Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Wszczęto postępowanie w sprawie Mamy Ginekolog! WUM komentuje: "Zostanie powołany ZESPÓŁ KONTROLNY"

449
Podziel się:

Wygląda na to, że wyznanie Mamy Ginekolog o przyjmowaniu rodziny i przyjaciół poza kolejką może ją słono kosztować. NFZ potwierdza, że w sprawę zaangażowano wydział terenowy Departamentu Kontroli, a WUM powoła specjalny zespół kontrolny.

Wszczęto postępowanie w sprawie Mamy Ginekolog! WUM komentuje: "Zostanie powołany ZESPÓŁ KONTROLNY"
Wrzawa wokół wypowiedzi Mamy Ginekolog trwa. WUM zabiera głos (Instagram.com)

Mama Ginekolog mierzy się właśnie z efektami kolejnego skandalu. Wszystko przez niedawne wyznanie lekarki-celebrytki, która stwierdziła, że w wolnym czasie przyjmuje rodzinę i koleżanki w gabinecie działającym w ramach umowy z NFZ. Oburzeni są nie tylko internauci, lecz także wiele znanych osobistości, a głos w sprawie zabrał już nawet Narodowy Fundusz Zdrowia.

WUM długo milczało w sprawie Mamy Ginekolog. Wyłączono nawet komentarze

Niedawno informowaliśmy, że szkodliwe praktyki, którymi pochwaliła się w sieci Mama Ginekolog, zostały zgłoszone do Izby Lekarskiej przez blogerkę Wiolę vel Pudi, występującą w sieci jako Niewyparzona Pudernica. W związku z tym Sochacki-Wójcickiej grożą poważne konsekwencje, o których wspominała już rzeczniczka Okręgowej Izby Lekarskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mama Ginekolog: " Pokazujemy, że zbudowaliśmy firmę za zero złotych"

Choć głos w sprawie zabrali już niemal wszyscy, to niezwykle długo wstrzymywało się od tego Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM. Dziennikarze Wirtualnej Polski informowali już, że przesłano prośbę o komentarz do miejsca, w którym pracuje Mama Ginekolog, jednak do godzin południowych we wtorek nie pojawiło się żadne oświadczenie.

Wciąż czekamy na stanowisko Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, w którym pracuje Nicole Sochacki-Wójcicka (jako lekarz w trakcie specjalizacji). Wysłaliśmy w tej sprawie pytania do UCZKiN. Według naszych informacji do UCZKiN, OIL i NIL wpływają setki skarg ze strony kobiet (i nie tylko) na Mamę Ginekolog. Stanowisko w tej sprawie jest zatem jedynie kwestią czasu - przekazano.

Wiele pytań pojawiało się też na instagramowym profilu Centrum, które pozostały jednak bez odpowiedzi. Co więcej, po dziesiątkach komentarzy wzburzonych internautów zdecydowano się nawet wyłączyć komentarze w najnowszych postach, co wygenerowało jedynie więcej wątpliwości.

Rzecznik prasowy WUM przerywa milczenie. "Zostanie powołany zespół kontrolny"

Stanowisko Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poznaliśmy dopiero we wtorek po południu. Głos zabrał rzecznik prasowy Jarosław Kulczycki, który poinformował, że rektor WUM Zbigniew Gaciong zamierza wyjaśnić sprawę Mamy Ginekolog i to, jakie kroki zostaną podjęte w jej sprawie. Ma też powstać zespół kontrolny, którego wyniki zostaną przekazane NFZ i pracownikom UCZKiN.

JM Rektor WUM Zbigniew Gaciong zwrócił się do władz spółki UCZKiN o wyjaśnienia dotyczące kroków, jakie zostaną podjęte w sprawie lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej. W odpowiedzi otrzymanej od zarządu spółki UCZKiN czytamy, że zostanie powołany zespół kontrolny, a wyniki jego prac przekazane do NFZ i pracownikom UCZKiN - przekazał w oświadczeniu Kulczycki.

Z kolei Wirtualna Polska ustaliła, że postępowanie z ramienia NFZ również trwa. Obecnie sprawę bada wydział terenowy Departamentu Kontroli.

