Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Dawid Podsiadło wspiera aktywistów LGBT i KPI z Kingi Dudy! "Taki ładny apel miałaś. Taki ładny..."

608
Podziel się

Artysta podczas koncertu ironicznie odniósł się do słów córki prezydenta na temat równości. Raptem dzień po zaprzysiężeniu jej ojca doszło do brutalnych zamieszek między policją a aktywistami LGBT.

Dawid Podsiadło wspiera aktywistów LGBT i KPI z Kingi Dudy! "Taki ładny apel miałaś. Taki ładny..."
Dawid Podsiadło zrobił przytyk w kierunku Kingi Dudy (ONS)
bEacdaWd

Sytuacja osób LGBT w Polsce systematycznie się pogarsza. Kilka miesięcy temu oficjalnie uznano nasz kraj za najbardziej homofobiczny w Unii Europejskiej, a brutalna kampania wyborcza, w której politycy odnosili się z pogardą do mniejszości jeszcze bardziej eskalowała nienawiść i uprzedzenia.

Z kolei w piątek, dzień po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta, w Warszawie policja brutalnie spacyfikowała aktywistów LGBT i aresztowała kilkudziesięciu z nich. Zdjęcia przedstawiające policjantów używających przemocy obiegły cały świat. W konsekwencji tych wydarzeń w całym kraju odbyły się protesty, a oburzenie sytuacją wyraziła nawet Duna Mijatović, komisarz Rady Europy ds. Praw Człowieka.

bEacdaWf
Zobacz także: Tęczowe flagi w Warszawie. "Boję się, że moja córka będzie musiała wyjechać"

Wsparcie społeczności LGBT postanowił okazał Dawid Podsiadło. Piosenkarz wraz z innymi muzykami dawał koncert w ramach Męskiego Grania 2020. W czasie wykonywania utworu Trofea nawiązał do obecnej sytuacji politycznej, nieoczekiwanie wplatając wers: "Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny...". Pod koniec występu zarówno Podsiadło jak i inni muzycy chwycili tęczowe flagi na znak solidarności.

Ironiczny tekst piosenkarza odnosi się do pamiętnych słów Kingi Dudy, która podczas wieczoru wyborczego postanowiła zaapelować do rodaków o szacunek dla wszystkich bez wyjątku.

bEacdaWl

Niezależnie od tego, kto wygra te wybory, chciałabym zaapelować do państwa o to, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzy, jaki ma kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popiera i kogo kocha - mówiła, nieco w opozycji do tego, co podczas kampanii komunikował jej ojciec, który przekonywał, że LGBT "to nie ludzie".

Myślicie, że Kinga zabierze głos, czy zrobi to za kolejne 5 lat?

bEacdaWm
bEacdaWn
bEacdaWG
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(608)
Kermel
9 miesięcy temu
Ja się pytam, co Wam się dzieje, wy ludzie LGBT?!?! Czego oczekujecie po takich cyrkach na ulicach. Przestańcie prowokować. Żyjcie i zajmijcie się sobą. Nie jesteście najważniejsi.
Polka
9 miesięcy temu
Ten cały Morgan czy Margotka, w sumie nie wiadomo, narobił rozróby, jest oskarżony o wndnalizm a cała szajka celebrytów broni go jak by za ojczyznę walczył ... to jest dla mnie chore, czy innych wandali tez tak będą bronić ?? Dawid wstyd !!!!!
Ania
9 miesięcy temu
Wspiera huliganów??? Ja nie! Przestępca to przestępca - nawet ten pod ochronką lgbt.
bEacdaWH
Ewe
9 miesięcy temu
Zastanawiam się czy ci celebryci są aż tak naiwni i tak łatwo nimi manipulować, czy może wręcz przeciwnie, palą głupa w określonym celu...
Wiola
9 miesięcy temu
Nie będziecie adoptować dzieci. Nigdy za tym nie będę. Nie będę też za tym że kpicie z Polski i wsadzacie sobie flagę polski w tylej. A reszta? ... Róbota co chceta... Możecie się żenić, chodzić za rękę itd. Nie rusza mnie to.
Najnowsze komentarze (608)
gość
9 miesięcy temu
Podsiadło chciał zabłysnąć! Ot cała prawda.
bond
9 miesięcy temu
ME 2020 !!!!
bond
9 miesięcy temu
W końcu jesteśmy najlepsi w Europie !!!!
łodzianka
9 miesięcy temu
Podsiadło wygadujesz głupoty. Zajmij się sobą
lOL
9 miesięcy temu
taki mądry byłeś ....byłeś....
bnh
9 miesięcy temu
ty przysiadlo masz problemy ze zrozumieniem tekstu ,lepiej sie nie wypowiadaj.Kinga nie mowila o rozróbach,wieszniu flag
Polka
9 miesięcy temu
Podsiadło śpiewaj, graj i nie wypowiadaj bzdur na tematy polityczne!!!
sceptic
9 miesięcy temu
To był tani "duda-chwyt". Naiwnością było wierzyć w to co powiedziała. Powiedziała co jej kazali dla złagodzenia klimatu w tamtym momencie. Puste słowa i tyle.
bEacdaWz
kuku
9 miesięcy temu
W komentarzach widać ciężką pracę armii z Nowogrodzkiej... :)
none
9 miesięcy temu
obciach
esta
9 miesięcy temu
w jakiej sytuacji Pan Biedron byl dyskryminowany? i czegos nie osiagnal?
Viki
9 miesięcy temu
Kraj cofa się do średniowiecza
Jsnf
9 miesięcy temu
Nie zgadzam się aby osoby z LGBT byly opluwane Kazdemu wolno kochac to mości prawo.Nie zgadzam się jezeli jest to zabawa w chowanego i tylko nie mów nikomu Prokuratura ma jasne dowody i milczy a zamyka kogoś gdzie też ma nagranie po co areszt 🤥😬
Natasza
9 miesięcy temu
Panie Podsiadło zapamiętam sobie "Kim jesteś "
...
Następna strona
bEacdaXb