Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Wzburzona Kinga Rusin o decyzji w sprawie Telefonu Zaufania: "Pieniędzy na ratowanie dzieci nie ma, ale na dotacje dla Kurskich i Obajtków zawsze się znajdą!"

566
Podziel się:

Kinga Rusin w obszernym wpisie skomentowała ostatnie postanowienia dotyczące wstrzymania dalszego dofinansowywania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Celebrytka zadeklarowała się wpłacić na zbiórkę fundacji Dajemy Dzieciom Siłę 10 tysięcy złotych i w gorzkich słowach skrytykowała polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz osoby z związane z partią. Rozumiecie jej gniew?

Wzburzona Kinga Rusin o decyzji w sprawie  Telefonu Zaufania: "Pieniędzy na ratowanie dzieci nie ma, ale na dotacje dla Kurskich i Obajtków zawsze się znajdą!"
Kinga Rusin pomstuje na decyzję Prawa i Sprawiedliwości odnośnie wstrzymania dofinansowania dla Telefonu Zaufania (AKPA)

Od kilku dni w mediach huczy na temat skandalicznej decyzji, jaką rząd podjął względem Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Jak się okazuje, postanowiono wstrzymać dalsze dofinansowywanie działającej od 13 lat infolinii, na którą w kryzysowych sytuacjach mogą dzwonić najmłodsi. Sprawa jest o tyle niezrozumiała, że według oficjalnych danych z roku na rok liczba prób samobójczych wśród polskiej młodzieży drastycznie wzrasta. Przykładów na to, że problem jest jak najbardziej aktualny, nie trzeba daleko szukać. Zaledwie w poniedziałek pisaliśmy o niejakiej Queen of the Black...

Decyzja rządzących zszokowała społeczeństwo. Wyraźnie poruszeni są także przedstawiciele świata show biznesu. O publiczną krytykę władz pokusił się między innymi syn Michała Wiśniewskiego, 19-letni Xavier.

Zobacz także: Anna Popek uderza w Kingę Rusin? "Panuje nadużywanie statusu gwiazdy"

Swoich trzech groszy nie omieszkała wtrącić także Kinga Rusin. Naczelna krytyczka Prawa i Sprawiedliwości popełniła obszerny wpis, w którym zachęca do wsparcia zbiórki, z której pieniądze zostaną przeznaczone na rzecz odpowiedzialnej za inicjatywę Telefonu Zaufania fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Ratujmy dziecięcy telefon zaufania 116 111 niszczony przez PiS! Potrzeba miliona złotych, żeby mógł działać przez najbliższy rok 24/7 - grzmi "reporterka bez granic" pod zdjęciem z Kostaryki i informuje, że sama już zdążyła hojnie wesprzeć zbiórkę:

Wpłacam 10 tysięcy i zachęcam do wpłat. Wierzę, że jeszcze dziś uda się zebrać całą kwotę, bo wierzę w dobrych ludzi. Każda złotówka się liczy!

W dalszej części postu rozgniewana 50-latka psioczy na rządzących:

Rząd PiS właśnie odebrał Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę resztki państwowych dotacji (w ostatnich latach było to zaledwie 6% ich potrzeb!) i nie ma już pieniędzy na sławną telefoniczną linię, która realnie ratuje dzieciom życie (odwodząc je od prób samobójczych). Pomaga dzieciom w depresji, zrozpaczonym, wykorzystywanym, zagubionym, głodnym i biednym, ale też tym z zamożnych rodzin, które wstydzą się swoich problemów i nie mają z kim o nich rozmawiać - czytamy.

