Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Dawid Podsiadło wspiera aktywistów LGBT i KPI z Kingi Dudy! "Taki ładny apel miałaś. Taki ładny..."

608
Podziel się:

Artysta podczas koncertu ironicznie odniósł się do słów córki prezydenta na temat równości. Raptem dzień po zaprzysiężeniu jej ojca doszło do brutalnych zamieszek między policją a aktywistami LGBT.

Dawid Podsiadło wspiera aktywistów LGBT i KPI z Kingi Dudy! "Taki ładny apel miałaś. Taki ładny..."
Dawid Podsiadło zrobił przytyk w kierunku Kingi Dudy (ONS)

Sytuacja osób LGBT w Polsce systematycznie się pogarsza. Kilka miesięcy temu oficjalnie uznano nasz kraj za najbardziej homofobiczny w Unii Europejskiej, a brutalna kampania wyborcza, w której politycy odnosili się z pogardą do mniejszości jeszcze bardziej eskalowała nienawiść i uprzedzenia.

Z kolei w piątek, dzień po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na prezydenta, w Warszawie policja brutalnie spacyfikowała aktywistów LGBT i aresztowała kilkudziesięciu z nich. Zdjęcia przedstawiające policjantów używających przemocy obiegły cały świat. W konsekwencji tych wydarzeń w całym kraju odbyły się protesty, a oburzenie sytuacją wyraziła nawet Duna Mijatović, komisarz Rady Europy ds. Praw Człowieka.

Zobacz także: Tęczowe flagi w Warszawie. "Boję się, że moja córka będzie musiała wyjechać"

Wsparcie społeczności LGBT postanowił okazał Dawid Podsiadło. Piosenkarz wraz z innymi muzykami dawał koncert w ramach Męskiego Grania 2020. W czasie wykonywania utworu Trofea nawiązał do obecnej sytuacji politycznej, nieoczekiwanie wplatając wers: "Kinga, taki ładny apel miałaś. Taki ładny...". Pod koniec występu zarówno Podsiadło jak i inni muzycy chwycili tęczowe flagi na znak solidarności.

Ironiczny tekst piosenkarza odnosi się do pamiętnych słów Kingi Dudy, która podczas wieczoru wyborczego postanowiła zaapelować do rodaków o szacunek dla wszystkich bez wyjątku.

Niezależnie od tego, kto wygra te wybory, chciałabym zaapelować do państwa o to, żeby nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu. Niezależnie od tego, w co wierzy, jaki ma kolor skóry, poglądy, jakiego kandydata popiera i kogo kocha - mówiła, nieco w opozycji do tego, co podczas kampanii komunikował jej ojciec, który przekonywał, że LGBT "to nie ludzie".

Myślicie, że Kinga zabierze głos, czy zrobi to za kolejne 5 lat?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(608)
Kermel
3 lata temu
Ja się pytam, co Wam się dzieje, wy ludzie LGBT?!?! Czego oczekujecie po takich cyrkach na ulicach. Przestańcie prowokować. Żyjcie i zajmijcie się sobą. Nie jesteście najważniejsi.
Polka
3 lata temu
Ten cały Morgan czy Margotka, w sumie nie wiadomo, narobił rozróby, jest oskarżony o wndnalizm a cała szajka celebrytów broni go jak by za ojczyznę walczył ... to jest dla mnie chore, czy innych wandali tez tak będą bronić ?? Dawid wstyd !!!!!
Ania
3 lata temu
Wspiera huliganów??? Ja nie! Przestępca to przestępca - nawet ten pod ochronką lgbt.
Ewe
3 lata temu
Zastanawiam się czy ci celebryci są aż tak naiwni i tak łatwo nimi manipulować, czy może wręcz przeciwnie, palą głupa w określonym celu...
Wiola
3 lata temu
Nie będziecie adoptować dzieci. Nigdy za tym nie będę. Nie będę też za tym że kpicie z Polski i wsadzacie sobie flagę polski w tylej. A reszta? ... Róbota co chceta... Możecie się żenić, chodzić za rękę itd. Nie rusza mnie to.
Najnowsze komentarze (608)
gość
3 lata temu
Podsiadło chciał zabłysnąć! Ot cała prawda.
bond
3 lata temu
ME 2020 !!!!
bond
3 lata temu
W końcu jesteśmy najlepsi w Europie !!!!
łodzianka
3 lata temu
Podsiadło wygadujesz głupoty. Zajmij się sobą
lOL
3 lata temu
taki mądry byłeś ....byłeś....
bnh
3 lata temu
ty przysiadlo masz problemy ze zrozumieniem tekstu ,lepiej sie nie wypowiadaj.Kinga nie mowila o rozróbach,wieszniu flag
Polka
3 lata temu
Podsiadło śpiewaj, graj i nie wypowiadaj bzdur na tematy polityczne!!!
sceptic
3 lata temu
To był tani "duda-chwyt". Naiwnością było wierzyć w to co powiedziała. Powiedziała co jej kazali dla złagodzenia klimatu w tamtym momencie. Puste słowa i tyle.
kuku
3 lata temu
W komentarzach widać ciężką pracę armii z Nowogrodzkiej... :)
none
3 lata temu
obciach
esta
3 lata temu
w jakiej sytuacji Pan Biedron byl dyskryminowany? i czegos nie osiagnal?
Viki
3 lata temu
Kraj cofa się do średniowiecza
Jsnf
3 lata temu
Nie zgadzam się aby osoby z LGBT byly opluwane Kazdemu wolno kochac to mości prawo.Nie zgadzam się jezeli jest to zabawa w chowanego i tylko nie mów nikomu Prokuratura ma jasne dowody i milczy a zamyka kogoś gdzie też ma nagranie po co areszt 🤥😬
Natasza
3 lata temu
Panie Podsiadło zapamiętam sobie "Kim jesteś "
...
Następna strona