W przypadku ustalenia, że świadczeniodawca realizuje umowę niezgodnie z jej postanowieniami, z przyczyn leżących po jego stronie, Narodowy Fundusz Zdrowia po zakończonym postępowaniu może nałożyć na podmiot karę umowną lub dochodzić nienależnie pobranych środków finansowych - przekazano stanowisko rzecznika NFZ.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(449)
Qwerty
2 miesiące temu
Jak można byc tak głupim lekarzem.
kopia
2 miesiące temu
Pycha kroczy przed upadkiem, ale tej pani nic nie grozi, niestety. Murem stoi za nią wujek Zbyszek, rodzinne i własne miliony i pewnie będzie jakieś pisemne upomnienie. Jedyne co mogłoby by ją dotknąć to utrata followersów i nabywców, ale boję się że ciemny lud kupi każdy badziew oferowany przez tę panią. I jeszcze parę dni coś tam się będzie działo, potem wkroczą specjaliści PR i prawnicy i będzie wszystko back to normal. Apel: nie obserwujcie jej profilu i nie kupujcie w jej sklepie internetowym!
aaa
2 miesiące temu
Masakra. Jak można być tak głupim żeby się do tego publicznie przyznawać?
lola
2 miesiące temu
LOL najwyzsza pora. Lekarz z insta... dzizas :D
Nick
2 miesiące temu
Popieram
Najnowsze komentarze (449)
Brr
miesiąc temu
Każdy lekarz tak robi tylko niewielu się do tego ośmiela przyznać. Nie rozumiem po co ta,, nagonka,, . W innych zawodach też to występuje 🤔
No limits
miesiąc temu
O ranyyy, już prawie uwierzyłam, że głupota ma jakieś granice, ale ta kobieta je nieustannie przekracza ;p GO GO Nicole🤣🤣🤣
Normalka
2 miesiące temu
Przecież każdy lekarz tak robi. Swoi i z prywatnej praktyki poza kolejnością. Tylko ona się przyznała
Lucy
2 miesiące temu
To co jest najbardziej niesmaczne dla mnie to rozpychanie się łokciami i de facto „szefowanie”placówce WUM jak we własnym folwarku, ona jest zbyt boska, aby jakieś tam regulaminy szanować a druga rzecz to wykorzystywanie państwowego ośrodka do własnych celów promocyjno - reklamowych. Mam na myśli relację tej blond kuzynki Lil z USG ciąży. To moim zdaniem nieetyczne. Ale oczywiście nic jej będzie, pewnie jakieś pouczenie. Lekcja pokory jest tej pani pilnie potrzebna, dla dobra jej i pacjentów WUM.
Ggg
2 miesiące temu
Dermatolog Nina Wiśniewska zabrała głos broniący mamaginekolog, ale szybko że strachu przed utrata zasięgów usunęła post. I zablokowała możliwość dodawania komentarzy xD pH doctor
Ggg
2 miesiące temu
Dermatolog Nina Wiśniewska zabrała głos broniący mamaginekolog, ale szybko że strachu przed utrata zasięgów usunęła post. I zablokowała możliwość dodawania komentarzy xD pH doctor
Vuh
2 miesiące temu
A mogła sobie spokojnie żyć jako lekarz a nie celebrytka, na wakacje pewnie też byłoby ją stać, a nie robić z siebie pośmiewisko...
Omg
2 miesiące temu
Nie zasluzyla by nazywac ja lekarzem
atha
2 miesiące temu
To nie jest wielki problem, że w potrzebie przyjela znajomego. Problemem jest, że najwyraźniej to robi notorycznie, prowadzi sobie prywatną praktykę na państwowym sprzęcie i bez żenady opowiada o tym publicznie normalizując to jako standard. Jak już się z głodu ukradnie bułkę to się siedzi cicho i nie przyznaje, można zrozumieć i przemilczeć, a nie kradnie się regularnie i twierdzi że to normalne.
mmm
2 miesiące temu
A weźmy głęboki wdech i się zastanówmy...Czy taki błąd rzeczywiście wymaga takich poważnych konsekwencji jak utrata pracy albo uprawnień lekarskich? Nagana i jakaś kara być może, ale nie popadajmy w przesadę. Przyjęła kogoś poza kolejnością, ale nadal były to osoby uprawnione do korzystania ze świadczeń. Też nie przepadam za tą Panią, ale uważam, że ta nagonka i lincz to mocna przesada...
Ola
2 miesiące temu
Pewnie i tak nic jej nie udowodnią. Po pierwsze osoby, które przyjmowała są ubezpieczone i uprawnione do wizyt na NFZ, po drugie lekarze zawsze chronią się nawzajem, bez względu na skalę przewinień. Po trzecie niestety większość z nich tak robi i przyjmuje koleżanki, rodzine poza kolejnością na badania, zabiegi itd. Pogrożą jej paluszkiem i więcej się tym nie pochwali. Niestety.
Gość
2 miesiące temu
Albo jest lekarzem, albo celebrytką. Nie znam jej i nigdy nie śledziłam na Instagramie, ale to osoba nie wzbudza we mnie zaufania
Panna
2 miesiące temu
Teraz pracuję w szpitalu, za granicą. Tutaj każdy ma w umowie zapis o zakazie publikowania czegokolwiek w social media ze szpitala. I to jest fair i zrozumiałe dla wszystkich- szpital to nie prywatny folwark, w którym sobie cykasz fotki na insta przy sprzęcie kupionym ze środków państwowych.
Ola
2 miesiące temu
Czy ktoś wie że do lekarza kardiologa z noworodkiem czeka się dwa lata na NFZ? I zanim dotrzesz do tej wizyty musisz chodzić prywatnie? Ale cóż jak się ma znajomego w rodzinie lekarza to pewnie dostajesz się od razu tak jak w tym przypadku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie