojawić się w Radysach i przejąć opiekę nad skatowanymi zwierzętami.

Sytuacja robi się o tyle dramatyczna, że wolontariusze kilka dni temu odkryli kolejne makabryczne poczynania osób sprawujących opiekę nad schroniskiem. Na terenie schroniska oraz w pobliskim lesie odkryto kolejne martwe zwierzęta. Tym razem wolontariusze przy pomocy georadaru znaleźli masowe groby zwierząt, przy szczątkach których znaleziono również identyfikatory potwierdzające, że są to zwierzaki z Radys. Makabryczne znalezisko zostało już zabezpieczone przez policję i dołączone jako dowód w toczącym się postępowaniu.

W Radysach pozostało blisko 100 psów, które nadal czekają na znalezienie nowych właścicieli. Wolontariusze zarzekli się, że nie opuszczą placówki, póki do nowych domów nie wyjadą wszystkie zwierzęta. Przyłączamy się do apelu, by pomóc im jak najszybciej znaleźć nowy dom. Pieski, które szukają domu, możecie zobaczyć w poniższych galeriach.

bEEKmYLh

Jeśli któryś z piesków skradł Wasze serce, skontaktujcie się bezpośrednio z wolontariuszami przebywającymi w schronisku pod adresem: radysy@psydoadopcji.pl

Zobaczcie również naszą relację z wizyty w schronisku: Pudelek odwiedził schronisko w Radysach! "TO BYŁ KOSZMAR ZWIERZĄT"

bEEKmYLi
bEEKmYLj
bEEKmYLC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(147)
Protest
rok temu
Gdzie są nasi wspaniali celebryci dlaczego nie zabierają głosu w sprawie tych biednych psów tylko protestują przeciw rządowi I że nie zarabiają czas się wykazać
Anit
rok temu
Człowiek to najgorsza istota żyjąca na ziemi. Wstyd mi za nas ludzi...... Ona nie zasłużyły na taki los
Gość
rok temu
To żart ?!!
bEEKmYLD
Bella
rok temu
I niech jeszcze ktoś powie, że nie reforma sądownictwa nie jest potrzebna. Pis robi wszystko aby to zmienić, pozbyć się starej gwardii komunistycznych sędziów.
Nick
rok temu
To chyba jakiś żart
Najnowsze komentarze (147)
Jaaa
rok temu
Przykro mi mam nadzieje ze zamkną ta mordowanie Raz na zawsze i pieski Trafia do osób z sercem
Jan
rok temu
Straszne, że mamy takich sędziów. Jakim cudem skończyli oni studia i zrobili aplikację? Bezduszność i kolesiostwo jak zwykle góra. Wstyd!!!
Piter
rok temu
hmm, kraty w miarę czyste, piaseczek zagrabiony, jeśli to są zdjęcia z interwencji to jakoś strasznie tam nie jest, zaropiałe oczka u psiaka? a skąd wiemy że ni był leczony, psiaki ze zdjęć na zagłodzone też nie wyglądają, to jak tam naprawdę jest??? a że zakopywał zwłoki, cóż od tego jest kara pieniężna i nakaz zutylizowania zgodnie z przepisami, ciekawe ....
JoannaOrzysz
rok temu
Hańba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lili
rok temu
skandal!
Dot
rok temu
Ten koleś ma szerokie plecy, pewnie skaża na najniższa karę a Pad ułaskawi. 😢
Nati
rok temu
No Wlasnie!!! Panie Pirog Pani Krupa!! Hallooo!! Te pieski cierpią! Macie wielkie domy i ogrody w sam raz dla Piesków!!!!Ktora "GWIAZDA" jest chetna???Nooo?!?!?!?!?
Ewa
rok temu
Dajcie ich dane albo zdjecia. Jak sad nie potrafi zalatwimi to sami...
bEEKmYLv
Bba
rok temu
Co sie dzieje z sadami w Polsce? To karygodne zeby tych oprawcow wypuszczac za kaucja. I czy na prawde brak w Polsce 100 ludzi zeby adoptowac te biedne psy?
Asia
rok temu
Alez biedny chlopaczyna niedlugo now wytrzyma Bez zaliczenia natalki ohh ohh 😂🤣
Adasko
rok temu
To samo budziet za kratami 🙂😆
Magica
rok temu
Oby to cos bo nie mozna nazwac ich ludzmi przezyli ten bol i cierpienie co te pieski.I wiecie co oby w nieskonczonos palili sie w piekle za ta krzywde nad zwierzetami.Lincz im sie nalezy jak mozna krzywdzic bezbronne istoty!!!
aga
rok temu
Sąd Okręgowy w Olsztynie? KTO PODJĄŁ TAKIE DECYZJE? niech pan Ziobro na mocy swoich uprawnień POGONI TO CAŁE TOWARZYSTWO. NIECH CI KACI, KTÓRZY TAM PRACOWALI I URZĘDNICY, KTÓRZY ICH KRYLI PONIOSĄ KARĘ
Blondi
rok temu
Kpina ze tego oprawcę wypuścili
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEKmYMo
bEEKmYMp
bEEKmYMq
bEEKmYMr
bEEKmYMs
bEEKmYLX