Polska jest w czołówce europejskich krajów pod względem liczby samobójstw dzieci! Każdego dnia aż czworo dzieci próbuje sobie odebrać u nas życie (wg. oficjalnych statystyk, a nieoficjalnie znacznie więcej!). Średnio co cztery dni taka próba jest skuteczna... - kontynuuje Rusin, następnie bezpośrednio uderzając w ministra edukacji i nauki:

Kilka dni temu Czarnek w skandalicznym wystąpieniu w Sejmie wyśmiewał dziecięcą depresję, winiąc za nią... opozycję. Takie polityczne gierki i heheszki na poziomie zamulonego dna funduje nam tzw. minister oświaty! Czy potrzebny lepszy przykład stosunku obecnej władzy do dzieci i ich problemów? - pyta retorycznie oburzona i dodaje:

Ratujmy dziecięcy telefon zaufania, ale pamiętajmy, że w każdym normalnym kraju powinien on być w 100% finansowany z budżetu Państwa (linię 116 111 w 2008 roku powołało MSWiA w ramach zobowiązań wynikających z członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Nie była to więc prywatna inicjatywa)! - zwraca uwagę, w dalszej kolejności pomstując na niezrozumiałe działania polityków Prawa i Sprawiedliwości:

Jutro minie dokładnie rok, kiedy posłowie PiS odrzucili poprawki Senatu ws. przyznania dodatkowych 80 milionów na psychiatrię dziecięcą, która jest w opłakanym stanie, o czym od dawna alarmują i lekarze i pacjenci. Pieniędzy na ratowanie dzieci jak nie było, tak nie ma, ale na dotacje dla Kurskich, dla Rydzyków, Mejzów czy Obajtków jakoś zawsze się znajdą! - ubolewa i kwituje: I tego nigdy, przenigdy tej pisowskiej dyktaturze nie zapomnimy! Przyjdzie czas rozliczeń i sprawiedliwości! Jeszcze chwila...

Doceniacie jej zaangażowanie w tematy społeczno-polityczne?

Zobacz także: Strzelanina w domu Opozdy, Siwiec mieszka na kartonach i koniec patologii w TV
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(566)
Ana
2 lata temu
To prawda. W takich czasach żyjemy A coraz więcej dzieci popełnia samobójstwa.
Jimmy
2 lata temu
Jak bardzo Lis musiał jej dowalić, że ta żółć się leje przez tyle lat?
Wieża
2 lata temu
Czy ona jest na tyle niedomyślna, że nikt ne chce jej słuchać. Wszystkim juz się odbija(...) , a od opłaconych pochwalnych komentarzykow- mdli. Jak można tak oszukiwać ludzi?!
Pola
2 lata temu
Każdy temat dla niej jest dobry, żeby szczuć na pis!!!
Box
2 lata temu
Patrzcie na poniższe komentarze bijace kini brawo. Pod każdym artykulem o niej - jej opłacona pisarka komentarzy - powtarza te komentarze!!! Sprawdzcie sobie!
Najnowsze komentarze (566)
STOP
2 lata temu
STOP OPLACONYM PRZEZ PANIĄ KINGĘ KOMENTARZOM!
Wieża
2 lata temu
Czy ona jest na tyle niedomyślna, że nikt ne chce jej słuchać. Wszystkim juz się odbija(...) , a od opłaconych pochwalnych komentarzykow- mdli. Jak można tak oszukiwać ludzi?!
Box
2 lata temu
Patrzcie na poniższe komentarze bijace kini brawo. Pod każdym artykulem o niej - jej opłacona pisarka komentarzy - powtarza te komentarze!!! Sprawdzcie sobie!
Pola
2 lata temu
Każdy temat dla niej jest dobry, żeby szczuć na pis!!!
zuzia
2 lata temu
o jejku, tyle hejtu
Kasia
2 lata temu
I bardzo dobrze Kinga!!! Też tego życzę sobie, nam, całej Polsce.
ewa
2 lata temu
Dla mnie Kinga to inspiracja
Ola
2 lata temu
...ale ujęte. Lepiej nie można było❤️
Sara
2 lata temu
i ma rację kobieta, odczepcie się od niej.
Ula
2 lata temu
Trafione w punkt
basia
2 lata temu
Wspaniale powiedziała. Ma odwagę. Popieram ją i podziwiam.
pati
2 lata temu
Zgadzam się na 100%
Matti9
2 lata temu
nie mogę sie nie zgodzić Z Rusin
emilia
2 lata temu
Dajcie Rusin odpoczac od tego hejtu chociaz na chwile
...
Następna strona