Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Wywołany do odpowiedzi Andrzej Duda zapewnia, że jego córka jest doradcą-wolontariuszką: "NIE OTRZYMUJE WYNAGRODZENIA"

220
Podziel się

Po fali medialnej krytyki prezydent poczuł się w obowiązku poinformować wszystkich, że jego pociecha nie otrzymuje pensji za swoją pracę.

Wywołany do odpowiedzi Andrzej Duda zapewnia, że jego córka jest doradcą-wolontariuszką: "NIE OTRZYMUJE WYNAGRODZENIA"
Andrzej Duda zapewnia, że jego córka nie dostaje wynagrodzenia (East News, ONS.pl)
bCZgoSqJ

Od kilku miesięcy Kinga Duda coraz częściej gości w ogólnopolskich mediach. Jeszcze niedawno było głośno o jej przemówieniu podczas wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy, gdzie zaapelowała o (dość obce środowisku jej ojca) wartości, takie jak tolerancja i szacunek dla mniejszości. Od tego czasu nie zabrała już głosu, co krytycy wytykają jej do tej pory.

W środę wyszło z kolei na jaw, że córka prezydenta objęła funkcję jego doradcy społecznego. Choć Kinga Duda pełni tę funkcję od sierpnia, to do tej pory nie chwaliła się nią w mediach. Po tym, jak wyszło na jaw, że Andrzej Duda załatwił ambitnej "pierwszej córce" posadę u swojego boku, posypały się na niego gromy. Internauci niemal od razu zarzucili prezydentowi nepotyzm.

bCZgoSqL

Dawid Podsiadło przypomniał apel Kingi Dudy. Prezydencki minister komentuje

Co ciekawe, do doniesień na temat nowej posady Kingi Dudy odniósł się już nawet sam prezydent. Na Twitterze, gdzie od kilkunastu godzin trwa gorąca dyskusja na ten temat, Andrzej Duda znalazł czas na skomentowanie wpisu dziennikarza jednego z prawicowych tygodników. Twierdził on, że "pierwsza córka" będzie pracować społecznie, a więc bez pobierania za to wynagrodzenia.

Dziękuję i potwierdzam. "Doradca społeczny" to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji - napisał Duda pod jego komentarzem.

bCZgoSqR

Choć prezydent zapewne chciał w ten sposób nieco załagodzić sytuację, to internauci nie odpuszczali i bombardowali go kolejnymi pytaniami. Andrzej Duda nie odniósł się już do żadnego z nich.

"Teraz przynajmniej znam kryterium na funkcję pana doradcy. Trzeba być córką albo kimś z PiS", "Zawsze wydawało mi się, że takie stanowiska powinny wynikać z wyjątkowej wiedzy połączonej z dużym doświadczeniem życiowym i zawodowym, ale okazuje się, że byłem w błędzie", "Ciągle tylko wolontariaty, to z czego ta ambitna 25-latka żyje?", "Czy ktoś z rodziny prezydenta nie ma jeszcze zajęcia w państwowej firmie czy instytucji?" - grzmią użytkownicy Twittera.

Odetchnęliście z ulgą, że doceniona przez ojca Kinga nie będzie pobierać wynagrodzenia?

bCZgoSqS
bCZgoSqT
bCZgoSrm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(220)
Jaaa
1 tyg. temu
Dość jadu ludzie, dajcie żyć dziewczynie!
Stasiu
1 tyg. temu
... Jest super wyksztalcona I nie prowadzi bloga modowego Jak co niektore
józej bąk
1 tyg. temu
ja tylko przypomnę józefa bąka , syna tuska który pod takim nazwiskiem dostała ciepła posadkę w olt express, społce powiązanej z amber gold. to dopiero sensacja a nie córka która pracuje bez wynagrodzenia
bCZgoSrn
Gość
1 tyg. temu
Ludzie, rozumiecie co to znaczy „społecznie”? Nie będzie za to otrzymywać kasy! Widać w was zawiść jak zawsze
Oko
1 tyg. temu
Czepiacie się. Zawsze możecie startować na prezydenta i rządzić.
Najnowsze komentarze (220)
sdfsc
6 dni temu
Dlaczego On trzyma ją za pierś?!?
jak
1 tyg. temu
jego,pociecha moze nie dostaje wynagrodzenia ale Dostaje sluzbowy samochod, ochrone, diety, delegacje zagraniczne, fundusz reprezentacyjny, haha dojna zmiana
Teresa
1 tyg. temu
Nie dostaje wynagrodzenia, ale po cichu na pewno otrzyma wysoką premię. przeciez jej się należy!.
Mama
1 tyg. temu
popieram Morelo i Jpis
ma_
1 tyg. temu
To niech odetnie pępowinę zacznie żyć na własny rachunek. Wolontariat, do czasu, he,he.
Fuj
1 tyg. temu
Żenada straszna!
Oszukany
1 tyg. temu
NEPOTYZM!!!
Jpis
1 tyg. temu
Ale ludzie są naiwni, niedługo jajka będziemy zbierać z pola skoro macie tak wąskie horyzonty myśląc, że ona nic z tego nie ma ... Będzie jeździła z tatusiem po świecie za nasze pieniądze, pewnie niedługo na jakąś wizytę w Watykanie, żyła, żarła, dostawała markowe ciuszki, jeździła samochodem rządowym, który notabene dostaje z własnym szoferem na jakże godne jej WIELKICH kwalifikacji meetingi - taka z niej ambitna prawniczka a jakoś na siebie zarabiać nie chce bo przecież jest tak szlachetna i wybiera "darmowy wolontariat" hahah kabaret
bCZgoSrf
Gosc
1 tyg. temu
Co w rodzinie to nie zginie🤣
jak
1 tyg. temu
Spolecznie haha, ona dostaje samochod sluzbowy, diete, delegacje i fundusz reprezentacyjny, haha to jest dopiero Dojna Zmiana
Mila
1 tyg. temu
Może w końcu ktoś mądrzejszy doradco tatusiowi
Kronikarz
1 tyg. temu
Bardziej niż wynagrodzenie przyda się jej w CV informacja o tej pracy. Taka wykształcona a pracy znaleźć nie może? A może ten Catolicki Uniwersytet z USA to nie taka prestiżowa uczelnia jak to się chwalą 😉. Wstydu nie ma i ojciec I córka - OJCZYZNA. DOJNA
Morelo
1 tyg. temu
Kasy nie dostaje, ale... W CV pewnie sobie wklepie. Następna fucha to pewnie w tej znienawidzonej UE, co? Ludzie nie potrafią zrozumieć, że czasem niby gratis daje większe profity na przyszłość, niźli parę złociszy teraz. No, ale do tego to należy mieć odrobinę wyobraźni, a jeśli głosowało się tak, jak podczas tych wyborów, to ....jaka ona cudna i wspaniała, bo społecznie ;)
Ola
1 tyg. temu
Nie wierzę Gdzie honor Wstydu nie masz Tzn nikt nie chce takiej wykształconej zatrudnić?
...
Następna strona
bCZgoSrH